Autor Wątek: "Bibliothecarius I", Gliwice 9 grudnia, 2 x 1200  (Przeczytany 8675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KrzysiekW

"Bibliothecarius I", Gliwice 9 grudnia, 2 x 1200
« dnia: Listopad 20, 2006, 06:59:20 am »
Klub WFB "Schwarze Pferd" Pilchowice, we współpracy ze Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach oraz Imperator Fast Fighters Team, zaprasza na
"Bibliothecarius, pars prima"
("dla przyjaciół Dudu" ;) )
czyli imprezę poświęconą WFB. Weterani znajdą coś dla siebie, ale chcemy też przybliżyć WFB osobom nie mającym dotychczas styku z "młotkiem".
W programie:
- turniej WFB, przede wszystkim.
- pokaz WFB dla początkujących / zupełnie zielonych.
a także poczęstunek dla wszystkich (mieszanka czipso - ciastkowa ;) + kawa, herbata i napoje).

Termin:
9 grudnia 2006

Oficjalne rozpoczęcie o godz. 11:00, ale graczy biorących udział w turnieju uprasza się o dotarcie najpóźniej na godz. 10:30 (losowanie stołów, pogaduszki itp. zwykle zajmują nieco czasu).
Wiem, że termin zbiega się z DMP, ale tak wyszło.
Wstęp:
Na imprezę darmowy, natomiast udział w turnieju - 10 zł od osoby.
Miejsce:
Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, ul. Perkoza 12, Osiedle Sikornik.

Dojazd od strony Dworca PKP z przystanków Plac Piastów oraz GCH - Gliwickie Centrum Handlowe, od strony ul. 1-go Maja. Numery autobusów jeszcze podam.
Większej ekipie zdążąjącej z dworca może się opłacić dojazd taryfą - trza tylko utargować cenę.
Bardzo dogodny dojazd z autostrady A4 zjazdem nr 317, zarówno od strony Wrocławia, jak również Krakowa i Katowic.
Szczegółowa mapka dojazdu zostanie dołączona.
UWAGA: na terenie biblioteki obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu.

Zgłoszenia: do 8 grudnia, godz. 17:00 (ostateczny termin nadesłania rozpiski) na adres rudyk@interia.pl

Zasady turnieju:
Lokalny turniej par, 2 x 1200 pkt, ograniczenie 2 herosów na armię.
Armie:
Jedynie podstawowe z Armybooków (czyli bez Lustrii, SoC i innych alternatywnych armii).
Dopuszczona Chaos Dwarfs, oraz armia DoW, poza nią oddziały DoW i ROR niedopuszczone. Bez specjalnych charakterów.
Armie w parach nie mogą się dublować. Dopuszczamy jednak możliwość grania dwoma różnymi armiami przez jednego gracza.
Złe armie mogą być w parze jedynie z armiami złymi/neutralnymi, neutralne z neutralnymi/dobrymi/złymi, dobre z dobrymi/neutralnymi. Armie neutralne: Tomb Kings, Ogre Kingdoms, Dogs or War, Lizardmen (nie mogą być w parze ze skavenami). Podziału na armie dobre/złe chyba nie trzeba pisać.
Nie ma wymogu pomalowanej armii. Dopuszczone proxy, ale "sensowne". (np. pestigor w roli plaguebearera owszem, natomiast wilk od wolfriders jako silver helm nie bardzo). Kartonikom i kartkom z zeszytu mówimy nie.

Zasady 7 ed (O&G najnowsze), obowiązują najnowsze uściślenia sędziowskie oraz oficjalne FAQ-i.

Rozgrywane będą trzy bitwy po 6 tur każda lub 2,5h.
Wstępny plan bitew:
11:00 - 13:30
13:45 - 16:15
16:30 - 19:00

50 pkt za zabicie generała, zdobycie sztandaru armii oraz zajęcie ćwiartki. Stoły 72 x 48 cali.

Rozpoczynanie: Na początku bitwy gracze wykonują rzut kostką K6, para dodaje swoje wyniki i wygrywający wybierają zaczynanie bądź stronę przy czym pierwsi wystawiają dwa swoje oddziały (każdy po jednym). Następnie przeciwnicy wystawiają swoje dwie jednostki itd.

Inne punkty:
Malowanie, konwersje, podstawki: 0 - 3 pkt
Komplet: kostki, armybook, znaczniki: 1 pkt
Brak proxów: 1
Rozpiski wysłane do 5 grudnia na adres (powtarzam dla wygody) rudyk@interia.pl: 1 pkt

O ew. zmianach będzie się donosić na bieżąco.
Serdecznie zapraszamy!
asciate ogni speranza, voi ch'intrate.

Offline Ryu

"Bibliothecarius I", Gliwice 9 grudnia, 2 x 1200
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2006, 09:07:12 am »
Ze swojej strony mogę powiedzieć, że na 90% będę... Te 10% to przypadki losowe ;)

I pewnie TK, a może i ChD staną na wysokości zadania...
Nareszcie (może) coś się w Gliwicach ruszy :)
NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA."

Offline Zafael

"Bibliothecarius I", Gliwice 9 grudnia, 2 x 1200
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2006, 09:56:42 am »
Ja mysle ze juz jestem zapisany :)
wypadkom losowym daje 1%
quote="b_sk"]
Cytat: "Tomash"
Z bitewniaków się nie wyrasta. Wpadnijcie kiedyś na turniej 40k i spróbujcie odgadnąć średnią wieku :)
Wiesz, po osiemdziesiątce ludzie dziecinnieją to mogą w 40k grać.  ;)[/quote]

Offline KrzysiekW

"Bibliothecarius I", Gliwice 9 grudnia, 2 x 1200
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2006, 09:28:45 pm »
Na forum HLoS się trochę bardziej rozpisałem.
Dziękuję za odzew i zgłoszenia, i również mam nadzieję, że uda nam się coś ruszyć i porobić.
I cieszy mnie, że być może ChD zobaczę w akcji, w 7 ed. Mam jakiś sentyment do tej armii, choć nigdy jej nie zbierałem, a w 6 ed. grałem nią raz (proxiki...).
Pozdrawiam,
Krzysiek
asciate ogni speranza, voi ch'intrate.

Offline Zafael

"Bibliothecarius I", Gliwice 9 grudnia, 2 x 1200
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2006, 04:52:57 pm »
Moze ktos przyjezdny sie zalapie - mamy juz 9par :)
Moze zalapiecie sie na ciasto i herbatke, na Slasku to normalka
quote="b_sk"]
Cytat: "Tomash"
Z bitewniaków się nie wyrasta. Wpadnijcie kiedyś na turniej 40k i spróbujcie odgadnąć średnią wieku :)
Wiesz, po osiemdziesiątce ludzie dziecinnieją to mogą w 40k grać.  ;)[/quote]

Offline Kosmo

"Bibliothecarius I", Gliwice 9 grudnia, 2 x 1200
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2006, 06:10:36 pm »
Na ślasku smalec to normalka :)

Jednak pełen zbulwersowania musze wyrazic swoją opinie na temat podziałów armii. Nie wiem dlaczego Wood Elfy nie są uważane jako armia neutralna, przecież woody sobią zyją spokojnie dopóki ktos nie postawi swojej śmierdzącej stopy w ich lesie. Tak samo walczą z dobrem jak ze złem, wnosze więc jednak wniosek o dopisanie do armi neutralnych armi Wood Elfów.

PS: Para Kosmo - Bober pojawi sie jak to zwykle bywa na parówkach :)

Offline Gu3scik

"Bibliothecarius I", Gliwice 9 grudnia, 2 x 1200
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2006, 09:43:23 pm »
Ja tez sie tam wybieram z mojim GangaBand  :P jednak nie bede gral. Bede wspieral moje kolege :P
url=http://www.lastfm.pl/user/Gu3scik/?chartstyle=basicrt10][/url]

Offline KrzysiekW

"Bibliothecarius I", Gliwice 9 grudnia, 2 x 1200
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2006, 10:05:46 pm »
Panowie, zgłaszajcie się, bo jak to pójdzie w tym tempie i wszyscy zgłoszeni przyjadą, to miejsca braknie... ;)
Nie powinno być tak źle, mamy 14 stołów (inna sprawa to czy je wszystkie tam pomieścimy, ale powinno byc OK) czyli miejsca na 28 par.
Podsyłajcie zgłoszenia, to Was będę wciągał na listę. Zgłaszać można się też poprzez forum, najlepiej HLoS (tam też prowadzę listę zgłoszonych).

"Szmalec" powinien się znaleźć, tak myślę. :)

W kwestii neutralności WE już się tłumaczyłem na kilku "forumach"... Biorąc pod uwagę ich xenofobię  itp. to powinny mieć możliwość sojuszu jedynie ... same ze sobą. ;) Dlatego żeby nie mieszać (i nie wywoływać dyskusji że np. orki nie są złe z natury, nurglaci podobnie itd.) oraz dać  świadectwo tradycji dodałem ich do dobrych. (gdzieś tam się ta iskierka dobroci tli, prawda?..)

Zapraszam i pozdrawiam,
Krzysiek
asciate ogni speranza, voi ch'intrate.

Offline TruePunk

"Bibliothecarius I", Gliwice 9 grudnia, 2 x 1200
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2006, 07:02:07 am »
Cytat: "KrzysiekW"
Panowie, zgłaszajcie się, bo jak to pójdzie w tym tempie i wszyscy zgłoszeni przyjadą, to miejsca braknie... ;)
Nie powinno być tak źle, mamy 14 stołów (inna sprawa to czy je wszystkie tam pomieścimy, ale powinno byc OK) czyli miejsca na 28 par.
Podsyłajcie zgłoszenia, to Was będę wciągał na listę. Zgłaszać można się też poprzez forum, najlepiej HLoS (tam też prowadzę listę zgłoszonych).

"Szmalec" powinien się znaleźć, tak myślę. :)

W kwestii neutralności WE już się tłumaczyłem na kilku "forumach"... Biorąc pod uwagę ich xenofobię  itp. to powinny mieć możliwość sojuszu jedynie ... same ze sobą. ;) Dlatego żeby nie mieszać (i nie wywoływać dyskusji że np. orki nie są złe z natury, nurglaci podobnie itd.) oraz dać  świadectwo tradycji dodałem ich do dobrych. (gdzieś tam się ta iskierka dobroci tli, prawda?..)

Zapraszam i pozdrawiam,
Krzysiek


Z ta iskierka dobroci bym nie przesadzal. Gdy orki byly zagrozeniem dla lasu, razem z bretonia je tepily. Ale gdy bretonczycy wjezdzali na polowanie to mordowali ich rowie radosnie.

No i to fakt ze orki nie sa zle z natury. Sa SuOdKiE i PrZyTuLa$nE! : P

Offline KrzysiekW

"Bibliothecarius I", Gliwice 9 grudnia, 2 x 1200
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 30, 2006, 03:53:28 pm »
Skaveny też są słodkie i mechate, tylko mają ch..we PR. ;)

Natomiast mam informację: turniej został zgłoszony do ligii.

Pozdrawiam,
Krzysiek
asciate ogni speranza, voi ch'intrate.

Offline Zafael

"Bibliothecarius I", Gliwice 9 grudnia, 2 x 1200
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 30, 2006, 06:17:40 pm »
wszystkie armie sa zle
dobre sa tylko DE
dlaczego ? bo nie udaja, ze sa panami starego/nowego swiata i pustkowi chaosu - po prostu reszta ras tego nie wie ...
quote="b_sk"]
Cytat: "Tomash"
Z bitewniaków się nie wyrasta. Wpadnijcie kiedyś na turniej 40k i spróbujcie odgadnąć średnią wieku :)
Wiesz, po osiemdziesiątce ludzie dziecinnieją to mogą w 40k grać.  ;)[/quote]

Offline KrzysiekW

"Bibliothecarius I", Gliwice 9 grudnia, 2 x 1200
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2006, 09:13:12 am »
@Zafael, ale czemu ja jeszcze nie mam rozpiski Twojej "dobrej" armii?.. ;) Pierwszy się zgłosiłeś, czeka mnie obieranie jabłek na ciasto, a tu potwierdzenia od Ciebie nia mam...

Kilka słów jak dotrzeć.
 
Na forum HLoS jest osobny temat, gdzie uczestnicy umawiają się na dojazd większymi ekipami - zapraszam!

1) Gablotą. Jeśli ktoś nadciągnie "a-czwórką", to jest dobrze, zarówno od Festung Breslau jak i Katowic (Krakowa). Zjedzie z autostrady na drogę nr 78 (zjazd 317 jak dobrze pamiętam), skręci  do Gliwic i za chwilę po lewej zobaczy stację BP oraz market "Billa". Za nimi skręci z lewo, wjedzie na parking i praktycznie jest na miejscu (jak na załączonym szkicu).

2) PKP. A z dworca są różne sposoby dotarcia na osiedla Sikornik, gdzie mieści się filia biblioteki nr 5.

Plan Gliwic, z zaznaczonym miejscem turnieju (szkic okolicy Bibliotheki kawałek poniżej), lokalizacją Dworca PKP i Placu Piastów:

Wziąłem go z tej strony , z prawej strony mniej więcej w połowie są "Informacje" i link do "plan miasta".
 
Można spróbowac taksówką (postój zaraz przy Dworcu PKP), przy czteroosobowej ekipie koszt powinien być porównywalny z PKM. Zapytacie pana kierowieca ile wziąłby za kurs na ul. Czajki (mają tam postój) - stamtąd jest dosłownie 2 kroki. Kiedyś jeździło się nawet za ok. 10 zł za kurs.

Autobusy: można wysiąść na dwóch przystankach i z obu jest blisko (patrz szkic again :) ).
Linie nr 156, 617, 187, 676 na przystanek Sikornik Osiedle odjeżdżają spod GCH (Gliwickie Centrum Handlowe - drogę Wam wskaże większość osób). Czasem tam też można upolować busika w kierunku na Sikornik, kierowca powie gdzie wyskoczyć. Spod GCH odjeżdża też autobus nr 126, który zatrzymuje się na przystanku Trynek.
Na przystanek Trynek jadą równiez autobusy nr 194, 710, 59 i te odjeżdżają z samego placu Piastów w Gliwcach, koło London Pubu i marketu Piast. Link do rozkładu jazdy KZK GOP, dla tych co im się googlać nie chce. ;)

Szkic (arcydzieło to nie jest, ale opisuje dojście, dojazd i okoliczną infrastrukturę):


3) PKM do Gliwic (np. 840 z Katowic). Wysiada się na Placu Piastów, więc droga dalej jak w punckie powyżej.

W razie pytań piszcie privy lub maile.
Pozdrawiam,
Krzysiek
asciate ogni speranza, voi ch'intrate.

Offline Zafael

"Bibliothecarius I", Gliwice 9 grudnia, 2 x 1200
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2006, 11:25:40 am »
Bol po stracie dostepu do pewnego forum, przepelnilo gorycz "porazki", juz nic nie pozostaje mi do zrobienia jak napisac:
 :badgrin:
wracajac do tematu:
Ja jade jednym z autobusow z centrum Katowic - ktos sie ze mna/Spazem zabiera?
szczegoly podam wkrotce.
ps. Prosze o gg Krzysiu (znow stracilem liste :/ ), a tylko tak zdolam przeslac rozpe - chyba, ze nie jest konieczna. Do zobaczenia na turneju i
god blees you !
quote="b_sk"]
Cytat: "Tomash"
Z bitewniaków się nie wyrasta. Wpadnijcie kiedyś na turniej 40k i spróbujcie odgadnąć średnią wieku :)
Wiesz, po osiemdziesiątce ludzie dziecinnieją to mogą w 40k grać.  ;)[/quote]

Offline KrzysiekW

"Bibliothecarius I", Gliwice 9 grudnia, 2 x 1200
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2006, 12:05:12 pm »
Wiesz, już się zaniepokoiłem, bo Cię dawno nie było widać.
OK, mój nr gg:
7933545
i wyjątkowo podam jeszcze jeden, bo to do biura, gdzie siedzę "niewidoczny", i odpowiadam rzadko. Ale obserwuję uważnie...  :badgrin: 4752648 (w pilnych sprawach można pisać)

Przysyłajcie i przyjeżdżajcie.  Zapraszam! :)

Cytat: "Zafael"
Ja jade jednym z autobusow z centrum Katowic - ktos sie ze mna/Spazem zabiera?
szczegoly podam wkrotce.

Killa na HLoSie też o coś podobnego pytał, będzie Was większa ekipa jakby co.
Chyba że to te forum, o którym piszesz poniżej... (ale nie musisz mi odpowiadać)
Cytat: "Zafael"
Bol po stracie dostepu do pewnego forum,(...)


God bless U too and C U soon!

Krzysiek
asciate ogni speranza, voi ch'intrate.

Offline Zafael

"Bibliothecarius I", Gliwice 9 grudnia, 2 x 1200
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 06, 2006, 12:54:05 pm »
a bo wyjechalem :) , bylem  zajety zalatwianiem wszystkiego w k-ce, przed wyjazdem i w koncu nie mam czasu na "duperele" forumowe. Bycze sie near Bukowina Tatrzanska.
ps. nie musze Ci odpowiadac - niestety nie umowie sie na powyzeszym forum puki mnie nie przeprosza tudziez odblokuja.
 :badgrin:
choc nie jestem pewien czy chce tam wracac ;)
quote="b_sk"]
Cytat: "Tomash"
Z bitewniaków się nie wyrasta. Wpadnijcie kiedyś na turniej 40k i spróbujcie odgadnąć średnią wieku :)
Wiesz, po osiemdziesiątce ludzie dziecinnieją to mogą w 40k grać.  ;)[/quote]