trawa

Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 386712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1275 dnia: Maj 23, 2009, 08:59:27 pm »
Jak sądzicie dlaczego Clannad after jest prawie wszędzie najwyżej oceniany lecz w tym przypadku jako przykład podam anidb bo ma tam najwyższą ocenę ze wszystkich anime. Co do Code Geass to się owszem mogę zgodzić lecz Clannad to typowe przeciętne anime, które nawet nie jest oryginalne. Ogólnie te oceny powyżej 9 są dosyć żałosne nie licząc anime Code Geass.
Jakie moglibyście wymienić cechy Clannad After co spowodowały, że to anime jest najwyżej oceniane na anidb (a w wielu innych miejscach też podobnie) ?

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?type.web=1&type.unknown=1&type.tvspecial=1&type.tvseries=1&type.ova=1&type.other=1&type.musicvideo=1&type.movie=1&show=animelist&orderby.rating=0.2&orderby.name=1.1&noalias=0&do.filter=1

Offline Jackal

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1276 dnia: Maj 23, 2009, 09:03:40 pm »
Ładna oprawa graficzna.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1277 dnia: Maj 23, 2009, 09:13:18 pm »
Ładna oprawa graficzna.
Nie żartuj sobie bo ja się poważnie pytam i nawet nie chcę wiedzieć jak ktoś musi być głupi, żeby za ładną oprawę graficzną ocenić anime ponad 9/10.

Offline Jackal

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1278 dnia: Maj 23, 2009, 09:39:24 pm »
Nie żartuj sobie bo ja się poważnie pytam i nawet nie chcę wiedzieć jak ktoś musi być głupi, żeby za ładną oprawę graficzną ocenić anime ponad 9/10.

OK  8)
Zacznę jeszcze raz byś tym razem mógł nadążyć.
-----------------------------------------TO NIE ŻART-----------------------------------------------

Jakie moglibyście wymienić cechy Clannad After co spowodowały,
Jedną z tych cech myślę, że może być oprawa graficzna bo jeśli dobrze pamiętam Krova też docenił to cechę.
Inna rzeczą może też być klimat KEY'owski(jak dla mnie)

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1279 dnia: Maj 23, 2009, 09:57:57 pm »
Czyli 90 procent osób oceniający anime to idioci ? Może i to prawda. Lecz sądziłem, że bez problemu wymienisz kilka cech czemu Clannad after ma najwyższą ocenę na anidb.

Offline Jackal

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1280 dnia: Maj 23, 2009, 10:07:44 pm »
Czyli 90 procent osób oceniający anime to idioci ? Może i to prawda. Lecz sądziłem, że bez problemu wymienisz kilka cech czemu Clannad after ma najwyższą ocenę na anidb.

Ale nawet jeśli wymienię te cechy bez problemu to i tak to nic dla ciebie nie zmieni przecież. Mało tego jak bym wymienił gromadę tych cech to pewnie miał bym range idioty przez ciebie nadano, bo to się nie zgadza z twoim dogmatem wiary. Więc jeśli bym powiedział cośtakiego: "" co ty anfan cechy pozytywne o CAS? nie ma czegoś takiego." - wtedy było by poprawnie zapewne.


A to że średnia jest za wysoka to faktem pewnie jest tego iż ludziom widocznie się to podoba i ciężko nazwać ich wszystkich idiotami tylko za ich upodobania,

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1281 dnia: Maj 23, 2009, 10:19:43 pm »
Ale nawet jeśli wymienię te cechy bez problemu to i tak to nic dla ciebie nie zmieni przecież. Mało tego jak bym wymienił gromadę tych cech to pewnie miał bym range idioty przez ciebie nadano, bo to się nie zgadza z twoim dogmatem wiary
Ty tak na serio czy znowu żartujesz ?
Pytałem się z ciekawości i jestem tolerancyjny dla ludzi mających inne zdanie więc nie wiem czemu tak źle o mnie myślisz.

Aria the Origination, Nodame Cantabile, Ginga Eiyuu Densetsu też nie powinny mieć takich wysokich ocen bo ten ranking jest w większości przypadków beznadziejny na anidb. Sam nie wiem na jakie cechy ci ludzie patrzą to oceniając.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2009, 10:23:05 pm wysłana przez anfan »

Offline Jackal

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1282 dnia: Maj 23, 2009, 10:35:31 pm »
Ty tak na serio czy znowu żartujesz ?

No dobra potraktuj to jako żart.

więc nie wiem czemu tak źle o mnie myślisz.

A w życiu, ja o tobie źle nie myślę. Zawsze uważałem, że dobrze prawisz.



jestem tolerancyjny dla ludzi mających inne zdanie


Skoro tak to jeśli powiem, że  CAS podoba mi się za takie cechy jak:
- klimat
- oprawa graficzna
- nie którzy bohaterowie
- momentami humor
- muzyka
- i ogólnie przyjemnie się ogląda
No i powiedzmy, że ludzie też tym się kierowali oceniając CAS to będziemy idiotami jak to prędzej napisałeś czy będziesz tolerancyjny jak to teraz napisałeś?

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1283 dnia: Maj 23, 2009, 11:08:43 pm »
Czyli jak się przyjemnie ogląda to zawsze ocena powyżej 9 ? Kanokon też się przyjemnie oglądało, ale tak wysoko bym go nie ocenił.
To nie są żadne argumenty przemawiające za tym żeby uznać clannad after za super, genialne, doskonałe anime przez większość osób.

Offline Jackal

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1284 dnia: Maj 23, 2009, 11:22:43 pm »
No racja, ale jesli bym oceniał ja to CAS w swoim gatunku dał bym 8/10

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1285 dnia: Maj 24, 2009, 09:13:39 pm »
Cytuj
No racja, ale jesli bym oceniał ja to CAS w swoim gatunku dał bym 8/10
Ja podobnie w zależności od nastroju może bym dał te 9 ale tak to 8, 8+, nie da się ukryć że ładna oprawa winduje ocenę, ten drugi świat jest fantastycznie zrobiony.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1286 dnia: Maj 24, 2009, 10:18:23 pm »
Szyszka recenzuje anime, ale jednak za nisko je oceniła.
Szczególnie za grafikę za nisko bo była piękna.
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1384-tales-of-the-abyss/rec/1442

Offline Miranda

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1287 dnia: Maj 25, 2009, 07:00:48 am »
nawet nie chcę wiedzieć jak ktoś musi być głupi, żeby za ładną oprawę graficzną ocenić anime ponad 9/10.

Czyli 90 procent osób oceniający anime to idioci ?

Opanuj się, grzecznie proszę (po raz kolejny, ale już ostatni).

jestem tolerancyjny dla ludzi mających inne zdanie

O rly? W takim razie świetnie wychodzi ci udawanie, że jest inaczej.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1288 dnia: Maj 25, 2009, 09:53:14 am »
To już nawet w trybie pytania i przypuszczającym nie można nic powiedzieć ?
Jak zapytam się ironicznie czy wszyscy ludzie na ziemi to idioci to też będziesz chciała mi wystawić osta ?
A już przynajmniej mogłaś się postarać i odpowiedzieć na moje pytanie o najwyższej ocenie Clannad after na anidb.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2009, 09:57:49 am wysłana przez anfan »

Offline Konował

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1289 dnia: Maj 25, 2009, 02:43:27 pm »
To już nawet w trybie pytania i przypuszczającym nie można nic powiedzieć ?


Palikot też się pytał, ba dalej niepotrzebnie drąży temat, jak ty


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"