Autor Wątek: Eureka seveN  (Przeczytany 19946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krova

Eureka seveN
« dnia: Listopad 25, 2006, 11:07:18 am »
Cytat: "Ryba"
Cytat: "Krova"
Obejrzałem 3 ep tej Eureki, już wiem, czego się mogę spodziewać - coś jak FMA.
Bo ja wiem, czy w FMA się leje krew, odpadają kończyny i wypadają flaki? Chyba nie ^^


 Chyba tak.



  Tylko dla maniaka każde anime o mechach musi być klonem NGE - ale w E7 skojarzenia same się nasuwają - o dzieciakach pilotujących maszyny nie muszę wspominać, ale jak obejrzałem o JakimśTam projekcie, w którym wszystko zostało przewidziane.... litoości. Poza tym mechy na deskach surfingowych kojarzą mi się z anime na Polsacie o 15.


  Załóż który topic o tym anime.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Eureka seveN
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2006, 11:55:49 am »
Mówisz, masz :)

Jak dla mnie E 7 nie przypominało za bardzo FMA. W sumie prawie w ogóle go nie przypomina. No i tylko dwójka dzieciaków pilotuje mecha, reszta pilotów to ludzie dorośli. Więc też nie ma co na siłę doszukiwać się podobieństw do NGE. Ten "JakiśTamProjekt" nie ma też nic wspólnego z NGE - po prostu ktoś w końcu czegoś się dowiedział i tyle :) Żadnych mistycyzmów.

I tak jak już napisałem w recenzji. Początek jest infantylny, ale z czasem gdy główny bohater zaczyna dorastać anime robi się dużo poważniejsze.

Offline Krova

Eureka seveN
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2006, 12:18:36 pm »
W kwestii E7 - FMA chodziło mi raczej nie o treść, a o klimat - dziecinne takie trochę.


Cytat: "Wilk Stepowy"
Mówisz, masz :)
I tak jak już napisałem w recenzji. Początek jest infantylny, ale z czasem gdy główny bohater zaczyna dorastać anime robi się dużo poważniejsze.

  Oby, oby - 50ep po 200MB to nie byle co, zwłaszcza przy Neo z limitem -.-    Skoro ma się zrobić poważniejsze, dalej kupuję, za jakiś czas podzielę się wrażeniami!


 Aha, i ciągle odnoszę wrażenie, że Eureka ma zeza.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Pokpoko

Eureka seveN
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2006, 01:37:04 pm »
nie,ona jest wiecznie zdziwoina ;)

a anime faktycznie wiele z nGE nie ma wspólnego, poza najogólniejszymi założeniami(młody smark dorasta i poznaje świat itd).
i owszem , projekt agaharta nie ma wiele wspólnego z tragikomedią jaką był "projekt dopełnienia ludzkosci"(jakby nie mogli tego nazwać "HH ver 1.1 patch").
Cytuj


Chyba tak.

nie. w obu seriach ten watek jest ugladzony-w E7 raptem parę scenek, w FMP też niewiele(całe dwie w TSR).czego oczekujecie po anime dla nastolatków? :lol:

Offline Ryba

Eureka seveN
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2006, 01:49:38 pm »
No co do krwi to jest jej niestety mało. Dopatrzyłem się tylko odpadającej reki od jednego z pilotów KLF, trochę odpadających kończyn przy ataku tych coś tam Koralinow, trochę krwi Charlesa i Ray, trochę Hollanda, krew KLF i innych mechow i koralinow. Chociaż tylko przez chwile wylatywały flaki, ale zawsze coś  :lol:

Krova potem już tak dziecinnie nie będzie  8)

PS. Jeden odcinek ok 230 MB  8)

Anime mi przypomina wszystkiego po trochu, ale tylko po trochu. A Eureka to przecież SPOILER Koralin wiec zawsze tak dziwnie patrzy :p

Offline Dreadorus Maximus

Eureka seveN
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2006, 09:24:28 pm »
Cytuj
Jak dla mnie E 7 nie przypominało za bardzo FMA

Masz rację. Bo Full Metal Alchemist (FMA) wcale o mechach nie był. O mechach był Full Metal Panic ;)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Krova

Eureka seveN
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2006, 09:33:47 pm »
Cytat: "Dreadorus Maximus"
Cytuj
Jak dla mnie E 7 nie przypominało za bardzo FMA

Masz rację. Bo Full Metal Alchemist (FMA) wcale o mechach nie był. O mechach był Full Metal Panic ;)


 Nawet nie porównuj jednej z najlepszych serii jakie widziałem do przygód jakiegoś zezowatego dzieciaka!  


 Byłem u brata ciotecznego, bez słowa pokazałem mu jakieś tam AMV z E7 na youtube. Powiedział
"hmm, coś w stylu Alchemista"

 Ja zawsze mam rację! :]
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Ryba

Eureka seveN
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2006, 09:38:29 pm »
Nie znacie sie! To tak widać na pierwszy rzut oka, a faktycznie jest inaczej. :!:  :D

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Eureka seveN
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2006, 09:40:46 pm »
Krova, oglądnij, to pogadamy. Trudno porównywać te dwa anime, bo pod prawie każdym względem są inne. W każdym razie na pewno lepszych (ciekawszych i bardziej rozbudowanych) bohaterów ma E7 - szczególnie Holand. Pod względem animacji są na równi. Design bardziej pasuje mi w FMP. Fabuła jest ciekawsza w E7. A klimat i realia znowu bardzie mi odpowiadają w FMP. Ot, takie subiektywne podsumowanie ;)

EDIT; thx, Rybo, cosik mi się merdnęło ;)

Offline nolifesking

Eureka seveN
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2006, 06:23:31 am »
Cytuj
Nawet nie porównuj jednej z najlepszych serii jakie widziałem do przygód jakiegoś zezowatego dzieciaka!

Czekaj czekaj a chodzi co o FMA czy FMP ?

Offline Krova

Eureka seveN
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2006, 03:53:56 pm »
nolife - jedna z najlepszych serii - chodziło o FMP.

 Obejrzałem 7ep i odłożyłem. Może i bym ściągał dalej, ale a-alliance padło :P Seria nawet fajna, tylko trochę taka przydługawa... wolę ten czas spożytkować na obejrzenie dwóch lepszych serii.

 Poza tym odrzucają mnie te mechy na deskach surfingowych :\
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Eureka seveN
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2006, 03:58:16 pm »
Cytat: "Krova"

 Poza tym odrzucają mnie te mechy na deskach surfingowych :\


Pomyśl sobie, że to nie jest tu najważniejsze :) Ja jakoś przeżyłem, więc i Ciebie raczej nie zabije ;)

Offline Ryba

Eureka seveN
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2006, 03:59:46 pm »
Deski są tylko po to, aby surfować po Trapparze. Niektóre mechy nie maja deski, te np. Charles´a i Ray  ;)

Offline Krova

Eureka seveN
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2006, 04:05:43 pm »
Cytat: "Ryba"
Deski są tylko po to, aby surfować po Trapparze. Niektóre mechy nie maja deski, te np. Charles´a i Ray  ;)


I CO Z TEGO?! Grunt, że surfują!

 Wilku - obejrzałeś to anime, bo obejrzałeś ich już tyle, że nie masz czego ściągać ;) 'Podstawy' mam już za sobą, ale mam na oku kilka bardziej intrygujących serii, choćby 'Higurashi no naku koro ni'. które właśnie śmiga mi w torrencie.


 Nawet bym obejrzał E7, ale póki co tylko jeśli ktoś mi je przegra/wyśle pocztą. Neostrada z limitem, ot co.



 Do posta poniżej - nie piracę, mam oficjalne pozwolenie Bandai na pozyskanie tych serii.
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Ryba

Eureka seveN
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2006, 04:07:41 pm »
Krova na twoim miejscu nie mówił bym tak oficjalnie, ze piracisz  ;)

 

anything