Autor Wątek: Fanatycy  (Przeczytany 8770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kołata

Fanatycy
« dnia: Luty 05, 2007, 11:36:09 pm »
Moje pytanie jest następujące: Dlaczego na turniejach grając na jawne rozpiski trzeba ujawniać gdzie i ilu jest ukrytych fanatyków? Z tego co wiem, nie stosuje się już ujawniania np przy assassinach. Można ich normalnie skitrać i już. A fanoli nie. Chyba nie musze nikomu tłumaczyć, ile gracz O&G przez to traci.

W army booku jest napisane:

"fanatics are not placed on the table at the start of the game as are other troops. Instead you must make a written note of any night goblin units that include fanatics. These are reffered to as concealing units. Fanatics remain hidden in concealing units, carried along by their fellows, until they are ready to be pushed out"

Słowa ukryty, tajny itd przewijają się w tym tekście wielokrotnie. Dlaczego na turniejach jest inaczej? Skąd to się wzięło i czemu jest praktykowane? Przecież to ukrycie to zasada armii. Czy innym armiom się jakieś zasady odbiera? Czy to nie army book powinien być wyznacznikiem zasad, które do tego są w nim jasno opisane?

Pozdrawiam!
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

JJ

  • Gość
Fanatycy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2007, 12:06:10 am »
Bezwład tradycji.
Z czasów gdy nawet jawne rozpiski bywały oszukańcze, a na tajne nikt sie nie odważył zrobić turnieju.

Offline Bigpasiak

Fanatycy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2007, 09:30:57 am »
niekoniecznie. assassin to osobna jednostka chowajaca sie do roznych innych unitow a fanatycy to czesc integralna z unitem! pamietaj ze magiczne przedmioty to tez rzecz ukryta i powinna byc niejawna do czasu uaktywnienia... jesli Ty ukrywasz fanoli to ja przedmioty i robi sie tajna rozpiska. pamietaj ze w przypadku zabujcy to wiesz ze on jest. tylko pozniej sie chowa w dowolnym regimencie a to juz zdecydowanie co innego...
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline Kołata

Fanatycy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2007, 09:50:00 am »
@ JJ

Mam dokładnie takie zdanie jak Ty. To jest jakiś archaizm i przeżytek, którego należy się wg mnie pozbyć. Dla gracza O&G rozmieszczenie fanoli o którym przeciwnik nie ma bladego pojęcia jest świetnym bonusem. Podkreślam jeszcze raz, jest to zasada z AB i nie widzę żadnego powodu, dla którego miałbym jej nie stosować. To, że ktoś może próbować wałów, nie jest dla mnie żadnym argumentem. Wałować można w każdym miejscu i w każdym można wałowaniu zapobiec.

@Bigpasiak

Co z tego, że zdradzasz mi swoje itemy? Przecież ja zdradzam Ci swoje, prawda? Dlaczego ja mam dodatkowo tracić bonus armijny?? Nie pomyślałeś, że to ukrywanie może być wliczone w cenę fanatyka?
A Twój przykład z zabójcą jest jak dla mnie zupełnie nie trafiony. Assassin z faanolem ma to wspólne, że jest ukryty. A reszta zasad jest opisana w księgach armii i nie ma tu nic do rzeczy. Nie obchodzi mnie to, co jest napisane w booku do skavenów czy dark elfów. Ja mam napisane zasady do fanoli w mojej książce i chciałbym zgodnie z nimi grać.


Załóżmy, że teraz jadę na turniej. I uprę się, że nie zdradzę przeciwnikowi ilu i gdzie mam fanatyków. Bo takie są zasady i jestem w pełni przekonany do moich racji. Czy sędzia ma prawo się ze mną nie zgodzić? Co wy byście zrobili jako sędziowie?
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline Bigpasiak

Fanatycy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2007, 10:17:01 am »
no Kolata nie przesadzaj. ja bym zarzadal tych informacji. to ze sa ukryci znaczy sie ze nie ruszasz sie nimi po stole jak normalnymi unitami. masz tam zaznaczone ze nie pokazujesz przeciwnikowi ze ich masz i w jakiej liczbie? fanatyk to ugrade do nocnikow i tak tez nalezy go traktowac... jest schowany w rodzimej jednostce zebys nie musial sie nim ruszac! to co? moze mi powiesz ze tunelingi np kladziesz tlko marker i nie mowisz ktorego to odzialu i ilu ich jest? no bardzo ciekawie. bardzo...
co do itemow to to z tego ze tez sa ukryte przed przeciwnikiem. od tego sa niejawne rozpiski zeby byly niespodzianki.
o prostu musialem to miec...

Cytat: "JJ"
Cytat: "Romano"
Czy mozna grac elementalami ajesli tak to w jakich armiach??


Poddaje sie.

Co to są Elementale w WFB?

Offline Kołata

Fanatycy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2007, 10:55:44 am »
To po co robić "written note" jeśli i tak wszystko jest w rozpisce? Ja to stwierdzenie odczytuję tak, że na karteczce sobie zapisujemy gdzie i ilu fanoli, żeby potem przeciwnikowi udowodnić, że nie oszukujemy.
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

JJ

  • Gość
Fanatycy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2007, 10:57:29 am »
Cytat: "Kołata"

Załóżmy, że teraz jadę na turniej. I uprę się, że nie zdradzę przeciwnikowi ilu i gdzie mam fanatyków. Bo takie są zasady i jestem w pełni przekonany do moich racji. Czy sędzia ma prawo się ze mną nie zgodzić? Co wy byście zrobili jako sędziowie?


Ja bym co najmniej kazał ci powiedzieć  ilu masz fanatyków, oraz dać mi do wglądu jawną rozpiskę - którą po partii musisz pokazać przeciwnikowi.

Sprawa jest do rozważenia, fanole nie są już zbyt groźne.
Zresztą, tajne rozpiski stają się coraz bardziej popularne.  :)

Offline b_sk

Fanatycy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2007, 11:04:32 am »
Fanatycy wg zasad nie powinni być ujawaniani i tak było odkąd pamiętam. Właśnie mam przed sobą artykuł o fantykach z White Dwarfa sprzed 100 lat, gdzie wyraźnie jest napisane, że przeciwnik nie powinien wiedzieć ilu jest fanatyków w oddziale i czy wogóle jakikolwiek fanatyk w tym oddziale jest.
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Kołata

Fanatycy
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2007, 11:31:28 am »
No właśnie. Odkąd pamiętam, zawsze fanole byli zagadką. Grałem sobie w ten sposób w V edycji (też na turniejach!), a nagle w 6 edycji ktoś wymyślił, że fanole już nie są tajni  :shock:  Co było robić.. lepiej ujawniać fanoli niż nie grać na turniejach  :roll: . Przyzwyczaiłem się do tego, ale ostatnio coś mnie tknęło i dlatego ta dyskusja :) No bo z jakiej racji gracze O&G (przeciętnie mocnej armii) mają dostawać po d.... ?:) Moim zdaniem polhammeryzacja w tym miejscu poszła o krok za daleko :)
eźdźcy Hardkoru jadą do oporu!!

Offline QUASSIMODO

Fanatycy
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2007, 06:22:46 pm »
a ukrywajmy
jak ktos gra ze mna to moze na 95% przyjac ze ich nie posiadam...
bezsensowne darmozjady :evil:
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.

Offline WOJTAS

Fanatycy
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2007, 02:26:30 pm »
@kolata- jak bedziesz gral ze mna to sa tajni-imho masz racje

@jj- strasznie nie lubie Twoich wypowiedzi typu:"Z czasów gdy nawet jawne rozpiski bywały oszukańcze, a na tajne nikt sie nie odważył zrobić turnieju." sorry ale to jest  tylko czcze gadanie,i jakies mity. A jesli juz tak uwazasz to wal jakies konkrety bo mnie to smieszy- jaki czasy masz na mysli? ja mam w swojej pamieci czasy konca 5 ed i jakos nie popieram twojego pogladu a gralem duzo nie tylko w poznaniu i jakos Ciebie na turniejach nie widywalem ;)
ie ma ,żę joł!

JJ

  • Gość
Fanatycy
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 07, 2007, 03:30:16 pm »
@ Wojtas.
Rozumiem, że strasznie nie lubisz moich wypowiedzi - ale to nie ma nic do rzeczy.
Gdybyś napisał - "Już od czasów 5 edycji graliśmy w Poznaniu i nie tylko głównie na tajne rozpiski" - Twoja wypowiedź miałaby jakiś sens, inny niż - "Gram od Ciebie dłużej".
Moja - była odpowiedzią Kolacie dlaczego mimo, że wg. zasad moim zdaniem ma rację - taki sposób traktowania fanatyków nie jest ogólnie przyjęty.
Mało tego - wcale nie jestem pewien, czy LS powinna dążyć do "ustawowego" rozwiązania kwestii którą podniósł Kolata.

Ale nie przejmuj się Wojtas - ja też strasznie nie lubię swoich wypowiedzi - jest mi ciężej niż Tobie, bo czytam je wszystkie.

Offline WOJTAS

Fanatycy
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 07, 2007, 10:31:59 pm »
jakos to zniose ;)  luz JJ zero napinki tylko dziwi mnie czeste przypominanie "złych starych czasow" zreszta  luz. a Kolata imho ruszyl wazny temat bo zapewne jest wiecej takich spraw ktore "zostaly ogolnie przyjete" a nie koniecznie sa zgodne z zasadami-imho trzeba z tym walczyc EOT
ie ma ,żę joł!

Shino

  • Gość
Fanatycy
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 07, 2007, 11:45:31 pm »
Cytat: "Kołata"
Załóżmy, że teraz jadę na turniej. I uprę się, że nie zdradzę przeciwnikowi ilu i gdzie mam fanatyków. Bo takie są zasady i jestem w pełni przekonany do moich racji. Czy sędzia ma prawo się ze mną nie zgodzić? Co wy byście zrobili jako sędziowie?
mysle, ze jest to kwestia bardzo umowna na turniejach ale jestes na straconej pozyji.. bo przeciwnik ci wypomni wybor strona zaczynanie i inny system liczenia punktow... nie zmienia to faktu, ze moge grac z ukrytymi fanatykami choc nie powiem taktycznie jest to troche nie na reke ;)

Offline QUASSIMODO

Fanatycy
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2007, 09:52:24 am »
zle porownanie
rzuty na strone i zaczynanie jest w gestii organizatorow(tak samo jak ustawianie terenow czy system liczenia pktow)

fanatykow nalezy bardziej traktowac jak assasinow...a nie wiem czy ktos zabronilby im sie ukrywac
'm Gonna stomp'em to dust,I'm gonna grind their bones.I'm gonna burn down dere towns and cities.I'm gonna bash'eads,break faces and jump up and down on da bits dat are left.An'den I'm gonna get really mean.