trawa

Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 498188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sejanka

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1680 dnia: Wrzesień 25, 2013, 12:19:24 am »
Franklin, aż zobaczę, co tam za bzdury powypisywałam.  :shock:

...a, już pamiętam. Strasznie zwichrowane. Musiało być już późno. No, ale skoro Ci się podoba, to dzięki i na zdrowie. :}

Koller. Jest pomysł, zgrabna realizacja, niepapierzyskowy aspekt faktury - piknie; dałam 5 z czystym sumieniem.
Pszren. Też kombinowałam w podobnym kierunku, ale wymiękłam.
Breniary. Znamy takich cwaniaczków.

Offline noitego

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1681 dnia: Wrzesień 29, 2013, 07:01:39 pm »
Stęskniło mi się za kanapką:) Mało czasu mam na paski:/, a jeszcze cała szuflada "pozakonkursowych" pomysłów czeka na narysowanie. Albo się nauczę szybciej rysować, albo na stałe pójdę w "baźgrolenie" jak dzisiaj;)

PS. Czy Spoko Typ Andżej to nie jest jakaś kolejna "prowokacja" pszrena;) ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2013, 07:12:22 pm wysłana przez noitego »

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1682 dnia: Wrzesień 29, 2013, 10:41:14 pm »
Fajnie, że wpadasz Noitego! jest jeszcze jedno wyjście, spoko typ może być naśladowcą mistrza Pszrena, który może ma następce?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2013, 07:18:15 pm wysłana przez breniary »
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline noitego

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1683 dnia: Wrzesień 30, 2013, 06:49:20 am »
Raczej miałem na myśli podobieństwo poziomu Spoko Typa do Natalii Pędzilas. Pszren doczeka się następcy, dopiero gdy SETI coś wykryje;)

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1684 dnia: Wrzesień 30, 2013, 07:36:50 am »
ale numer, bardzo mi miło że o mnie pamiętacie! aż miło się w sercu zrobiło!
ale cudzych zasług nie chcę brać na siebie, czyli pozdrowienia dla Andżeja! no i dla wszystkich!
właśnie zjadłem czekoladę, szkoda że fotki nie zrobiłem przedtem, kilka kostek to już pasek!

Offline noitego

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1685 dnia: Październik 06, 2013, 06:44:21 pm »
Tak ostatnio mnie zjechaliście, że postanowiłem się tym razem postarać... ale znowu nic z tego nie wyszło:/ Wrzucam mocno prowizoryczną wersję swojego paska, kolorowanki i szczególiki pewnie pododaję w tygodniu, ale to już pozakonkursowo.

Offline Sejanka

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1686 dnia: Październik 08, 2013, 11:24:31 pm »
Feedbacka ostatnio nie było...

Po pierwsze - ukłony dla wszystkich, którzy w tym tygodniu wystawili swoje paski. Temat jest bliski mojemu sercu. I żołądkowi.

Superminimalizm - 5 pokłonów dodatkowych; chociażby za zgodność poglądów w kwestii procentowości czekolady. I im gorszy dzień, tym mocniejsza mi się marzy. Do tego strona graficzna przyjemna dla oka. Od pierwszego spojrzenia wiedziałam, że to będzie mój nr 1.

Noitego - przypomina mi się autentyczny dialog dwóch znajomych studentek.
E - Chodźmy w tym tygodniu krew oddać.
K - Nooo. Zrobimy dobry uczynek. Może komuś życie uratujemy!
E - Nie. Czekolada nam się kończy.

Koller - jak zwykle: kreska, na widok której zielenieję z zazdrości, a sam pasek wesoły jak stypa po miłym człowieku. Też masz deprechę (żółwik; ale mam swoją, nie chcę już oglądać cudzej, dziękuję bardzo)? Bo i ten murarz, i żona dużego dziecka, i teraz dziecko alkoholika...

Noitego - haha, brutalna prawda :D

Spoko Typ Andżej - pomysł dobry, żeby skojarzyć kostkę (czeko) i kostkę (gnat), czapka z głowy, nikt inny na to nie wpadł (a w kążdym razie nie wykorzystał). Grafika rodem z painta* ...no, może nie wprowadza w uniesienie, ale to jeszcze jestem w stanie przełknąć. Natomiast teksty mnie zwyczajnie drażnią (olej to! olej! nie sugeruj się i rób dalej swoje).
To nie jest złośliwość, po prostu dostaję 'urwicy na sam widok. Niektórzy nie znoszą kalafiorów (niektórzy jajek), inni koloru zielonego, inni jazzu. Ot, taka wada fabryczna. Lub odruch bezwarunkowy, jak kto woli.

___
* jakiś rok temu się w to bawiłam; w paincie też się da zrobić coś chlujniejszego niż patyczaki:
http://sejanka.wrzuta.pl/katalog/1WLr1OUwJqc/rzeczpospolita_krasnoludowa


Offline Koller

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1687 dnia: Październik 13, 2013, 10:33:23 am »
Sej, ja nie mam deprechy :) Ale czasem mam takie ponure pomysły po prostu, to dobra odskocznia od wysilonego nieraz humoru. Z "Czekolady" jestem akurat dość dumny, ale jak widać nie poradziła sobie w głosowaniu. Bywa. Dzięki za komplementy jednakowoż :)

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1688 dnia: Październik 14, 2013, 08:27:49 pm »
Firma Tissotoys zaprasza do udziału w konkursie, w którym zadaniem uczestników jest stworzenie krótkiego komiksu z powszechnie znanymi i lubianymi bohaterami: Bolkiem i Lolkiem. Udział w konkursie zadeklarowali Robert Sienicki, Rafał Szłapa, Tomasz Leśniak z Rafałem Skarżyckim i Michał Śledziński, oraz satyryk Adam Grzanka. Więcej: http://www.komiks.gildia.pl/konkursy/2013/bolek-i-lolek
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1689 dnia: Październik 28, 2013, 10:09:24 pm »
Sejanka, daj ładny temat, będę rysował ; D
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline Sejanka

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1690 dnia: Październik 29, 2013, 12:41:10 am »
Breniary, proszę bardzo.

Zaś tytułem feedbacka:
Koller - smakowity pomysł, czapki z głów
Batat - ajajaj, żeby takie rysunki umieszczano w podręcznikach do historii...

Ładne paski, tylko mało nas.

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1691 dnia: Październik 30, 2013, 07:13:20 pm »
Sejanka, trochę nie zrozumiałem Twojego paska, czasem słabo kapuje xD
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1692 dnia: Listopad 01, 2013, 09:23:22 pm »
Taka sugestia z boku:

Szczerze mówiąc ten konkurs jest nieprzyjazny dla nowych uczestników. Do tego idea, by komentarze do pasków były w oddzielnym temacie jest dla mnie zupełnie z czapy - jakby ktoś sobie chciał zrobić Trip down Memory Lane, to ma trochę grzebania, coby sprawdzić, do której edycji dany komentarz się odnosi.

Macie mało pasków. Mało głosujących. Co za problem ogarnąć głosy + komentarze w jednym temacie? Kurna, prowadzę konkurs na fanfiction i nie ma dla mnie problemu, by przebić się przez x stron tematu, czy to z pracami, by przygotować je do głosowania, czy to z głosowaniem, mimo że w tych tematach jest wszystko - komentarze do komentarzy, pytania, itp... A tu macie raptem kilka osób i sami sobie utrudniacie. imho.

Offline graves

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1693 dnia: Listopad 02, 2013, 10:57:23 am »
Do tego idea, by komentarze do pasków były w oddzielnym temacie jest dla mnie zupełnie z czapy
Co za problem ogarnąć głosy + komentarze w jednym temacie?
Moim zdaniem trochę sobie przeczysz. Przeszkadzają ci komentarze w jednym temacie, ale chcesz przenieść głosy do jednego tematu? Po co. Komentarzy jest bardzo mało.
Zresztą mój głos, to tylko głos kogoś z boku. Konkurs prowadzą uczestnicy i zrobią tak jak im najbardziej wygodnie. Ja znam ten konkurs od pierwszego paska jeszcze na Wraku. Twój głos jako kogoś całkiem nowego w tym konkursie jest na pewno bardzo cenny.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1694 dnia: Listopad 02, 2013, 11:17:13 am »
Co tu jest nieprzyjaznego dla nowych uczestników?
Bo cała reszta którą skomentowałem jest odpowiedzią na kolejne słowa "Do tego idea...."
Mogę zgadywać, że najbardziej nieprzyjazna jest mała frekwencja, mało wypowiedzi oraz mało głosujących, co daje niewielki splendor, małe poczucie nagrody.

Rozumiem, że wygodniej komentującym byłoby w jednym ciągu pod tematem z linkami do pasków pisać komentarze i równocześnie w tym samym temacie były by punktacje. Metoda działania, która jest tutaj jest tak utrwalona, że nie wpadł nikt na pomysł, by coś zmieniać.

Wydaje mi się, że aktualne bitwy i aktualne komentarze są czytelne dla wszystkich w danym momencie i to jest najważniejsze. Potem jest to praktycznie nie do odgadnięcia co było do jakiego paska, tak, to jest akurat słabe ; )

Kiedyś, jak było sporo osób i większe dyskusje (tego nie doświadczyłem, jestem tu "dopiero" od roku) ta organizacja nadawała porządku całemu procesowi bitew. Poziom wtedy był różny i twórcy pisali często konstruktywną krytykę, obecnie albo poziom jest tak dobry, albo mniej zapału do pisania takich opinii, a czasem wystarczy kilka słów koło punktacji ; )

Jeśli ktoś ma ochotę na jakąś zmianę, czekam na wypowiedzi.


a Ty jaką masz wymówkę?

 

anything