Autor Wątek: Nowości Games Workshop  (Przeczytany 823859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hang Man

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1800 dnia: Czerwiec 15, 2008, 02:25:30 pm »
hehe.

sternguardzi- miodzio.

Jak cena będzie oscylować w okolicach 18-19 punktów ---> będą mnóstwo OK!
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline Yedli

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1801 dnia: Czerwiec 15, 2008, 02:34:21 pm »
Było by chyba dość dziwne, by nie mieli też normalnego "sejwa"  :p.

Z fotki wynika że nie mają. Ale z drugiej strony, nie w każdej armii jest psikawka.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline marcinkk

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1802 dnia: Czerwiec 15, 2008, 05:50:31 pm »
z tego co gdzieś na warseeerze padło mi na oczy to na razie niestety nie planują produkować tego modelu z clawami.
Zauważyliście że vanguard veterani mogą po deepstrikeu szarżować? Miała to być plota a tu panie, patrz, rzeczywiście, "heroic intervention", jeśli są w odpowiedniej odległości po spadnięciu to rezygnując z strzelania lub biegu mogą zaszarżować.

Offline miraj

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1803 dnia: Czerwiec 15, 2008, 05:52:48 pm »
Odwrotnie, musisz przed scatterem zadeklarowac, czy rezygnuja z biegania i strzelania i będą MOGLI zaszarżować JEŻELI BĘDĄ W ZASIĘGU. Jak zadeklarujesz, a wypadna poza zasieg to sobie bedą stali i nic nie robili przez całą turę.

Offline marcinkk

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1804 dnia: Czerwiec 15, 2008, 05:58:36 pm »
aha, no to trochę większe ryzyko ale przy nowej tabeli na deep strike (spadnięcie na oddział wroga) czasem będą mogli spróbować :D

Offline Breaker

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1805 dnia: Czerwiec 15, 2008, 06:21:25 pm »
sternguardzi- miodzio.Jak cena będzie oscylować w okolicach 18-19 punktów ---> będą mnóstwo OK!

hmmm zastanow sie- w kodeksie DA veterani z takimi statami goli kosztuja 20 od sztuki, ci maja jeszcze kilka rodzajow amunicji i combat tactics (to pewnie ten zapowiadany na warseerze voluntary fall back)- to teraz pomysl ile moga kosztowac... ja mysle ze nizej 25 nie ma co liczyc, a raczej wiecej (w kazdym razie licze na zdrowy rozsadek GW)

co od legionu przekletych- klimat trzeba im przyznac beda mieli mega, ale statystyki... hmm ciekawe ile beda kozstowac- 30 za szt? wiecej?

a ci weterani z deepem do combatu to jest to czego nienawidze, po prostu nienawidze, cos przed czym kompletnie nie mozna sie obronic, po prostu spadaja i juz... bez sensu... mam tylko nadzieje ze nie beda tani
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Eman

  • Gość
Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1806 dnia: Czerwiec 15, 2008, 06:30:54 pm »
Heyka !!!
hmmm zastanow sie- w kodeksie DA veterani z takimi statami goli kosztuja 20 od sztuki, ci maja jeszcze kilka rodzajow amunicji i combat tactics (to pewnie ten zapowiadany na warseerze voluntary fall back)- to teraz pomysl ile moga kosztowac... ja mysle ze nizej 25 nie ma co liczyc, a raczej wiecej (w kazdym razie licze na zdrowy rozsadek GW)
Dla porownania Veteran BA kosztuje 25 punktow na PACKU. Ja osobiscie nie sadze, zeby Ci goscie kosztowali wiecej niz 25 punktow od lebka. A jak beda kosztowac 20, to tez sie nie zdziwie.
Cze !!!

Offline LuinThorondor

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1807 dnia: Czerwiec 15, 2008, 06:46:37 pm »
Wiadomo może już czy będzie jakaś nowa zasada deepowania bohaterów z oddziałami? Ta, która obowiązuje teraz jest według mnie tragiczna.

Offline Breaker

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1808 dnia: Czerwiec 15, 2008, 06:50:35 pm »
a co ja niby napisalem- tez mysle ze 25 to bedzie ich cena. ale nie 18, no bez przesady

co do veteranow na packach, to vety BA nie maja niestety deepstrike'u do combatu, nie uwazasz eman ze taka zasada moze kosztowac kilka punktow? bo wg mnie powinna

his place is ready to recieve the gift of the eldar

Offline mlodyrs

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1809 dnia: Czerwiec 15, 2008, 07:13:37 pm »
z tego co gdzieś na warseeerze padło mi na oczy to na razie niestety nie planują produkować tego modelu z clawami.
Ważne, że w ogóle coś się pojawiło w temacie wilków. Od wulfenów i dwóch bohaterów wydanych jeszcze z C:EoT nie było nic.

Szarża po DS wygląda miodzio, ale biorąc pod uwagę, że po jej wykonaniu mają sporą szansę zostać w polu (o ile w ogóle im wyjdzie), to już tak różowo nie jest. Dużo będzie zależało od kosztu punktowego.

Offline afruniu

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1810 dnia: Czerwiec 15, 2008, 07:38:11 pm »
dziwię się, że jeszcze nikt nie poruszył kwestii tego gościa od WS. H&R na biku, FC, WS 6, flankowanie z Chapter Tactics (cokolwiek to nie znaczy brzmi srogo, i wychodzi na to, że inni herosi też mają coś takiego, i może ich być 2 w jednej armii, ale konkretne taktyki trzeba wybrać na daną bitwę) używane zamiennie z Combat Tactics, (nowy) rending z instant killem...
ciekawe co innym dali. jeśli reszta panteonu przedstawia się podobnie, to jestem w stanie wybaczyć splewienie czaplów (WS 4 :sad:).
czekam z niecierpliwością na dalsze wieści.
BTW, nie wiem co tym LoD jeszcze dadzą, ale pachnie mi tu analogią do pewnej eldarskiej jednostki z rozdziału "ELITY"  :lol:
narka
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2008, 07:42:13 pm wysłana przez afruniu »
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Hang Man

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1811 dnia: Czerwiec 15, 2008, 07:44:44 pm »
Cytuj
a co ja niby napisalem- tez mysle ze 25 to bedzie ich cena. ale nie 18, no bez przesady

Kpisz czy o drogę pytasz? Porównaj sobie ich do Death Guardów za 23 punkty lub Berserkerów za 21.

Dla porównania poprzedni weterani SM kosztowali własnie 18 punktów.
nie mając obecnie veteran skilla założmy, że własnie te 3 punkty bedą kosztowały modyfikowane boltery, kolejne 2-3 punkty dodatkowy atak w profilu.

tylko że: kolesie, żeby byc skuteczni i bezpieczni, muszą być w sporej odległości. a zasięg boltera, nawet na krakenach, to 30 cali. to nie są termici, którzy bedą łazic i pruć pestki.

Oczywiście, można ich wozić w Rhino, wyskoczyć i zarapidować. Ale 5 na cos takiego to za mało, a do 10 już by wypadało dokupić fista.

I tutaj jest pies pogrzebany. Przy twojej absurdalnej cenie bysmy mieli 10 marines w rhinosie z fistem za ponad 300 punktów

wspomniałem juz, że oni nie scorują? :roll:


Cytuj

a ci weterani z deepem do combatu to jest to czego nienawidze, po prostu nienawidze, cos przed czym kompletnie nie mozna sie obronic, po prostu spadaja i juz... bez sensu... mam tylko nadzieje ze nie beda tani
No rzeczywiście! Dym i pożoga! Pamiętasz coś takiego jak demonbombę? Albo choćby i generyczne demony obecnie?

Akurat własnie vanguardzi wydaja mi się deczko z doopy.

Heroic Intervention deklarujesz przed rollem na scatter, tak więc jak ci ich wyrzuci w kosmos to mogiła.

Tym bardziej, że znowu bije po glowie zasada combat squad. 10 to strata punktów, bo ich sie bedzie zrzucało ryzykownie, zeby mieli szanse na ta szarże, a jak spadna komuś na łeb to po frytach. 5 bedzie działała na zasadzie "Do or Die" będzie się im dawało pewnie 3 kosy do sciągania savów i liczyło na dobry rzut scatterem. jak wpadną, to pewnie cos lżejszego porżną, potem wdeptaja i najprawdopodobniej umrą.

A cena za jednego takiego squadu 5 z 3 PW pewnie bedzie się wachała w okolicach 170 punktów (3x25 za golasa i 3x 15 za PW, do tego jeszcze 2x 25 za zwykłych

Dla mnie w miarę fajne,ale na granicy opłacalności, tym bardziej, że nawet wpadając w taki oddział zwykłych chaosytów chłopaki będa sobie tłukły symultany, tak więc pewnie maksymalnie 2-3 z takiego oddziału wyjdzie (nie mówiac juz o oddziale dedykowanym do cc lub zwykłym troopsie z fistem).

Lecimy dalej; broni assaultowych i tak nie bedzie warto im dawac, bo nie możesz strzelac po tym specjalnym ruchu, a potem pewnie nie bedzie komu strzelać.

Na drugi raz, prosze. Mniej jęczenia, wiecej myslenia. Wiem, że w momencie pojawienia się czegokolwiek nowego automatycznie wskakujemy w tryb "OMGWTF it's soooo broken" jednak rzeczywistość bywa brutalna i bardzo często okazuje sie, że te potęzne nowe jednostki, które miały niszczyć armie, są deczko z doopy.

Cytuj
estem w stanie wybaczyć splewienie czaplów (WS 4 Sad).

Podobno to z czaplami to była bujda na resorach ;) Bohowie Sm maja miec podobno takiego Samego statline'a jak ci z BA i DA.

Cytuj
BTW, nie wiem co tym LoD jeszcze dadzą, ale pachnie mi tu analogią do pewnej eldarskiej jednostki z rozdziału "ELITY"

A ja sie własnie obawiam, że bedą plewni jak stopięćdziesiąt. Pewnie się bedzie za nich płaciło jak za zboze, a od pestek bedą ginąc jak reszta.

No chyba, że będą troopsami...  :) :badgrin:

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2008, 08:23:05 pm wysłana przez Hang Man »
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline mika_angelus

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1812 dnia: Czerwiec 15, 2008, 08:11:21 pm »
Cytuj
Tym bardziej, że znowu bije po glowie zasada combat squad. 10 to strata punktów, bo ich sie bedzie zrzucało ryzykownie, zeby mieli szanse na ta szarże, a jak spadna komuś na łeb to po frytach. 5 bedzie działała na zasadzie "Do or Die"

Pamietaj, ze mowisz o veteranach, a Ci z poprzednich dexow owszem CS maja, ale moga dokupywac pojedynczych czlonkow, wiec nie ma "bicia po glowie" w przypadku vetow.
"One must do violence to the object of one's desire; when it surrenders, the pleasure is greater."

Marquis De Sade

Offline MiSiU

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1813 dnia: Czerwiec 15, 2008, 08:15:54 pm »
BTW, nie wiem co tym LoD jeszcze dadzą, ale pachnie mi tu analogią do pewnej eldarskiej jednostki z rozdziału "ELITY"  :lol:
narka

Nie demonizowałbym nawet wiaderka kolesi z T4 i 3+Sv. Pomijając już Psikawkę zabijają ich boltery w większej ilości.

Offline Hang Man

Odp: Nowości Games Workshop
« Odpowiedź #1814 dnia: Czerwiec 15, 2008, 08:27:21 pm »
Cytuj
Pamietaj, ze mowisz o veteranach, a Ci z poprzednich dexow owszem CS maja, ale moga dokupywac pojedynczych czlonkow, wiec nie ma "bicia po glowie" w przypadku vetow.

No tak, rzeczywiście, zasugerowałem sie zasadami specjalnymi zapisanymi na skanie. Chłopaki maja napisane Combat Squads, ale przecież podobny zapis maja Anioły. :)
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.