Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 386845 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1515 dnia: Czerwiec 10, 2009, 08:20:39 pm »
Cały post to gwałt na stylistyce (i nie tylko na niej).

Zapomniałeś też wspomnieć o gatunku, gdzie elementem komicznym są baunsujące oppai, powiewające wszędzie pantsu i grupa nachalnych dziewoi. I nie pomyślałeś kiedyś, że po prostu nie zrozumiałeś Minami-ke (tak naprawdę to wiem, że nie pomyślałeś, ale lubię się tak na głos zastanawiać)?
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1516 dnia: Czerwiec 10, 2009, 08:42:20 pm »
Cały post to gwałt na stylistyce (i nie tylko na niej).

Zapomniałeś też wspomnieć o gatunku, gdzie elementem komicznym są baunsujące oppai, powiewające wszędzie pantsu i grupa nachalnych dziewoi. I nie pomyślałeś kiedyś, że po prostu nie zrozumiałeś Minami-ke (tak naprawdę to wiem, że nie pomyślałeś, ale lubię się tak na głos zastanawiać)?
No i co dziecko. Zabolało, że nie zrozumiałeś tekstu ?
Minami-ke to shit i nie musisz wmawiać że jest inaczej.
Poza tym twoja odpowiedź jest żałosna.
Duże cycki to też beznadzieja i już bardziej wolę loli niż dojne krowy w anime.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2009, 08:47:45 pm wysłana przez anfan »

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1517 dnia: Czerwiec 10, 2009, 08:59:18 pm »
No i co dziecko. Zabolało, że nie zrozumiałeś tekstu ?
Minami-ke to shit i nie musisz wmawiać że jest inaczej.
Poza tym twoja odpowiedź jest żałosna.
Duże cycki to też beznadzieja i już bardziej wolę loli niż dojne krowy w anime.


Ok, bawmy się dalej:
A właśnie, że muszę! Minami-ke to najwspanialsze i najmądrzejsze anime! Dużo lepsze od shitowatej Toradory! O!

 ;-)

Już tak na poważnie.
Chodziło mi o sam gatunek ecchi. Nie ważne czy chodzi o loli, czy krowy mleczne. Spora rzesza oddanych wielbicieli świadczy o tym, że to ze mną jest coś nie tak (po prostu nie rozumiem fenomenu erotyki 2D...).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2009, 09:04:16 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1518 dnia: Czerwiec 10, 2009, 09:25:57 pm »
Toradora ani Minami to nie jest ecchi więc nie ma sensu to co piszesz.
Udzielasz się zaczepiając przy okazji mnie i co najgorsze nie rozumiejąc co napisałem. A napisałem po prostu że z dwóch rodzajów komediowych scenek w anime śmieszą mnie te z Toradory, a nie z Minami.
Lepszy fajny tekst niż głupie zachowanie, które niby ma być śmieszne.

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1519 dnia: Czerwiec 11, 2009, 07:16:44 am »
Huh? :neutral: O co chodzi bo Minami nawet gdzieś tam w planach mam... :idea:

Offline wyspa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1520 dnia: Czerwiec 11, 2009, 10:09:32 am »
O to żże Anfan narzeka na byle co co mu się nie podoba...
Mi Minami-ke podobało się... owszem nie tak jak Toradora ale fajna komedyjka Slices of life.
A jakby Anfan miał młodsze siostry to by wiedział iż takie rzeczy odchodzą w domu że szkoda gadać... 50% śmiesznych sytuacji z Minami-ke przypomina mi moje dzieciństwo xD.
Owszem było kilka naciągnięć... ale gdzie ich nie ma? To ANIME do jasnej ciasnej :P
Cghoć muszę przyznać iż 2gi sezon był słabszy sporo od 1szego a co do 3ciego się nie wypowiem bo nie widziałem...
za to 1szy sezon to takie małe cacuszko nie jedno "z tych niewielu" ale jednak coś co pewnie zapamiętam :)

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1521 dnia: Czerwiec 11, 2009, 10:45:22 am »
O to żże Anfan narzeka na byle co co mu się nie podoba...
Mi Minami-ke podobało się... owszem nie tak jak Toradora ale fajna komedyjka Slices of life.
A jakby Anfan miał młodsze siostry to by wiedział iż takie rzeczy odchodzą w domu że szkoda gadać... 50% śmiesznych sytuacji z Minami-ke przypomina mi moje dzieciństwo xD.
Owszem było kilka naciągnięć... ale gdzie ich nie ma? To ANIME do jasnej ciasnej :P
Cghoć muszę przyznać iż 2gi sezon był słabszy sporo od 1szego a co do 3ciego się nie wypowiem bo nie widziałem...
za to 1szy sezon to takie małe cacuszko nie jedno "z tych niewielu" ale jednak coś co pewnie zapamiętam :)
wyspa jakby tu chodziło tylko o zachowanie sióstr to by nie było źle, ale głównie pisałem o pozostałych postaciach, że są zbyt absurdalne bez żadnego realizmu.
Ja widziałem również III sezon i wszystkie mają podobny poziom choć III jest jakby najbardziej nudny choć początek nie był zły.

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1522 dnia: Czerwiec 11, 2009, 01:31:37 pm »
Dobra, dałem już sobie siana z dalszymi próbami wyjaśnienia Anfanowi, o co mi chodziło...

Humor w Minami-ke, co by anfan nie napisał (kiedyś palono postępowe [niezrozumiane przez pewną grupę ludzi] książki, teraz anfan obsmarowuje niezrozumiałe dla niego serie) , nie jest aż taki denny. Po prostu trzeba go czuć. Jak na mój gust leciuteńko zalatuje Azumangą. A jeśli to, że seria mnie bawi, świadczy o moim bezguściu... Cóż, pewnie tak jest, ale osobiście bardzo się z tego cieszę ;)
Sama teza, że coś jest złe bo nierealistyczne jest, w odniesieniu do anime, co najmniej osobliwa. A to, że humor głupi jest nieśmieszny aż chciałoby się zadedykować Pythonom :-P

[edit]
Aha,  wcale nie twierdzę, że Minami było lepsze od Toradory, żeby była jasność...

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2009, 01:35:06 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1523 dnia: Czerwiec 11, 2009, 01:35:52 pm »
Sir_Ace nie ośmieszaj się przypisując mi nie zrozumienie. Jak ciebie to śmieszy to wymień w podpunktach co konkretnie jest tam śmiesznego. Może chłopak udający dziewczynę albo dziewczyna, którą mylą z chłopakiem ?

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1524 dnia: Czerwiec 11, 2009, 01:57:52 pm »
Sir_Ace nie ośmieszaj się przypisując mi nie zrozumienie.

Jaśnie wielmożnego waćpana o wybaczenie proszę. Jakże mogłem niezrozumienie nieomylnemu i ponad normę światłemu anfanowi zarzucić? Dziesięć... Nie! Sto ojczenaszów leżenia krzyżem i trzy rundki wokół kościoła. Na kolanach!

Minami-ke nie sprawiło, że śmiałem się na cały głos ani nie wprawiło mnie w trwający okrągły tydzień dobry nastrój. Po prostu seria mi się podobała. Nie twierdzę, że była pod jakimś względem epicka czy chociażby wybitna. Miło się oglądało, często z delikatnym uśmieszkiem rysującym się na twarzy (co, jak na takiego smutasa mojego pokroju, zdarzeniem częstym nie jest). Nie uważam też, że skoro ci się nie podobało, to masz spaczone poczucie humoru. Po prostu od dwóch niemal lat staram się wyjaśnić ci, że istnieje coś takiego jak 'gust', i że jest to sprawa na tyle osobista, że nikt nie ma prawa do ocen typu "To jest do niczego, bo mi się nie podobało".
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1525 dnia: Czerwiec 14, 2009, 12:23:58 pm »
Jakbyście mieli wybierać ulubioną postać to, którą byście wybrali z tych 6 poniżej ?
Jak wiadomo w anime występują zazwyczaj schematyczne postacie. Więc stąd moje pytanie.
Jaka postać z tego zdjęcia spełnia wasze preferencje co do wyglądu ? Mówiąc dokładnie jaki rodzaj kreski, postaci w anime najbardziej się wam podoba. Oczywiście z tego zdjęcia poniżej. Co prawda kreska jednego producenta, ale zarazem każda dziewczyna się różni.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2009, 12:48:26 pm wysłana przez anfan »

Offline Jackal

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1526 dnia: Czerwiec 14, 2009, 12:48:48 pm »
Preferuje chyba jednak inny rodzaj kreski, no ale z tych tutaj to wszystkie się klasyfikują w zależności jaką miała by osobowość dana postać. Przecież trochę dziwne by to było gdy by wszystkie wyglądały jak druga od lewej i czy by była to złą/dobrą/mądrą/smutną/loli itd. postacią. Za bardzo to by nie pasowało tu.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1527 dnia: Czerwiec 14, 2009, 01:08:06 pm »
No właśnie wygląd odpowiada najczęściej za charakter. To ciekawe, ale raczej w większości przypadków już po wyglądzie postaci można poznać charakter  :)
Ta druga od lewej jako jedyna ma małe oczy więc takie chyba najbardziej lubię z tych na tym zdjęciu.


Offline wyspa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1528 dnia: Czerwiec 14, 2009, 01:40:23 pm »
Nie ma tam mojego ulubionego typu ;(
aczkolwiek 1sza i 2ga od lewej są niezłe :)
A z wyborem swojego ulubionego typy postaci nie mam najmniejszych problemów ot to co niżej ;)


Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1529 dnia: Czerwiec 14, 2009, 01:45:19 pm »
Ta 3 od lewej tym bardziej. Lecz mi chodziło o to żeby ocenić postacie robione TĄ SAMĄ KRESKĄ.
Czyli tylko z tych podanych wcześniej.

 

anything