Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 387566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1485 dnia: Czerwiec 01, 2009, 05:24:03 am »
Moralność i imperatywy powinny być kształtowane przez autonomiczne jednostki. Nie powinna ich narzucać ideologia państwowa - bo w imię racji stanu spokojnie da się usprawiedliwić wszelkie zbrodnie i najbardziej totalitarne systemy. Państwo  i jego władze powinny raczej prezentować sobą taki autorytet moralny i kulturę żeby ich opina na to co jest dobre a  co  złe była dla nas ważna - bo decyzje władz o tym co jest legalne a co nielegalne siłą rzeczy są dla nas obligatoryjne - taka jest natura neutralnego ideologicznie państwa demokratycznego jakim z założeń Konstytucji jest nasz kraj.

Dlatego ja nikomu niczego nie narzucam, a czym kieruje się ustawodawca w tej materii po prostu nie wiem, ale jak sam stwierdziłeś, państwo powinno być gwarantem nie tylko stabilności finansowej, terytorialnej etc. ale i stabilności moralnej, bo bardzo dużo prawa tyczy się tej sfery. Tak więc skoro państwo zabrania kontaktów seksualnych z ludźmi dojrzałymi płciowo tylko dlatego, że zdaniem państwa nie osiągnęli odpowiedniego wieku (z na przestrzeni lat ten wiek się zmienia) to tym bardziej uważam, że może określić treści związane z łamaniem tego prawa jako niemoralne. Imo byłoby to nieścisłością, gdyby państwo zabraniało kontaktów seksualnych z dziećmi, a pozwalało takie kontakty przedstawiać.
No ale nie reprezentuję państwa a to co przedstawiłem to moje prywatne zdanie.
W każdym razie z mojego punktu widzenia dobrze jest jak jest. I lepiej, by nie brali się za dopracowywanie tego prawa, bo jeszcze się Riczowe krakanie spełni.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1486 dnia: Czerwiec 01, 2009, 09:54:54 am »
A nieścisłością nie jest składanie "wolności sumienia" z "gwarantem stabilności moralnej".
A mogę się czepić tego, że piszesz;

państwo zabrania kontaktów seksualnych z ludźmi dojrzałymi płciowo tylko dlatego, że zdaniem państwa nie osiągnęli odpowiedniego wieku (z na przestrzeni lat ten wiek się zmienia)
państwo powinno być gwarantem [...] stabilności moralnej
No to sory, ale im więcej razy to czytam, tym bardziej nie rozumiem...
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1487 dnia: Czerwiec 01, 2009, 11:11:07 am »
Czego nie rozumiesz? Stabilność jest na obecne czasy i jest kształtowana przez społeczeństwo jak i warunki kształtujące społeczeństwo. W obecnych warunkach ukształtowała się określona granica wiekowa i rolą państwa jest zapewnienie stabilizacji w tej materii, by poszczególne jednostki się nie wyrywały i nie żeniły, dajmy na to, z pięciolatkami. Może nieopatrznie użyłem słowa "stabilizacja", ale na upartego i ono pasuje. Więc rzeczywiście po prostu się czepiasz.

Wolność sumienia masz, sądź sobie co chcesz, ale już robić czego chcesz nie będziesz - tego pilnuje państwo. Jak zrobisz to poniesiesz konsekwencje bądź karę. Państwo stoi na straży przestrzegania części norm społecznych w tym i części norm moralnych.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1488 dnia: Czerwiec 01, 2009, 02:27:54 pm »
No to już rozumiem o co chodzi.
W 2gim akapicie (ostatniego postu) powinieneś użyć słowa "prawo", w miejscach gdzie napisałeś "państwo". Natomiast tu:
W obecnych warunkach ukształtowała się określona granica wiekowa i rolą państwa jest zapewnienie stabilizacji w tej materii
powinno być: "społeczeństwo z czasem to zmieni bądź nie".
(Inna sprawa, że nie widzę czegoś złego w "żenieniu się z pięciolatkami".)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1489 dnia: Czerwiec 01, 2009, 04:40:45 pm »
Z rozważaniami około mangowymi ma to mało wspólnego więc nie skomentuję tych pięciolatek.

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1490 dnia: Czerwiec 02, 2009, 07:54:18 am »
Cytuj
tego pilnuje państwo. Jak zrobisz to poniesiesz konsekwencje bądź karę. Państwo stoi na straży przestrzegania części norm społecznych w tym i części norm moralnych.
Państwo jaki prawa jest do kitu gośc kochający się po pijaku z 14 latką idzie do pudła inny gośc zabija 14 latkę i też idzie do pudła. Prawdopodobnie spotkają sie w razem w celi bo dostaną po tyle samo lat. :-?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1491 dnia: Czerwiec 02, 2009, 08:14:58 am »
Rozumie, że sprawdziłeś zakresy kary za przytoczone przestępstwa jak i to gdzie skazani są umieszczani, czy tak sobie gdybasz? Abstrahując od tego co to ma wspólnego z rozważaniami około mangowymi. Sam siebie wyrzuć z własnego tematu na OT ;)

Offline Hamtaro666

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1492 dnia: Czerwiec 02, 2009, 05:14:22 pm »
Państwo jaki prawa jest do kitu gośc kochający się po pijaku z 14 latką idzie do pudła inny gośc zabija 14 latkę i też idzie do pudła. Prawdopodobnie spotkają sie w razem w celi bo dostaną po tyle samo lat. :-?

Pedofilów w Polsce nie osadza się w jednej celi z innymi przestępcami.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1493 dnia: Czerwiec 02, 2009, 09:32:03 pm »
W którym anime wg was są najlepsze walki, ale takich gdzie ktoś ma dużą siłę ?
To jest ciekawy temat do rozważań i mogę powiedzieć, że wcale walka z jakimiś kolorowymi mocami (jak np w Mai Otome) nie musi być lepsza i efektowniejsza od takich walk jak np w Shin Angyo Onshi. Dwie walki w wykonaniu Tyun Hyan były wielokrotnie lepsze niż wszystkie w tamtym anime. Po prostu takie anime gdzie ktoś dysponuję ogromną mocą są rewelacyjne i przynajmniej ten kto przegra to ginie, a nie jak w głupich bajkach że się mu daruje życie pomijając całą durnowatą niedorzeczność że przecież ta osoba chciała ciebie wcześniej zabić, ale skoro ją pokonałeś to tego nie zrobisz bo jesteś dobry itp bzdury w anime dla młodzieży.


Offline Jackal

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1494 dnia: Czerwiec 02, 2009, 09:39:55 pm »
W którym anime wg was są najlepsze walki, ale takich gdzie ktoś ma dużą siłę ?
To jest ciekawy temat do rozważań i mogę powiedzieć, że wcale walka z jakimiś kolorowymi mocami (jak np w Mai Otome) nie musi być lepsza i efektowniejsza od takich walk jak np w Shin Angyo Onshi. Dwie walki w wykonaniu Tyun Hyan były wielokrotnie lepsze niż wszystkie w tamtym anime. Po prostu takie anime gdzie ktoś dysponuję ogromną mocą są rewelacyjne i przynajmniej ten kto przegra to ginie, a nie jak w głupich bajkach że się mu daruje życie pomijając całą durnowatą niedorzeczność że przecież ta osoba chciała ciebie wcześniej zabić, ale skoro ją pokonałeś to tego nie zrobisz bo jesteś dobry itp bzdury w anime dla młodzieży.


Oczywiście DBZ - i nie ma co tu gadać w tym jest bestowe np. walka songa z cellem.
Bleach - niektóre.
naruto - rzadko które. np. z haku, lee, gara
Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto - nie koniecznie z dużą siło ale bardzo dobre.
slayers
soul hunter
final fantasy VII

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1495 dnia: Czerwiec 02, 2009, 09:55:54 pm »
Ale przykłady  :lol:
Nigdy bym tego nie uznał za najlepsze walki. Tym bardziej sam widziałeś co napisałem w poprzednim poście więc ty byś był zwolennikiem Mai Otome, a ja Shin Angyo Onshi.
A może jakieś anime dla dorosłych (np od 17 lat) z dobrymi walkami znasz jakieś ?

Offline Jackal

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1496 dnia: Czerwiec 02, 2009, 10:11:49 pm »
Ale przykłady  :lol:

:lol:


 Tym bardziej sam widziałeś co napisałem w poprzednim poście więc ty byś był zwolennikiem Mai Otome, a ja Shin Angyo Onshi.


Oglądałem otome(takie sobie). Nie obstawał bym za tym.

A może jakieś anime dla dorosłych (np od 17 lat) z dobrymi walkami znasz jakieś ?
A są takie? Nie wiem czy jest to różnica, ale praktycznie wszędzie to składa na jedno kopyto i bez różnicy czy to od 15 czy 17 lat. Ważne by było dobrze zrobione i  ze smakiem. A jeśli mówisz o dobrych walkach z super powers itd to co masz myśli, bo mnie to przychodzi tylko to co napisałem. Właśnie tam można w tym worze goryczy znaleźć ziarno dobrego smaku i słodyczy. No chyba, że ktoś nie potrafi dostrzec.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1497 dnia: Czerwiec 02, 2009, 10:16:23 pm »
Anime z gatunku super powers na anidb jest bardzo dużo. Pisałem już to kiedyś, ale w Shanie (głównie II sezon) były jedne z najlepszych walk (lecz bardzo mało ich), a najlepsze również dlatego bo wprost genialna muzyka im towarzyszyła, a dla mnie ma to ogromne znaczenie.
Poza tym czytałem, że już OFICJALNIE zostało ogłoszone że powstanie niedługo III sezon Shany.

Offline Jackal

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1498 dnia: Czerwiec 02, 2009, 10:24:37 pm »
No i dobra. Bleach nie oglądałeś więc skąd możesz wiedzieć że nie było tam dobrych walk? Dla mnie były i to kilka konkretnych, które posiadają swój styl.
To shane kiedyś capnę, ale narazie uporam się z NGE itd. I wtedy zobaczę czy aż tak bardzo przebijają w niej walki w porównaniu do tych anim co wymieniłem.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1499 dnia: Czerwiec 02, 2009, 10:32:48 pm »
Ciemne kolory podczas walk, ładne rozbłyski, efekty, ale najlepsza była muzyka idealnie współgrająca ze scenami akcji. Oczywiście jak nie lubisz kreski w Shanie to nie polubisz walk. Wszystko zależy co cenisz w pojedynkach.
W NGE też bardzo mi się podobały walki już od I odcinka.