Autor Wątek: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2  (Przeczytany 498319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline noitego

Odp: Odp: Uzupełnij dymek
« Odpowiedź #1740 dnia: Sierpień 08, 2014, 06:28:14 pm »
Nie napisalem, ze nigdy nie wroce do udzialu w konkursie, czasami miewam takie zacmienia umyslu, ze wracam do czegos i brne przez dluzszy czas, wiec kto wie?
A oceniania cudzych paskow troche sie boje, bo wiem jak ludzie czesto reaguja na konstruktywna ocene :sad:

Nie wiem po co te skrupuły. Wchodząc na ring, trzeba liczyć się z możliwością otrzymania strzału w mordę. Wychodzę z założenia, że jak ktoś boi się ocen i ciężko znosi krytykę, nie startuje w takich konkursach. Konstruktywna krytyka to w tym układzie najlepsze co może się zdarzyć - bo alternatywą jeszcze jest zero reakcji i pozbawiony treści hejt.

Nie ma co rozwijać. Wszystko już zostało powiedziane. To był konkurs na "pasek komiksowy", a teraz to już nie jest pasek.
Regulamin przeszedł taką ewolucję, że nie zostało prawie nic z głównych jego założeń, a jedynie nieistotne pierdoły są takie jak pierwotnie. Skoro taka jest cena przetrwania - niech trwa.

Z tej dyskusji wynika, że istnieje jeden problem, którego aktualnie startujący chyba nie byli świadomi - niektórzy twórcy oraz znawcy komiksów dostają nerwowych drgawek i mielą w zębach przekleństwa widząc rysunki satyryczne w konkursie na pasek komiksowy. Zamykają przeglądarkę i obiecują sobie już więcej do wątków konkursowych nie zaglądać. A gdy zaglądną tu mimo wszystko ponownie, sytuacja się powtarza. Nie mają ochoty się wypowiadać. Nie mają ochoty oceniać. Nie mają ochoty okazyjnie wystartować.
No to wróćcie do zasady, że w konkursie startują paski w sensie paski, 2 do 4 kadrów. Rysunki satyryczne też dopuście, ale pozakonkursowo - można będzie je wrzucać do wątku aktualnej edycji, ale nie będą poddawane ocenie punktowej. Taki bonus, bo jak ktoś już wymyślił coś, czemu nie chce/nie musi nadawać komiksowej narracji, to niech też dorzuci swój jeden grosz ku uciesze widzów, ale nie na zasadzie rywalizacji z pełnoprawnymi paskami. Nie będzie powodów do konsternacji komiksowa, że w samym jego środku funkcjonuje taki dziwoląg jak konkurs na pasek komiksowy, w którym startują rysunki satyryczne:D

Czytam (od zawsze) wszystkie wytwory, które są zamieszczane.
Trafiają się paski komiksowe bardzo fajne.

To ja się oficjalnie zapytam - dlaczego te fajne paski leżą na forum i nie są nigdzie przez Gildię pokazywane? Ostatnio świetny pasek zrobił Hyginus, wcześniej był rewelacyjny pasek Breniarego o odwiedzinach świńskiego kuzyna. Oba aż się proszą o wrzucenie na fanpage'a Gildii, bo mają w sobie ten nośny rodzaj humoru, który dostarcza lawiny lajków. Przy obecnym ucinaniu przez FB nieopłatnego zasięgu postów, taka lawina lajków jest na wagę złota, bo podnosi wartość fanpage'a w oczach algorytmów FB i podonosi "edge rank" też innym postom. Dlatego paski komiksowe/rysunki satyryczne są wykorzystywne przez wszystkie rodzaje fanpage'y na FB jako chwilowy "kącik z humorem" pomiędzy bardziej merytorycznymi wpisami. Wiem co piszę, bo obserwuję, gdzie moje paski/obrazki krążą po Internecie i znajduję je zarówno na "agregatach humoru" jak i poważnych fanpage'ach (strony krwiodawstwa, Vectra, Benchmark itd.). Tymczasem Gildia, która ma pod nosem własną kuźnię "lolcontentu", nonszalancko trzyma go pod kocem. Nie mówię, żeby wrzucać każdy zwycięski pasek, bo wiadomo że niekiedy wygrywają też "najmniej najgorsze". Ale jak coś się ekstra trafi, to na FB powinno się pojawić. Równocześnie twierdzę, że promocja dobrych pasków na FB 1) zwiększy motywację do nieodwalania kiszki przy ich tworzeniu; 2) ściągnie nowe osoby, bo start w konkursie będzie wreszcie sensowną drogą promocji własnej twórczości. Bo teraz - jak się na chłodno kalkuluje start w Kanapce osobie, która prowadzi swoją własną autorską stronę z paskami? Co wybierze, rysowanie randomu i wrzucanie na Kwejka, czy start w Kanapce? Odpowiedź jest jedna, bo główna na Kwejku to kilka tysięcy nowych odsłon.

Offline graves

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1741 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:48:44 pm »
To ja się oficjalnie zapytam - dlaczego te fajne paski leżą na forum i nie są nigdzie przez Gildię pokazywane?
Pytasz się złej osoby. Ja jestem odpowiedzialny tylko za forum, nie za portal Gildii. Nie mam żadnej władzy poza forum, a i na forum jedynie częściową (poza techniczną). Jak były "wielkie jubileusze", to starałem się dopominać mailami o pokazanie na głównej. Parę razy się udało.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline turucorp

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1742 dnia: Sierpień 09, 2014, 01:37:23 am »
a kto moderuje profil na fejsiku?
bo tam faktycznie moznaby cos pokombinowac z tymi paskami.

Offline graves

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1743 dnia: Sierpień 09, 2014, 12:12:53 pm »
a kto moderuje profil na fejsiku?
bo tam faktycznie moznaby cos pokombinowac z tymi paskami.
Nie mam pojęcia. Szczerze powiedziawszy jeszcze tam nie byłem :)
Trzeba podpytać Jacka.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline turucorp

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1744 dnia: Sierpień 09, 2014, 04:50:00 pm »
Trzeba podpytać Jacka.

Spoko, podpytam jak wroci z wakacji, bo wlasnie plynie w kajaku :)

Offline noitego

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1745 dnia: Sierpień 09, 2014, 07:34:45 pm »
Spoko, podpytam jak wroci z wakacji, bo wlasnie plynie w kajaku :smile:

Rozumiem, że nie muszę w takim razie wołać CDJacka:) Dzięki:)
Uczulonych na fejsa przepraszam za powyższe "sołszjal midia bulszit". Sam wolę subskrybować strony przez RSS, a nie FB, bo mi żaden algorytm nie wybiera, co jest warte mojej uwagi:)

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Odp: Uzupełnij dymek
« Odpowiedź #1746 dnia: Sierpień 12, 2014, 09:35:35 pm »
Nie mogłem się powstrzymać by nie skomentować tej wypowiedzi:
A oceniania cudzych paskow troche sie boje, bo wiem jak ludzie czesto reaguja na konstruktywna ocene :sad:

Przewrażliwieni na swoim punkcie śmiertelnie poważni ludzie którzy nie chcą się niczego nowego nauczyć i uważają, że są mistrzami najczęściej źle reagują na obraźliwą, ironiczną, krytykę, ale może nawet oni lubią czasem konstruktywną ocenę ; )

Przychodzę po urlopie a tu taka rozmowa jakiej nie było już hmmm, lata ;D
Jak przejmowałem rolę ciecia podliczającego głosy to już w regulaminie był zapis o 1-4 kadry i nikt długi czas nie wspominał o tym negatywnie. Raz chyba tylko Mateusz Skutnik zwrócił mi uwagę kiedy miałem jeden kadr i wtedy powołałem się na ten regulamin xD Rozumiem, że 2-kadrowy rysunek satyryczny to już pełnoprawny pasek komiksowy ; )

Kolejnym minusem są pojawiające się nie-paski a różne inne układy na które przymykamy oko. Fakt, pasek to pasek i nie powinno być innych form i uważam, że tego możemy się trzymać.

Dziwię się, że jeśli kilku osobom (tylu ile się wypowiedziało) nie pasuje obecna forma, wcześniej o tym nie wspomnieli! Wspólna konwersacja bardzo dobrze wpływa na konstruktywne załatwianie wielu spraw.
Te 2 podstawowe założenia można jak najbardziej przywrócić/przestrzegać, 2 - 4 kadry i paskowa forma pasku.

Sam zastanawiałem się nad promocją konkursu na pasek, ale stwierdziłem, że nie mam tyle charyzmy i czasu, fajnie, że o tym wspominasz noitego ; )
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline noitego

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1747 dnia: Sierpień 26, 2014, 09:57:12 am »
Idealnie do obecnej edycji nadawałby się ten pasek Macieja Łazowskiego:)

Offline Sejanka

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1748 dnia: Wrzesień 03, 2014, 10:49:45 pm »
Byłby regulaminowy trzeci. :)

A propos. Wdarła się w kanapkę stagnacja i z cotygodniowego, konkurs zmienił się w codwu-ojakmisięniechce-tygodniowy. Co Wy na to, żeby nie czekając na wyniki Przychodni, puścić już kolejny temat, nad którym można by się przez te parę dni (już skoro i tak paski robimy w nocy z soboty na wtorek, to co za różnica...?) zacząć głowić? Już, teraz, żeby czasu nie marnować. Temat, temacik np. utworzony przez mistrza ceremonii przy użyciu losowego generatora banalnie prostych haseł.

Cokolwiek.

Offline pszren

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1749 dnia: Wrzesień 04, 2014, 09:17:08 pm »
pseudokomiksy generowane automatycznie, inspirowane edycją 417:

http://experimentalcomics.blogspot.com/2014/09/poczekalnia.html

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1750 dnia: Wrzesień 05, 2014, 08:01:18 am »
Sorki Sejanko, za późno przeczytałem tą informacje. Teraz chyba już trochę nie warto ale next time można tak zrobić ; )
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline noitego

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1751 dnia: Wrzesień 12, 2014, 02:54:11 pm »
Pierwsze skojarzenie, gdy zobaczyłem temat "Transformacja", czyli paski które idealnie nadawałyby się do tej edycji (z genialnego The Perry Bible Fellowship):
http://pbfcomics.com/121/
http://pbfcomics.com/156/



Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1752 dnia: Wrzesień 14, 2014, 06:25:46 pm »
Te paski pasują idealnie.
a Ty jaką masz wymówkę?

Offline spence

Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1753 dnia: Październik 06, 2014, 03:53:18 pm »
komentarz do aktualnej edycji - Podróż

5 - breniary (piękny patent, wykonanie stylowe, ladne)
4  - pszren (kontrast, pomysł)
3 - ilustrator (też to rozkminiałem, zrobiłeś lepiej niż ja bym zrobił)
2 - sejanka (absolutnie genialne kolory i nastrój, fabuły nie czaję :C)
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline breniary

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 621
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a Ty jaką masz wymówkę?
    • breniary paski komiksowe
Odp: Konkurs Pasek Komiksowy - Komentarze2
« Odpowiedź #1754 dnia: Październik 06, 2014, 05:03:52 pm »
hej!! dzięki spence:D

Sejanka - nie czaję, ale ładne, to często bierze u mnie górę, jeśli coś mniej ładnego graficznie nie porywa mnie fabułą jakoś ;D

spence - chyba jednak dość hermetyczne, choć potrafię to jakoś zrozumieć, fajne mają kończyny górne, bardzo ubolewam nad jakością zdjęć

ilustrator - Ciekawie zauważone podobieństwo wyrazowe, lubię takie rzeczy, ale zawsze wolę bardziej rozwinięte graficznie, bo jest dobre na kwejka xD
                  (rozumiem, że czasem prosta forma najlepiej przenosi treść, ale po prostu mało kiedy ją kupuję ; )

pszren - makieta ładna, potem nawet na żywo też, chociaż może jesteś mistrzem photoshopa i się wkleiłeś tego nie wiem, ale + za pomysłowość.
a Ty jaką masz wymówkę?

 

anything