trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2715 dnia: Marzec 27, 2012, 10:26:55 pm »

W jakim programie?
"Studio Kultura - rozmowy"

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2716 dnia: Kwiecień 13, 2012, 08:48:02 pm »
Na podstawie wydania sprzed tygodnia oraz wydania dzisiejszego należy chyba przypuszczać, że z "Co Jest Grane" zniknęły definitywnie znajdujące się zawsze na końcu dodatku polecanki, w tym również komiksowe. W takim razie ostatnim recenzowanym tam przez Przemysława Guldę komiksem był "Batman: Zabójczy żart" dwa tygodnie temu.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2717 dnia: Kwiecień 15, 2012, 10:13:57 am »
Ciezko polecac komiksy, jak prawie nic nowego sie nie ukazuje. Chociaz o Lost Girls moglby napisac. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2718 dnia: Maj 08, 2012, 04:59:23 pm »
W ostatnim "Tygodniku kulturalnym" m.in. o "Zagubionych dziewczętach" i "Parentezie". Naprawdę warto zobaczyć zacietrzewienie Deptuły. :D
http://www.tvp.pl/kultura/magazyny-kulturalne/tygodnik-kulturalny/wideo/04052012-2230/7104705

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2719 dnia: Maj 08, 2012, 06:29:36 pm »
W ostatnim "Tygodniku kulturalnym" m.in. o "Zagubionych dziewczętach" i "Parentezie". Naprawdę warto zobaczyć zacietrzewienie Deptuły. :D

Oj warto. On tak zawsze, jak coś mu się nie podoba. Już po minie widać, co powie jak dojdzie do głosu.

Offline hans

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2720 dnia: Maj 08, 2012, 07:59:38 pm »
Świetne! Zagubione dziewczęta mają pozytywny wpływ - gdy tylko zaczęto o nich rozmawiać, z niemal wszystkich krytyków wypłynęła ludzka twarz. Szczególnie miło się patrzyło na radość pani Sobolewskiej z "Polityki" :)

Offline burberry

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2721 dnia: Maj 11, 2012, 11:27:57 am »
Bóg Cię kocha

Offline Koro


Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2723 dnia: Czerwiec 04, 2012, 10:30:10 pm »

Offline wilk

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2724 dnia: Czerwiec 06, 2012, 08:29:14 am »
W sopockim teatrze Atelier będzie można zobaczyć spektakl "Superman nie żyje". Premiera 7 lipca.

http://www.teatratelier.sopot.pl/index2.htm

Najbardziej frapujący jest początek opisu:

Cytuj
Luisę „kręci” DC Universe, Karl kocha Marvel. Każdy fan komiksu wie, co   to znaczy: dożywotnia wrogość, sprzeczne poglądy, obopólna pogarda.

Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. :)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2725 dnia: Czerwiec 10, 2012, 02:48:40 pm »
13 czerwca w środę o 22.00 w HBO 2 w cyklu "Bez cenzury" półtoragodzinny dokument "Historia wydawnictwa DC Comics". Jednak w związku z tym, że akurat będzie trwał mecz Holandia - Niemcy (a jak ważne będzie to spotkanie dla Holendrów, wszyscy wiemy :)), proponuję czyhać na kolejną emisję filmu, np. 15 czerwca w piątek o 15.55 również w HBO 2.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2726 dnia: Czerwiec 10, 2012, 04:34:29 pm »
Widziałem ten dokument jakiś rok temu. Ciekawy, choć złagodzony i jednostronny.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2727 dnia: Czerwiec 15, 2012, 10:21:00 pm »
No cóż, ja zobaczyłem ten film dzisiaj. :)
Amerykański standard, pędzili z tą opowieścią jak szaleni, tak czy siak miło, że wspomnieli o Marvelu. :)
No i przekonali mnie do czegoś - kiedy usłyszałem, że to głównie czternastoletnie dziewczyny napędzały sprzedaż "Sandmana", postanowiłem odblokować córce lekturę kolejnych tomów tej serii. :)
W polskim opracowaniu filmu znalazło się sporo lapsusów językowych. 

Offline krasnyludek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2728 dnia: Lipiec 07, 2012, 09:54:38 pm »
W najnowszym numerze "Rzeczpospolitej" (7-8 VII 2012) nr 157, obszerny artykuł w dodatku PlusMinus (str. P14-P15), pt. "Corto zaczarowany". Tematem artykułu jest seria Hugona Pratta o Corto Maltese. Autor tekstu Piotr Semka.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2729 dnia: Lipiec 09, 2012, 04:11:04 pm »
W prasie filmowej do znalezienia artykuły o Batmanie. Jest ich tak dużo, że aż mi się nie chce wypisywać kazdego po kolei. Pragnę przestrzeć jednak przed "Filmem", gdzie na dwóch stronach popełniono kardynalne błędy. Jest ich od cholery, niczym w tłumaczeniach Kreczmara. Jedynie parę zapodam (znalazł je Radek Pisula):


- według autorki, Superman pwostał w 1932 roku
- pierwszym bohaterem wydawnictwa Marvel nie był Kapitan Ameryka. Dw lata wcześniej pojawili się Namor oraz oryginalny Human Torch.
[/size][/color]
- Tony Starck - nie wiem jak to przeszło przez korektę, chyba każdy obecnie po sukcesie "Avengers" orientuje się jak zapisać poprawnie nazwisko Starka.
- Cat Woman - pseudonim tej bohaterki zapisuje się jako "Catwoman", co jest poprawne we wcześniejszym tekście pani Zuchory. Dodatkowo nigdy nie była członkinią Justice League.
- Gwiazdy kina z DC Comics: Flash - Flash nigdy nie pojawił się na ekranie kinowym. Jedyne pełnometrażowe wersje to zlepki odcinków na kasetach VHS z serialu emitowanego w latach 90.
- podpis "Green Latern" obok zdjęcia Reynoldsa - nie wiem jak to przeszło korektę, ale postać ta nazywa się "Green Lantern". Słowo "Latern" nic nie znaczy.
Także uważajcie.
Poza tym w najnowszym "Forum" jest artykuł z Los Angeles Times o komiksach na płótnach Roya Lichtensteina.

 

anything