Autor Wątek: swiat mlodych  (Przeczytany 15742 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
swiat mlodych
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2003, 11:47:36 am »
Po obejrzeniu tych 3 plansz, moj apetyt sie zaostrzyl. Czemu teraz nie robi sie realistycznych komiksow SF? (no tak, sa jakies proby w Produkcie, ale jakos nie zdobywaja popularnosci).
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline mycyr

swiat mlodych
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 11, 2003, 12:44:07 pm »
poszukuje skanow komiksow z Kleksem ze starych "światów młodych". prblem polega na tym, że są to chyba naprawdę stare numery, no ale może ktoś dysponuje - chodzi mi dokładnie o stare Kleksy - ale nie wersje komiksowe, tylko wcześniejsze. np początek porwaia księżniczki. w komiksie akcja zaczyna się od wpłynięcia na morze, a w śm była jeszcze pierwsza część - pobyt na wakacjach. podobnie jest z "kubusiem piekielnym" - w wersji w śm mieszkali w domku a nie w bloku. na wymianę mam np. skany Binio-Billa ze śm (chyba 84) i płytki z polskimi komiskami.

Offline Kuvery

swiat mlodych
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 11, 2003, 02:32:40 pm »
Gdzieś tam kiedyś miałem po kimś stare Kleksy, porwanie pamiętam, Kleks był taki wyrośnięty :roll: , oraz z wakacji, jakaś kąpiel w jeziorze; coś też o zimie jak babci dom przysypało śniegiem po dach. Naprawdę były bardzo dobre!! Trzymały klimat ciekawego opowiadania.

Offline mycyr

swiat mlodych
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 12, 2003, 08:11:27 am »
porwanie kleksa? jak porwal go stary dziad i trzymal w klatce ? to chyba byly stre opowiadania bo kolor byl nie bardzo z tego co pamietam. a kapitalne bylo opowiadanie na wakacjach - meczyli sie z osami czy pszczolami itp przygody na biwaku. a np smocze jajo - w śm bardziej rozbudowana byla przygoda w lunaparku. w komiksie rozwalaja sciany mlotem, a w gazecie kleks mial taki psedu-gsm lokalizator i szli z jonkiem jak po sznurku. kubus piekielny tez byl fajniejszy - mieszkali w domku a nie w bloku i np stawiali basen, kleili wykladzine na podlodze. w ogole to co opublikowano w komiksach to popluczyny. tylko ze u mnie w bibliotece maja śm tylko od 84 roku. buuuu  :evil:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
swiat mlodych
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 12, 2003, 09:54:33 am »
Cytat: "mycyr"
w komiksie rozwalaja sciany mlotem, a w gazecie kleks mial taki psedu-gsm lokalizator i szli z jonkiem jak po sznurku.


A ja mam tego Kleksa ze SM, i pamietam rozbijanie scian mlotem...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline mycyr

swiat mlodych
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 13, 2003, 07:23:15 am »
xionc: a z ktorego roku wersja? too czym pisze (widzialem na wlasne oczy) musialo byc przed roiem 84. kilka tygodni temu przejrzalem śm od 84 w gore (bo wczesniej u mnie na prowincji nie maja) i nie ma tego. byly natomiast publikowane rozne kleksy, tytusy - ale juz w wersjach komisowych. chyba rowniez smocze jajo bylo publikowane po 84 w wersji komiksowej. [przez komiksowa rozumiem wersje zgodna z publikacja w formie zeszytu ogolnie dostepnego w sprzedazy]. wiec mozliwe ze mowisz o wersji zgodnej wlasnie z komiksem. a powinna byc wczesniejsza. ale nie wiem z ktorych lat. jak bylem maly to odziedziczylem po mamie troche swiatow mlodych i tam to wszystko bylo. musialy byc z przelomu 70/80. do dzis tego szukam....

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
swiat mlodych
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 13, 2003, 08:19:13 am »
Mycyr: musi byc tak jak mowisz. Watpie zebym pamietal Swiaty Mlodych z lat 70-tych.  :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

swiat mlodych
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 13, 2003, 08:25:52 am »
Smocze jajo miało faktycznie 2 wersje(I -w 1976 a II w 1986). Poniżej zamieściłem spis Kleksów (i przy okazji Kubusia) z wcześniejszego okresu. Po 1983 jest mniejwięcej wszystkim znany. :D
1973 -Jonka, Jonek i Kleks (9 odcinków) -początki przygód
1974 -Jonka, Jonek i Kleks (22 odcinki) piraci i na planecie marchewek
1975 numery 9-38: -Jonka, Jonek i Kleks (30 odcinków)
1975 numery 131-156: -Jonka, Jonek i Kleks: Wspomnienia z wakacji (33 odcinki) -przygody, po których następuje pierwsza wersja "Porwania księżniczki".
1976 numery 1-7: -Jonka, Jonek i Kleks: Wspomnienia z wakacji - ciąg dalszy
1976 numery 103-136: -Jonka, Jonek i Kleks (34 odcinki) -Pierwsza wersja "Smoczego Jaja".
1977 numery 145-156: -Jonka, Jonek i Kleks -Zbiór pojedynczych, krótkich przygód, z których jedna - "Czarodziejski flet" - ukazała się w albumie "Przygody Jonki, Jonka i Kleksa".
1977 numery 57-86: -Piekielny Kubuś (30 odcinków) -Pierwsza wersja przygód Kubusia, od jego narodzin do poznania Piekielnych z Przesadami. Część przygód została później narysowana ponownie.
1977/78 numery 145-156/1-14:Jonka, Jonek i Kleks -Zbiór pojedynczych, krótkich przygód, z których jedna - "Czarodziejski flet" - ukazała się w albumie "Przygody Jonki, Jonka i Kleksa".
1979 -Jonka, Jonek i Kleks (17 odcinków) -na wakacjach i w kosmosie
1979 -Kubuś Piekielny: Kubuś i jego rodzinka (25 odcinków)
1979/80 -Jonka, Jonek i Kleks: Odwiedziny Smoka (20 odcinków)
1980 -IV/VI/X/XII -Jonka, Jonek i Kleks (po 1 odcinku)
1981 -I-III/ Jonka, Jonek i Kleks: Kleks w krainie zbuntowanych luster (22 odcinki)
1981 -III-IV -Kubuś Piekielny: Remont? Remont! (12 odcinków)
1981 -XI -Jonka, Jonek i Kleks (1 odcinek)
1981/82 -XI-IV -Jonka, Jonek i Kleks: Szalony Eksperyment (33 odcinki)
1982/83 -XII-III -Jonka, Jonek i Kleks: Porwanie Księżniczki (30 odcinków)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kuvery

swiat mlodych
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 13, 2003, 08:28:30 am »
Pełne dane o Kleksie od numeru 1 z roku 1975 do nr 17 roku 1979; ukazały się:

Rok 1975:
nr 9-38: "Jonka,Jonek i Kleks"
Część z tych przygód po narysowaniu od nowa ukazało się w osobnym albumie. Część, jak np. łapanie złodzieja zwanego Kolekcjonerem jest jedynie tutaj.

nr 131-156: "Jonka,Jonek i Kleks-wspomnienia z wakacji"
Początek to nieznane później przygody wakacyjne, po których następuje pierwsza wersja tego co później było znane pod tytułem "Porwanie księżniczki".

Rok 1976:
nr 1-7: "Jonka,Jonek i Kleks-wspomnienia z wakacji" (c.d.)

nr 103-136: "Jonka,Jonek i Kleks"
Pierwowzór tego, co potem ukazało się pod tytułem "Smocze jajo". Coraz mniej różnic z wersją późniejszą w porównaniu z poprzednimi przygodami.

Rok 1977:
nr 57-86: "Piekielny Kubuś"
Pierwsza wersja przygód Kubusia Piekielnego, począwszy od jego narodzin. Podobnie jak w przypadku Kleksa część przygód została później narysowana od nowa. W szczególności zmieniły się później trochę okoliczności poznania Piekielnych z Przesadami.

nr 145-156: "Jonka, Jonek i Kleks"
Pojedyncze, często jedno-dwu planszowe przygody, z których jedna - "Czarodziejski flet" - ukazała się później w albumie "Przygody Jonki, Jonka i Kleksa".

Rok 1978:
nr 1-14: "Jonka, Jonek i Kleks" (c.d.)
-------------------------------------
Dane ściągnięta z bliżej nieokreślonej strony z przed 1-2 lat. Może jeszcze ta strona gdzieś jest.

Ciekawe zatem kiedy się ukazały przygody na biwaku, u babci w zimie i inne? Przed czy po tych latach (75-78)?
Średnio wychodzi trzy tytuły na dwa lata (co 8 miesięcy jeden).

Offline Kuvery

swiat mlodych
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 13, 2003, 08:33:02 am »
O ktoś mnie uprzedził  :shock:
Do gravesa:
A czy masz spis wszystkich numerów ŚM??
Jeśli tak czy mógłbyś go puścić  :P

Offline JANKE'S

swiat mlodych
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 13, 2003, 08:45:20 am »
Wy obaj mieliście te dane w pamieci czy korzystaliście z jakiejś ściągi?  :lol:

Offline mycyr

swiat mlodych
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 13, 2003, 08:45:46 am »
dzieki chlopaki, teraz wiem gdzie szukac, nosa mialem jednak dobrego =). teraz moge sie udac do jagiellonki , poczekac ze 3 godzinki na rocznik i "polizac cukierek przez szybe" czyli nacieszyc sie widokiem i ze zlami w oczach oddac rocznik... :twisted:

Offline mycyr

swiat mlodych
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 13, 2003, 09:06:13 am »
po roku 84 publikowano też pojedyncze historyjki z kleksem, ale taka dydaktyczna propaganda. to byly historyjki typu: oszczedzaj w sko, przestrzegaj przepisow o ruchu drogowym (esemerowcy w akcji) itp. to ma wartosc tylko kolekcjonerska, bo urok w tym zaden.

Offline Kuvery

swiat mlodych
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 14, 2003, 07:31:42 am »
Czy ma ktoś jeszcze zachowane całe gazety "Świat Młodych" (obojętne z którego roku)??
Jeśli tak to niech się odezwie.

Offline Jaszcząb

swiat mlodych
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 22, 2003, 04:52:36 pm »
O rany to co tu chłopaki wypisaliście świadczy o ogromnej "płodności" Szarloty Pawel.  Respekt dla tej Pani.

 

anything