trawa

Autor Wątek: Nowości Games Workshop  (Przeczytany 823167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PaulShin

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4065 dnia: Wrzesień 26, 2010, 09:29:47 pm »
Cytuj
This is about rules ect.
Power from Pain- After destroying non-vehicle unit, DE gets on winners pain token.
One token on unit and DE have FnP
2 on and FC
3 on and fearless
Tokens are cumulative and rule army wide.


Reavers inflicts impact hits on units they fly trough. D3 S3 for each bike, with some options to improve.
Incubi are very simmilar to aspect warriors; exarch witch special powers and wepons....(i recall one with Preffered enemy).
Wyches have 3 diffrent wych weapons.....look nice.
Archon have new retinue of some nasty bodyguards, incubi ale elite mercenaries now.
Ravager can shoot al three lances on cruising speed.

Mmmhm.

Cytuj
Harlequins are identical to their craftworld eldar...smae statlines, wargear and points

Mandrakes have some kind of shooting attack that gets stronger with every kill they make

3 Brand new units, never before seen in DE codex

Incubi are hard. And I meant HARD. Yes they're only T3, S3, with a 3+ save, but their (power) weapons add +1 to strength and 2 attacks basic. Their squad leader (WS5, 3 Attacks) has a weapon that either gives him +2 attacks or +2 S. Also he has a power that him, and any member of the squad that rolls a 6 to hit gets another attack add infinitium.

Archon is WS 7 BS 7, but doesn't have full wargear wardrobe like in last codex (least not that I saw)

Didn't read much of the fluff at the beginning, but theres a big story with DE and Tau. And then a story about how after Iyanden defeat the Nids they're nearly wiped out by an Ork incursion. They keep waking more and more wraith constructs until the DE come and rescue them because "they're amused by the Eldars necromantic games"

Incubi mega. :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2010, 09:34:37 pm wysłana przez PaulShin »

Offline metalfan

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4066 dnia: Wrzesień 26, 2010, 10:20:48 pm »
Powiem tak. Jak ich coraz bardziej nie lubię. Figurki prezentują się wspaniale, zresztą jak większość ostatnio produkowanych. A już całkowicie rozłożyły mnie żywiczne cuda do Warhammera. Jak już dawno Stary Świat mi zobojętniał, to po tym co planuje FW chętnie bym do niego wrócił.
Mam takie same odczucia - co prawda niektóre machiny są przegięte (np. wagon z działem :lol: ), ale upgrade do piechoty Imperium czy Chaos Dwarfy to cuda :biggrin:
SW / GK / BA

Offline PaulShin

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4067 dnia: Wrzesień 27, 2010, 02:17:42 pm »
Cytuj
SO Games Day has passed, at last we get a first good look, and the view seems magnificent.

We seem to have a "dartboard Codex" at last - ie a codex where vurtually any combination of units will be some how competitive!

Ok, Archon can have a Blaster, (or a Blaster Pistol). Blasters are now 18" range and the Archons BS7 means you're hitting on a third of your 1's to hit!

SO expect it to hit!

The reavers get access to a Melta Blaster, ie it's a S8 Blaster with Lance and Melta specvial rules (yep, both).

Raiders are more expensive but freek me alive they actually have a whole *host* of upgrades that you want to use, all either 5 or 10pts extra.

The 2 I remember strongly is the one that gives you an extra 2D6" movement (thus the raiders can potentially move up to 36")
and thwe new "Extra Armour must always take upgrade for DE will be the 5++ invulnerable save (yes, for a vehicle) INVULNERABLE save, *not* cover

Let's see. New units. 2 new heavy support, one is a razorwing, the other completely new.

New transport - you can run Venoms now (6 capacity).

Warriors and wyches are troops. HOWEVER< you can also buy elite warriors and elite wyches (who have a fancy name that I forget). Elites has become very busy with the addition of Harlequins along with the new Incubi

Pain points are cool, Haemonculi have the ability to confer a free pain point on units they attach to. It is also one of the combat drug results.

We do lose the 12" assault option but since we gain 36" move units and transports, its little concern.

Dark Matter spam is gone with a more realistic allocation of heavy/special weapons mainly based on squad size. Similarly for reavers

Hellions are quite good now.

And Scourges are the real Dark Horse - they look like being a very popular choice for heavy support. Personally I love the idea of a haywire grenade launcher which should be a bit of fun!

Umm, there's two types of talos, a more or less familiar one and a less tough version that's cheaper.

Grotttesques have bulked out and are reminiscent of Ogryn stats.

That should further whet your appetite...

No ciekawe ciekawe. Chociaż obawiam się trochę, że nawet z 5+ invem, jak DE nie zaczną, to taka Gwardia, Wilki czy BA spakują ich od razu. Chyba że będą mieli jakieś bajery do rezerw.

Offline vanswirr

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4068 dnia: Wrzesień 27, 2010, 03:27:20 pm »
No czyli bardzo fajnie - jak zaczynasz to masakrujesz, jak nie zaczynasz to masz sporą szansę że ciebie zmaskarują. Bardzo w klimacie dark eldarów.
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline Jezo

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4069 dnia: Wrzesień 27, 2010, 03:36:19 pm »
No czyli bardzo fajnie - jak zaczynasz to masakrujesz, jak nie zaczynasz to masz sporą szansę że ciebie zmaskarują. Bardzo w klimacie dark eldarów.
lol
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline vanswirr

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4070 dnia: Wrzesień 27, 2010, 03:58:47 pm »
lol

a tak konkretniej ? Wiem że jak się grało na portalach to mogło być inaczej, ale ja tak czuję klimat tej armii.
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline Breaker

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4071 dnia: Wrzesień 27, 2010, 05:46:26 pm »
wiesz co- fajnie by pewnie bylo jakby kazda armia mogla powalczyc nieprawdaz? a nie ze wygrywam rzut na zaczynanie albo podanie reki i dziekuje 0-20


wg mnie beda mieli cos co wlacza night fight na pierwsza ture, ale ofcors moge sie mylic.  aczkolwiek bez czegos podobnego to raczej beda spadac, nie zeby to bylo nowoscia w tej armii
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Offline Jezo

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4072 dnia: Wrzesień 27, 2010, 09:42:49 pm »
rozbawilo mnie to stwierdzenie bo mimo takiej troche szydery takie prawdziwe mi sie wydalo :wink:
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline vanswirr

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4073 dnia: Wrzesień 27, 2010, 10:09:43 pm »
A, teraz łapię o co Ci chodziło.  :lol: Choć im dłużej czytam plotki o zasadach armii, to wcale nie będzie tak aj waj , że jak nie zaczniesz to cie zmiotą ze stołu. Jak się człowiek inteligentnie ustawi, to cie w pierwszej turze nie wystrzelają, i będzie można narobić kuku przeciwnikowi naprawdę zdrowo. Dla mnie ważne, aby było coś na kształt portalu lub jakieś inne zasady specjalne dla wychodzenia z rezerw dla darków. No i przede wszystkim koszty punktowe dla barek, wychy i warriorów, jako podstawy tej armii. Ale tak czy tak, to nadal chyba będzie armia która po prostu będzie musiała lecieć jak najszybciej do zwary, bo inaczej to ją wygolą. I to jest ten klimat który kocham. Wsiadamy na barki, łapiemy się czego kto może, agonizery w dłoń , Alleluja i do przodu !! Żadnego kitrania się przez pięć tur po krzakach i macanek, tylko rura do przodu i wpi****l, wpi****l. A kto komu wpi****li, to  się okaże na miejscu, ale zawsze będzie wesoło.  :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 10:14:01 pm wysłana przez vanswirr »
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline PaulShin

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4074 dnia: Wrzesień 28, 2010, 09:13:34 am »
Odpowiedzialnym za Lelith jest Juan Diaz. Ten sam pan rzeźbi ponoć siostrzyczki. Mmmmrrrghhh, już chyba kasę trzeba zacząć odkładać.

Offline vanswirr

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4075 dnia: Wrzesień 28, 2010, 09:21:58 am »
Paulshin, nie dobijaj mnie. Teraz Dark eldarzy,  potem GK, potem siostry? Co ja mam, bank obrobic ? Choć co do sióstr , to nie wiem czy przebiją obecne metale. Darkowie mieli sporo modeli kiepskich, ale siostry to inna klasa.
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4076 dnia: Wrzesień 28, 2010, 10:23:42 am »
WH tylko w metalu :biggrin:
Choć w plastiku będzie się cudnie rzeźbić :biggrin:

Wracając do DE. Zupełnie nie kupuję niektórych nowych modeli. Np nowe barki. Co to jest za łódz wikongów.. Kurna model który leci szybciej niż przewiduje to ustawa (do 36 cali!  :shock: ) ma jakiś żagiel na sobie.. Smiechu warte, żałosne i rozpaczliwe. Normalnie WFB mi się tutaj wkrada. Nie mówiąc że Wichki to przerysowane WE w swoich pozach:/ Słabizna!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 10:27:01 am wysłana przez Mistrz wałków :) »
Kamil. (miszczu)

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4077 dnia: Wrzesień 28, 2010, 10:23:51 am »
Co ja mam, bank obrobic ?

No to kiedy obrabiamy ten bank :cool:

Offline Raca

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4078 dnia: Wrzesień 28, 2010, 10:29:32 am »
A mi sie bardzo podobaja, nawet bardzo i zastanawiam czy sobie nie zafundowac, jakas odmiana od PA a Eldarami tak sobie od ETC chce mi sie grac
Mi ten klimat pasuje  :wink:

Offline MiSiU

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4079 dnia: Wrzesień 28, 2010, 10:31:47 am »
Ja też "kupuję" nowe modele. Podoba mi się w zasadzie wsio, może poza nieco za bardzo umięśnionymi niektórymi figurkami, szczególnie żeńskimi (biceps jak u Arnolda). Ale motorki to jakaś masakra normalnie. Ach, żebym tak miał czas i miejsce to zebrać, skleić, pomalować...

 

anything