Autor Wątek: Moria - zboczenie na 1500pkt  (Przeczytany 8819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Atanamir

Moria - zboczenie na 1500pkt
« dnia: Luty 11, 2007, 03:00:15 pm »
Durburz - 60pkt
Kapitan + tarcza - 40p
Kapitan + tarcza - 40p
3xSzaman - 135p
71x Goblin + tarcza= 355p
70x Goblin + tarcza + włócznia= 420p
75x Padlinożerca + 450p

Równe 1500p

222 jednostki  :badgrin:
75 łuków  8)

Nic nowatorskiego, stare i oklepane, ale zauważcie łańcuszek ze standfastów :) Szaman 6 cali od dowódcy, ten kolejne 6 standfastu (Durburz 12)... policzcie sobie :)
A dostać z 75 łuków na 4+ to jednak niemiłe doświadczenie :P
..Dwunastu Space Marines broniło się jeszcze długo na tym wzgórzu. Nacierała na nich armia 800.000 orków z Mordoru :D Jak dobrze że na miejsce przybyło Games Workshop i podzieliło ich na dwa systemy :D

Offline isengard1

Moria - zboczenie na 1500pkt
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2007, 04:58:05 pm »
Bohater nie może zdawać odwagi za bohatera...
A tak poza tym masz o 1 łuk za dużo  :)

75 łuków to nie dużo na te pkt.
naszła mnei wizja  hobitów na 1500p z jednym bohaterem np. Paladinem za 25 z podwójnym stand fast albo bolgerem za 5  :D  :D  :D
Wychodzi jakies 136 łukó na 3+  :badgrin:  :badgrin:  :badgrin:
ontakt:
gg: 8262158  (pisać - często niewidoczny)
mail: isengard1@o2.pl

Offline Blood Elf

Moria - zboczenie na 1500pkt
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2007, 03:50:58 pm »
Cytat: "isengard1"
Bohater nie może zdawać odwagi za bohatera...

Powiedz mi gdzie to jest dokładnie napisane. Bo jakoś mam dostęp do oryginalnego podręcznika i jest tam napisane, że nie ma wyjątków od stand fastu.
hen the angels falling, the devils rising up. Come on brothers :D

Offline Glorfindel

Moria - zboczenie na 1500pkt
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2007, 04:04:33 pm »
słabo znasz angielski albo masz jakiś trefny podręcznik...
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Maximus from Rome

Moria - zboczenie na 1500pkt
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2007, 08:07:51 pm »
TYLE GOBLIŃSKICH ŁUKÓW...
ach ta siła...
Ciekawe co zrobisz jak wyskoczy ci gandi na światełku i armia która ma 7 defa 5 albo 6... a i zasięg 24" przy czym ty masz 18" i krótkie nóżki. No ale masz ty tych łuków troche  :lol:
arrior I sniper set  L96A1 zestaw wzmocnionego tłoka, cylindra i prowadnicy oraz sprężyna własnej produkcji, przedłużane lufy, lufa precyzyjna długości 58cm średnicy 6.03 prędkość początkowa pocisku około 750-800 fps.

Offline Blood Elf

Moria - zboczenie na 1500pkt
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2007, 09:00:48 pm »
Cytat: "Glorfindel"
słabo znasz angielski albo masz jakiś trefny podręcznik...


To w takim razie combo Kapitan+kapitan jest niedozwolone?
A Kapitan może przedłużać sobą aurę szamana? Chodzi mi o samego stand fasta.
hen the angels falling, the devils rising up. Come on brothers :D

Offline Ezekiel-san

Moria - zboczenie na 1500pkt
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2007, 10:25:17 pm »
Stand Fast jednego bohatera nie działa na innych bohaterów. Czyli nawet jeżeli jeden kapitan zda i drugi jest w zasięgu jego Stand Fasta, to i tak musi zdawać samodzielnie.

Tego pytania z tym przedłużaniem aury nie bardzo rozumiem. Furia działa tylko na jednostki w zasięgu czaru. Jeżeli jakiś kapitan jest w zasięgu Furii to zdaje męstwo automatycznie, ale to w niczym nie zmienia faktu, że ma dalej zwykłego Stanf Fasta, który nie działa na innych bohów.

Offline Encaitar

Moria - zboczenie na 1500pkt
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2007, 07:00:15 pm »
Oczywiscie, wszyscy maja tu racje :) Atanamirowi chodzilo o to, ze ustawi kapitanow i szmanow naprzemiennie co da ciekawy efekt pokrycia Stand Fast! duzego obszaru.
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Atanamir

Moria - zboczenie na 1500pkt
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2007, 06:09:18 pm »
Z tą wizją armii z 7 def i łukami: można zrobić, owszem, armię na strażnikach umbaru z różnym wyposażeniem... ale on kosztuje 11pkt a goblin 5 xD I dalej taki cwany jesteś? xD
..Dwunastu Space Marines broniło się jeszcze długo na tym wzgórzu. Nacierała na nich armia 800.000 orków z Mordoru :D Jak dobrze że na miejsce przybyło Games Workshop i podzieliło ich na dwa systemy :D

Offline Ugluk

Moria - zboczenie na 1500pkt
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2007, 08:46:58 pm »
No i? Leśni mogą mieć ponad 50 strzałów i światło na takie pkt i cie gniotą w strzelaniu. hobbici jeszcze więcej. nie rozumiem natury podniety. nie znasz zasad. udajesz mądrego. układasz rozpy na nieturniejowe ilości pkt.

miłej gry w domu z młodszym bratem/siostrą

Offline Atanamir

Moria - zboczenie na 1500pkt
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2007, 05:53:14 pm »
Ech... ja rzadko jeżdżam na turnieje, a poza tym nie ciekawią mnie rozpiski na 500pkt xD Ech, jak chciałbym mieć w domu kogoś do grania w LoTR'a xD

A co do zdawania męstwa za bohaterów: ja nic takiego nie mówiłem xD Szaman sprawia że wszystkie gobliny w okół niego zdają testy męstwa automatycznie, czyli standfast także! Nikt tu za nikogo męstwa nie zdaje :)

A w łuki trochę nie wierze :P W Lotrze łuki nie reprezentują jakiejś potężnej siły, bo przy statystycznych rzutach na 50 Elfików trafia około 33, następnie przeciwko def 5 rani 11, przy def 6 rani 5-6. Jak wróg schowa się w lesie to jeszcze gorzej :) Na stole 120x120 Na samym początku strzelasz salwą, co nie jest specjalnie skuteczne, kiedy gobbasy wejdą w zasięg 56cm przy dobrej taktyce utrzymasz je na dystans przez max. 8 tur, co daje nam 88 goblinów. W walce wręcz dopada cię 120 goblinów, a to co się potem zdarzy jest już nie do przewidzenia (losowość rządzi xD) A na 1500 ile będzie tych leśniaków? Łucznik z def 3 kosztuje 9 pkt

 ;)
..Dwunastu Space Marines broniło się jeszcze długo na tym wzgórzu. Nacierała na nich armia 800.000 orków z Mordoru :D Jak dobrze że na miejsce przybyło Games Workshop i podzieliło ich na dwa systemy :D

Offline Atanamir

Moria - zboczenie na 1500pkt
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2007, 05:55:31 pm »
-------Ten post został wysłany przez pomyłkę i proszę o jego skasowanie-----
..Dwunastu Space Marines broniło się jeszcze długo na tym wzgórzu. Nacierała na nich armia 800.000 orków z Mordoru :D Jak dobrze że na miejsce przybyło Games Workshop i podzieliło ich na dwa systemy :D

Offline Ugluk

Moria - zboczenie na 1500pkt
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 13, 2007, 07:33:29 pm »
niech ktoś zamknie ten temat albo zabierze go na turniej  :?

Offline Lurtz15

Moria - zboczenie na 1500pkt
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2007, 09:57:11 pm »
Dlaczego? ja też lubie bitwy na duże punkty. Hard-korowa jest np opcja 2000 punktów  i odnaniczenie na 50 figurek :badgrin:  :badgrin:  :badgrin:
ydlęta, zamierzacie żyć wiecznie!?

Fryderyk Wielki podczas bitwy pod Lutynią
5 grudnia 1757 roku

Offline Atanamir

Moria - zboczenie na 1500pkt
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 16, 2007, 06:10:01 pm »
Ech... kiedyś grałem bitwę na 4000 pkt xD 300 jednostek po obu stronach, katapulty, 6 troli + balrog + króla nazgul na bestii, saruman, grima, Uruczki, warg riderzy, harad, assasini, orkowie, totalne zboczenie! Grało się 7 godzin i nawet połowy bitwy nie było  ;)

A propo tego co wyżej napisałem: nie chciałem tego wysyłać ale jakoś się dziwnym trafem wysłało  :? Przemyślałem to trochę: nie ma idealnej armii, jedna pokonuje drugą, więc po co ta kłótnia? Moje gobbaski biją isengard, elfy biją gobbaski, isengard dostaje baty od elfów itd.

Ps: podaj mi dowolny cytat który potwierdzi że nie znam zasad (oprócz tego że źle wyliczyłem ilość łuków)
..Dwunastu Space Marines broniło się jeszcze długo na tym wzgórzu. Nacierała na nich armia 800.000 orków z Mordoru :D Jak dobrze że na miejsce przybyło Games Workshop i podzieliło ich na dwa systemy :D

 

anything