Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2745 dnia: Październik 13, 2012, 11:45:30 pm »
Jutro o 14:00 oglądamy naszą reprezentację w Familiadzie  :smile:


Ich przeciwnicy (według facebookowego profilu Familiady).

A tu fotka, którą ukradłem z profilu jednego z reprezentantów Komiksowa - Teo. :smile:

Do boju, do boju, do boju komiksiarze!  :smile:



Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2746 dnia: Październik 13, 2012, 11:48:24 pm »
Sorry, że piszę dwa posty z rzędu, ale to forum jest jakieś dziwne i jak się edytuje to robi dziwne rzeczy z czcionkami i w ogóle się wali.


Ja mogę nagrać, ale nigdy nie wrzucałem żadnego filmiku do sieci. Mogę spróbować  :smile:

Offline slay

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2747 dnia: Październik 14, 2012, 07:06:13 am »
Death to jest bardzo dobry pomysł z tym nagraniem tego. Pięknie bym prosił.

Offline adro

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2748 dnia: Październik 14, 2012, 01:37:22 pm »
OH YEAHHH!!!!
Komiksiarze GORA, ale mialem totalna polewe, a taniec Sledzia na koncu przy muzyczce z familiady KLASYKA!!!! :razz: :lol:
Pewnie teraz powstanie masa smiesznych parodii komiksowych familiady z komiksiarzami w roli glownej. Dobre bylo jeszcze jak szef ekipy powiedzial, ze pytanie o wyciag wprowadzilo go w dziwny stan :razz: :lol:
Dobry byl jeszcze final
Ogolnie polewa totalna, ale uwazam, ze komiksiarze moga wygrac 3 razy z rzedu, mocna ekipa....
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Weak Inker

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2749 dnia: Październik 14, 2012, 01:41:27 pm »
Piękny nokaut Panowie. Moje gratulacje. Fajnie, że prowadzący dał szansę wypowiedzieć się każdemu z komiksiarzy i ludziska mogły się dowiedzieć co nieco o komiksowym medium. Uczestnictwo w "Familiadzie" było strzałem w dychę i świetną formą reklamy. "Plecy konia" rulez. :wink:  Szkoda, że na początku programu nie było żenującego dowcipu Karola, żart był ale pod koniec, kiedy prowadzący zapytał Michała czy nie obawiają się, że komiksy mogą wpływać negatywnie na młodzież. Z pewnością dzieciaki są tak głupie, że uwierzą iż potrafią latać (bo przecież Biały Orzeł potrafi) albo że da się przeżyć czołowe zderzenie z drzewem (bo przecież Blerowi się udało)... bez komentarza.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2012, 02:42:51 pm wysłana przez Weak Inker »

Offline Koalar

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2750 dnia: Listopad 02, 2012, 09:19:25 pm »

Maska Batmana  - sobota, 03 listopada 11:50:

http://tv.wp.pl/name,Maska-Batmana,prid,11082083,opis.html


Spodziewałem się czegoś trochę lepszego, ale jeśli ktoś, tak jak ja, lubił bajkę o Batmanie na Dwójce, to nie powinien szczególnie narzekać.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline buber21

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2751 dnia: Listopad 03, 2012, 10:43:59 am »
We wczorajszym Tygodniku Kulturalnym pozytywna recenzja "Dzienników ukraińskich"

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2752 dnia: Listopad 03, 2012, 08:55:25 pm »
We wczorajszym Tygodniku Kulturalnym pozytywna recenzja "Dzienników ukraińskich"

Jest online: http://www.tvp.pl/kultura/magazyny-kulturalne/tygodnik-kulturalny/wideo/02112012-2230/8794039

Offline burberry

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2753 dnia: Listopad 28, 2012, 10:25:43 pm »
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/701953,geje-i-zydzi-kibicami-motoru-kontrowersyjne-obrazki-na,3,id,t,sg.html#galeria-material gratuluję "promocji" lubelskim komiksiarzom, hehe. Może zamiast promować równość i tolerancję, warto byłoby promować komiksy? Akcja porażka...
Bóg Cię kocha

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2754 dnia: Listopad 29, 2012, 07:44:50 am »
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/701953,geje-i-zydzi-kibicami-motoru-kontrowersyjne-obrazki-na,3,id,t,sg.html#galeria-material gratuluję "promocji" lubelskim komiksiarzom, hehe. Może zamiast promować równość i tolerancję, warto byłoby promować komiksy? Akcja porażka...


Ty tak serio...?
Bo według mnie powinno się pogratulować tym którzy wszczynają larum i krytykują, bo przeinterpretowali cały zamysł i chyba nie do końca zrozumieli o co tak naprawdę w całej tej akcji chodzi.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline hans

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2755 dnia: Listopad 29, 2012, 07:58:23 am »
Jeśli akcja jest niejednoznaczna, a taka była, to można powiedzieć, że twórcy są sami sobie winni. Dobre podsumowanie znajduje się na Motywie Drogi - naprawdę trudno uwierzyć, że inicjatorzy podeszli do sprawy, nie wyciągnąwszy wniosków z poprzednich akcji, które zakończyły się porażką. W tym przypadku typowy odbiorca to osoba, która w drodze do pracy/szkoły kupuje bilet i w biegu spogląda na paski, nie mając wiele czasu na zastanawianie się nad treścią. W takiej sytuacji przekaz powinien być jasny, czytelny i nie pozostawiający pola do nadinterpretacji. Niestety te paski takie nie są.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2756 dnia: Grudzień 04, 2012, 07:09:30 pm »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2757 dnia: Grudzień 14, 2012, 04:42:14 pm »
W "Gazecie Telewizyjnej" Adam Gawęda i jego artykulik w związku z powtórką w TVP Kultura "W ostatniej chwili - o komiksie w PRL-u" (w czwartek za tydzień).

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2758 dnia: Grudzień 14, 2012, 05:35:30 pm »
O 22:25 w Tygodniku Kulturalnym (TVP Kultura) będą rozmawiać m.in. o "Rycerzach świętego Wita".


A niebawem odcinek pojawi się też online: http://www.tvp.pl/vod/audycje/kultura/tygodnik-kulturalny

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2759 dnia: Grudzień 15, 2012, 09:34:44 am »
Od dwóch numerów, czyli od czasu, kiedy Tomasz Raczek objął stanowisko redaktora naczelnego, stałym współpracownikiem "Filmu" został Sebastian Frąckiewicz. Pisze na tematy komiksowe i okołokomiksowe. Ech, dobrze że jakiś czas temu filmowy "Blade" odniósł sukces. :) Co by nie mówić, komiks z różnych stron wdziera się do mainstreamu – tak, kolekcję Hachette też mam na myśli... :) Bardzo mnie ciekawi, jak to wszystko przełoży się na sprzedaż komiksów w Polsce, nawet zakładając, że to będzie proces długotrwały...
Gdyby ktoś prowadził takie badania, to bardzo proszę, niech da znać. :)

 

anything