Autor Wątek: Jaka to melodia - ver. 2.0 ?  (Przeczytany 73248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Jaka to melodia - ver. 2.0 ?
« dnia: Marzec 23, 2007, 08:41:19 pm »
EDIT:aktualny (13.05.2007) i kompletny regulamin:

1. Jako pytanie zadajemy melodie (openingi endingi, muzykę) z anime. Nie zadajemy muzyki z gier, nie zadajemy także muzyki z wszelakich dodatków do anime których nie mielibyśmy szansy poznać/usłyszeć podczas jego oglądania.

2. Muzykę uploadować na http://www.patrz.pl , albo inne serwisy, umożliwiające słuchanie bez potrzeby ściągania pliku

3. Zasada moderatorska, dajecie tylko fragment, maksymalnie do 30 sekund utworu. Jak ktoś da więcej musi liczyć się z ostrzeżeniem za nielegalne rozpowszechnianie utworów.

4. Po zadanej zagadce, każdy z odpowiadających ma prawo do trzech pytań.
Przykładowe pytania: czy to anime jest z roku 2003? czy w tym anime występują jakieś lolitki? czy to anime wyprodukował SUNRISE? itp itd
a) Prowadzący zagadkę na bieżąco odpowiada (a przynajmniej się stara w miarę możliwości) aczkolwiek nie jest zobowiązany udzielać bardziej rozwiniętych odpowiedzi niż typu "tak" "nie" (chociaż może to zrobić jeśli będzie w dobrym humorze) ewentualnie "nie wiem" tudzież symbolicznie pokazać język jeśli pytanie było nieprawidłowe.
b) W szczególności, można zadać pytanie "czy to jest z anime <tytuł>" i jeśli pada odpowiedź pozytywna zagadka jest rozwiązana, i ten kto zgadł przejmuje pałeczkę.
c) W przypadku gdy prowadzący zagadkę przyzna się do niewiedzy, pytający nie traci pytania. Wszelako zwracam uwagę że że istnieją takie zacne strony jak np. animenewsnetwork.com (tudzież coś dla masochistów jak anidb.net, oraz wiele innych) gdzie się można dokopać jeśli nie wszystkiego to na pewno bardzo wielu rzeczy... innymi słowy, będąc prowadzącym proszę mi tu zbyt pochopnie niewiedzą się nie zasłaniać, te dwa kliknięcia w przeglądarce nie bolą.
d) W interesie pytającego jest aby pytanie było na tyle precyzyjne żeby się czegoś dowiedział, a nie tylko został spuszczony na drzewo. Jeżeli pytanie było nieprawidłowe, niezależnie od reakcji prowadzącego zagadkę uznaje się je jak najbardziej jako zadane.
e) Dopuszczalna jest edycja(zmiana) zadawanego pytania bądź też nawet całkowite wycofanie się z niego, tak długo dopóki nie udzieli na nie odpowiedzi prowadzący.
f) W przypadku gdy dwóch (lub więcej) uczestników udzieli prawidłowej odpowiedzi, wygrywa ten kto był pierwszy. Liczy się godzina wysłanego postu bądź teź jego ostatniej edycji (jeśli ta nastąpiła). Jeśli godzina była dokładnie ta sama pierwszeństwo mają posty nieedytowane, a następnym (i ostatecznym) kryterium jest to czyj post jest "wyżej" w wątku.

5. Niezależnie od aktywności uczestników prowadzący ma prawo i obowiązek podrzucać podpowiedzi jeśli "nie idzie", a jeśli to nie pomoże rozwiązać zagadkę i zadać kolejną. Podpowiedzi dajemy przede wszystkim gdy jest zastój w temacie (ok 24h). Dłuższy brak aktywności prowadzącego grozi potraktowaniem przez moderatora konkursu jako nie zadanie (nie prowadzenie) zagadki (patrz pkt 7 regulaminu)

6. Ostatni zadający - po zgadnięciu jego zagadki ma przymusową rundę odpoczynku (co by nie tworzyć tzw. pingponga).

7. Punkty
- za zgadnięcie: 1 pkt.
- za nie zadanie zagadki/nie prowadzenie zagadki (nie odpowiadanie na pytania itp) w swojej turze kara -0.5 pkt, oraz odebranie głosu na jedną (następną rundę)
- za zadanie i prowadzenie zagadki w nie swojej turze (tj. gdy była kolej na kogoś innego a ten się nie wywiązał):  0.5 pkt
Uwaga - wyraźne zadanie zagadki na tzw. odpie*dol będzie tępione. Przykładowo: "Zankoku na tenshi" nie przejdzie. Opening z pokemona też nie.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline nolifesking

Jaka to melodia - ver. 2.0 ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2007, 08:46:38 pm »
Mi pasuje.. będę miał jakieś szanse :P trzeba naprawić to 0.5 punkta :P

Offline Ryba

Jaka to melodia - ver. 2.0 ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2007, 09:30:48 pm »
Ciekawe. Ale z tymi pytaniami co stawia odgadujący: Od razu 3 czy po kolei?

I o co chodzi w tym bo nie jarze...:- punktacja 3pkt za trafienie w pierwszym pytaniu, 2pkt w drugim, jeden - w ostatnim trzecim.
chodzi po ilu podpowiedziach czy jak?

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Jaka to melodia - ver. 2.0 ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2007, 09:45:13 pm »
Cytat: "Ryba"
Ciekawe. Ale z tymi pytaniami co stawia odgadujący: Od razu 3 czy po kolei?

Jak chcesz... ale masz prawo tylko do trzech więc od razu trzy to bez sensu - przynajmniej ostatnie musisz sobie zachować żeby spróbować odpowiedzieć. No chyba że np. od razu wyjeżdżasz i strzelasz trzema tytułami anime - tak też można, wtedy jeśli trafiłeś to ok ale jeśli nie to nie masz już prawa się odzywać w tej zagadce :)

Cytuj
I o co chodzi w tym bo nie jarze...:- punktacja 3pkt za trafienie w pierwszym pytaniu, 2pkt w drugim, jeden - w ostatnim trzecim.
chodzi po ilu podpowiedziach czy jak?


Nie, chodzi po ilu wykorzystanych przez ciebie pytaniach. Jak od razu trafisz za pierwszym razem to dostaniesz 3 pkt, jak za drugim pytaniem to tylko dwa jak za trzecim to jeden. Taki bonus za celność i nie zadawanie zbędnych pytań.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline @

Jaka to melodia - ver. 2.0 ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2007, 01:47:36 pm »
Ja tam mogę się tak bawić,  Richie, zaczniesz? ;)

Offline Col. Frost

Jaka to melodia - ver. 2.0 ?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2007, 01:50:07 pm »
No właśnie, dość gadania. Zaczynajmy!!!!

Offline arkilon

Jaka to melodia - ver. 2.0 ?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2007, 04:38:49 pm »
hmmm, nigga, a co w sytuacji jeśli ja nie zadałem żadnego pytania, inni nigerzy w sumie powiedzmy...2 po 2 pytanka i wtedy ja przejmuję pałeczkę i poprawnie odgaduje? Ile punktów dostaję?  ;)
az na wozie, raz w nawozie

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Jaka to melodia - ver. 2.0 ?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2007, 04:47:52 pm »
Cytat: "arkilon"
hmmm, nigga, a co w sytuacji jeśli ja nie zadałem żadnego pytania, inni nigerzy w sumie powiedzmy...2 po 2 pytanka i wtedy ja przejmuję pałeczkę i poprawnie odgaduje? Ile punktów dostaję?  ;)

Dostaniesz oczywiście.. trzy. Każdemu w poszczególnej zagadce liczy się osobno.
Ponieważ wszystkie pytania i odpowiedzi są publiczne powoduje że możesz przyjąć taktykę na "czajnika" (niech się inni frajerzy wypytują i punkty tracą) ale zawsze ryzykujesz że przyjdzie ktoś i odpowie z marszu :) Nie mówiąc nic jeszcze o złośliwym zadającym, który może w międzyczasie wrzucić jakąś banalną podpowiedź.
Ale w sumie to sam zastanawiam się czy nie jest to przegięcie z tymi punktami. Może lepiej byłoby po prostu ustalić że każdy ma prawo do trzech pytań-strzałów i za odgadnięcie punkcik niezależnie od tego w którym by to było podejściu?
Do niecierpliwych niggas - spokojnie, ja tu chcę na razie dopiąć zasady... po za tym nie wiem czy w ogóle jest sens, czy ludzie chcą się w to jeszcze bawić... jeżeli nie macie nic konstruktywnego do dodania to ślijcie mi tu listy poparcia pomysłu przynajmniej :p (bo na razie to widzę 5 osób względnie zainteresowanych tematem)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Kainti

Jaka to melodia - ver. 2.0 ?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2007, 05:53:39 pm »
Ja bardzo zainteresowany, dalej sobie nie moge wybaczyc ze tej muzyczki z Haruhi w poprzednim temacie nie skojarzylem :P.

Offline @

Jaka to melodia - ver. 2.0 ?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 24, 2007, 10:18:28 pm »
Cytat: "Kainti"
Ja bardzo zainteresowany, dalej sobie nie moge wybaczyc ze tej muzyczki z Haruhi w poprzednim temacie nie skojarzylem :P.

hahaha :lol:
Właśnie mi leci z głośników :o

Offline nolifesking

Jaka to melodia - ver. 2.0 ?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2007, 06:14:45 am »
Czyzby wszysccy mieli bzika na punkcie tej pioski :D??
nawet mojemu sceptycznemu tacie spodobało się (wersja karaoke)

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Jaka to melodia - ver. 2.0 ?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2007, 01:30:36 pm »
Dobra, możemy spróbować co z tego wyjdzie.
Po głębszym (albo nawet kilku-głębszych ;p) namyśle rezygnuje z wielopoziomowej punktacji
Za odgadnięcie zawsze 1 punkt i tyle. Niezależnie ile razy się spytacie. Niemniej każdy z was ma prawo tylko do trzykrotnego zabrania głosu w każdej zagadce, więc korzystajcie z tego mądrze :)

No to na dobry początek coś łatwego
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Kainti

Jaka to melodia - ver. 2.0 ?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2007, 04:03:05 pm »
Czy to opening/ending? (ew. w wersji instrumental/off vocal?)

Offline senjiro

Jaka to melodia - ver. 2.0 ?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2007, 04:17:44 pm »
mi sie to kojarzy z plażowym odcinkiem w Busou Renkin:P
Ecchi nano wo ikenai to omoimasu"

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Jaka to melodia - ver. 2.0 ?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2007, 04:29:35 pm »
Kainti: nie
Senji - pudło
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

 

anything