trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3300 dnia: Lipiec 13, 2015, 12:14:13 pm »
Kukioktopus - tyle z tego, że gonię już resztką żółci. Stąd pan Bogusław jest jednym z ostatnich bojowników o "wolność naszą i waszą", którego tknęła moja mowa nienawiści :smile:
Moim zdaniem bohaterstwo p. Polcha jest niemalże porównywalne z bohaterskimi czynami innego pana, który jakiś czas temu starał się o rentę kombatanta wojennego, przedstawiając dowody na to, że gdy był niemowlakiem, to jego mamusia przewoziła razem z nim wózeczku wiązki granatów.

Offline hans

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3301 dnia: Lipiec 13, 2015, 04:12:25 pm »
Jakież to polskie opluwać bohaterów tamtych dni  :cry:

Wyolbrzymiasz to, co napisałem. Bawi mnie to, że Polch powtarza wciąż te same proste teorie i że wciąż nie potrafi dostrzec swoich błędów. Zabawne jest, że ktoś, kto odegrał tak dużą rolę, wciąż nie potrafi zaakceptować, że zdarzyło mu się popełnić kilka błędów.

Offline keram

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3302 dnia: Lipiec 13, 2015, 05:17:18 pm »
Jakież to polskie opluwać bohaterów tamtych dni  :cry:

Wkurza mnie gdy ludzie komentując coś negatywnego stwierdzają "jakież to polskie".

Offline keram

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3303 dnia: Lipiec 13, 2015, 05:24:41 pm »
Kukioktopus - tyle z tego, że gonię już resztką żółci. Stąd pan Bogusław jest jednym z ostatnich bojowników o "wolność naszą i waszą", którego tknęła moja mowa nienawiści :smile:
 
Niemniej ten "komercyjny sukces" adaptacji "Wiedźmina" nie przestaje mnie intrygować. Sam miał swego czasu żal, że do wydawnictwa wracała masa nierozpakowanych komiksów, a teraz nagle wychodzi na to, że cykl dobrze się sprzedawał. Od razu mówię, że nie należałem do grona "prehejterów", a poszczególne części serii grzecznie nabywałem tuż po ich pojawieniu się w kioskach. Nie mam zatem interesu przejawiać żalu do Bogusława Polcha za tę w sumie niezłą serie.  Tylko skąd ta nagła odmiana...

Zajrzyj do "Komiksu" nr 1/1994 we wstępie piszą, że niestety z powodu małej sprzedaży pismo przestaje się regularnie ukazywać, podają, że z 50 tys. nakładu Wiedźmina sprzedało się ok. 15 tys. (łącznie z prenumeratą).

Cóż, gdyby to był komercyjny sukces to by nie jęczeli.

Offline absolutnie

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3304 dnia: Lipiec 13, 2015, 05:26:06 pm »
Zajrzyj do "Komiksu" nr 1/1994 we wstępie piszą, że niestety z powodu małej sprzedaży pismo przestaje się regularnie ukazywać, podają, że z 50 tys. nakładu Wiedźmina sprzedało się ok. 15 tys. (łącznie z prenumeratą).

Cóż, gdyby to był komercyjny sukces to by nie jęczeli.


Z dzisiejszej perspektywy 15 tysięcy to sukces i to gigantyczny.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline keram

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3305 dnia: Lipiec 13, 2015, 05:29:09 pm »
Ale nakład wynosił 50 tys. czyli sprzedała się niespełna 1/3.

Offline radef

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3306 dnia: Lipiec 13, 2015, 05:36:42 pm »
Z dzisiejszej perspektywy 15 tysięcy to sukces i to gigantyczny.
Przy max. 25 tysiącach nakładu. Przy takim nakładzie i dostępności w kioskach trudno, żeby przynajmniej 30% nakładu się nie sprzedało, więc dla mnie to nie jest sukces. Najnowsze Thorgale obecnie mają 20-25 tysięcy (dystrybucja tylko w księgarniach) i pewnie z tego 3/4 sprzedaje się tuż po premierze, a często pierwsze dodruki pojawiają się rok po premierze. Taki "Star Wars Komiks" miał przez długi okres nakład 20 tysięcy egzemplarzy, pewnie połowa egzemplarzy musiała się sprzedawać, bo pismo utrzymywało się długi czas.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

KukiOktopus

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3307 dnia: Lipiec 13, 2015, 06:58:04 pm »
Wkurza mnie gdy ludzie komentując coś negatywnego stwierdzają "jakież to polskie".
Twe lokalno-realne postrzeganie świata wprawia mnie w stan splątanego osłupienia. Oczyść ducha swego i raduj blaskiem opalizujących wieloznaczności. Wszak nie od dziś wiadomo, że własności wszelkich nie w obserwowanym szukać trzeba, lecz w obserwatorze. 

Offline Nawimar

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3308 dnia: Lipiec 13, 2015, 10:47:11 pm »
KukiOktopus: "Wszak nie od dziś wiadomo, że własności wszelkich nie w obserwowanym szukać trzeba, lecz w obserwatorze. "

Tradycyjnie cudo :) Jak nie przymierzając ruskie sondy w atmosferze Wenus :)

Keram: "Zajrzyj do "Komiksu" nr 1/1994 "
 
Niestety nieźle się na tym przejechali. Do tej pory ciekaw jestem po co brnęli w zaparte skoro komiks się nie sprzedawał zamiast wrzucić dla urozmaicenia np. takich "Towarzyszy Zmierzchu", których ponoć mieli w planach. Ciekawe jak teraz wypadnie edycja Wydawnictwa Komiksowego. Coś mi się zdaje, że tym razem Bogusława Polcha ręka od podpisów aż tak nie zaboli.
 

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3309 dnia: Lipiec 13, 2015, 11:15:24 pm »
W "Wyborczej" z ostatniego piątku Juliusz Kurkiewicz pisał pozytywnie o "R.I.P. Best of 1985-2004" Otta. Pod recenzją pojawiła się też informacja, że w specjalnym, wakacyjnym numerze "Książek. Magazynu do Czytania" znajduje się przewodnik Sebastiana Frąckiewicza po najciekawszych nowych komiksach.

Offline absolutnie

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3310 dnia: Lipiec 14, 2015, 07:48:14 am »
Pod recenzją pojawiła się też informacja, że w specjalnym, wakacyjnym numerze "Książek. Magazynu do Czytania" znajduje się przewodnik Sebastiana Frąckiewicza po najciekawszych nowych komiksach.


Ten przewodnik to - zajmujący dwie strony - zbiór krótkich dwu-trzyzdaniowych recenzyjek. Frąckiewicz receznuzje:
"Ekspedycję", "R.I.P", "Pasażerów wiatru", "Gigantyczną brodę, która była złem", "Polinę", "Dzień targowy", "Sama Zabiela i magiczne pióro", "Martwy sezon", "Czerwonego Syna" i "Wilczą gontynę".
Recenzja "Supermana" kończy się stwierdzeniem, że komiks jest ciekawy, co w przypadku superbohaterskich opowieści nie zdarza się często. Zdanie to wywołało już na forum żywą dyskusję (jakieś dwa-trzy tygodnie temu), co pozwala podejrzewać, że "przewodnik" Frąckiewicza to przedruki jego wcześniej popełnionych tekstów.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Garf

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3311 dnia: Lipiec 14, 2015, 09:55:30 am »
A dzisiaj w "Gazecie Wyborczej" kolejna recenzja "Czerwonego Syna", tym razem autorstwa Marcina Zwierzchowskiego. Mam nadzieję, że ten trend recenzowania rozszerzy się także na inne tytuły komiksowe :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2015, 10:46:59 am wysłana przez Garf »
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3312 dnia: Lipiec 14, 2015, 03:19:40 pm »
A dzisiaj w "Gazecie Wyborczej" kolejna recenzja "Czerwonego Syna", tym razem autorstwa Marcina Zwierzchowskiego. Mam nadzieję, że ten trend recenzowania rozszerzy się także na inne tytuły komiksowe :smile:
Recenzja może być, chociaż nie przepadam za recenzjami, które momentami zamieniają się w streszczenia. Z drugiej jednak strony pomyślałem sobie, że autor tak naprawdę nie wierzy, iż ktokolwiek, kto nie jest fanem komiksów, a w szczególności tych superbohaterskich, po zapoznaniu się z tekstem sięgnie po "Czerwonego Syna". Zresztą - teraz już z mojego punktu widzenia - czy ktoś nieobyty ze sztuką komiksową, w szczególności tą superbohaterską, doceni ten album? Odnajdzie się w komiksowym świecie, skuszony jedynie historyczno-polityczną otoczką?
A tak swoją drogą czy przedtem w "Wyborczej" był już recenzowany jakiś komiks superbohaterski?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3313 dnia: Sierpień 07, 2015, 10:19:34 am »
W dzisiejszej "Wyborczej" Juliusz Kurkiewicz "Trzy cienie" Pedrosy nazywa "jednym z najpiękniejszych komiksów ostatnich lat".

Offline Nawimar

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3314 dnia: Sierpień 27, 2015, 07:08:10 pm »
"Czas Fantastyki" ponownie w dystrybucji. A w nim m.in. tekst wspominkowy o Tomaszu Marciniaku:

http://paradoks.net.pl/read/27357