trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaszcząb

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2925 dnia: Grudzień 30, 2013, 08:14:09 pm »
Czekam zatem, bo sam się Noir zachwyciłem. Ale skoro mówisz, że to prace zainspirowane Stefańcem, to nie wiem czy Piotr Kowalski poparłby ten kierunek akurat. Wszak nie widzi Wojtka, jako jaskółki, która nie czyni wiosny obok Kleszcza i Mirasa.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2926 dnia: Grudzień 30, 2013, 08:29:02 pm »
Warto zapytać czy Piotr zna wszystkie jaskółki.
BTW: Czytałem tego jego Hulka.

Offline Jaszcząb

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2927 dnia: Grudzień 30, 2013, 08:53:31 pm »
Mam cień podejrzenia, że nie. Ale zadający pytania niestety nie próbował tego wybadać.
I jak ten Hulk?

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2928 dnia: Grudzień 30, 2013, 09:34:40 pm »
O ile Tomka bardzo cenię za pracowitość, to nie mogę się przekonać do jego stylówki. Szczególnie do plansz z tego komiksu:

http://polskiduchkomiks.blogspot.com/search?updated-max=2013-12-29T16:58:00%2B01:00&max-results=1
O kurde, ja nie będę tak dyplomatyczny jak Ty. Prawie przeżarło mi oczy.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2929 dnia: Grudzień 31, 2013, 06:37:26 am »
Hulk - zachowawcze rysunki. Scenariusza nie stwierdziłem.

Kleszcz - rozumiem, że patrzycie na całość ale przecież kolorów nie robił Tomek. Z dobrym kolorystą mógłby zrobić progres jak Cabała w Biocosmosis.

Offline Jaszcząb

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2930 dnia: Grudzień 31, 2013, 07:45:13 am »
Wiesz co, nie wiem czy to jest kwestia tylko koloru. Ja tam się gówno znam na plecach konia, ale mimo wszystko dostrzegam tu sporo błędów. Moja diagnoza, jako biedaeksperta, jest taka, że Kleszczowi zrobiłoby dobrze więcej szaleństwa w tuszowaniu. Mam wrażenie, że on się stara być za bardzo dokładny (realistyczny?), a wtedy najbardziej wyłażą te wszystkie niedoróbki i błędy. Wiesz gdzie mi się najbardziej podobały rysunki Tomka? W ostatnim "Domu Żałoby", kiedy Ty nałożyłeś na nie tusz. I to nie jest żaden cukier, bo gadam o tym akurat z Tobą, tylko na serio tak uważam.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2931 dnia: Grudzień 31, 2013, 07:50:03 am »
Tez tak uważam. Z tym, że tuszowałem go jakoś w kwietniu a na MFK Tomek kupił sobie NOIR, wziął do łapy pędzelek i zaczął tak sobie jechać, że moje tuszowanie nie jest już mu do niczego potrzebne. W samej cz-b jest teraz pięknie. Schody zaczynają się przy szarościach i kolorze ale to jest do wypracowania. Wkrótce pewnie sami się przekonacie.

Offline Jaszcząb

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2932 dnia: Grudzień 31, 2013, 07:52:38 am »
To jest świetna wiadomość. Jestem bardzo ciekaw efektów.

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2933 dnia: Grudzień 31, 2013, 11:58:03 am »
Kolory tam są najgorsze, to prawda. Ale same rysunki też nie są moim zdaniem pierwszej jakości.
Wystarczy sobie porównać z Krzysztofem Wyrzykowskim.
A kolory w jego "Zamachu na Kutscherę" to jakaś bajka. Dawno tyle razy nie przeglądałem jednego komiksu. Co przechodzę obok półki, to sobie "Zamach" na chwilę wyciągam. I super, że IPN wydał to na tak dobrym papierze, bo ten album po prostu się podziwia.
http://wyrzykowski-comics.blogspot.com/

Offline Jaszcząb

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2934 dnia: Grudzień 31, 2013, 12:20:56 pm »
Wyrzykowski mocny zawodnik, wiadomo. Ja bym go chętnie zobaczył w jakimś komiksie SF czy Fantasy, bo ile można o tych żołnierzach :)

Offline pioma10

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2935 dnia: Grudzień 31, 2013, 12:48:26 pm »
Wyrzykowski mocny zawodnik, wiadomo. Ja bym go chętnie zobaczył w jakimś komiksie SF czy Fantasy, bo ile można o tych żołnierzach :smile:

Póki są z tego jakieś pieniądze?

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2936 dnia: Grudzień 31, 2013, 12:55:05 pm »
Ja tam lubię tych żołnierzy.  :smile:  I te wszystkie chore szczegóły. Np. jak robili komiks o Westerplatte, to nawet cienie padały w odpowiednią stronę i były odpowiednio długie, jak w godzinie, kiedy miała miejsce ta akcja. To już jest chore patrzeć z której strony padały promienie słoneczne w danym miejscu np. o 11 rano 3 września 1939 roku.  :smile:
Właśnie wyszły "Wilcze tropy 3" i liczę na równie dobre rysunki, jak w "Zamachu". Wyrzykowski jest coraz lepszy. Szkoda tylko, że jak się przegląda plansze "Łupaszki" na jego blogu, to są one rewelacyjne, a w albumie zostały strasznie słabo wydrukowane. Drukarnia spieprzyła sprawę z tuszem. Dobrze że ostatnie kilka komiksów ma już dobry papier, inną drukarnię i super to wygląda.
Te dwie plansze: 1 i 2, w moim egzemplarzu nie wyglądają nawet w połowie tak dobrze.


Póki są z tego jakieś pieniądze?
Słyszałem że oni w IPN bardzo dobrze zarabiają na robieniu tych komiksów. I słusznie.

Offline giera

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2937 dnia: Grudzień 31, 2013, 12:58:39 pm »
Gdzie teraz jesteś, Batmanie? Teraz, gdy Ciotka Heriot doniosła o zniknięciu Robina(…). Gdzie teraz jesteś, gdy SHAZAM! Kapitana Marvella odbija się echem o ściany widowni?
[Brian Patten]
http://dybuk.wordpress.com

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2938 dnia: Grudzień 31, 2013, 01:21:49 pm »
na stronie Instytutu Książki także podsumowanie

http://instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,30517,rok-2013-w-polskim-komiksie.html


Zaledwie rzuciłem okiem, ale wydaje mi się, że w tym podsumowaniu roku nie wspomniano słowem o Wydawnictwie Komiksowym, ani o kolekcji komiksów Marvela, ani o Sideca. Dziwnie tak.

Offline raj666

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2939 dnia: Grudzień 31, 2013, 01:38:49 pm »
Wydawnictwo jest wspomniane, dwa pozostałe punkty chyba nie.

 

anything