trawa

Autor Wątek: Nowości Games Workshop  (Przeczytany 824281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4800 dnia: Marzec 14, 2011, 10:10:27 am »
No w stosunku do bety to trochę powietrza uszło w dexie  :doubt: .
DK rozumiem tutaj 6T i obniżenie inva do 5+ miało sens (z poprzednim zestawem był jakiś mocno niedokosztowany).
Ale z Psikawką na 24 cale przesadzili :/
Kamil. (miszczu)

Offline Michaelius

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4801 dnia: Marzec 14, 2011, 10:59:29 am »
Da sie zrobic razora z heavy bolcem i psi ammo by miec 6 plomb z S6 za jakies sensowne punkty ?
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline Eman

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4802 dnia: Marzec 14, 2011, 11:04:07 am »
Da sie zrobic razora z heavy bolcem i psi ammo by miec 6 plomb z S6 za jakies sensowne punkty ?
Jezeli miales na mysli 3 strzaly z S6, to wiesc gminna niesie, ze tak :smile:
Ale ale - najbardziej pogieta rzecza w tym deksie wydaje mi sie Dred z dwoma linkowanymi autosami z psi-ammo, w sumie w cenie blota i trawy.
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Wosho

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4803 dnia: Marzec 14, 2011, 11:05:21 am »
50 pkt, skad te 6?

Offline Eman

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4804 dnia: Marzec 14, 2011, 11:06:39 am »
Dodajmy moze jeszcze, ze jest to Razor-w-wiekszosci-przypadkow-ignorujacy-Shaken&Stunned ;)
Cze !!!
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline Michaelius

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4805 dnia: Marzec 14, 2011, 11:16:56 am »
Hmm AV11 z ignorowaniem efektow, 3 pestkami S6 z przerzutem na trafienie za 50 pkt, a w srodku najbardziej wykoksowany minimaks jaki mozna miec we wszystkich kodeksach SM - chyba nie bedzie to taka slaba armia :)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline afruniu

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4806 dnia: Marzec 14, 2011, 11:31:16 am »
generalnie wszyst miny i granaty są mega. można takie ciekawe combo z nimi + czary robić.
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Jezo

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4807 dnia: Marzec 14, 2011, 11:50:18 am »
Ciekaw jestem czy będzie grany culexus, bo przy dobrym ustawieniu go w środku armii będzie miał z 30 strzałów ze swojego pistoletu S5 ap1 z BS8  :lol:
Ciekawie to wygląda ale 2+ inva w combacie mimo, że drogie to chyba trochę przesadzone może być :neutral: , i kurde narzekają na ten ppanc, ale np. razor za 85 z laską z siłą 10 i plazmą z siłą 8 wygląda nieźle IMO, do tego te dredy i można się nad techmarinem zastanowić (chociaż gość jest ciut drogi w porównaniu do SMowego, ale też lepiej naprawia)
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline Raca

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4808 dnia: Marzec 14, 2011, 11:54:12 am »
Na laski i plazmy nie dziala

Offline Breaker

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4809 dnia: Marzec 14, 2011, 11:56:21 am »
szczegolnie ze psybolt ammo dotyczy tylko broni boltowych jezo, to na pewno podkrecisz tego lachona i plazme


deks jest fajny, wydaje mi sie ze troszeczke lepszy od starych dobrych SM, mniej wiecej na poziomie bladych. dupy nie urywa ale fajny.


2+ inva w combacie... cholera wie, nie jest slabe na pewno. aczkolwiek mi sie najbardziej podobaja halabardy, eh to eldarskie skrzywienie :P


no i granaty jak juz ktos napisal mega, po prostu obledne. juz widze te konwersje kolesi obwieszonych granatami jak jakis stallone itp. biegnacych na przeciwnika :biggrin:
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4810 dnia: Marzec 14, 2011, 12:00:09 pm »
Nie przesadzajmy.
Amunicja nie podnosi S laskom i plazmom.. także izzy.

Dred jest niby fajny. Ale pamiętajmy że to nadal AV12 więc z tą trawą i błotem bym nie przesadzał. Nadal pred BA wygląda za te same punkty dosyć konkurencyjnie.

Armi brakuje ostrego p.pancu. Brak melt na squadach mocno obniża jej loty. Sensowne melty będą tylko na landkach i accolitach o ile ktoś zainwestuje w inkiego.
Szanse daje moc libry z dodatkowym D6 do penetracji, niby też psikawka.
Jednak nadal uważam że przykładowy reedemer może być bardzo niewygodny dla szaraczków.
Tak samo dobrze zbudowany mech.. Wyłanczasz dredy, otwierasz rozory i zaczyna się strzelanie do kaczek.

Ten dex mam multum mocy cudawianek.. ale nic nie wskazuje by miał być gięty.. Dla mnie bardziej na poziomie Tyrków DE niż BA SW.
Kamil. (miszczu)

Offline Eman

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4811 dnia: Marzec 14, 2011, 12:09:29 pm »
Tak samo dobrze zbudowany mech.. Wyłanczasz dredy, otwierasz rozory i zaczyna się strzelanie do kaczek.
Kamilu, to jest mech na mecha - w klasycznym mechu roznej masci SM'ow masz Predy/Razory/Speedery, tu bedziesz mial Razory/Dredy - dodatkowo Razory ignorujace Shaken&Stunned. A ppanca na lekkie pojazdy GK maja more-than-enough. Wiec taki klasyczny mech IMHO sobie z mechem GK nie bedzie radzil z zbyt dobrze, bo te 3 linkowane strzaly z S6 na 36 cali to jest calkiem ok bron na innego Razora - a calosc tylko za 50 punktow. Do tego w srodku siedzi oddzial, ktory swoj odpowiednik z SM/BA/SW zjada z buciorami na sniadanie (mam tu na mysli 5GK vs 5Taktycznych/Assaultowych/Hunterow).

Tak dla porownania - za 150 punktow w GK bedzie 5 gosci z Force Weaponami, w Razorze z linkowanym H.Bolcem z S6, ktory ignoruje Shake&Stunn, w BA za 155 - 5 golych Assaultowcow w Razorze Las/Plaz. Mysle, ze wypada to dosyc niezle dla GK.
Cze !!!
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2011, 12:13:33 pm wysłana przez Eman »
Strzelanie jest dla ciot. Psychotroke granaty są dla zboków. Liczba Fistów musi być wielokrotnością liczby Rhinosów, tako rzecze święta księga.

Offline afruniu

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4812 dnia: Marzec 14, 2011, 12:13:21 pm »
ja uważam, że to jest mega dex. jeśli patrzy się na niego przez pryzmat obecnie królujących safh'ów, to może faktyznie nie wygląda to najlepiej. generalnie widzę tendencję, że jak coś nie ma w opcji melt, tanich lascannonów z plazmami na razorach, to dex jest bleh.
natomiast jeśli spojrzy przez pryzmat w ryj dawania, combo granaty + moce, plus zasady specjalne od GM, + koledzy z teleporterami, + purifirerzy, to można 120 orków w jedną turę załatwić  :wink: nie jest to stary dex chaosu, jęśli chodzi o ilość opcji, ale można nim się nieźle pobawić. może jedynie brother captain i brotherhood champion nieco odstaje, ale i tak może nieźle nabroić. libra czy grand master to niezła zagwozdka. mi się podoba, i wiele sobie po tym dexie obiecuję (i obiecywałem). dex ma na bank spore pokłady potencjału. trzeba tylko dać mu trochę czasu. to może być niesamowicie nieprzewidywalna dla przeciwnika armia.
narka
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4813 dnia: Marzec 14, 2011, 12:17:49 pm »
Eman a teraz przeanalizuj ile pojazdów otwierasz na zasięg a ile z przyłożenia (melty).
Jaki jest wynik walki miedzy razorem z laską plazmą a razorem z bolcem z siłą 6.
I na koniec ile Twój mech ma strzelania a ile będzie miał mech DH.

Łatwo nie bedzie. Ale i tak bym stawiał na BA/SW w takim mechowym starciu :biggrin:
Kamil. (miszczu)

Offline Wosho

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #4814 dnia: Marzec 14, 2011, 12:24:19 pm »
Może ktoś mnie oświecić jak wygląda przykładowa rozpa mech sw/ba bo ja dawno na turnieju nie byłem ;)
Będę miał punkt odniesienia.