Autor Wątek: Uscislenia Sedziowskie a potwory  (Przeczytany 8117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline QUASSIMODO

Uscislenia Sedziowskie a potwory
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 22, 2006, 02:58:06 pm »
dobra w takim razie minotaur to potwor? ogr to potwor? troll to potwor?

tak sie dopytuje z racji uzywania pipes of doom
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline Kielon

Re: Uscislenia Sedziowskie a potwory
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 22, 2006, 03:17:56 pm »
Cytat: "Kensiorek"
czy ktos moze mi powiedziec na jakiej podstawie zdecydowano ze bohaterowier (potwory) bedacy lataczami nie moga dolaczac do regimentow?

Przy zmianie edycji, nastąpiła zmiana zasad.
Zdarza się, że niektóre przedmioty tracą rację bytu, tak na przykład było z Sacramentami bretońskimi.
img]http://www.earthshaker.homepages.pl/tropikban2.jpg[/img]

Offline Kensiorek

Re: Uscislenia Sedziowskie a potwory
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 22, 2006, 03:44:18 pm »
Cytat: "Kielon"
Cytat: "Kensiorek"
czy ktos moze mi powiedziec na jakiej podstawie zdecydowano ze bohaterowier (potwory) bedacy lataczami nie moga dolaczac do regimentow?

Przy zmianie edycji, nastąpiła zmiana zasad.
Zdarza się, że niektóre przedmioty tracą rację bytu, tak na przykład było z Sacramentami bretońskimi.
ja to rozumiem ale zobacz ze

a) to ze potwory nie moga wchodzic do oddzialo LS naprawila (chociaz tu sie klania JJ ktory sadzi ze te i inne bledy GW nalezy zostawic tak jak herda )
b) to ze z tej naprawy wylaczona latajacych bohaterow bo wlaczono ich imho sztucznie do bohaterow na latajacych potworach . I Jakniel caly czas powoluje sie wlasnie na ta zasade ktora w swietle RB Princa,Exalteda nie dotyczy.

c) Przedmiot byl grywalny i dzialal swietnie dopuki LS tego uscisleniami nie zmienila zmiana edycji nic tu nie ma do rzeczy(patrz punkt b).

ps. I Jankiel ciagle nie odpowiedzial dlaczego naprawil Slaana a juz nie Pricna gdzie sytuacja jest dokladnie taka sama.
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Green Knight

Re: Uscislenia Sedziowskie a potwory
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 22, 2006, 04:07:09 pm »
Cytat: "Kensiorek"

ps. I Jankiel ciagle nie odpowiedzial dlaczego naprawil Slaana a juz nie Pricna gdzie sytuacja jest dokladnie taka sama.


No chyba nie dokońca taka sama. Slann musi siedzieć w Temple Guardach jeśli Ci są na Polu bitwy. A ze jest potworem to nie może. Dlatego naprawiono Slanna.

A czy Prince musi siedzieć w jakimś oddziale demonów?? Chyba nie.
url=http://www.biada.pl/]Biada[/url]

Offline Kensiorek

Re: Uscislenia Sedziowskie a potwory
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 22, 2006, 04:12:37 pm »
Cytat: "Green Knight"
Cytat: "Kensiorek"

ps. I Jankiel ciagle nie odpowiedzial dlaczego naprawil Slaana a juz nie Pricna gdzie sytuacja jest dokladnie taka sama.


No chyba nie dokońca taka sama. Slann musi siedzieć w Temple Guardach jeśli Ci są na Polu bitwy. A ze jest potworem to nie może. Dlatego naprawiono Slanna.

A czy Prince musi siedzieć w jakimś oddziale demonów?? Chyba nie.


Cytat: "Kielon"
Cytat: "Kensiorek"
czy ktos moze mi powiedziec na jakiej podstawie zdecydowano ze bohaterowier (potwory) bedacy lataczami nie moga dolaczac do regimentow?

Przy zmianie edycji, nastąpiła zmiana zasad.
Zdarza się, że niektóre przedmioty tracą rację bytu, tak na przykład było z Sacramentami bretońskimi.
:roll:


albo zmieniamy wszystko albo nic Slaan ma niedzilajace zasady Prince niedzialajace przedmioty proste . Najwyjej Lizaki beda graly bez TG
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Green Knight

Uscislenia Sedziowskie a potwory
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 22, 2006, 04:24:45 pm »
Jeśli wedłóg podręczika, potwory nie mogą się dolączać do oddziałów to nie mogo i już. Uściślenia nie powinny tego zmieniać, bo niby na jakiej podstawie.

Wyjątkiem może być Slann bo ma zasade która zmusza go do wchodzenia do Guardów.
url=http://www.biada.pl/]Biada[/url]

Offline crusader

Uscislenia Sedziowskie a potwory
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 22, 2006, 04:29:24 pm »
Cytat: "QUASSIMODO"
dobra w takim razie minotaur to potwor? ogr to potwor? troll to potwor?

tak sie dopytuje z racji uzywania pipes of doom


Na ostatnim turnieju Troyek użył tego na moje beasty i testowały zarówno DRO jak i minosy, pieski i gigant.
Spytaliśmy Barba i powiedział ze tak ma byc ale sam ciekaw jestem jak to jest dokladnie.
Czy beast cowers działa na jednostki ogrów itp herosów ogrzych i doombulle??
pzdr
rawdziwą stolicą Polski jest Gniezno

Offline b_sk

Uscislenia Sedziowskie a potwory
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 22, 2006, 04:37:22 pm »
Właśnie o to chodzi, że dudy nie działają, bo wszystko ogre size chodzące w unitach na piechotę to infantry, a jak jest infantry to nie jest cavalry, ani monster i dlatego gigant i pieski testują, a dragon ogry i minosy już nie.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

szafa@poznań

  • Gość
Uscislenia Sedziowskie a potwory
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 22, 2006, 04:40:12 pm »
Cytat: "crusader"
Cytat: "QUASSIMODO"
dobra w takim razie minotaur to potwor? ogr to potwor? troll to potwor?

tak sie dopytuje z racji uzywania pipes of doom


Na ostatnim turnieju Troyek użył tego na moje beasty i testowały zarówno DRO jak i minosy, pieski i gigant.
Spytaliśmy Barba i powiedział ze tak ma byc ale sam ciekaw jestem jak to jest dokladnie.
Czy beast cowers działa na jednostki ogrów itp herosów ogrzych i doombulle??
pzdr


cała ekipa sie myliła. A szkoda :P

polecam zajrzec do rulebooka - dro, minosy, trolle, ogry - wszystko to piechota. infantry! Nic z n nich nie jest kawalerią! nie testuje paniki, nie da sie spowolnic, nie da sie popchnac z beasta.

Oczyiscie wszystko byloby ok, gdyby nie to ze w sekcji monsters jako przyklad monstera opdali hersoa z us=3 i podstawką 40tką...

Offline b_sk

Uscislenia Sedziowskie a potwory
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 22, 2006, 04:52:23 pm »
Cytat: "szafa@poznań"
...Oczyiscie wszystko byloby ok, gdyby nie to ze w sekcji monsters jako przyklad monstera opdali hersoa z us=3 i podstawką 40tką...

A ja cały czas nie daję się przekonać. Wg mnie owszem Demon Prince to monster, ale Ogre Bull, czy Minotaur to piechota i należałoby się po prostu zastanowić, do czego herosi ogre sized mają blizej. Do zwykłego przedstawiciela swojego gatunku, czy do księcia demonów i na tej zasadzie przyznać im status piechoty. Nie ma wtedy głupich sytuacji chociażby z piszczałkami, które w armii OK będą panikować tylko herosów.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Kensiorek

Uscislenia Sedziowskie a potwory
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 22, 2006, 05:00:07 pm »
Cytat: "szafa@poznań"


Oczyiscie wszystko byloby ok, gdyby nie to ze w sekcji monsters jako przyklad monstera opdali hersoa z us=3 i podstawką 40tką...
no wlasnie takie nieprzemyslane przyklady najczesciej niezgodne z zasadami zawsze namaca
Cytat: "GK"
Jeśli wedłóg podręczika, potwory nie mogą się dolączać do oddziałów to nie mogo i już. Uściślenia nie powinny tego zmieniać, bo niby na jakiej podstawie.

Wyjątkiem może być Slann bo ma zasade która zmusza go do wchodzenia do Guardów.
wlasnie o te wyjatki chodzi i dlaczego sadzisz ze Slaan ma byc lepszy od mojego Princa ? W obu przypadkach imho GW dala d...  i oba powinny byc potraktowane tak samo . [/quote]
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline Kielon

Re: Uscislenia Sedziowskie a potwory
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 22, 2006, 05:01:26 pm »
Cytat: "Kensiorek"
albo zmieniamy wszystko albo nic Slaan ma niedzilajace zasady Prince niedzialajace przedmioty proste . Najwyjej Lizaki beda graly bez TG

Zasady army bookowe stoją nad zasadami rulebooka, jeżeli Slaan musi dołączyć do TG, to musi.
Demon natomiast nie ma obowiązku dołączenia do żadnego oddziału.
img]http://www.earthshaker.homepages.pl/tropikban2.jpg[/img]

Offline thurion

Uscislenia Sedziowskie a potwory
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 22, 2006, 05:02:21 pm »
Cytat: "crusader"
Cytat: "QUASSIMODO"
dobra w takim razie minotaur to potwor? ogr to potwor? troll to potwor?

tak sie dopytuje z racji uzywania pipes of doom


Na ostatnim turnieju Troyek użył tego na moje beasty i testowały zarówno DRO jak i minosy, pieski i gigant.
Spytaliśmy Barba i powiedział ze tak ma byc ale sam ciekaw jestem jak to jest dokladnie.
Czy beast cowers działa na jednostki ogrów itp herosów ogrzych i doombulle??
pzdr


oczywiscie ze nie,

testowaly gigant i pieski

minoski i dogry to infantry zgodnie z nowymi zasadami, wiec Barb wam zle powiedzial


beast covers nie dziala na rzeczy przez ciebie wypisane


p.s.
w sprawie demona popieram Jankiela, mimo ze sam grywam demonami, IMO latajacy monster to cos bliskoznacznego z heros na latajacym monsterze, wiec nie powinien sie dolaczac, pieszy monster - aka slaan, to cos bliskoznacznego z typem na nie latajacym monsterze, czyli np exalted na deamoni mouncie, IMO bardzo logiczna interpretacja, bo samego faktu ze deamon prince jest monsterem rozumiem nikt nie dyskutuje? wkoncu dokladnie jest to podkreslone w rulebooku...



pzdr !!

Offline Kensiorek

Re: Uscislenia Sedziowskie a potwory
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 22, 2006, 05:07:55 pm »
Cytat: "Kielon"
Cytat: "Kensiorek"
albo zmieniamy wszystko albo nic Slaan ma niedzilajace zasady Prince niedzialajace przedmioty proste . Najwyjej Lizaki beda graly bez TG

Zasady army bookowe stoją nad zasadami rulebooka, jeżeli Slaan musi dołączyć do TG, to musi.
Demon natomiast nie ma obowiązku dołączenia do żadnego oddziału.
Kielon zdecyduj sie albo
Cytuj
Przy zmianie edycji, nastąpiła zmiana zasad
abo
Cytuj
Zasady army bookowe stoją nad zasadami rulebooka
albo rybki albo akwaruim
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline QUASSIMODO

Uscislenia Sedziowskie a potwory
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 22, 2006, 05:26:01 pm »
Cytat: "b_sk"
Cytat: "szafa@poznań"
...Oczyiscie wszystko byloby ok, gdyby nie to ze w sekcji monsters jako przyklad monstera opdali hersoa z us=3 i podstawką 40tką...

A ja cały czas nie daję się przekonać. Wg mnie owszem Demon Prince to monster, ale Ogre Bull, czy Minotaur to piechota i należałoby się po prostu zastanowić, do czego herosi ogre sized mają blizej. Do zwykłego przedstawiciela swojego gatunku, czy do księcia demonów i na tej zasadzie przyznać im status piechoty. Nie ma wtedy głupich sytuacji chociażby z piszczałkami, które w armii OK będą panikować tylko herosów.


tez sie do tego przychylam... ale wolalbym wiedziec-czasami dudy sa i po stronie przeciwnika a trolle tanie nie sa ;)
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

 

anything