Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 879137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2835 dnia: Czerwiec 29, 2013, 03:31:39 pm »
Swoją drogą wygląda na to, że zeszłoroczny eskperyment miesięcznika "Uważam Rze Historia" okazał się trafionym pomysłem skoro zamysł kontynnują również inne pisma. Na pewno "siła rażenia" tych publikacji jest z dawna u nas nie spotykana. Zwłaszcza, że sprzedaż pierwszego numeru "Sieci Historii" sięgnęła przeszło 60 tys. egzemplarzy.

Bo to są ci sami goście, tylko stworzyli nowe tygodniki i tam kontynuują wydawanie "Uważam Rze Historia", ale pod inną nazwą.
"Uważam Rze" to już teraz syf. Wszyscy najlepsi odeszli przez właściciela.

Offline Nawimar

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2836 dnia: Czerwiec 29, 2013, 04:46:45 pm »
Death: ""Uważam Rze" to już teraz syf." 
 
Nie zgodzę się (choć to już temat na inne forum) bo akurat obecne "Uważam Rze Historia" (obok "Mówią Wieki") moim zdaniem bije na głowę resztę, całkiem sporej konkurencji.
 
Co identyczności składu to masz rację tylko połowicznie. "Sieci" to także grono zupełnie nowych, wcześniej nie udzielających się w "URz" osób. W przypadku "Sieci Historii" to raczej środowisko dwumiesięcznika "Na Poważnie". A jednak komiks znalazł dla siebie miejsce w ich magazynie. W moim przekonaniu skorzystali z dobrego wzorca i tym samym komiks jest na dobrej drodze by stać się w czasopiśmie historycznym standardem. Skądinąd zasłyszałem, że być może również w "Mówią Wieki" zagoszczą komiksy. Choć jeśli już to raczej sięgające do znacznie odleglejszych okresów niż międzywojnie i II wojna światowa.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2837 dnia: Lipiec 04, 2013, 12:06:48 pm »
W dzisiejszym "Dużym Formacie" Wojciech Orliński sprzedaje kilka refleksji o "566 kadrach" Dennisa Wojdy, pojęciu "powieści graficznej", amerykańskich twórcach komiksowych oraz komiksie polskim.

Przy okazji chciałbym napisać, że podobają mi się drukowane w "DF" od trzech numerów paski Leśniaka i Skarżyckiego z cyklu "Polska mistrzem Polski". :)

Offline chmiel

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2838 dnia: Lipiec 05, 2013, 09:58:10 am »
W gazetce Adama O-o-od-p-pierz Się-e Odd Ge-generała Michnika nawet komiksy muszą mieć określoną ideologiczną linię. To urocze. Niecierpliwie czekam na dowcipne wtręty o Nadchodzącym Zagrożeniu Tyranią Kaczyńskiego. Chociaż może będzie trzeba poczekać do wyborów...

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2839 dnia: Lipiec 05, 2013, 10:00:38 am »
W gazetce Adama O-o-od-p-pierz Się-e Odd Ge-generała Michnika nawet komiksy muszą mieć określoną ideologiczną linię. To urocze. Niecierpliwie czekam na dowcipne wtręty o Nadchodzącym Zagrożeniu Tyranią Kaczyńskiego. Chociaż może będzie trzeba poczekać do wyborów...

Co tym razem wymyślili?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline chmiel

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2840 dnia: Lipiec 05, 2013, 10:10:35 am »
Był już prztyczek dla antytęczowych postaw, tym razem jest kpina z polskich nacjonalistów. Who's next?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2841 dnia: Lipiec 05, 2013, 10:23:40 am »
Był już prztyczek dla antytęczowych postaw, tym razem jest kpina z polskich nacjonalistów. Who's next?

w papierowym wydaniu czy na internecie?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2842 dnia: Lipiec 05, 2013, 11:03:14 am »
Chmiel: "Był już prztyczek dla antytęczowych postaw, tym razem jest kpina z polskich nacjonalistów. Who's next?"

 Bardzo się cieszę, że coraz więcej osób zaczyna tego typu zjawiska dostrzegać.
 
 A tymczasem w letnim numerze "Czasu Fantastyki" opowiadanie ilustrowane przez Bogusława Polcha.

Offline chmiel

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2843 dnia: Lipiec 05, 2013, 11:26:56 am »
Nawimar, ja nie zaczynam... ja tworzenie rzeczywistości alternatywnej przez Michnika i kolegów obserwuję z niepokojem od wielu już lat. Ostatnio nawet Wajrak (ten od opieki nad zwierzakami) ironicznie zahaczał o kwestie katastrofy smoleńskiej. Ani chybi są jakieś wytyczne jak pisać - heh - inaczej rednacz nie klepnie artykułu.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2844 dnia: Lipiec 05, 2013, 11:36:42 am »
Nawimar, ja nie zaczynam... ja tworzenie rzeczywistości alternatywnej przez Michnika i kolegów obserwuję z niepokojem od wielu już lat. Ostatnio nawet Wajrak (ten od opieki nad zwierzakami) ironicznie zahaczał o kwestie katastrofy smoleńskiej. Ani chybi są jakieś wytyczne jak pisać - heh - inaczej rednacz nie klepnie artykułu.

 
wiesz jest tam taki jeden redaktor, który piszę różnego rodzaju relacje nie będąc na tych wydarzeniach, wywiady i wypowiedzi bez kontaktu z daną osobą. Siedzi sobie taki smutny Pan i pisze tekst w domu przed komputerem co mu tam do głowy wpadnie.
 
Dla mnie ta gazeta już dawno przestała być wiarygodna.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2845 dnia: Lipiec 05, 2013, 11:56:18 am »
Chmielu - tym mocniej mnie to cieszy :)

Offline adro

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2846 dnia: Lipiec 05, 2013, 04:27:51 pm »
Taaaa GW i wszystko jasne......
Kiedys jak wydawali kolekcje ksiazkowe, to podczytywalem sobie gazete, ale to byla tragedia :???:
Nie wiem, kto jeszcze czyta GW.  :???:
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2847 dnia: Lipiec 05, 2013, 05:25:07 pm »
A w dzisiejszej "Gazecie Telewizyjnej" ciekawy artykuł Kamila Śmiałkowskiego "Herosi dobrze sformatowani" - o genezie supersukcesów superwidowisk o superbohaterach. :)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2848 dnia: Lipiec 09, 2013, 08:43:17 pm »
http://ha.art.pl/wiadomosci/3036.html


W niniejszym wydaniu ha!artu będzie o reportażu komiksowym wywiad z szefem Laboratorium Reportażu UW, Markiem Millerem.

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2849 dnia: Lipiec 18, 2013, 09:04:47 am »
Wakacyjny Ebib, prawie w całości o komiksach (w kontekscie biblioteki:) http://open.ebib.pl/ojs/index.php/ebib/issue/current

 

anything