Autor Wątek: Nowości Games Workshop  (Przeczytany 822487 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline morkai

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4560 dnia: Grudzień 22, 2010, 08:40:49 am »
Oby tylko nie wpadli (za bardzo!) w taką spiralę jak w WHFB, że każdy kolejny dex jest bardziej wyrąbany... przynajmniej tak jest w SMach. Wiadomo jak to się w fantazioku skończyło....

Tak jak każde kolejne figsy w nowych edycjach są większe - ciut...1mm...ale bardziej okazałe i łatwiej sprzedać. Oby nie przegięli.

Offline vanswirr

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4561 dnia: Grudzień 22, 2010, 08:42:28 am »
Zobaczymy. Dark eldarzy wcale nie są wygięci, rzekłbym wręcz przeciwnie. Co prawda widać że ten kodeks w szafie przeleżał swoje..
A co do wielkosci figurek to masz w pełni rację. Postawiłem nowych kabalitów obok starych warrioró i poprzedni wyglądaja jak pietnastolatkowie z niedożywieniem. Boję się jak będą nowe siostry w plastiku, to moje metale będą wyglądały jak oddziały formowane w ostatniej klasie podstawówki ze schola progenium :)
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline morkai

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4562 dnia: Grudzień 22, 2010, 08:59:11 am »
Akurat siostry są jedyną "wiekową" armią, której metale zachowały sporo uroku :) A nie ma ich już zbyt wiele - co powiedzieć o takich terminatorach chaosu? Tak porównać metale z nowymi plastikami? żal się robi.
Może zrobią armię długonogich seksownych modelek ;) Z ekstra ekwipunkiem (holy-pejcze i latex-Vandire pattern ;) ) W końcu Eklezja ma swoje fundusze ... więc jej zbrojne ramię musi dbać o PR i wizerunek niosąc jedynie słuszne słowo

Oczywiście masz pełną rację z Dark Eldarami - to taki powiew normalności ;) Chodziło mi bardziej o SM-ów...

Offline vanswirr

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4563 dnia: Grudzień 22, 2010, 09:16:17 am »
Cytuj
Może zrobią armię długonogich seksownych modelek ;) Z ekstra ekwipunkiem (holy-pejcze i latex-Vandire pattern ;) ) W końcu Eklezja ma swoje fundusze ... więc jej zbrojne ramię musi dbać o PR i wizerunek niosąc jedynie słuszne słowo

Coś takiego to biorę w ciemno ;)
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline Michaelius

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4564 dnia: Grudzień 22, 2010, 10:56:17 am »
Akurat siostry są jedyną "wiekową" armią, której metale zachowały sporo uroku :) A nie ma ich już zbyt wiele - co powiedzieć o takich terminatorach chaosu? Tak porównać metale z nowymi plastikami? żal się robi.

Magia Jesa. Z antycznych metali trzymaja klase w zasadzie tylko Siostry i czesc Eldarow.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline vanswirr

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4565 dnia: Grudzień 22, 2010, 11:14:36 am »
No, ja bym jeszcze Abbadona dorzucił i kharna, modele fabiusa i ahrimana też dobrze nadal wyglądają.
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline the best of IG

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4566 dnia: Grudzień 22, 2010, 11:20:10 am »
Cytuj
Oby tylko nie wpadli (za bardzo!) w taką spiralę jak w WHFB, że każdy   kolejny dex jest bardziej wyrąbany... przynajmniej tak jest w SMach.   Wiadomo jak to się w fantazioku skończyło....
Tak tylko jak po przegiętych demonach i wampirach wyszły zdecydowanie bardziej przeciętni wojownicy chaosu i beastmani to był żal, bo "nowe" armie nijak nie miały szansy na równorzędna walkę z w/w. Nie mówiąc już o sporej ilości flufowo-zasadowych bugów, do dziś zresztą niemal wcale nie naprawionych.

W 40K jeszcze nie jest aż tak źle, choć BA i SW są "trochę" za mocni ( le mino wszystko chyba nie aż tak jak blaszaki swojego czasu ). Zobaczymy co przyniesie przyszłość.
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Offline morkai

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4567 dnia: Grudzień 22, 2010, 12:12:10 pm »
Magia Jesa. Z antycznych metali trzymaja klase w zasadzie tylko Siostry i czesc Eldarow.

No z tego co pamiętam to za siostry nawet jakąś nagrodę dostał za najlepszego designera modeli. Ale ze starych metali znalazło by się sporo perełek jeszcze - metalowa death company chociażby. No i właśnie speciale Chaosu - zwłaszcza Typhus czy Bile....

Offline vanswirr

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4568 dnia: Grudzień 22, 2010, 01:54:52 pm »
No ale Typhus to tak jakies 8 lat po fabiusie został wypuszczony, zupenie nie ten sam przedział czasowy.
A przy okazji, to mam już sporą kolekcję chaos marinów z lat 80-tych. W mojej ocenie wspaniały styl retro. Nie mam zamiaru ich malować, zostawiam jako modele czysto kolekcjonerskie.
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline Bern-HARD

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 336
  • Total likes: 0
  • Klub bitewniakowy "Rzeźnik" w Sopocie
    • Bernar DZIK !!!
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4569 dnia: Grudzień 25, 2010, 05:43:25 pm »
Z tego filmu Ultramarines: the movie (chyba tak) zapadł mi w pamięć jeden tekst:

"- The emperror protects...
- but having a loaded bolter either"
 :badgrin:


EDIT: Chyba się pomyliłem i to miało być w offtopie.
 
Hallo! Ich bin Berniczek, Hände hoch!!!

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4570 dnia: Grudzień 26, 2010, 12:51:38 am »
Cytuj
Może zrobią armię długonogich seksownych modelek ;) Z ekstra ekwipunkiem (holy-pejcze i latex-Vandire pattern ;) ) W końcu Eklezja ma swoje fundusze ... więc jej zbrojne ramię musi dbać o PR i wizerunek niosąc jedynie słuszne słowo

Oj przestancie!.. bo nie dosc ze bedzie mi pisane bankructwo to jeszcze kalectwo - jak sie o tym dowiedza moje obecne metlowe dziewuszki ;)

Co do ładnych matali to mówcie co chcecie ale poza /SoB modele zasługujace na szczegolną uwage to:
GKT (nadal najladniejsze termosy 40k)
stara IG. I tu niewazne co wezmiemy, mordian, vanhallan,steel legion, talaran czy pretorian. Przy nich obecni cadianie wypadaja naprawde bladziutko.
Stare modele maja dusze :D
Choc starsi SM sa brzydcy
Kamil. (miszczu)

Offline Uriel

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4571 dnia: Grudzień 26, 2010, 09:19:29 am »
stare orki też są brzydkie
Cytuj
Give me a hundred space marines. Or falling that, bring me vortex granade.

Offline Inkq

  • Moderatorzy
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 420
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Matematyk
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4572 dnia: Grudzień 26, 2010, 10:03:53 am »
GKT (nadal najladniejsze termosy 40k)

GK zwykli też :P
No i modele inkwizytorów są jednym najładniejszych metali.

A metalowe dreadnoughty mają to coś :D

Offline Michaelius

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4573 dnia: Grudzień 26, 2010, 10:57:39 am »
Ale to sa calkiem swieze modele z poznej trzeciej edycji ;)
Avatar, Warp Spiderzy , Wraithguard czy Siostry to druga.
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Lord Xentar

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4574 dnia: Grudzień 29, 2010, 10:02:12 pm »
Może zrobią armię długonogich seksownych modelek ;) Z ekstra ekwipunkiem (holy-pejcze i latex-Vandire pattern ;) ) W końcu Eklezja ma swoje fundusze ... więc jej zbrojne ramię musi dbać o PR i wizerunek niosąc jedynie słuszne słowo

Ja bym tam na żadne tego typu rzeczy nie liczył. W końcu to gra dal dzieci, a w naszej kulturze łatwiej pokazać przepiłowywanie kogoś piłą łańcuchową, niż kwałek ciała i to tak,  żeby to jeszcze sugerowało jakąś seksualność. Zgroza!!! Przecież jakieś 12-sto latki mogłyby to obejrzeć...
Pamiętacie, co się z demonetkami stało? Poprzednie metale miały poodsłaniane, to i owo. Nie mogłem uiwerzyć, że po tak wspaniałych modelach mogli wydać plastiki, które wyglądają jak jakieś gnijące trupy i bliżej im do Nurgle'a niż Slaanesha. Do tej pory żałuję, że w chwili słabości postanowiłem pozbyć się swojego chaosu razem z nieszczęsnymi demontekami. Z perspektywy czasu wyszedłem na idiotę, ale myślałem sobie: wszystkie nowe modele są ładniejsze niż poprzednie, regres jest niemożliwy. A jednak... nie uwzględniłem kalkulacji firmy (sprzedaż modeli dzieciom).

Z pewnego punktu widzenia uważam, że pewien rodzaj takiego regresu przyadrzył się też Dark Eldarom. OK. Zgadzam się, że nowe modele są ładniejsze, ale tylko pod względem wykonania, a nie charakteru. W starych modelach było coś naprawdę nieprzyjemnego. Coś takiego, że gdyby markiz de Sade miał wybrać armię do 40-ki, to by wybrał właśnie starych DE. Rozumiem, że takie spojrzenie na DE może się niektórym nie podobać. Purytanie powiedzą, że to przede wszystkim piraci, bla, bla, ale jednak piratów to my mamy w 40-stce mnogość wielką. Ale jakiś klut ciała, kult przyjemności, to u tych mrocznych eladrów chyba jest, nie?
Chaos ogarnie Wszechświat, a my, wybrani jego słudzy zostaniemy wywyższeni w Jego oczach!