Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 501255 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1695 dnia: Listopad 02, 2013, 11:17:52 am »
Moim zdaniem trochę sobie przeczysz. Przeszkadzają ci komentarze w jednym temacie, ale chcesz przenieść głosy do jednego tematu? Po co. Komentarzy jest bardzo mało.
chodzi mi o to, żeby komentarze nt. danej edycji były w temacie z tą edycją właśnie. I właśnie dlatego, że jest ich tak mało. Trzymanie tego w jednym temacie imho sprzyja nieco szerszej dyskusji.

Na chwilę obecną ten konkurs dla nooba jest nieco nieczytelny. Niestety żyjemy w czasach, gdzie wszystko jest podane na tacy. Tu tego nie ma. A chyba stałym bywalcom powinno zależeć na rozwoju i promocji tego konkursu.

Offline Superminimalizm

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1696 dnia: Listopad 03, 2013, 12:28:09 pm »
Ja się zgadzam z Emerytem, łatwiej by było w jednym temacie, możnaby to zmienić.

Koller dobry korzeń :)


Mam do was pytanie, bardzo noobowe, ale cóż... Jak zrobić równą prostą ramkę komiksową na komputerze? Np tutaj: http://superminimalizm.blogspot.com/2012/11/idzie-nowy-komiks.html#links robiłem ramki w gimpie zaznaczając prostakąt, później w nim drugi mniejszy i przestrzeń między nimi wypełniałem czarnym, ale jest to trudne, pracochłonne i trzeba się sporo namęczyć żeby linie były tej samej grubości.

Weak Inker

  • Gość
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1697 dnia: Listopad 03, 2013, 02:28:21 pm »
Mam do was pytanie, bardzo noobowe, ale cóż... Jak zrobić równą prostą ramkę komiksową na komputerze? Np tutaj: http://superminimalizm.blogspot.com/2012/11/idzie-nowy-komiks.html#links robiłem ramki w gimpie zaznaczając prostakąt, później w nim drugi mniejszy i przestrzeń między nimi wypełniałem czarnym, ale jest to trudne, pracochłonne i trzeba się sporo namęczyć żeby linie były tej samej grubości.

W Photoshopie robisz tak, zaznaczeniem prostokątnym tworzysz ramkę, z górnego paska wybierasz edit->stroke, wybierasz grubość i kolor linii, klikasz ok.
W Gimpie tworzysz ramkę zaznaczeniem prostokątnym, z górnego paska wybierasz zaznaczenie ->obramuj, wybierasz grubość i wypełniasz czernią. Jest też inny sposób, tworzysz ramkę zaznaczeniem prostokątnym, klikasz edycja - rysuj wzdłuż zaznaczenia, wybierasz grubość linii.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2013, 02:33:03 pm wysłana przez Weak Inker »

Offline Superminimalizm

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1698 dnia: Listopad 03, 2013, 03:22:40 pm »
Dzięki ! :)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1699 dnia: Listopad 05, 2013, 10:40:29 pm »

Offline Koller

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1700 dnia: Listopad 12, 2013, 03:25:09 pm »
Ogólnie nie mam nic przeciw temu, żeby komenty były w tym samym wątku, co paski.

Enyłej.
Sejanko droga, 5 dostajesz u mnie za scenar do "Krzesania". Lubię post-apokalipsę i jaram się ogólnym klimatem i ironią tego paska. Niestety całość jest też mała i cholernie nieczytelna, trza się wpatrzyć, żeby coś wypatrzyć. Za stronę graficzną - rózga. No ale i tak przemówił do mnie najbardziej, więc...

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1701 dnia: Listopad 13, 2013, 10:07:08 pm »
Egzekucja, dobry temat :D

Sejanka za małe litery, ja -ślepota daltońska- nie wiem co było napisane na ostatnim kadrze ;(

Koller - taki humor :D

Batat - tak życiowo.. dla mnie życiowe często stoją najwyżej.

Dafca - tak bitwowo :P
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline noitego

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1702 dnia: Listopad 18, 2013, 08:44:31 am »
Batat, zainspirowałeś się czy to przypadkowa zbieżność z Cyanide & Happiness?
Przy czym nie jest to jakaś sugestia z mojej strony, bo w taki przypadek jestem w stanie jak najbardziej uwierzyć:) Ostatnio w paskach dwa razy otarłem się o plagiat, uratowało mnie jedynie "inne ujęcie tematu". Ale uczucie towarzyszące zobaczeniu, że ktoś gdzieś kiedyś bardzo podobnie wymyślał absurdalne pomysły jest unikalne - to tak jakby spotkać na ulicy osobę, która ubrała się w ten sam dzień dokładnie tak samo jak my. Będąc hipsterem. Sprowadzając ciuchy z Indii i Japonii. Breinfak. Czujesz łączność z wszechumysłem.

Offline Batat

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1703 dnia: Listopad 18, 2013, 01:03:00 pm »
Dzisiaj rano znajomy do mnie napisał dokładnie z tym samym pytaniem.
Nie, do dzisiaj nie znałem tego paska, c&h czytam raczej okazjonalnie, a zbieżność pomysłu jest po prostu przerażająca. Czuję się teraz człowiekiem koszmarnie niekreatywnym.
A może jednak pasek widziałem przed laty i, koszmarnym losu zrządzeniem, podświadomie się skojarzył - nie wiem. W każdym bądź razie, co zlego to nie ja, specjalnie tego nie zrobiłem!

Offline Batat

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1704 dnia: Styczeń 06, 2014, 11:56:11 am »
Proponuję, żeby wszyscy, którzy głosowali oddali głos jeszcze raz. Ot, dla łatwości liczenia, by wszystkie znajdowąły się po pracach.

Offline Sejanka

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1705 dnia: Styczeń 06, 2014, 09:23:16 pm »
Proponuję, żeby wszyscy, którzy głosowali oddali głos jeszcze raz. Ot, dla łatwości liczenia, by wszystkie znajdowąły się po pracach.

Zrobione.
Żeby nie wprowadzać chaosu, proponuję żeby ci, którzy głosują drugi raz, skasowali/skorygowali poprzedni post.

Offline Batat

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1706 dnia: Styczeń 07, 2014, 01:07:05 pm »
Co do systemu głosowania/komentarzy - uważam, że w wątkach konkursowych powinny być tylko komentarze związane z samymi paskami; to będzie działać bez problemu. Za to wszystko dotyczące spraw organizacyjnych itd itp w tym wątku można by trzymać'

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1707 dnia: Styczeń 08, 2014, 10:19:23 pm »
Bajzel by się nie zrobił, gdyby przerwa świąteczna nie miała takiego   przestoju i nie nadeszło by opóźnienie; ) teraz poczekamy do końca   tygodnia i ruszymy wtedy dalej. Komentarze odnośnie bitwy fakt mogły by   być w bitwie, ale cała reszta komentarzy technicznych organizacyjnych   już oddzielnie ;)
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline Batat

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1708 dnia: Styczeń 09, 2014, 10:47:50 pm »
Ten, czymże jest ta tajemnicza kropka?

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1709 dnia: Styczeń 12, 2014, 11:32:41 am »
Nie wiem jak usunąć swój wpis, chyba się nie da i minimalnie go skróciłem... :D
a Ty jaką masz wymówkę?

 

anything