Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 497732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline harek

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #795 dnia: Grudzień 05, 2008, 02:09:59 pm »
Vig zapodaj link alternatywny do tematu "ADMINISTRACJA PUBLICZNA".
Od kiedy digart jest taki politycznie poprawny? ;-)

Offline Vigor

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #796 dnia: Grudzień 05, 2008, 07:42:59 pm »
poprawione.

w tym akurat wypadku moderacja digarta nie przeszkadzala. sam dalem zastrzezenie, ze pasek jest 18+, a digarty z takim zastrzezeniem sa do zobaczenia dopiero po zalogowaniu.

dopisane:

w sumie chcialem tylko poruszyc kwestie paska Luqasha ale, ze jest kilka paskow ogolnie to moge cos powiedziec o kazdym i bedzie to jakby kontynuacja tradycji komentowania pracek.

Lukator - prawdziwe i zabawne.

telo - pisalem Ci juz to na digu, ale podoba mi sie symetryczna kompozycja paska.

pszren - wyjatkowo tresciwy i trafny pasek imo. i nawet odrecznie wykonany.

Luqash - czyli sedno sprawy. sam w sobie pasek moge zaakceptowac. ale pojawila mi sie w glowie taka mysl, ze to moze Ty pszrenie starasz sie frekwencje w taki nahalny sposob zwiekszyc. jest to zabawa wiec mozna sobie podarowac mahanie palcem i gadanie o konsekwencjach, ale chcialbym bys sie wypowiedzial na ten temat pszren.

pzdr

« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2008, 01:17:12 pm wysłana przez Vigor »
amator kanapek.

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #797 dnia: Grudzień 13, 2008, 12:30:14 pm »
Vigor, dzięki za uwagę. rzeczywiście opowiadałem na prawo i lewo o naszym konkursie, obiecałem kilkuset studentom że przyniosę wydrukowany albumik na zajęcia (w końcu to o administracji publicznej :) ). ale rozumiem, że pytasz czy to moje drugie konto, albo czy to ja rysowałem - no to nie jest to moje drugie kontro, mam tylko jedno konto na gildii, nie ja to rysowałem i nie wiem kto to jest luqash. rozumiesz, ja to mam zamiar złożyć (jak będą wyniki głosowania), wydrukować, i pokazywać różnym ludziom, firmuję to swoim nazwiskiem jako wydawca, no i zależy mi zarówno na ilości, jak i na jakości pasków. ale pasek jest zgodny z regulaminem forum, to był jedyny wymóg, i oczywiście zamierzam go opublikować. po prostu, ktoś się zarejestrował na forum i zamieścił pasek. pozdrowienia dla luqasha, kimkolwiek jest! :). i oczywiście podziękowania dla wszystkich, którzy współtworzyli i współtworzą ten projekt, mam nadzieję że będzie miłą - nawet jeśli amatorsko złożoną - pamiątką edycji.

Offline Vigor

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #798 dnia: Grudzień 13, 2008, 03:51:28 pm »
dzieki za odpowiedz pszrenie, ciekawosc ugaszona.

pzdr
amator kanapek.

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #799 dnia: Grudzień 14, 2008, 07:09:17 pm »
składając wielkie podziękowania osobom, które wzięły udział w naszym projekcie, to jest Lukatorowi, Telomateo, Vigorowi, Luqashowi, Tiallowi (Autorom pasków) i Gravesowi (Autorowi tekstu wprowadzającego), osobom, które wzięły udział w głosowaniu oraz wszystkim, którzy sprzyjali projektowi, będą go czytać i promować, zapraszam do lektury zebranych w formie albumiku pasków komiksowych ze 173. Konkursu na Pasek Komiksowy - "Administracja Publiczna".

http://skr.comicgenesis.com/administracjapubliczna.pdf

instrukcja druku

potrzebne są kartki A4: trzy białe i jedna kolorowa (na okładkę - oficjalnie użyty jest kolor czerwony). przeglądamy dokument, ogarniamy wszystko umysłem, zastanawiamy się jeszcze raz i drukujemy, strona po stronie. polecana metoda: strona 1, potem strona 2 - z drugiej strony tej samej kartki, uważając by strony na kartce były "do góry nogami", czyli jeśli na jednej stronie tekst jest w jednym kierunku, to na drugiej ma być odwrotnie, czyli kartkę wsadzamy do drukarki odwrotnie. w ogóle należy się zastanowić, przemyśleć, ewentualnie spróbować, i dopiero przejść do druku właściwego. potem drukujemy podobnie kolejne strony. kiedy nadejdzie czas drukowania okładki, posługujemy się kolorową kartką papieru, i również drukujemy po dwu stronach. potem składamy to, zginamy, prostujemy i zszywamy (długoramiennym zszywaczem, nitką i igłą, ewentualnie robimy dziurki luźną zszywką i zaginamy końce, dbając o precyzję, bezpieczeństwo, praktyczność i estetykę.

jeśli wszystko wyjdzie, proces możemy powtarzać aż do uzyskania odpowiedniego nakładu. następnie chwalimy się, pokazujemy znajomym i kładziemy albumik na półkę, by wracać do niego co jakiś czas i radośnie się uśmiechać.

proszę o wyrozumiałość za skromną formę wydania (szczególnie Telomateo proszę o wybaczenie za przecięcie paska), liczę że nie nie będziecie żałować udziału w tym projekcie, i że albumik będzie podobał się również czytelnikom.

Offline telomateo

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #800 dnia: Grudzień 16, 2008, 09:25:44 pm »
jeśli wszystko wyjdzie, proces możemy powtarzać aż do uzyskania odpowiedniego nakładu. następnie chwalimy się, pokazujemy znajomym i kładziemy albumik na półkę, by wracać do niego co jakiś czas i radośnie się uśmiechać.
Ładna inicjatywa zakończona uśmiechem :D

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #801 dnia: Grudzień 17, 2008, 09:55:34 am »
ale super to miło słyszeć! fajnie że jakoś dało się wydrukować, bo w końcu coś takiego może serio być zauważalnym obiektem na półce, no i liczy się nawet do publikacji :). super się cieszę, właśnie czekałem na jakąkolwiek ocenę czy informację zwrotną, czy pedeef się otwiera :). w każdym razie pokazywałem albumik kilkudziesięciu osobom, zwykle uśmiechały się potem.

to miała być w sumie taka próbka, czy konkurs mógłby być bazą do albumików, czy publikacje papierowe byłyby jakąś zachętą (albo przynajmniej charakterystycznym wydarzeniem z historii kolejnych edycji). ocenie uczestników i czytelników pozostawiam wnioski, czy warto by takie projekty powtarzać, ewentualnie rozbudowując w jakiś sposób (np. w kwestii sprzedaży, na której się zupełnie nie znam).

pozdrawiam serdecznie i serio dziękuję,

Pszren

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #802 dnia: Grudzień 21, 2008, 10:23:07 am »
http://www.digart.pl/zoom/2919854/kompromitacja.html
Czy tam w ostatniej ramce nie powinien być "krawat" zamiast "paska"?

Offline telomateo

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #803 dnia: Grudzień 21, 2008, 07:32:18 pm »
Czy tam w ostatniej ramce nie powinien być "krawat" zamiast "paska"?
W założeniach nie, ale pewnie tak byłoby 'czytelniej'. Generalnie ten plastelinowy krawat jest czarny, ale wiem, że przy takich nakładkach tego nie widać. Chodzi właściwie o przywiązanie uwagi do rzeczy mało istotnych. Dzięki za wnikliwość :)

Offline Lukator

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #804 dnia: Grudzień 24, 2008, 06:26:02 am »
Mam propozycję, żeby przedłużyć umieszczanie pasków nt. kompromitacja do 29.12.

Niestety, mimo starań wpadłem we wszechobecną gorączkę przedświąteczną i nie miałem odrobiny czasu, żeby coś skrobnąć. Liczę na to, że może będzie więcej takich jak ja, którzy w weekend po świętach, w atmosferze refleksji i pokoju będą mieli czas i ochotę wziąć udział w konkursie.  :D

Przy okazji chciałbym złożyć wszystkim paskowiczom i innym komiksiarzom (a zresztą wszystkim forumowiczom, bo czemu nie) WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, szczęścia i zdrowia i półek uginających się od komiksów.   
The problem in the world today is communication. Too much communication." Homer J. Simpson

Offline kas1

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #805 dnia: Grudzień 24, 2008, 08:49:31 am »
To chyba dobry pomysł. Dwa paski, to troszeczkę mało...

Offline Vigor

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #806 dnia: Grudzień 24, 2008, 02:37:50 pm »
przedluzalismy tak skromne edycje o tydzien, nie bedzie to nic nowego. i moze cos faktycznie zmieni.

tez wesolych, Panowie.
amator kanapek.

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #807 dnia: Styczeń 01, 2009, 07:48:18 pm »
Vigor, to dla mnie zaszczyt znaleźć swój nick w Twoim pasku!

dodam jeszcze, że mam identyczne nieprzeczytane tematy :)

Offline Vigor

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #808 dnia: Styczeń 01, 2009, 09:45:36 pm »
kolega zasluguje na wieksze zaszczyty niz bycie w moim pasku ale na zdrowie  ;-)
amator kanapek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #809 dnia: Styczeń 05, 2009, 09:23:29 pm »
W "Apokalipsie" Hyginus wymiata graficznie (i nie tylko graficznie), ale pomysł poooqa ujął mnie na tyle, że 5 pkt. jednak dla niego. :)

 

anything