Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 386711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1575 dnia: Czerwiec 23, 2009, 02:12:30 pm »
Po czymś takim nie dał bym ci do niego maila, nawet gdybym go znał. Jesteś jednym z tych, którzy wysyłają nielubianym aktorom/prezenterom telewizyjnym listy z pogruszkami? Może chcesz od razu ich adresy i nr telefonu do jakiegoś hitmana!?
A co lubisz te jego recenzje ? I o jakich pogróżkach ty piszesz ? Za kogo ty mnie bierzesz dziecko ?
Mail to znam, ale GG nigdzie nie widziałem.

Offline Masło-Man

  • Młodszy Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dellamorte Dellamore
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1576 dnia: Czerwiec 23, 2009, 03:08:25 pm »
A co lubisz te jego recenzje ?

W porównaniu z tym co niekiedy wypisują w Otaku (czyli za nasze pieniądze), czytanie recenzji na tanuki (darmowym serwisie) to na ogół przyjemnośc, choc nie zawsze się z nimi zgadzam. A jak ci się nie podoba to możesz im przesłac reckę alternatywną. To się nazywa pluralizm poglądów, wiesz?

I o jakich pogróżkach ty piszesz ? Za kogo ty mnie bierzesz dziecko ?

Z tego co, napisałeś wynika, że jesteś agresywny i chcesz się kłócic, a nie rozmawiac. Stąd ta analogia.
Przyczyną wszystkich pie...onych prroblemów na świecie są ludzie, którzy nie mają żadnych wątpliwości.
                                                            Nick Cave

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1577 dnia: Czerwiec 23, 2009, 03:20:02 pm »
W porównaniu z tym co niekiedy wypisują w Otaku (czyli za nasze pieniądze), czytanie recenzji na tanuki (darmowym serwisie) to na ogół przyjemnośc, choc nie zawsze się z nimi zgadzam. A jak ci się nie podoba to możesz im przesłac reckę alternatywną. To się nazywa pluralizm poglądów, wiesz?
No czyli jak sam napisałeś jednak lubisz te recenzje. Przyjemność w czytaniu tych bredni i dyrdy**łów ? No podziwiam każdą osobę z takimi poglądami.
Ja sądzę że średnio na 10 recenzji zgadzam się z max 2-3. Szczególnie zgadzam się z recenzją Toradory gdyż większość moich własnych spostrzeżeń i wniosków jest tam napisanych przez recenzenta. Oczywiście wpierw oglądam anime, a dopiero potem przeglądam recenzję, a nie odwrotnie.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1578 dnia: Czerwiec 23, 2009, 03:28:34 pm »
Powiem ci Wilku, że sam czytając czasami ich recki mam różne niecenzuralne słowa na końcu języka...

A ja nie, nawet gdy nie zgadzam się z ich reckami. Ciekawe czemu :roll:

Offline Masło-Man

  • Młodszy Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dellamorte Dellamore
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1579 dnia: Czerwiec 23, 2009, 03:38:11 pm »
No czyli jak sam napisałeś jednak lubisz te recenzje. Przyjemność w czytaniu tych bredni i dyrdy**łów ? No podziwiam każdą osobę z takimi poglądami.

A ja podziwiam uparciuchów, którzy bronią w zaparte wszystkiego, co mówią, nawet jeśli nie ma czego bronic. Wygląda na to, że jesteśmy 50/50 :neutral:
Przyczyną wszystkich pie...onych prroblemów na świecie są ludzie, którzy nie mają żadnych wątpliwości.
                                                            Nick Cave

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1580 dnia: Czerwiec 23, 2009, 03:42:39 pm »
Wilku, moim zdaniem woda sodowa trochę za bardzo uderzyła do głowy niektórym z tamtych redaktorów. Obejrzeli dwie serie na krzyż, myślą że się znają na temacie i uważają się za opiniotwórczych. No sorry, ale gdy czytam o kolejnej już mojej ulubionej serii, że "jest do bani, postacie do kitu, muzyka żenada, kreska ohydna, fabularnie kiła, a tak w ogóle to dla zboczeńców/pedofili/kogo-tam-jeszcze-wymyślisz", to jak się mam czuć? Może trochę szacunku dla odmiennych gustów innych ludzi? Tak trudno napisać "seria nie podobała mi się, ponieważ nie jest skierowana do mnie" (nota bene co za sens oglądać tytuły o których wiem że nie są dla mnie? Tylko po to żeby je kompletnie zjechać?) zamiast "totalne gówno, szkoda czasu, a ci którzy to oglądają są niespełna rozumu"?
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1581 dnia: Czerwiec 23, 2009, 04:06:32 pm »
Tak trudno napisać "seria nie podobała mi się, ponieważ nie jest skierowana do mnie" (nota bene co za sens oglądać tytuły o których wiem że nie są dla mnie? Tylko po to żeby je kompletnie zjechać?) zamiast "totalne gówno, szkoda czasu, a ci którzy to oglądają są niespełna rozumu"?

To zależy. Są serie "nie dla mnie" a są serie "dla mnie, ale zje***ne".
Może to wynika ze specyfiki serii jakie oglądamy (bo oglądamy różne), ale ja niezwykle rzadko natykam się na Tanuki na jakieś kategoryczne recenzje niepoparte porządnym wywodem logicznym. A jeśli ktoś porządnie umotywuje swoje zdanie to może jeździć do woli nawet po moich ulubionych seriach. Byleby z głową i nie na zasadzie "jest do bani, bo jest do bani"

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1582 dnia: Czerwiec 23, 2009, 04:23:44 pm »
Pamiętajcie o jednym. Na tanuki w WIĘKSZOŚCI nienawidzą ecchi, fanserwisu, loli i dużych cycków. Więc jak mają takie podeście to ich recenzje na ŚMIETNIK można wrzucić. Poza tym nie zrozumienie idei danego anime jest tam częstą cechą co jeszcze bardziej ich pogrąża (choćby Shion no Ou).
Poza tym jest mnóstwo anime tworzonych w celu czysto ecchi rozrywkowym i to nie jest ich wadą.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1583 dnia: Czerwiec 23, 2009, 04:29:14 pm »
No właśnie, Wilku - jak to napisał anfan powyżej. Nie wiem o co tym ludkom chodzi, że tak bardzo stronią od fanserwisu czy innych typowych dla anime elementów, do tego goniąc na ślepo wyłącznie za ambitnymi tytułami (a raczej usiłując, bo czasem sami się w tej gonitwie zapędzają w kozi róg i recenzują jakiś wybitnie rozrywkowy tytuł jako coś głębokiego). Może boją się że gdy spodoba im się jakaś lżejsza pozycja, to zaraz zostaną otaku geekami, nerdami i nołlajfami? Bo jak mam inaczej rozumieć fakt, iż najczęściej tym logicznym wywodem na niekorzyść danej serii jest stwierdzenie typu "pokazują tym loli majtki, a ja nienawidzę loli w majtkach, zatem seria jest do niczego, najgorsze dno z możliwych i odradzam jej oglądanie każdemu kto uważa się za normalnego"? Zagranie pod publiczkę, pokazywanie na siłę jaki to ja nie jestem cool super normalny ziomal, bo brzydzę się wszystkim co choć trochę odbiega od ogólnie przyjętych norm moralnych i społecznych, kochajcie mnie za to.
No i z jednym masz rację - faktycznie oglądamy inne rzeczy (choć to co oglądasz ty zapewne zawiera się w tym co oglądam ja, ale niekoniecznie na odwrót). Nie wiem dlaczego, ale odkąd sięgam pamięcią zawsze trafiało do mnie to, w czym inni nie widzieli niczego wartościowego. Nic zatem dziwnego, że moje życie jest trudniejsze, co objawia się choćby koniecznością czytania kategorycznych recenzji.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2009, 04:34:28 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1584 dnia: Czerwiec 23, 2009, 07:21:16 pm »
Jestem za Tenchi.

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1585 dnia: Czerwiec 23, 2009, 07:26:37 pm »
Niezbyt interesują mnie recenzje anime na tego typu serwisach, nie czytam ich zazwyczaj i nie kieruję się nimi w wyborze tytułów do oglądania ale kiedyś wszedłem tam zobaczyć recenzje kilku tytułów które swego czasu obejrzałem i całkiem mi się spodobały. Z tym że wszystkie to były OVA z przed 95 roku. Nie były to żadne dzieła wybitne, recenzent też nie mieszał ich całkiem z błotem ale najśmieszniejsza dla mnie była argumentacja. Te anime nie mogły dostać wysokiej oceny bo były stare i niemodne, tyle mniej więcej wynikało pokrótce z recenzji. Kto oglądał trochę OAVek z tych lat wie jakie mniej więcej klimaty tam panowały, a to że nie były to żadne szkolne komedie ani romanse czy jakieś slice of life nie jest dla mnie żadnym argumentem na obniżanie noty. Jakość animacji też nie jest argumentem bo OVA miały całkiem niezłe budżety i animacja była naprawdę niezła. A to że recenzenci nie przepadają za starszym designem to ich prywatna sprawa i niech nie pokazują swoich kompleksów publicznie pod przykrywką rzetelnej oceny.

Po sparzeniu się na tych tekstach nigdy już nie czytałem żadnej recenzji. Wolę poczytać sobie opinie na forum bo wiem wtedy, że jest to subiektywna ocena osoby o danych preferencjach, która zresztą się z tym nie ukrywa a nie pseudo rzetelna recenzja która rozkłada tytuł na czynniki pierwsze.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1586 dnia: Czerwiec 23, 2009, 07:33:39 pm »
No i zgadzam się, Tenchi, ale jak napisałem, akurat takich recenzji nie czytam, bo takie anime mnie mało interesują. A raz na jakiś czas trafi się argument jak podałeś, ale to nie skreśla z miejsca wszystkich redaktorów i całego serwisu.

Poza tym nie zrozumienie idei danego anime jest tam częstą cechą co jeszcze bardziej ich pogrąża (choćby Shion no Ou).

Daruj sobie. To, że komuś się nie podoba a Tobie akurat podoba, to nie oznacza, że Ty doszukałeś się w tym tytule nie wiadomo czego a ktoś inny jest ślepy. Wpasowałeś się po prostu w mało wymagającą acz o dziwnym guście grupę docelową, w którą celowali autorzy niektórych anime i tyle.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1587 dnia: Czerwiec 23, 2009, 07:53:01 pm »
Te anime nie mogły dostać wysokiej oceny bo były stare i niemodne, tyle mniej więcej wynikało pokrótce z recenzji.
No, kolejny kamyczek do sporej już góry pretensji pod adresem tego serwisu. O tym nie pomyślałem, ale też kiedyś usiłowałem czytać recenzje starszych tytułów. Dałem sobie szybciutko spokój.
Z jednej strony recenzja to chyba najbardziej subiektywny gatunek dziennikarski. Ale z drugiej strony: jeżeli dana pozycja naprawdę mi się nie podoba, to zawsze mogę ją zrecenzować w taki sposób, aby nie odmawiać innym znalezienia w niej wartości, które do mnie jakoś nie trafiły. Dam jasno i elegancko do zrozumienia że tytuł mi nie podszedł, ale przy okazji nie obrażę nikogo nazywając (bądź sugerując to poprzez tekst recenzji) bezguściem albo czymś podobnym. A gościom z Tanuki wydaje się że są jakąś święta wyrocznią, wiedzą wszystko i to co oni napiszą jest dla innych jakimkolwiek wyznacznikiem. Może i jest to jakaś moja prywatna krucjata przeciwko nim po przeczytaniu recenzji serii takich jak Sky Girls czy Strike Witches. No ale ileż można czytać na swój temat że jest się po pierwsze totalnym bezguściem, bo wspomniane pozycje nie reprezentują sobą absolutnie niczego, a po drugie pedofilem i powinno się leczyć, skoro ogląda się takie tytuły?

A raz na jakiś czas trafi się argument jak podałeś, ale to nie skreśla z miejsca wszystkich redaktorów i całego serwisu.
U ciebie raz na jakiś czas, w moim przypadku jest to nagminne. Sam zatem rozumiesz że to zniechęca.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1588 dnia: Czerwiec 23, 2009, 08:04:50 pm »
Daruj sobie. To, że komuś się nie podoba a Tobie akurat podoba, to nie oznacza, że Ty doszukałeś się w tym tytule nie wiadomo czego a ktoś inny jest ślepy. Wpasowałeś się po prostu w mało wymagającą acz o dziwnym guście grupę docelową, w którą celowali autorzy niektórych anime i tyle.
Mało wymagającą ? Nie rozumiesz Wilku. W tym przypadku szukałem oryginalności i głównie o to chodziło. Nie uważam tego za małe wymagania.
Ode mnie to anime otrzymało dużego plusa już za sam POMYSŁ. Było piękne graficznie i o tradycyjnym sporcie (japońskie szachy), że nie mogę go nisko ocenić nawet jeśli bym powiedział, że często było nudne. Dlatego twierdzę że tamten recenzent jest nic nie wart bo tego nie dostrzegł.
Oczywiście ja dostrzegam wady  tego anime (np ostatni odcinek czy pewne przegięcie z doskonałością tej dziewczynki), ale poniżej 8/10 nie można go ocenić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2009, 08:11:12 pm wysłana przez anfan »

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1589 dnia: Czerwiec 23, 2009, 09:34:12 pm »
Cytuj
Wpasowałeś się po prostu w mało wymagającą acz o dziwnym guście grupę docelową, w którą celowali autorzy niektórych anime i tyle.
No trochę to wydumane...