Autor Wątek: Nowości Games Workshop  (Przeczytany 824714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #3090 dnia: Sierpień 13, 2009, 04:45:00 pm »
jedno i drugie ma wyjść jesienią.
Poza tym nie jest to pierwsza karcianka w świecie kreowanym przez GW. Było już Horus Heresy i Dark Millennium w 40k oraz WarCry w WFB.

O ile były udane o tyle brak promocji i dodatków je zabił.  Generalnie planszówki przy takim podejściu maja lepsza przeżywalność.

Offline Hem'Ahn

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #3091 dnia: Sierpień 13, 2009, 05:08:08 pm »
Akurat Horus Heresy i WarCry doczekały się wielu dodatków i długo się trzymały, ale umarły śmiercią (prawie) każdej karcianki. Przy Dark Millennium rzeczywiście gdzieś nawalili, bo szybko padło.
Michałku
PKGB Sztab

Offline MiSiU

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #3092 dnia: Sierpień 13, 2009, 05:09:21 pm »
Nie znane jest tło, ale wedle mojej wiedzy karcianki rozleciały się bo GW zabrało licencję. Choć przyznam, że 40k-owa karcianka miała tą wadę, że w 3 lata wydali 3 edycje, które nie były ze sobą wzajemnie kompatybilne, co skutecznie zniechęciło graczy.

Offline Tomkow

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #3093 dnia: Sierpień 13, 2009, 10:39:25 pm »
A zobaczcie jaka ma być nowa odsłona WFRP:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=93&esem=1


Widać, że FFG odważniej sobie poczyna z licencją niż czyniło to Black Industries.

Offline PaulShin

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #3094 dnia: Sierpień 13, 2009, 10:41:59 pm »
Z tego co czytałem na warseerze o wrażeniach z playtestowania to średniawo się zapowiada. Planszówko-karcianka zamiast prawdziwego RPGa..

Offline Tomkow

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #3095 dnia: Sierpień 13, 2009, 11:04:23 pm »
Cytuj
Fantasy Flight Games (“FFG”) announced today they will release Warhammer Fantasy Roleplay 3rd Edition, a new version of the classic roleplaying game set in Games Workshop's Warhammer world. This version features an entirely new innovative approach to role-playing, one that FFG hopes will attract a whole new generation of gamers to the role-playing experience.

Mnie bardzo zmartwiło stwierdzenie, że opowieść będzie tworzona przy użyciu kości. Jako żywo przypomniało mi to Warhammer Questa, gdzie lochy tworzyło się "on air".

Offline Idaan

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #3096 dnia: Sierpień 14, 2009, 07:32:17 am »
Z tego co mówili na GenConie to nie brzmi to tak źle. Pewnie polska jesiennogawędowa burżuazja będzie zdenerwowana niezależnie od wyniku, ale cóż.
Tak czy tak, dzięki bogom za Rossa Watsona i kierunek w którym prowadzi 40k RPG. Rogue Trader zapowiada się naprawdę wspaniale.

Offline Breaker

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #3097 dnia: Sierpień 14, 2009, 09:50:48 am »
akurat horus heresy i warcry umarly bo wydawano za duzo dodatkow, chcieli wycisnac duzo kasy z tego i wydawali tak czesto ze w pewnym momencie czlowiek jeszcze nie zdazyl zalatwic sobie polowy niezbednych kart z poprzedniego dodatku a juz wychodzil nastepny. mowie to z perspektywy gracza jezdzacego na ogolnopolskie turnieje i posiadajacego kolekcje wszystkich (no, prawie) kart do Grand Alliance

a invasion wyglada ciekawie, jak dorwe ta instrukcje to na pewno przeczytam i nie wykluczam grania w to- przynajmniej nie bedzie kolekcjonerskie jak warcry i horus, bo ffg wymyslilo bardzo fajny format gier living card games, ktore ma powazne zalety
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Offline Tomkow

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #3098 dnia: Sierpień 14, 2009, 11:55:58 am »
Pewnie polska jesiennogawędowa burżuazja będzie zdenerwowana niezależnie od wyniku, ale cóż.

He, he, "jesiennogawędowa burżuazja", dobre. Nie powiem, odpowiada mi trzewiczkowa wizja WFRP, zwłaszcza że fantastycznie się pod nim grało, ale z drugiej strony od dawna wiadomo, że Warhammer zboczył trochę z mrocznej ścieżki i na pewno mnie ta nowa edycja bardziej zainteresuje niż dwójka.

Tak czy tak, dzięki bogom za Rossa Watsona i kierunek w którym prowadzi 40k RPG. Rogue Trader zapowiada się naprawdę wspaniale.

Próbuję zwalczyć pokusę zakupu edycji kolekcjonerskiej, ale boję się że polegnę  :)

Offline PaulShin

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #3099 dnia: Sierpień 14, 2009, 02:44:19 pm »
Na szczęście całe mnie nie stać na kolekcjonerską. ;)

Offline Idaan

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #3100 dnia: Sierpień 15, 2009, 10:39:31 pm »
Dark Heresy wygrało nagrody Ennie w kategoriach:
złoto - best interior art (co dowodzi, jak mało graczy kiedykolwiek widziało na oczy podręcznik do Inquisitora)
złoto - best production values
silver - best monster or adversary - Creatures Anathema
silver - best game - przegrało z D&D 4e, co akurat nie powinno dziwić.

Offline PaulShin

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #3101 dnia: Sierpień 16, 2009, 09:42:27 pm »
Z Games Day Germany:

-Kodeks Necronów pisze Mat Ward (Twórca DoC i O&G do Fantasy - Jeśli Nekroni będą choć trochę jak to pierwsze to każdy szanujący się PG musi zacząć odkładać)

-

Czyżby jakieś nowe Wilki?

- Chaos Reaver!




- Bajery do orków z FW




Offline Yedli

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #3102 dnia: Sierpień 16, 2009, 09:54:37 pm »
Ward przede wszystkim napisał C:SM do 40k. Szkoda tylko że nawet jeśli się go zapytać, czy faktycznie coś robi przy Necronach, to i tak nie odpowie - goście ze Studio generalnie są zakneblowani. Jak się jednego ostatnio zapytałem czy są szanse na update FAQów w najbliższej przyszłości, to najpierw się zapytał czy chodzi mi o podstawkę czy kodeksy, po czym jak się dowiedział że o kodeksy, to stwierdził że nie może odpowiedzieć bo ma "odbezpieczony bolter przystawiony do głowy". Ale przynajmniej ETC go zainteresowało.  8)

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline marcinkk

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #3103 dnia: Sierpień 17, 2009, 08:17:39 am »

Offline Yedli

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #3104 dnia: Sierpień 17, 2009, 08:25:06 am »
Oczywiście Darków trzeba było zamienić na BA. Po prostu super, czuję że po raz kolejny moja armia została doceniona.  :doubt:

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain