trawa

Autor Wątek: O komiksach w mediach II  (Przeczytany 877048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MrE

  • Młodszy Terminator
  • **
  • Wiadomości: 122
  • Total likes: 0
  • no donnie, these men are Comics Fans
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1005 dnia: Maj 15, 2008, 01:43:46 pm »
również się przyłączam do pytania..
I'm a master for these cookies

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1006 dnia: Maj 15, 2008, 07:55:07 pm »
Jeśli pytanie jest skierowane do mnie, to niestety nie mam pojęcia.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1007 dnia: Maj 16, 2008, 12:06:15 pm »
nie wiem czy to kogoś zainteresuje i czy pisze w odpowiednim temacie, ale na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes w jury oceniającym zasiądzie Marjane Satrapi.

Offline Robertos

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1008 dnia: Maj 17, 2008, 02:31:33 pm »
W dzisiejszych Wysokich Obcasach (dodatku do Gazety Wyborczej )artykuł o Annie Gosławskiej satyrycznej rysowniczce która publikowała w Szpilkach. Prezentowany jest też wyróżniony w konkursiie (pierwsze wyróżnienie)komiks Jacka Frąsia i Oli Trościanowskiej pt "Autobiografia"

Offline Raf Fariszta

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1009 dnia: Maj 18, 2008, 06:57:07 am »
W dzisiejszych Wysokich Obcasach (dodatku do Gazety Wyborczej )artykuł o Annie Gosławskiej satyrycznej rysowniczce która publikowała w Szpilkach. Prezentowany jest też wyróżniony w konkursiie (pierwsze wyróżnienie)komiks Jacka Frąsia i Oli Trościanowskiej pt "Autobiografia"
Na wrzesień zapowiedzieli antologię prac.....
Nocy Matko Dnia

Offline Raf Fariszta

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1010 dnia: Maj 23, 2008, 03:53:00 pm »
Komiksy według Schulza do zobaczenia w Lublinie:
http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35637,5235588.html
Nocy Matko Dnia

Offline mistrzu zagłady

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1011 dnia: Maj 23, 2008, 05:17:43 pm »
http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35637,5235588.html

Hehe, no zabawny tekst:
>>W galerii Michałowski na Starym Mieście, po raz pierwszy w Lublinie oglądać można jedyny na świecie komiks według "Sklepów Cynamonowych" <<
Tematem mojego dyplomu jaki robiłem przed laty w moim LSP był właśnie komiks na podstawie SKLEPÓW CYNAMONOWYCH. Wprawdzie ostatecznie do obrony poszły pojedyncze kadry, ale jednak temat taki był:)

N.N.

  • Gość
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1012 dnia: Maj 23, 2008, 09:29:03 pm »
http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35637,5235588.html

Hehe, no zabawny tekst:
>>W galerii Michałowski na Starym Mieście, po raz pierwszy w Lublinie oglądać można jedyny na świecie komiks według "Sklepów Cynamonowych" <<
Tematem mojego dyplomu jaki robiłem przed laty w moim LSP był właśnie komiks na podstawie SKLEPÓW CYNAMONOWYCH. Wprawdzie ostatecznie do obrony poszły pojedyncze kadry, ale jednak temat taki był:)

Zapewne chodzi o jedyny wydany drukiem komiks według Schulza. Komiks Judta ukazał się przed laty w Niemczech, co zresztą zostało odnotowane w "Słowniku Schulzowskim" (wydanym w Polsce). Autor hasła (ja) nie widział na oczy żadnych innych komiksów wg Schulza, więc napisał to, co napisał, kierując się zasadą, że nalezy pisać o publikacjach.

Offline mistrzu zagłady

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1013 dnia: Maj 23, 2008, 09:51:11 pm »
Heh, pewnie tak i nie mam pretesji do autora tego tekstu, że o mnie nie wspomniał, hehe. Tekst chyba tylko mnie rozbawił, bo niby kto miałby wiedzieć, że robiłem coś takiego... ale jeśli chodzi o Schulza jego twórczość jest dosyć wdzięczna jako inspiracja komiksowa.

A tak już jako offtop:
Noszę się z zamiarem zrobienia komiksowych SKLEPÓW CYNAMONOWYCH od nowa, bo tamto było w zasadzie bardziej eksperymentem. Swoją drogą szkoda, iż wówczas nie wiedziałem o tej adaptacji. Moja argumentacja na tamtej obronie byłaby solidniejsza:)
http://mistrzzaglady.blogspot.com/2008/05/sklepy-cynamonowe.html
tu fragmencik tamtej pracki dla ciekawskich, którym się nudzi:)
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2008, 10:24:38 pm wysłana przez mistrzu zagłady »

Offline Robertos

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1014 dnia: Maj 24, 2008, 12:46:46 pm »
W "Wysokich Obcasach" prezentowane drugie wyróżnienie w konkursie na komiks które otrzymała Justyna   
Szczepankiewicz

Offline bąbielek

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1015 dnia: Maj 25, 2008, 11:40:21 am »
W tym temacie zapraszam Tutaj gdzie rzeczony komiks (i dwa inne) prezentuję w spiraconej galerii.

Klick me up, klick me down.

Offline mistrzu zagłady

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1016 dnia: Maj 25, 2008, 03:13:30 pm »

Offline Julek_

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1017 dnia: Maj 25, 2008, 03:39:25 pm »
W tym (lub w jakimś innym temacie) było o tejże adaptacji i tych autorach mowa.

Offline Robertos

Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1018 dnia: Maj 25, 2008, 04:53:00 pm »
Dziś o godzinie 13.55 na Ale Kino można było obejrzeć film animowany "Trio z Belleville "ze scenariuszem i reżyserią francuskiego komiksiarza Sylwaina Chometa znanenego u nas z opublikowanego Dziadka Leona.tTutaj więcej o tym filmie http://film.onet.pl/9514,25663,1,recenzje.html

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: O komiksach w mediach II
« Odpowiedź #1019 dnia: Maj 25, 2008, 10:33:22 pm »
To ja z taką impresyjką poniekąd medialną... Udało mi się wreszcie zobaczyć słynny film "Kobieta i mężczyzna" Claude'a Leloucha z 1966 roku. W "scenie samby" zjawiskowa Anouk Aimee leży sobie na łóżku i - co robi? - czyta "Asteriksa" w twardej oprawie... :) Urocze! 

 

anything