trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline giera

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3105 dnia: Luty 10, 2014, 07:28:50 pm »
w "wysokich obciachach" o "Nie pojedziemy zobaczyć Auschwitz" Jeremie Dresa

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,127763,15410696.html
Gdzie teraz jesteś, Batmanie? Teraz, gdy Ciotka Heriot doniosła o zniknięciu Robina(…). Gdzie teraz jesteś, gdy SHAZAM! Kapitana Marvella odbija się echem o ściany widowni?
[Brian Patten]
http://dybuk.wordpress.com

Offline Strefa Komiksu

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3106 dnia: Luty 11, 2014, 11:36:09 am »
W ostatniej "Lampie" komiks Ryszarda Dąbrowskiego na podstawie fragmentu scenariusza filmu muzycznego Tymona Tymańskiego "Polskie gówno". Radzę zajrzeć, bo to naprawdę zaskakujący komiks :D


Offline MateuszSkutnik

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3107 dnia: Luty 12, 2014, 08:32:38 pm »

Panowie:


http://booklips.pl/newsy/powstaje-komiks-na-podstawie-opowiadania-olgi-tokarczuk/


Czy tylko mnie rozbawia fakt, że wielki news pod tytułem POWSTAJE KOMIKS oznacza ni mniej ni wiecej tylko tyle, że człowiek który nigdy nie rysował komiksów, uwaga, projektuje postacie, szuka materiałów i szkicuje układy plansz.



N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3108 dnia: Luty 12, 2014, 08:54:39 pm »
Panowie:


http://booklips.pl/newsy/powstaje-komiks-na-podstawie-opowiadania-olgi-tokarczuk/


Czy tylko mnie rozbawia fakt, że wielki news pod tytułem POWSTAJE KOMIKS oznacza ni mniej ni wiecej tylko tyle, że człowiek który nigdy nie rysował komiksów, uwaga, projektuje postacie, szuka materiałów i szkicuje układy plansz.




Nie demonizuj. Szcześniak bierze udział w realizacji tego projektu i to on pilnuje, żeby wyszło tak, jak wyjść powinno.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3109 dnia: Luty 12, 2014, 09:25:46 pm »
Mateuszu, obczaj to
ANOTHER DAY OF LIFE (Jeszcze dzień życia)
a później powtórz to co napisałeś wcześniej.

N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3110 dnia: Luty 12, 2014, 09:34:14 pm »
Macieju,
tu nie chodzi o to, co ów człowiek umie, ale o to, że jak za robienie komiksu zabiera się ktoś, kto jeszcze zadnego nie zrobił, to jest to news.
Mówiąc wprost, o głupotę pismaków chodzi.




Maciejaszek

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3111 dnia: Luty 12, 2014, 09:37:16 pm »
Nie bardzo rozumiem zatem.
Fachura z Platiża (wyguglowałem na szybko, że projektowanie postaćków ma w małym palcu) sparowany z mega płodnym scenarzystą komiksowym robią komiks z błogosławieństwem Tokarczuk.  Z czego beka, ja się pytam?

N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3112 dnia: Luty 12, 2014, 09:41:50 pm »
Nie bardzo rozumiem zatem.
Fachura z Platiża (wyguglowałem na szybko, że projektowanie postaćków ma w małym palcu) sparowany z mega płodnym scenarzystą komiksowym robią komiks z błogosławieństwem Tokarczuk.  Z czego beka, ja się pytam?
Bo jak ty robisz komiks, albo Mateusz, albo jako robi go jakaś setka innych rysowników w Polsce, to żaden pismak nie napisze o tym newsa z wielkim tytułem POWSTAJE KOMIKS.


N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3114 dnia: Luty 12, 2014, 10:03:58 pm »

Maciejaszek

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3115 dnia: Luty 12, 2014, 10:20:16 pm »
Etam, w pierwszym linku co prawda jest lead z "POWSTAJE KOMIKS" ale zapomnieli o nazwisku, w drugim nie wyświetla się okładka a trzeci link to produkcja kolegi z komiksowa więc się nie liczy.
Zresztą, dałem na zapowiedzi a komiks nie wiem czy ostatecznie powstanie. Trafię na czarną listę twórców przehajpowanych komiksów i będzie mi przykro.


EDIT: drugi link ratują komentarze.

Offline wojtekzk

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3116 dnia: Luty 13, 2014, 10:06:22 am »
N.N. -> nie rozumiem czemu takie kontrowersje wzbudził ten news, bardzo wiele komiksów "work in progress" jest zapowiadanych na portalach, Ziniol nawet ma całą rubrykę temu poświęconą. To chyba normalne, że wydawca stara się by oczekiwanie na komiks było duże. A to, że inni takich newsów nie mieli - cóż, niech zapytają swoich wydawców o to :)
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3117 dnia: Luty 13, 2014, 11:04:53 am »
N.N. -> nie rozumiem czemu takie kontrowersje wzbudził ten news,

Wojtku, ja też nie rozumiem.

Offline wojtekzk

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3118 dnia: Luty 13, 2014, 11:42:27 am »
Bosh jakoś przeoczyłem, że to kolega Autor rozpoczął wątek. N.N - sorki :)
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3119 dnia: Luty 13, 2014, 05:12:19 pm »
wątek o "coś na progu" jest w dziale literatura to nie będę powielał, ale jak coś to pojawiła się 9, a tam:
 
Cytuj

 #9 numeru magazynu "Coś na Progu". W środku m.in. opowiadania Marka Hoddera i Franka Herberta, wywiad z Bramem Stokerem, sylwetka Karla Wagnera, kultowy komiks z serii "Martin Mystère" (duetu Castelli & Alessandrini). Temat przewodni: CZARNE CHARAKTERY! Piszemy m.in o fenomenie "M" Fritza Langa, Catwoman, Harley Quinn i Poison Ivy, przedstawiamy komiksowy team The Forgotten Villains, dajemy się uwieść Satanico Pandemonium i Catherine Tramell, krzyczymy Munchem, intrygujemy Houdinim i grozimy Big Alem...

jak widac jest trochę wątków komiksowych. Zresztą bardzo udane czasopismo, polecam poczytać. Fajne dodatki w preorderze np. komiks Rafała Szłapy.
 
Czytaliście kiedyś? Jakieś opinie?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything