trawa

Autor Wątek: NG Hero na giant squigu  (Przeczytany 2524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline swieta_barbara

NG Hero na giant squigu
« dnia: Listopad 15, 2006, 08:07:13 pm »
Czy heros podobnie jak zwykle oddzialy hopperow ma immune to psychology?

Oraz zapytam sie przy okazji: jakie podstawki ma giant squig i giant spider?

I jeszcze jedna okazja: czy hate obowiazuje tez wobec squigow, czy tylko jezdzcy go maja?
Jeźdźcy Hardkoru jada do oporu!

Offline Gogol

Re: NG Hero na giant squigu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2006, 09:02:41 pm »
Cytat: "swieta_barbara"
Czy heros podobnie jak zwykle oddzialy hopperow ma immune to psychology?

Oraz zapytam sie przy okazji: jakie podstawki ma giant squig i giant spider?

I jeszcze jedna okazja: czy hate obowiazuje tez wobec squigow, czy tylko jezdzcy go maja?



1) tak gdyż przejmuje się teraz właściwości mounta

2) 50x50

3)Tak gdyż teraz mount przejmuje psychologie jeźdzca np frenzy i hate chyba też a poza tym przy zasadach hoperów (w które great squig jest wliczony wyraźnie) jest napisane hate dwarfs
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline Kensiorek

NG Hero na giant squigu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2006, 09:34:49 pm »
a to sie panowie na deamonic monutach zdziwia  :lol:
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline thurion

NG Hero na giant squigu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2006, 09:48:16 pm »
Cytat: "Kensiorek"
a to sie panowie na deamonic monutach zdziwia  :lol:


czym sie niby zdziwia? moj mount popyla z 3A z frenzy od goscia od dawna...

jedno co sobie uswiadomilem :) ze mimo utraty frenzy, pan na mouncie jest nadal imm to psych :)  i na conajmniej dwoch ostatnich turniejach dalem przeciwnikowi 240pkt z wlasnej glupoty... (uciekl od psychy... po utracie frenzy, mimo ze byl nadal imm od steeda...)

eh....


mam swoje nowe aura of slaanesh.. tak jak zawsze zapominalem o tym -1LD w btb... to teraz bede zapominal ze moj kolo poki dycha mount jest immune.... zawsze...

bleh :P

Offline Tigerius

NG Hero na giant squigu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2006, 11:24:04 pm »
Cytat: "thurion"
Cytat: "Kensiorek"
a to sie panowie na deamonic monutach zdziwia  :lol:


czym sie niby zdziwia? moj mount popyla z 3A z frenzy od goscia od dawna...

jedno co sobie uswiadomilem :) ze mimo utraty frenzy, pan na mouncie jest nadal imm to psych :)  i na conajmniej dwoch ostatnich turniejach dalem przeciwnikowi 240pkt z wlasnej glupoty... (uciekl od psychy... po utracie frenzy, mimo ze byl nadal imm od steeda...)

eh....


mam swoje nowe aura of slaanesh.. tak jak zawsze zapominalem o tym -1LD w btb... to teraz bede zapominal ze moj kolo poki dycha mount jest immune.... zawsze...

bleh :P


w ktoryms faqu bylo, ze daemonic mount nie daje immune to psychology...:/
Mount przejmuje rulesy od jezdzca, jedziec od mounta juz nie.

(chyba, ze cos sie zmienilo)
...kółko super wyjebanych pod niebiosa snobów(patrz Bastion)..."
Witam, jestem Rafał, mam 20 lat. W moim przypadku wyjebanie pod niebiosa ogranicza się do pokoju na 1-szym piętrze, a snobem jestem, bo mam oba fallouty oryginalne z CDA

Offline Kołata

NG Hero na giant squigu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2006, 11:54:13 pm »
Jest jeden problem. W książce są zasady do squigów opisane w dwóch miejscach. Tam gdzie jest fluff, jest również napisane, że squigi są immune to psychology (i nie ma napisane że duży nie jest). Jednak w dziale herosów, gigantic squig nie ma immuna :/
Lipnie jest to zrobione i sam nie wiem jak powinno być. Osobiście na chwilę obecną zamierzam grać że nie ma immuna. Kijowo, ale IMO tak RACZEJ jest.

Co do podstawki, to nie wiem jaka powinna być, ale mam figurkę na 40 i na razie takim będę pogrywał :)

I na koniec sprawa hate'a. Giant squig ma hate, jest to napisane w jego zasadach.

Pozdr!
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline TruePunk

NG Hero na giant squigu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2006, 06:45:46 am »
Mnie ciekawi bardziej to czy krasnale maja hate walczac ze squig hopperami. Wydaje mi sie ze nie - czemu?
Patrzac po statystyce squig hoppera, widzimy ze krasnal atakuje nie jezdzca a wierzchowca (Ws4), ktory nie jest greenskin - wiec przerzucac nie moze.

Odnosnie giant squiga - dlamnie ma immuna. Skoro zwykle sie nie boja niczego, to czemu najwiekszy z pieczary mialby tchorzyc?

Jankiel

  • Gość
NG Hero na giant squigu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2006, 07:09:51 am »
Cytuj
Patrzac po statystyce squig hoppera, widzimy ze krasnal atakuje nie jezdzca a wierzchowca (Ws4), ktory nie jest greenskin - wiec przerzucac nie moze.

Squigi testują animozję => są greenskin. Co tu ma do rzeczy WS 4? Są gobliny na squigach, tak samo, jak gobliny na wilkach.

Offline TruePunk

NG Hero na giant squigu
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2006, 08:23:50 am »
Mniej wiecej tyle, ze atakujac goblina na wilku, atakujesz goblina (trafiasz w WS2-goblinski, nie WS3-wilczy); u squigow zas atakujesz squiga (WS4)

Przy zasadzie animozja pisze: animozji poedlega kazda znajdujaca sie na stole jednostka Orkow i goblinow, za wyjatkiem: (...)
nie widze tutaj adnotacji ze animozji podlegaja tylko jednostki greenskin. Wiec nie takie =>

Offline Kołata

NG Hero na giant squigu
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2006, 08:43:29 am »
Dwarfy mają hate'a na hoppersów. Bo to są NIGHT GOBLIN squig hoppers. To jest oddział goblinów, tak samo jak kawaleria, piechota, rydwan czy maszyna.
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline TruePunk

NG Hero na giant squigu
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2006, 08:54:34 am »
To przedstawie sprawe inaczej:
Czy squigi sa greenskins? Nie.
Czy krasnoludy walczac z oddzialem squig herdu, gdzie stykaja sie tylko ze squigami maja przerzuty hitow? Nie.
Reasumujac: czy krasnoludy atakujac squigi maja przerzuty? Nie.

U squig hopperow goblin tylko kieruje kierunkiem ruchu - ani nie wyplaca atakow ani sam nie jest ich celem. Takie fluffowe pierdzenie z ta jego obecnoscia wlasciwie. Co wiecej, squig hopper nie jest kawaleria w przyjetym tego slowa znaczeniu - ani podstawki nie ma kawaleryjskiej, ani +1 AS.
Atakowany jest squig - kiedy squig ginie, goblin rozmywa sie w nicosci. True?
True.

To czemu atakowanie squiga na ktorym ktos siedzi ma wywolywac nienawisc krasnali, a atakowanie squiga za ktorym ktos stoi (czyzby szara eminencja? a, nie, to tylko poganiacze ;p) - juz nie?

W zwiazku z tym ze to sa NIGHT GOBLINS squig hoppers - co najwyzej mozna uznac za druga czesc zasady hate obowiazuje (ta o obowiazku gonienia) - ale na przerzuty trafien nie widze miejsca w tak sformulowanym oddziale.

Jankiel

  • Gość
NG Hero na giant squigu
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2006, 08:58:26 am »
Myślałem, że takie naginanie zasad (żeby nie powiedzieć wały) już dawno wypleniono. Przypominają mi sie stare czasy Gnoma ;)

Offline TruePunk

NG Hero na giant squigu
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 16, 2006, 09:49:49 am »
Cytat: "Trocki"
Myślałem, że takie naginanie zasad (żeby nie powiedzieć wały) już dawno wypleniono. Przypominają mi sie stare czasy Gnoma ;)


Pfff, i po ambicji mi pojechal.
Zly Trocki. Podly.

Ej no. Bo to jest na zasadzie. Nie lubie jakiegos chlopaka, to jego babci tez przywale z przerzutem hitow. Nie wyplacasz atakow w istote ktorej nienawidzisz z glebi swej brodatej duszy - nie przerzucasz.
I to nie jest naginanie. Tylko zdrowa interpretacja no.

ech. Czuje sie dalece niezrozumiany ;-p

Shino

  • Gość
NG Hero na giant squigu
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 16, 2006, 09:54:59 am »
Cytat: "Trocki"
Myślałem, że takie naginanie zasad (żeby nie powiedzieć wały) już dawno wypleniono. Przypominają mi sie stare czasy Gnoma ;)


widac juz masz skleroze, gdyz nie dalej jak w te wakacji byly osoby, ktore chcialy wmowic, ze od eagla gobliny tez maja zasade fear elves...

Offline lith

NG Hero na giant squigu
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 16, 2006, 11:13:48 am »
fajne, wyklad na temat "czemu goblin na squigu mniej wkurza krasnala niz goblin na wilku" :P
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]