Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3375 dnia: Kwiecień 01, 2016, 11:45:19 pm »
Niestety nie...

Profesor Aprilis. Prima Aprilis.


Rozumiem zatem, że jednak nie czytałeś tej książki i że nadal jest nadzieja, że jak już przeczytasz to już zupełnie nikt nie będzie tutaj w stanie zrozumieć tego, co piszesz?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2016, 11:49:37 pm wysłana przez absolutnie »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3376 dnia: Kwiecień 01, 2016, 11:55:24 pm »
Broniżi belufta ggi promorago. Fineli bitunt. Otto!

Akmasz belubancz.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline absolutnie

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3377 dnia: Kwiecień 02, 2016, 11:31:50 am »
Broniżi belufta ggi promorago. Fineli bitunt. Otto!

Akmasz belubancz.


Przyznam, że Twój podpis skojarzył mi się dość jednoznacznie z tą książką:








Jeśli moimi podejrzeniami Cię uraziłem, to serdecznie przepraszam.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3378 dnia: Kwiecień 02, 2016, 12:26:17 pm »
Broniżi belufta ggi promorago. Fineli bitunt. Otto!

Akmasz belubancz.
Pomimo, że nie ulega wątpliwości, iż zacytowany wyżej podpis Wincklera w sposób jednoznaczny kojarzy się z przywołaną przez Absolutnie książką prof. Pąkcińskiego i w oczywisty sposób jest to dla tej pracy naukowej duża reklama, która z pewnością zachęci do jej lektury przynajmniej kilka tysiący naszych forumowiczów, to jednak skojarzenie to zdaje się być tylko dziełem przypadku*. Moje boty, wysłane wzdłuż, wszerz i w głąb czasoprzestrzennej struktury nadłącz, miedzyłącz i podłącz sieci, szacuja bowiem biologiczny wiek Wincklera w latach jako:

age(winckler) + 20 < age(KukiOktopus)  + 10 < age(absolutnie),

ktore to oszacowanie, o ile prawidłowe, wskazuje, że Winckler jest jeszcze bardziej podejrzany niż sugeruje to Absolutnie.


* Co oczywiście jeszcze nie znaczy, że pomiędzy obydwoma bytami nie zachodzi żadna korelacja.

Offline absolutnie

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3379 dnia: Kwiecień 02, 2016, 01:10:40 pm »
Winckler jest jeszcze bardziej podejrzany niż sugeruje to absolutnie.




Ja niczego nie sugeruję. Tłumaczyłem się tylko ze swojej pomyłki. Za którą przeprosiłem, zresztą (i bez reszty).

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3380 dnia: Kwiecień 08, 2016, 05:22:57 pm »
W przedostatnim "Kwartalniku Filmowym" nr 91 (datowanym na jesień 2015), którego tematem jest "Film między muzyką pop a popkulturą" – kupiłem go tydzień temu w empiku (wiosna 2016) – znajduje się ciekawy kilkunastostronicowy tekst dr. Tomasza Żaglewskiego z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pt. "Kino zmutowane. Nowa estetyka komiksu filmowego na przykładzie X-Men Bryana Singera". Do kilku szczegółów można się przyczepić (np. do samego terminu "komiks filmowy"), ale generalnie tekst systematyzuje i pogłębia wiedzę o sztuce komiksu i jego filmowych adaptacjach oraz zawiera kilka niebanalnych refleksji. Żaglewski pracuje nad książką o filmach na podstawie komiksów i to jest bardzo fajna wiadomość, ale mnie marzy się też taki okołokomiksowy numer "Kwartalnika Filmowego" in extenso. (Tak samo jak okołoserialowy, gdzie kontekst komiksowy zapewne również by się pojawił. :))

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3381 dnia: Kwiecień 09, 2016, 03:16:35 pm »
W magazynie "Plus Minus" gazety codziennej "Rzeczpospolita" opublikowano niedawno obszerny artykuł mojego autorstwa dotyczący relacji pomiędzy Mrocznym Rycerzem a przybyszem z planety Krypton.


Tekst poświęca dużo uwagi zwłaszcza "Powrotowi Mrocznego Rycerza", jak i bestsellerowej miniserii "Mroczny Rycerz III: Rasa Panów". Mowa o historii autentycznie grającej na emocjach wokół tematów uchodźców i terrorystów przy wykorzystaniu mitologii DC Comics, jak i w prowokacyjny sposób obrazującej ospałość Ameryki jako strażnika świata.

Artykuł można przeczytać tutaj: http://www.rp.pl/Plus-Minus/304019984-Herosi--w-rajtuzach.html#ap-6

Lokus

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3382 dnia: Kwiecień 11, 2016, 09:36:49 am »

Kadr Ci w oko! #6 już od wczoraj do odsłuchania. Tym razem w całości o DC: Batman v Superman, DC Rebirth, DC Hanna-Barbera plus nieco o komiksach z Bizarro. Zapraszamy do odsłuchania.

Offline Gashu

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3383 dnia: Kwiecień 11, 2016, 06:32:52 pm »
W najnowszym "Pixelu" znajdziecie tekst o powiązaniach francuskich twórców komiksów i gier video.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3384 dnia: Kwiecień 16, 2016, 06:58:55 pm »
W czwartek 21. kwietnia o 23.00 w TVP Kultura film dokumentalny "Seks w komiksie".

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3385 dnia: Kwiecień 22, 2016, 05:00:18 pm »
Kurczę, nie wiedziałem, że Bastien Vives to taki młodzik. Tym większy szacunek za to, co już pokazał na polskim rynku.
Natomiast "Seks w komiksie" interesujący, chociaż za krótki. Powinien trwać co najmniej półtorej godziny.

Offline turucorp

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3386 dnia: Kwiecień 22, 2016, 05:40:16 pm »
Kurczę, nie wiedziałem, że Bastien Vives to taki młodzik.
Bez przesady,  ma 32 lata, w jego wieku Chrystus juz wlasciwie wisial na krzyzu, Aleksander Macedonski byl u szczytu wladzy, a Bonaparte pierwszym konsulem republiki :P

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3387 dnia: Kwiecień 22, 2016, 06:07:07 pm »
Bez przesady,  ma 32 lata, w jego wieku Chrystus juz wlasciwie wisial na krzyzu, Aleksander Macedonski byl u szczytu wladzy, a Bonaparte pierwszym konsulem republiki :P
No tak, to w 2011 był jeszcze młodzikiem. Ale wciąż młodo wygląda jak na swój wiek. Mnie mówią to samo (fani komiksów ponoć tak mają :)), ale z kolei przez lumbago czuję się dzisiaj jak zdjęty z krzyża. :oops:

Offline gobender

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3388 dnia: Kwiecień 22, 2016, 08:36:13 pm »
Bez przesady,  ma 32 lata, w jego wieku Chrystus juz wlasciwie wisial na krzyzu, Aleksander Macedonski byl u szczytu wladzy, a Bonaparte pierwszym konsulem republiki :P

Nie wspominając o Mozarcie... :D

Lokus

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #3389 dnia: Kwiecień 24, 2016, 04:28:57 pm »

Siódmy "Kadr Ci w oko!", a w nim trzeci prowadzący i sporo fajnych tematów. Zapraszamy :)