Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2865 dnia: Sierpień 08, 2013, 09:39:28 am »

Co ciekawe, na stronie kwartalnika jest pozytywna recenzja "OM" , gdzie bulwersu brak.

Nie wiem, czy ta recenzja jest w wydaniu papierowym (brakuje mi pierwszych dwóch numerów z tego roku, a ani w 19., ani w 20. jej nie ma). Ale chciałem o czymś innym: nie skupiajcie się na tym, co powiedział Pałka, bo równie ważne jest to, o co pytał Wojciechowski. A ten ewidentnie "podgrzał" atmosferę mówiąc, że jak miał lat naście, słyszał głosy, że komiks to dzieło szatana. W moim odczuciu Pałka ma słabe rozeznanie w komiksach dla dzieci (ale kto z nas ma dobre?), a Wojciechowski nie wie, co robi.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2866 dnia: Sierpień 08, 2013, 10:07:47 am »
...a Wojciechowski nie wie, co robi.

w to jestem akurat w stanie bez najmniejszego problemu uwierzyć.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Jaszcząb

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2867 dnia: Sierpień 08, 2013, 10:08:03 am »
Znam już ten fragment wywiadu, gdzie Maciej mówi m.in. o "OM" i stwierdzam, że w kontekście całej wypowiedzi, mój oburz w poprzednim poście był przesadzony (tym bardziej, że niejako w ciemno). Za bardzo się podjarałem.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2868 dnia: Sierpień 11, 2013, 09:14:01 pm »
Dla zainteresowanych dziś o 23 na TVP Historiaa wyemitowany będzie dokument - Komiksy z tamtych lat. Krótki film, opowieść o autorach legendarnych polskich komiksów.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2869 dnia: Sierpień 28, 2013, 08:22:13 pm »
Gdzieś w połowie tego wydania wiadomości relacja z Dnia Czytania Komiksów w Łódzkim Centrum Komiksu.
http://www.tvp.pl/lodz/informacja/lwd/wideo/28082013-1830/12223317

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2870 dnia: Sierpień 29, 2013, 02:51:42 pm »
W dzisiejszym "Dużym Formacie" Wojciech Orliński pisze o tym, dlaczego woli komiksowego "Kick-Assa" od filmowego.

A Leśniak i Skarżycki ciągle w wielkiej formie. :)

Offline badday

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2871 dnia: Wrzesień 16, 2013, 09:58:20 am »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline mummu

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2873 dnia: Wrzesień 18, 2013, 05:59:19 pm »
komiks o...biurowcu:
 
http://lodz.gazeta.pl/lodz/56,125594,14619496,Biurowiec_Infosys_Green_Horizon_bohaterem_komiksu.html#LokLodzTxt


małe sprostowanie
"...Dostali go wszyscy pracownicy biurowca, a także uczniowie klas szóstych, mieszczącej się przy biurowcu Szkoły Podstawowej nr 79... "
A ja dostałem jako gratis do zakupów w Łódzkim Centrum Komiksu


Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2874 dnia: Wrzesień 22, 2013, 09:37:32 am »
W ostatniej "Telewizyjnej" Wojciech Orliński artykuł zatytułowany "Gdyby Szekspir pisał komiksy" zaczyna tak: "Adresatami tego tekstu są osoby, które mało interesują się superbohaterami, ale szukają dobrego filmu na piątkowy wieczór. Bo wielbicieli komiksu na "Thora" zapraszać nie muszę".
Swoją drogą ciekawe, czy ktoś mało interesujący się superbohaterami po przeczytaniu tego tekstu zdecyduje się na zakup jakiegoś komiksu... :)

Offline OOllaaffeekk

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2875 dnia: Wrzesień 23, 2013, 11:09:53 pm »
Na Ale kino+ za 15 minut (00:25) dokument "Seks w komiksie".
OPIS:
Molly Crabapple, nowojorska artystka, ilustratorka i aktorka burleski opowiada o historii komiksu erotycznego. Prezentuje najważniejszych twórców i pokazuje, jaką rolę odegrał on w historii kultury. Wśród omawianych autorów znajdą się takie nazwiska jak Crumb, Manara, Ralf König, Aurelia Aurita, Aude Picault i Zep.


Offline chmiel

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2876 dnia: Wrzesień 26, 2013, 07:52:46 am »
Skarżycki i Leśniak robią co mogą aby poprawić samopoczucie Donalda i kolegów oraz wizjonerów z gazety Michnika. "Prześmiewcze" podejście katastrofy pod Smoleńskiem i do ludzi, którzy chcą poznać prawdę jest uwłaczające i żenujące. To już robi się tak niesmaczne jak wypociny Dąbrowskiego.

Offline Nawimar

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2877 dnia: Wrzesień 26, 2013, 08:36:16 am »
Dawno już przestałem śledzić ich popisy w "szacownym" dzienniku; niemniej przykro czytać, że nadal wygłupiają się dla paru groszy. Zwłaszcza, że kiedyś lubiłem ich twórczość.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2878 dnia: Wrzesień 26, 2013, 05:34:27 pm »
W "Dużym Formacie" Wojciech Orliński bije się w piersi, że wątpił w projekt "Strażnicy – Początek".

A Leśniak i Skarżycki mają świetne pomysły, bez względu na to, jakie kto ma poglądy, a nawet uprzedzenia... :roll:   

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2879 dnia: Wrzesień 27, 2013, 06:13:19 pm »
Death, Nawimar jesteście faszystami.
Pewnie jesteśmy. :smile:

Tymczasem Wyrzykowski znowu walnął wspaniałą okładkę magazynu.