trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2985 dnia: Styczeń 05, 2014, 07:03:06 pm »
Zaraz z pomocą. Michał przeprowadził wywiad, odpowiedzi były Kowalskiego.

Kowalski sobie wybral tematy i pytania, na ktore odpowiadal?
Na forum mozemy sobie dyskutowac, przedstawiac argumenty i kontrargumenty etc., wywiad to zupelnie inna bajka, jezeli bierzesz kogos, kto osiagnal jakis sukces na zachodzie i za pomoca pytan uwiarygodniasz jego wypowiedzi, jako osoby kompetentnej, to wspoltworzysz taki wywiad.
No chyba, ze Chudy wygenerowal losowo pytania z komputera?

turucorp, zadzwoń do redakcji NF i kategorycznie zażądaj, aby więcej nie zamieszczali wywiadów z Kowalskim. Albo napisz jakiś list otwarty...

a to ja wyskoczylem z tym, czy moze jednak Chudy mnie namwial?
Jak masz problem, to napisz do NF, zeby poprosili osoby przeprowadzajace wywiady, o nie personalizowanie reklam magazynu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2014, 07:08:09 pm wysłana przez turucorp »

Offline Strefa Komiksu

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2986 dnia: Styczeń 05, 2014, 07:28:38 pm »
Cytuj
a to ja wyskoczylem z tym, czy moze jednak Chudy mnie namwial? Jak masz problem, to napisz do NF, zeby poprosili osoby przeprowadzajace wywiady, o nie personalizowanie reklam magazynu.

Ja nie mam problemu z NF. To Ty masz problem z tym, że na łamach NF Kowalski głosi swoje teorie. Tylko tak po prawdzie, to jakie ma głosić? Twoje? Uważasz za szkodliwe dla środowiska jego wypowiedzi, więc co, chcesz mu zabronić się wypowiadać? Masz w dodatku pretensje do prowadzącego wywiad p to, że zadaje mu pytania choć pewnie domyśla się odpowiedzi, które w dodatku są nie po Twojej myśli?
No, nie ogarniam. Jak ma facet poglądy i znalazł trybunę do ich głoszenia, to macie o to do niego pretensje?

Offline turucorp

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2987 dnia: Styczeń 05, 2014, 07:51:32 pm »

Ja nie mam problemu z NF. To Ty masz problem z tym, że na łamach NF Kowalski głosi swoje teorie. Tylko tak po prawdzie, to jakie ma głosić? Twoje? Uważasz za szkodliwe dla środowiska jego wypowiedzi, więc co, chcesz mu zabronić się wypowiadać? Masz w dodatku pretensje do prowadzącego wywiad p to, że zadaje mu pytania choć pewnie domyśla się odpowiedzi, które w dodatku są nie po Twojej myśli?
No, nie ogarniam. Jak ma facet poglądy i znalazł trybunę do ich głoszenia, to macie o to do niego pretensje?


Czego znowu nie ogarniasz?
Ze wywiad z Kowalskim zbylem wzruszeniem ramion?
Czy moze tego, ze zabralem tutaj pelniej glos dopiero  w momencie, w ktorym przeprowadzajacy wywiad jednoznacznie stwierdzil, ze ja personalnie powiniem sie zapoznac z tym wywiadem?
Twoim zdaniem powinienem isc, zgodnie z zaleceniem grzecznie kupic NF, zapoznac sie z wywiadem i siedziec cicho?
Z calym szacunkiem, ale cos ci sie chyba zdrowo pomerdalo.

Offline Strefa Komiksu

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2988 dnia: Styczeń 05, 2014, 08:08:10 pm »
Cytuj
Czego znowu nie ogarniasz? Ze wywiad z Kowalskim zbylem wzruszeniem ramion?Czy moze tego, ze zabralem tutaj pelniej glos dopiero  w momencie, w ktorym przeprowadzajacy wywiad jednoznacznie stwierdzil, ze ja personalnie powiniem sie zapoznac z tym wywiadem?


No, to akurat ogarniam.

Cytuj

Twoim zdaniem powinienem isc, zgodnie z zaleceniem grzecznie kupic NF, zapoznac sie z wywiadem i siedziec cicho?



To tak w połowie. Nie musisz się zapoznawać z wywiadem, ale w takim razie powinieneś siedzieć cicho.


Tego nie ogarniam:


Cytuj
jezeli bierzesz kogos, kto osiagnal jakis sukces na zachodzie i za pomoca pytan uwiarygodniasz jego wypowiedzi, jako osoby kompetentnej, to wspoltworzysz taki wywiad.

to napisz do NF, zeby poprosili osoby przeprowadzajace wywiady, o nie personalizowanie reklam magazynu.

problem w tym, ze Kowalski z pomoca Chudego propaguje takie podejscie np. wsrod czytelnikow NF i to juz jest nieciekawa sytuacja.

szkoda tylko, ze Kowalski nie rozumie, ze to co dla niego jest nagroda, dla wielu innych jest rozga.Oczywiscie ma prawo tego nie rozumiec, jednak propagowanie tego "nierozumienia" jako jedynej wlasciwej drogi i publiczne deprecjonowanie praktycznie wszystkiego, co powstaje w Polsce, jest po prostu "slabe" i przynosi wiecej szkody niz pozytku.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2014, 08:12:22 pm wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline turucorp

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2989 dnia: Styczeń 05, 2014, 08:23:42 pm »
To tak w połowie. Nie musisz się zapoznawać z wywiadem, ale w takim razie powinieneś siedzieć cicho.

Nie mialem szans, bo na FB wywiad byl wrzucony w dniu, w ktorym pojawil sie w kioskach, zazwyczaj automatycznie klikam w linki, wokol ktorych toczy sie dysputa "komiksowej sitwy", a tu jeszcze mialem osobista rekomendacje przeprowadzajacego wywiad.

Szczerze mowiac nie rozumiem Twojego problemu, Chudy przeprowadza wywiad z Kowalskim, zadaje pytania, na ktore dostaje calkowicie przewidywalne odpowiedzi.
Wywiad idzie do publikacji, Chudy idzie na forum, na ktorym wrzuca tekst, ze ja powinienem ten wywiad przeczytac.
Czytam wywiad, mowie co mi sie nie podoba.
Ty wyskakujesz z tekstem, ze mam napisac do "Filipinki" czy na inny Berdyczow.
Wez sie zastanow, o co ci chodzi.

Offline Strefa Komiksu

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2990 dnia: Styczeń 05, 2014, 08:47:49 pm »
Nie chodzi o to, ze coś ci się nie podoba w wywiadzie, ale o to, że nie podoba ci się, że Kowalski głosi swoje poglądy na łamach NF. Odesłałem cię więc do "Misia" byś tam szukał zrozumienia.
Bo u Kowalskiego go raczej nie znajdziesz, a oprócz niego redakcja "Płomyczka" jest jedyną instancją, która może spowodować, że Kowalski nie będzie na łamach NF głosił swoich poglądów.
Nie rozumiem Twojego zacietrzewienia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2014, 08:50:59 pm wysłana przez Strefa Komiksu »

Offline turucorp

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2991 dnia: Styczeń 05, 2014, 09:30:40 pm »
Nie rozumiem Twojego zacietrzewienia.

To nie zacietrzewienie tylko dostosowanie sie do oczekiwan Chudego.
Skoro zadal Kowalskiemu takie a nie inne pytania, to chyba spodziewal sie, jakie uzyska odpowiedzi?
Skoro juz mial odpowiedzi w reku, to od niego, a nie od Kowalskiego zalezalo czy je opublikowac (proces autoryzacji wywiadu daje sporo mozliwosci obu stronom)
Skoro dal wywiad w takiej formie do publikacji, to chyba robil to swiadomie?
Chudy zna wystarczajaco  dobrze krajowy rynek komiksowy, zeby wiedziec, ze Kowalski w tej kwestii opowiada duby smalone, dlatego mam wszelkie podstawy, zeby podejrzewac, ze to albo swiadoma (ale w takiem razie strasznie glupia i szkodliwa) prowokacja, albo kompletne zacmienie umyslu.
Trudno zebym mial pretensje do Kowalskiego, ze mowi to co mysli (co oczywiscie nie wyklucza dyskusji z jego pogladami).
Widze jednak postawy do opieprzenia Chudego (i posrednio redakcji NF), za swiadome propagowanie i kreowanie falszywego obrazu komiksowa.
Szczegolnie, ze wlasciwie zostalem o te reakcje poproszony (normalnie bym to olal, bo nie moja bajka, ale skoro Chudy zaprasza).

Offline Strefa Komiksu

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2992 dnia: Styczeń 06, 2014, 09:14:38 am »
Cieszę się, że przyznajesz Kowalskiemu prawo do głoszenia swych tez, jakie by one nie były i nie przewidujesz za to żadnych dotkliwych sankcji, co z Twoich wcześniejszych wypowiedzi tak jednoznacznie dla mnie nie wynikało, ale wiadomo, słowa mają swój kontekst, swoją barwę, mogłem je nadinterpretować, nie będę się spierał.


Masz moje pełne poparcie w kwestii opierdalania redakcji NF, bo opierdalania redakcji NF nigdy dość.


Natomiast zanim zaczniesz zbierać chrust na którym spalisz Chudego i zanim zaczniesz rozglądać się za kapturami, aby odstraszyć naśladowców, to ja bym się nad tym tematem pochylił. Nie wydaje mi się, aby Chudy zachował się nieprofesjonalnie. Przecież te wszystkie Olejniki, Wojewódzkie, Majewskie, Żakowskie przeprowadzając wywiad z gwiazdami robią wszystko, żeby je do takich prowokacyjnych zwierzeń skłonić. Drążą życiorysy, czytają wcześniejsze wywiady, analizują wpadki. Ja na miejscu Chudego jeszcze bardziej bym go przycisnął  :biggrin:

Offline turucorp

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2993 dnia: Styczeń 06, 2014, 09:24:05 am »
Natomiast zanim zaczniesz zbierać chrust na którym spalisz Chudego

ja? przeciez normalnie nawet jednego zlego slowa bym nie powiedzial, moze lepiej idz do Chudego i z nim wyjasnij, dlaczego stwierdzil, ze ja osobiscie powinienem zapoznac sie z tym wywiadem?
bo jedyne wyjasnienie, jakie mi przychodzi do glowy, to, ze chcial sie zapoznac z moja opinia, co tez wlasnie mu umozliwiam.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2994 dnia: Styczeń 07, 2014, 09:28:56 am »
Polecam lekturę raportu dotyczącego prosumpcji pop-przemysłów.
Badaniem zostały objęte niektóre wydawnictwa komiksowe.


http://wiedzalokalna.pl/publikacje/prosumpcjonizm/


PS. Nawet sam Henry Jenkins wspomniał o badaniu: http://henryjenkins.org/2014/01/the-prosumption-presumption.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2014, 12:52:54 am wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2995 dnia: Styczeń 08, 2014, 10:18:35 pm »
W dzisiejszym wydaniu "Polityki" Ryszard Wolff rozmawia z Lechem Majewskim (polski reżyser filmowy i teatralny, pisarz, poeta i malarz. Członek Gildii Reżyserów Amerykańskich i Europejskiej Akademii Filmowej. Reżyser kultowego filmu artystycznego „Młyn i krzyż”) o jego przyszłych planach filmowych oraz anegdotach z życia zawodowego. Majewski w tym długi i intrygującym wywiadzie dzieli się m.in. opowieścią o tym, jak wystąpił w „Batmanie” Tima Burtona w 1989 w roli gangstera oraz podaje powody, dla których ta ekranizacja przygód Mrocznego Rycerza doszła w ogóle do skutku. Lektura niezwykle intrygująca i ciekawa. Zwłaszcza, że ukazuje „Batmana” Tima Burtona w nowym świetle.

Offline Death

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2996 dnia: Styczeń 09, 2014, 12:09:36 pm »

Offline peta18

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2997 dnia: Styczeń 09, 2014, 04:37:14 pm »
Fragsel!!! Pod koniec filmu jest nawet o Tobie slow kilka :)
Choc nie zostales wymieniony z nicka/imienia/nazwiska.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline turucorp

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2998 dnia: Styczeń 09, 2014, 05:20:39 pm »
Bardzo ciekawe.


Ja tak tylko w kwestii formalnej, Jerzy, zbieznosc nazwisk nie jest przypadkowa, Bil Sienkiewicz jest potomkiem (w linii prostej) Henryka.

N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #2999 dnia: Styczeń 09, 2014, 06:20:29 pm »
Ja tak tylko w kwestii formalnej, Jerzy, zbieznosc nazwisk nie jest przypadkowa, Bil Sienkiewicz jest potomkiem (w linii prostej) Henryka.
Jesteś drugą osobą, która mi to mówi (pisze). Rzeczywiście "Encyclopedia of Comic Books and Graphic Novels" [ed. Keith Brooker], którą sprawiłem sobie "pod choinkę", potwierdza tę informację. Wcześniej jednak nigdy się na nią nie natknąłem (chociaż nie mogę powiedzieć, że pilnie szukałem).

 

anything