trawa

Autor Wątek: Gears of War  (Przeczytany 20050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Gears of War
« dnia: Listopad 27, 2006, 04:50:07 pm »
Gears of War zapowiadany był jako hit, który stanie się przyczyną zwiększonego zakupu konsoli XBOX360. Wszystkie doniesienia prasowe, przecieki, zwiastuny i filmiki prezentowały się wspaniale. Nic dziwnego, że w ciągu dwóch tygodni od wprowadzenia na rynek, gra sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy, a w trybie online zmierzyło się już ze sobą ponad 850 tysięcy ludzi. Czy gra rzeczywiście jest tak innowacyjna i rewelacyjna jak zapowiadano, czy to tylko skutek sprawnego marketingu? Zapraszam do lektury recenzji.

Offline DARKMAN

Gears of War
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2006, 02:57:30 am »
Hmmm rozumiem, ze w Polsce nie ma jeszcze oficjalnie Xbox Live, ALE ta gra naprawde rozklada skrzydla w multiplayer a w recenzji mamy caly 1 paragraf o tym....

Offline Wolvie

Gears of War
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2006, 10:06:52 am »
Widzisz, problem polega na tym, że nie mam abonamentu Gold i nie jestem w stanie napisać o czymś czego nie znam :(

W chwili gdy tylko dostanę (zbliżają się urodziny, imieniny itp.) abonament Gold to natychmiast siadam do grania po sieci i piszę artykuł uzupełniający :)

Offline DARKMAN

Gears of War
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2006, 11:20:35 pm »
Gears of War przychodzi z 1 dniowym trial zlotego Live'a :P (przynajmniej tutaj) :P

Ostatnio brat gra z qmplem w wersji Co-op i powiem tyle - jest super :)

Co do Live mam zastrzezenie -> wszystko sprowadza sie do jednego -> deathmatch... Czemu nie ma Capture the Flag???

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Gears of War
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2006, 05:41:43 pm »
Czekam na Gear of War jak na zbawienie.Po przeczytaniu kilku recenzji obsliniłem cały monitor.Screeny są poprostu boskie.Zobaczymy tylko jak sterowanie sprawdzi się w praktyce.A co do multi to mógłbyć mniej rozbudowany(8 graczy na planszy czy inny sh*t :? )
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Wolvie

Gears of War
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2006, 07:20:31 pm »
Powiem, że sterowania to naprawdę fajna i intuicyjna sprawa. Ja teraz przechodzę grę na Insane (Casual i Hardcore zaliczone) i tkwię pod koniec aktu III. Jest ciężko, ale wlaczę. Giera jest zacna, choć zdarzyło jej się zawiesić mi konsolę.

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Gears of War
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2006, 09:46:16 pm »
Cytat: "Wolvie"
Powiem, że sterowania to naprawdę fajna i intuicyjna sprawa. Ja teraz przechodzę grę na Insane (Casual i Hardcore zaliczone) i tkwię pod koniec aktu III. Jest ciężko, ale wlaczę. Giera jest zacna, choć zdarzyło jej się zawiesić mi konsolę.


Zaiste,zaprawionyś w konsolowych grach.Oby twe słowa miały odzwierdlenie w blasku prawdy.Już niedługo sam na własne patrzały się przekonam a jak narazie nie pozostaje mi nic innego jak czekać na wypowiedzi DARK'a który będzie wychwalał gre ku niebiosom. :D
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Wolvie

Gears of War
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2006, 09:54:51 am »
No dobra. Akt 3 zaliczony. Jestem w połowie 4. Jak Bóg da to do niedzieli gra klęknie na Insane :D

Offline DARKMAN

Gears of War
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2006, 06:10:46 pm »
Follow Me - wg zyczenia :D Wychwalam gre pod niebiosa :P Moze by tak troche ponarzekac?

Sterowanie w takich grach juz od czasow oryginalnego X'a jest spoko - czyt. podwojne galki analogowe sprawdzaja sie naprawde wysmienicie (porownujac to z galkami na Dual Shocku -> DS to badziew), tylko czemu np jesli chcemy przeskoczyc przez jakas barykade to najpierw musimy sie za nia schowac? (wiem czepiam sie bo nie zajmuje to duzo czasu...)

Jesli chodzi prace kamery z reguly sprawdza sie dobrze, nawet bardzo dobrze - momentami jednak mogloby byc lepiej (i.e. motyw z Berserkerem).

No i poza bledami w grafice czasami wystepuja tez problemy z detekcja kolizji - czasami pila mechaniczna lapie cos czego nie powinna i odwrotnie...

P.S. Gra zawiesila mi konsole 2 razy - raz podczas ladowania animacji + raz po zapauzowaniu na jakies 20 min....
P.S.2 Wlasnie skonczylem grac w demo nowego Rainbow Six'a - IMHO tutaj lepiej rozwiazano problem chowania sie, a sama gra zapowiada sie super

Offline Wolvie

Gears of War
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2006, 11:58:37 am »
Patrz, a mnie RS jakoś nie podszedł. Chyba kwestia gustu :)

Fajnie, że nie tylko mnie się wiesza, bo już się bałem, że coś się zepsuło w konsoli. Znaczy źle, że się wiesza, ale dobrze, że to nie problem z moim sprzętem :) Akt czwarty klęka, ha!

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Gears of War
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 01, 2006, 04:07:13 pm »
Go Go!

DARK~ ja mam takie pytanie.Ponieważ narazie czekam na Chello,powiedz mi czym sie rózni XL Gold od silver? Tylko tym ze w Gold się płaci a Silver,nie?
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Qraq

Gears of War
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 01, 2006, 04:14:29 pm »
tak, i na gold sie gra, na silver nie :)

Offline Wolvie

Gears of War
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 01, 2006, 11:21:14 pm »
No dobra. 2 godziny próbowałem załatwić  ostatniego bossa na Insane. Nie udało się, palce mi odpadają. Przerwa techniczna do jutra :)

A co do XBOX Live!

Na srebrze możesz grać tylko w Final Fantasy XI i ściągać demka, gierki arcade itp.

Na złocie możesz grać po sieci we wszystko. Automatyczny dobór serwerów według umiejętności gracza i szybkości łącza. Podobnie z przeciwnikami. Wyjątkowo fajna rzecz - bawiłem się jak był darmowy tydzień, a teraz czekam na urodziny :D

Offline Wolvie

Gears of War
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2006, 01:41:12 pm »
Tarararara... Insane klękło! Przeszedłem. Po jakichś 100 próbach! Odblokowało mi nowy obrazek do profilu :D Yum, yum.

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Gears of War
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 02, 2006, 10:13:57 pm »
@UP:
I tyle?
Taki koszmar tylko dla jakiegoś obrazku do profilu? Ja myslałem że jakieś zaproszenie do turnieju online czy cuś :p

Czyli jednak wybiore XL Gold.Nie takie drogie (60 Euro/rok?) a zawsze chciałem coś a'la BN na konsolach ;)
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

 

anything