Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 498189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Odp: Uzupełnij dymek
« Odpowiedź #1725 dnia: Sierpień 06, 2014, 09:01:51 am »
Trochę się mijasz z prawdą. Ten regulamin nie został "zmodyfikowany", tylko "zgwałcony" i wyrzucony do kosza  :roll: :razz:
Rozwiniesz?

Offline noitego

Odp: Odp: Uzupełnij dymek
« Odpowiedź #1726 dnia: Sierpień 06, 2014, 09:49:45 am »
Rozwiniesz?
Pewnie chodzi o wprowadzoną bez zgody wojewódzkiego konserwatora zabytków zasadę quorum, czyli "czekamy na trzeciego", oraz możliwości komentowania prac w wątku z paskami i ocenami. Żadna z tych zmian nie naruszyła rdzenia konkursu, więc nie wiem z czym może mieć problem turucorp. Wiadomo, KaNaPKa to już tylko bawiące się w ruinach Koloseum dzieci, na które patrzy się z pobłażaniem, dopóki nie przestawiają kamieni:P


ach, czyli celem zabawy jest przyciagniecie jak najwiekszej grupy zenujacych ludzi?

Celem zabawy jest wysilenie OUN. Efekty tego są różne, ale niezależnie od nich może być zabawnie. Nie wiem skąd te skojarzenia z kwejkiem - czyżby wszelkie "dodawanie napisów do obrazków" miało być już zawsze kwejkopodobne?

Offline turucorp

Odp: Odp: Uzupełnij dymek
« Odpowiedź #1727 dnia: Sierpień 06, 2014, 06:18:47 pm »
Pewnie chodzi o wprowadzoną bez zgody wojewódzkiego konserwatora zabytków zasadę quorum, czyli "czekamy na trzeciego", oraz możliwości komentowania prac w wątku z paskami i ocenami. Żadna z tych zmian nie naruszyła rdzenia konkursu, więc nie wiem z czym może mieć problem turucorp. Wiadomo, KaNaPKa to już tylko bawiące się w ruinach Koloseum dzieci, na które patrzy się z pobłażaniem, dopóki nie przestawiają kamieni:P

robie komiksy ponad 20 lat, naprawde myslisz, ze cos tak trywialnego jak zmiana miejsca komentowania czy czas realizacji, potrafia mnie zniechecic?


Offline noitego

Odp: Odp: Uzupełnij dymek
« Odpowiedź #1728 dnia: Sierpień 06, 2014, 06:47:04 pm »
robie komiksy ponad 20 lat, naprawde myslisz, ze cos tak trywialnego jak zmiana miejsca komentowania czy czas realizacji, potrafia mnie zniechecic?

No to nie wiem, dopuszczenie pojedynczych kadrów?
(fajnie by było jakbyś napisał co Cie tak zniechęciło, bo czytałem sporo starych komentarzy i edycji i nadal mi umyka, dlaczego wszyscy sobie poszli)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2014, 06:52:13 pm wysłana przez noitego »

Offline turucorp

Odp: Odp: Uzupełnij dymek
« Odpowiedź #1729 dnia: Sierpień 06, 2014, 07:03:33 pm »
No to nie wiem, dopuszczenie pojedynczych kadrów?

no prosze, jak chcesz to potrafisz.
tak, min. dopuszczenie "rysunkow satyrycznych" (nie ma takiej samodzielnej formy komiksowej jak "pojedynczy kadr") i rozszerzenie formuly o plansze komiksowe, czyli praktycznie calkowite odejscie od zalozen konkursu, co w zestawieniu z coraz bardziej dominujaca "humorystyczna" konwencja wiekszosci prac, skutecznie mnie zniecheca (i chyba nie tylko mnie).

Offline Koalar

Odp: Odp: Uzupełnij dymek
« Odpowiedź #1730 dnia: Sierpień 06, 2014, 07:19:46 pm »
tak, min. dopuszczenie "rysunkow satyrycznych" (nie ma takiej samodzielnej formy komiksowej jak "pojedynczy kadr")

W regulaminie gildiowym chyba od zawsze stoi:

1 do 4 kadrow.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline noitego

Odp: Odp: Uzupełnij dymek
« Odpowiedź #1731 dnia: Sierpień 06, 2014, 07:29:12 pm »
no prosze, jak chcesz to potrafisz.
tak, min. dopuszczenie "rysunkow satyrycznych" (nie ma takiej samodzielnej formy komiksowej jak "pojedynczy kadr") i rozszerzenie formuly o plansze komiksowe, czyli praktycznie calkowite odejscie od zalozen konkursu, co w zestawieniu z coraz bardziej dominujaca "humorystyczna" konwencja wiekszosci prac, skutecznie mnie zniecheca (i chyba nie tylko mnie).

Potrafiłem od początku, ale dawałem małe szanse, że problem może tkwić akurat w tym szczególe. Bo zostawiając na boku definicje, jeśli jakiś pomysł da się zmieścić w jednym kadrze (vel rysunku satyrycznym z dymkami), po co rozdy*ać go w kilka? Na coraz rzadsze "ambitne" podejście do tematów jest tylko jedna rada - coś "ambitnego" dorzucić, może zmiażdży śmieszkujących.

Offline turucorp

Odp: Odp: Uzupełnij dymek
« Odpowiedź #1732 dnia: Sierpień 06, 2014, 08:03:16 pm »
W regulaminie gildiowym chyba od zawsze stoi:

powiedzmy, ze jestem wspoltworca regulaminu na pasek komiksowy i NA PEWNO nie bylo w nim, u zarania, akceptacji czegos tak absurdalnego jak "pojedynczy rysunek" jako pelnoprawna forma komiksu. Nie wiem, kto i kiedy to wprowadzil, ale nie akceptuje tej modyfikacji.

Potrafiłem od początku, ale dawałem małe szanse, że problem może tkwić akurat w tym szczególe. Bo zostawiając na boku definicje, jeśli jakiś pomysł da się zmieścić w jednym kadrze (vel rysunku satyrycznym z dymkami), po co rozdy*ać go w kilka? Na coraz rzadsze "ambitne" podejście do tematów jest tylko jedna rada - coś "ambitnego" dorzucić, może zmiażdży śmieszkujących.

Jednym z zalozen (oczywiscie nie jedynym) tego konkursu bylo cwiczenie umiejetnosci tworzenia paskow komiksowych, jesli dla Ciebie umiejetne rozbudowanie "rysunkowego gagu" jest jedynie niepotrzebnym "rozdymaniem", to wyglada na to, ze musisz jeszcze sporo potrenowac.
Jest wiele albumow i cykli komiksowych, ktorych punktem wyjsciowym byl pojedynczy rysunek, brak efektu "niepotrzebnego rozdecia" to tylko i wylacznie wynik umiejetnosci rysownikow i scenarzystow, a nie rezygnacja z pomyslow, ktore mozna przedstawic za pomoca jednego rysunku. Pasek komiksowy uczy z jednej strony syntetycznego opowiadania historii, ale z drugiej strony umiejetnego rozbudowywania pomyslu, tworzenia naturalnej, "komiksowej" narracji.
A jesli chodzi o "ambitniejsze paski", no coz, zrobilem w swoim zyciu kilka cykl serii paskow (w roznych konwencjach i roznej jakosci), z tego co mnie pamiec nie myli jakies 300 z nich opublikowalem (komercyjnie, za kase), caly czas rysuje kolejne, powaznie sugerujesz, ze musze cos tutaj "udowadniac"?

Offline noitego

Odp: Odp: Uzupełnij dymek
« Odpowiedź #1733 dnia: Sierpień 06, 2014, 08:59:24 pm »
Nie wiem czemu już drugi raz zakładasz, że nie wiem kim jesteś. Dobrze wiem kim jesteś, jaki masz staż w komiksowie i co osiągnąłeś. Część z Twoich kanapkowych prac bardzo mi się podobała - zapadł mi w pamięć jeden mocny pasek z wyciąganym z cylindra dzieckiem z pępowiną (mam nadzieję, że to był Twój, bo będzie blamaż:) Tym bardziej, nie musząc nic udowadniać, możesz pokazać, że zadany temat można ująć też głębiej, niekoniecznie siląc się na dowcipasy. A ponieważ dobrze wiemy, że tego nie zrobisz (znowu bez złośliwości to piszę), to przynajmniej prezentowaną tutaj mieszankę irytacji i doświadczenia mógłbyś wylać niekiedy na paski zgłaszane do KaNaPKi. "Rysunki satyryczne" możesz zignorować. Ćwiczenie umiejetnosci tworzenia pasków komiksowych jest trudniejsze bez ocen i wskazówek ze strony starszych stażem.

Offline turucorp

Odp: Odp: Uzupełnij dymek
« Odpowiedź #1734 dnia: Sierpień 06, 2014, 09:43:34 pm »
A ponieważ dobrze wiemy, że tego nie zrobisz (znowu bez złośliwości to piszę), to przynajmniej prezentowaną tutaj mieszankę irytacji i doświadczenia mógłbyś wylać niekiedy na paski zgłaszane do KaNaPKi.

Nie napisalem, ze nigdy nie wroce do udzialu w konkursie, czasami miewam takie zacmienia umyslu, ze wracam do czegos i brne przez dluzszy czas, wiec kto wie?
A oceniania cudzych paskow troche sie boje, bo wiem jak ludzie czesto reaguja na konstruktywna ocene :(

Offline graves

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1735 dnia: Sierpień 06, 2014, 10:24:00 pm »
Rozwiniesz?
Nie ma co rozwijać. Wszystko już zostało powiedziane. To był konkurs na "pasek komiksowy", a teraz to już nie jest pasek.
Regulamin przeszedł taką ewolucję, że nie zostało prawie nic z głównych jego założeń, a jedynie nieistotne pierdoły są takie jak pierwotnie. Skoro taka jest cena przetrwania - niech trwa. Czytam (od zawsze) wszystkie wytwory, które są zamieszczane.
Trafiają się paski komiksowe bardzo fajne.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Koalar

Odp: Uzupełnij dymek
« Odpowiedź #1736 dnia: Sierpień 06, 2014, 11:02:15 pm »
powiedzmy, ze jestem wspoltworca regulaminu na pasek komiksowy i NA PEWNO nie bylo w nim, u zarania, akceptacji czegos tak absurdalnego jak "pojedynczy rysunek" jako pelnoprawna forma komiksu. Nie wiem, kto i kiedy to wprowadzil, ale nie akceptuje tej modyfikacji.

Widzę. Jeszcze 30-03-2007, 08-06-2007 i 20-07-2007 było 2-4, a do zmiany doszło najprawdopodobniej 10-04-2008.
Nie bardzo wiem, w czym przeszkadza zmiana regulaminu - cały czas można robić paski takie same, jak na początku - jeśli ktoś naprawdę ma chęć wzięcia udziału w konkursie, to nie powinien się tym przejmować. I nie wierzę, że gdyby był stary regulamin, to frekwencja byłaby wyższa.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline turucorp

Odp: Odp: Uzupełnij dymek
« Odpowiedź #1737 dnia: Sierpień 06, 2014, 11:30:36 pm »
Nie bardzo wiem, w czym przeszkadza zmiana regulaminu - cały czas można robić paski takie same, jak na początku - jeśli ktoś naprawdę ma chęć wzięcia udziału w konkursie, to nie powinien się tym przejmować. I nie wierzę, że gdyby był stary regulamin, to frekwencja byłaby wyższa.

Ciekawe, ze prawie dokladnie takimi samymi argumentami poslugiwali sie niektorzy uzytkownicy na forum Wraka, w momencie powstawania konkursu.
Ba, ktos tam sie nawet ciezko obrazil, ze miala byc tylko fajna zabawa, a tu jakies reguly, ograniczenia i wymogi.
No coz, tak juz jest w zyciu, ze jedni nie bardzo wiedza, po co uscislac reguly, a dla innych te reguly ratuja sytuacje.
I to nie kwestia wiary, tylko podstaw fizyki, po prostu, im nizej ustawiasz poprzeczke, tym nizej skaczesz  :roll:


Offline Koalar

Odp: Odp: Uzupełnij dymek
« Odpowiedź #1738 dnia: Sierpień 06, 2014, 11:55:30 pm »
I to nie kwestia wiary, tylko podstaw fizyki, po prostu, im nizej ustawiasz poprzeczke, tym nizej skaczesz  :roll:

Jasne, najlepiej ustawić poprzeczkę tak wysoko, żeby nikomu już się nie chciało skakać. I móc sobie powspominać - kiedyś to się skakało; szkoda, że już nikt nie skacze.
A zapominasz, że tu każdy sam sobie ustawia wysokość poprzeczki.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline turucorp

Odp: Odp: Uzupełnij dymek
« Odpowiedź #1739 dnia: Sierpień 07, 2014, 12:00:58 pm »
Jasne, najlepiej ustawić poprzeczkę tak wysoko, żeby nikomu już się nie chciało skakać. I móc sobie powspominać - kiedyś to się skakało; szkoda, że już nikt nie skacze.
A zapominasz, że tu każdy sam sobie ustawia wysokość poprzeczki.

Jezeli dla Ciebie wymog zrobienia komiksu zamiast rysunku, to zbyt wysoko ustawiona poprzeczka, to nie mam wiecej pytan.
Jesli chodzi o mnie, to mozesz nawet zorganizowac konkurs na narysowanie pojedynczej kreski, a potem go zmodyfikowac, dopuszczajac rowniez kropke, tylko jaki to ma sens?