Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 498100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1635 dnia: Czerwiec 24, 2013, 09:46:52 am »
Sejanka - ładnie dopasowana kreska do scenariusza, dobry scenariusz, czuję że przedstawia coś ważnego, ktoś musi się trochę poświęcić, by wszystko ruszyło dalej. Poświęcenie pod przymusem to znowu mała kontrowersja, ale dobrze ukazana.


noitego - za przewrotność, kombinację losu, który płata figle
podoba mi się nowy temat :D


Koller - jest humor ośmieszający nazistę, jest ok
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline Sejanka

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1636 dnia: Czerwiec 24, 2013, 10:20:46 pm »
Noitego - fabuła jak w bajce Kraszewskiego, z morałem i takimi tam, łezka sentymentalna się w oku kręci, do tego zabawa słowem, starannie wykonane, efekt banana zanotowano - podoba mi się.

Koller - ave Twoja kreska! Zaskoczenie jest, resztki mózgu skapują z sufitu. Genialnie rozplanowałeś gag: wczujcie się w klimat, a teraz się zaciekawcie, teraz zbaraniejcie, a na koniec... i tu spoczywa ś.p. owczarek podhalański - nie łapię zamysłu. Czy śmiać się mam dla śmiechu pustego, czy z tego, że pan w prochowcu miał tam obcego, ósmego pasażera na gapę, czy pan w prochowcu był panem w prochowcu, który wyszedł w celu wiadomym i... ???

Przy okazji; "raus", słowo bez polskiego odpowiednika, najbliżej by było do "na zewnątrz". Jaki jest sens użycia "raus", kiedy wszyscy już stoją na ulicy? Ni chu chu mi w tym kontekście nie pasuje.
Wiem, czepiam się.

Offline Dreadnought

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1637 dnia: Czerwiec 26, 2013, 08:43:13 am »


Przy okazji; "raus", słowo bez polskiego odpowiednika, najbliżej by było do "na zewnątrz". Jaki jest sens użycia "raus", kiedy wszyscy już stoją na ulicy? Ni chu chu mi w tym kontekście nie pasuje.
Wiem, czepiam się.


Jako "wynocha/wynoś się" tłumaczą raus na polski. Także użycie tego w celu zachęcenia do opuszczenie jakiegoś miejsca jest chyba właściwe.
Chociaż jak czytałem relacje to niemieccy żołnierze najczęściej stosowali zwrot "los, los, schneller" dokładnie w tej kolejności :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2013, 08:52:36 am wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline noitego

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1638 dnia: Czerwiec 27, 2013, 09:35:56 am »
Ludzie, ale mi zagwozdkę zrobiliście, najchętniej bym dwie piątki dał, bo oba paski podobały się po równo, mimo całkiem różnego podejścia do tematu. Pszren&Sejanka ujęli mnie sympatyczną łobuzerią, a Koller klimatami a la Allo-Allo (szkoda, że nie "mrugnąłeś" do odbiorcy w ostatnim kadrze, nadając Niemcowi lekkie podobieństwo do Grubera). Kreska Sejanki vs kreska Kollera też w tej edycji poszły łeb w łeb - Sejanka świetnie się wpisała w podwórkowy klimat, a Kollerowi najchętniej obciąłbym rękę i przyszył sobie do ramienia;) W tym nierównym boju dwoje na jednego, zadecydowało ostatecznie końcowe wykonanie, czyli nałożona u Sejanki sepia i lepszy antyaliasing.
 
Cytat: Sejanka
Noitego - fabuła jak w bajce Kraszewskiego.

Gorąco było:P Miałem mocny scenar, ale poleciał do szuflady, bo wymagał czterech zróżnicowanych kadrów, a przy takiej zupie zamiast powietrza nie czułem się na siłach. Dobrze, że już jest chłodniej, bo też
Cytat: breniary
podoba mi się nowy temat :biggrin:
:biggrin:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2013, 09:59:52 am wysłana przez noitego »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1639 dnia: Lipiec 01, 2013, 01:39:41 pm »
Nie ma ostatniego miejsca więc daje Sejanka i Noitego ex aequo 3 pkt
Nie wprowadzaj chaosu i trzymaj się reguł.

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1640 dnia: Lipiec 01, 2013, 09:02:30 pm »
Nie wprowadzaj chaosu i trzymaj się reguł.
Racja.

krótko

noitego dla mnie świetna koncepcja ten humor do mnie trafia, choć minus za zrzuty ekranu ale znowu one wszystko jasno wyjaśniają ;)

Sejanka  piękna kreska, a obcy jak koń trojański niby go prawie nie ma, a właśnie zaraz się zacznie, jest tajemnica

Koller zakończenie mnie zaskoczyło, lubię nawiązania do życiowych spraw tu fejs i podszywanie się
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline Sejanka

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1641 dnia: Lipiec 01, 2013, 10:50:04 pm »
(aha, cztery po cztery - przypadek?)

Wśród tych trzech nie ma słabych. Wszystkie mi się podobają.
Koller - kreska, jakbyś od pół wieku nic innego nie robił, tylko rysował komiks za komiksem.
Noitego - wziąłeś na warsztat powrót do piktogramów, czyli temat, nad którym uczone głowy od lat (kilku..nastu) ręce załamują, bardzo ładnie
Breniary - najbardziej niekonwencjonalne podejście w naszym gronie, nieco wyspiarskie poczucie humoru (przypomina mi się skecz Monty Pythona o przeszczepach od żywych dawców; jak facetowi wypruwają wątpia, a jego małżonka spokojnie pyta się komu podać herbatę) i hodor, hodor, hodor, więc wychodzi na to, że to jest mój faworyt.


Offline noitego

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1642 dnia: Lipiec 02, 2013, 02:22:36 pm »

Koller - pierwsze miejsce bez żadnych zawahań, rewelacyjny pomysł:D
breniary - po prostu wędrowiec, po prostu zje i pójdzie dalej, no w sumie wszystko się zgadza ale nie do końca... Dobre:) Mam nadzieję, że nie wszamał szamana, mimo że szaman go wyraźnie do szamania zachęcał.
Sejanka - podziw dla wyobraźni i wywołania skojarzeń, których dotąd w głowie nie było (będę teraz czujniej patrzył na kielichy kwiatów, bo faktycznie wyglądają jak...); trzecie miejsce, bo najmniej śmiesznie, a ja wolę jak jest śmiesznie a nie strasznie:)

Cytat: breniary
minus za zrzuty ekranu

Jakie zrzuty? Niby-stronka i niby-forum osobiście pracowicie rzeźbione i cięte jak przez zawodowego frontend developera;) No chyba, że chodzi o lolkoty, no to racja... Też mnie trochę raziły kontrastem "tu-rysunek-atu-foto?", ale ekrany były na sam koniec procesu tfurzenia zostawione i jak pomyślałem, że jeszcze miałbym koty rysować, to wymiękłem.
 
Cytat: Sejanka
CIĄG ALGEBRAICZNY

Ale mnie wystraszyłaś z tym ciągiem algebraicznym, ale patrzę że to to samo co ciąg arytmetyczny, no to w sumie luz...

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1643 dnia: Lipiec 02, 2013, 06:57:10 pm »
noitego zwracam honor :D
w sumie nie wiem dlaczego pomyślałem, że to zrzuty ekranu, tak ładnie dobrane kotki i emoty to ostra selekcja :D
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline Sejanka

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1644 dnia: Lipiec 02, 2013, 09:20:21 pm »
Noitego, zmieniam. Masz rację, tak jest poprawniej.

Offline Koller

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1645 dnia: Lipiec 03, 2013, 10:38:07 am »
Wybaczcie, że tak nie komentuję ostatnio, zabiegany jestem. Nawet nie zagłosowałem w zeszłym tygodniu...

Dzięki za miłe słowa odnośnie kreski :]

noitego - nie wnikam w użycie gotowców, pomysł na ten pasek mi się podoba najbardziej i tyle :) Humor, panie, humor, który mi pasuje. No i obłędne kolory :)

breniary - poziom wysoki jak zwykle, choć rozśmieszyło mnie to mało, przyznam. Szacun za trzymanie się wioski, choć mam wrażenie, że to Cię jakoś ogranicza...

Sejanka - no tym razem przyznam, że mi nie podeszło :) Poprzednie o niebo lepsze (i ten z pszrenem, i ten co w szufladzie wylądował) :) Ale jedziesz, jedziesz dalej :)

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1646 dnia: Lipiec 03, 2013, 01:50:42 pm »
Dzięki ! To prawda, wioska ogranicza i staram się czasem przenieść coś uniwersalnego do wioskowych pasków, nie zawsze się uda i nie wszystkie tematy są odpowiednie, np. ciąg arytmetyczny ; )
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline Sejanka

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1647 dnia: Lipiec 08, 2013, 08:01:24 pm »
noitego - co prawda nie bardzo widzę te "przynajmniej dwa kadry", ale co tam. Mało się nie zadławiłam konsumowaną właśnie czereśnią :D
Koller -  klimat w stylu "Sposób na Alcybiadesa" i pięknie narysowane - piwo dla tego pana!
pszren - a to z kolei przypomina mi genialne "miałem w domu dwanaście butelek jałowcówki..." :3
breniary - te Twoje mikroby dzielą się z jednego dwa, czyli rosną w potęgę, to jest do kwardatu, a to je ge-ło-me-try-czny... ale 2 pkt. dałam nie dlatego. Gdzie wioska? ;P


Offline noitego

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1648 dnia: Lipiec 08, 2013, 09:00:51 pm »
Wyciąg z regulaminu:
Cytat: graves
Linki do pasków w ukladzie pionowym lub poziomym.
1 do 4 kadrow (ułożonych w jednym ciągu).

Było trochę problemów z ułożeniem pojedynczego kadru w jednym ciągu, ale ostatecznie jestem w prawie;)

uzasadnienie mojego ciągu ocen;)
pszren - zgubienie tych kilku "wyrazów" arytmetycznego ciągu bardzo mnie rozbawiło, parsknięcie i banan zaliczone:)
Koller - czyżby gdzieś tu się kryło, nie wiem czy zamierzone, drugie dno pod obrazkami, wyraz stosunku do ciągów arytmetycznych jako tematyki konkursu paskowego - nawet jeżeli nadinterpretuję, było to dla mnie śmieszne skojarzenie:) ( + dodatkowe punkty za wykonanie)
Sejanka - ciąg geometryczny picia fajny, ale... gdzieś-coś-nie-wiem... scenariusz?, mam wrażenie, że to skojarzenie można było bardziej "wycisnąć" w pasku - paradoksalnie bardziej mi podszedł Twój bardzo udany Raczkowski - szkoda, że tego paska nie pocisnęłaś na konkurs, zabawy z formą pewnie zostałyby wybaczone,
breniary - pasek nie-zabawny, ale rozumiem że takie było zamierzenie; pasek refleksyjny, ale refleksja zbyt prosta...

Offline Sejanka

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1649 dnia: Lipiec 08, 2013, 10:58:12 pm »
O, pardon.
Źle zapamiętałam.

Dlaczego tamten nie poszedł - nie wiem, czy jest dostatecznie czytelny.