trawa

Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 386725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1635 dnia: Czerwiec 29, 2009, 04:36:28 pm »
Odradzam,serio. :badgrin: :lol: :shock:

Mam japońskie locale na stałe w windzie odkąd tylko zacząłem używać w2000. O XP nawet nie wspominając.
Też serio.

Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1636 dnia: Czerwiec 29, 2009, 09:33:27 pm »
Cytuj
Mam japońskie locale na stałe w windzie odkąd tylko zacząłem używać w2000. O XP nawet nie wspominając.
Też serio.
No ja też mam na jednym systemie i wszystko działa dobrze ale jak w przeglądarkę wpisuje chasło(vide google) to dostaje całą mase krzaczkowych stron. :lol:
Cytuj
Frey Ikari stwierdzam że swoją niewiedzę maskujesz uśmieszkami albo nie wiem o co ci chodzi. Zachowujesz się jak taki dzieciak co uważa że wie więcej od innych, a w rzeczywistości nic nie wie.
:-? :sad: :cry: No kurde tu mnie masz, zostałem rozszyfrowany, teraz każdy już o tym wie...
A mnie się wydaje że odpaliłeś kilka gier w ten sposób(prawdopodobnie metodą niżej opisaną)  no x razy tytułów i myślisz ze tak jest zawsze ja sam już nie liczę ile gier przeszedłem a i bez tego wiem ze ZMIANA nazw plików to jakaś bujda chyba. Zmień sobie nazwy plików w Windowsie i zobaczymy czy odpalisz go potem. :-? Nazwy plików są zdefiniowane odgórnie i jak zmienisz nazwę jakiegoś ważnego pliku to gra ci tylko wywali błęda i powie byś się walił na ryj(poza tym gry pliki maja normalnie zapisane bez krzaczków :neutral:). Co najwyżej możesz zmienić nazwę folderu docelowego w czasie instalki i nazwę pod jaką gra jest zapisana w rejestrze ale to zbyt mały % gier jest w stanie przełknąć. Zapis to jeszcze nie problem trzeba mieć odpowiednie fonty bo wiele gier bez nich zwyczajnie walnie błęda w stylu "talk to the hand" i sobie nie pogadasz. A już ustawienia regionalne to cała pewnością nie przeskoczysz zmieniając nazwy zapisu bo chodzi o kodowanie plików. Dlatego grając ustawiasz wszystkie ustawienia na japońskie. I kto tu jest dzieciakiem co nic nie wie?

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1637 dnia: Czerwiec 29, 2009, 10:00:31 pm »
I kto tu jest dzieciakiem co nic nie wie?
Ty jesteś bo negujesz to co napisałem, a to było jedynie stwierdzenie faktów. W rzeczywistości już od kilku lat się tym interesuję jak takie gry odpalać i to co napisałem pomagało. AppLocale bardzo często jest skuteczny. Zmiana nazwy folderu gry czy może również pliku na nasz alfabet może uruchomić grę nawet jak Applocale nie pomagał.
Wiadomo, że wiele gier ma blokady regionalne, ale od tego są odpowiednie pliki, które ci je zdejmują.

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1638 dnia: Czerwiec 29, 2009, 10:30:14 pm »
Cytuj
W rzeczywistości już od kilku lat się tym interesuję jak takie gry odpalać i to co napisałem pomagało. AppLocale bardzo często jest skuteczny.
No tak z 50% może 60%...
Cytuj
Ty jesteś bo negujesz to co napisałem, a to było jedynie stwierdzenie faktów
Pomaga gdy windows nie ma fontow ale nie zawsze i jak windows nie ma fontow to po cholere grę uruchamiasz by ogladac cudnosci zamiast dialogu?(pewne gry mają bazy dołączone do swojej instalki)
Cytuj
Wiadomo, że wiele gier ma blokady regionalne, ale od tego są odpowiednie pliki, które ci je zdejmują.
:lol:
Anfan w żargonie programistow uzywasz metody "brutal force" a wystrczy zmienic ustawienia sytemowe co zajmuje 1 minute.
Twoja droga jest długa i kamienista a i tak nie gwarantuje sukcesu. Jak napisałem wcześniej 80% i będę się tego trzymał.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1639 dnia: Czerwiec 29, 2009, 10:33:17 pm »
Zmiana ustawień systemowych wymaga ponownego uruchomienia komputera i potem na odwrót również. Widzę, że masz duże problemy z tymi grami, że nic ci nie pomaga oprócz tego  :lol:

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1640 dnia: Czerwiec 30, 2009, 06:49:29 am »
Cytuj
Zmiana ustawień systemowych wymaga ponownego uruchomienia komputera i potem na odwrót również. Widzę, że masz duże problemy z tymi grami, że nic ci nie pomaga oprócz tego

Jak restartowanie PC tak cię boli..., bynajmniej nie jest to tak skomplikowane jak myślisz; nie łam sie, przełam się! ;-)
Nie zwyczajnie ja w nie gram, prosto i przyjemnie.
Cytuj
Wiadomo, że wiele gier ma blokady regionalne, ale od tego są odpowiednie pliki, które ci je zdejmują.
A co do tego to nie wiem czy dobrze zrozumiałem więc podaj przykład.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1641 dnia: Czerwiec 30, 2009, 08:54:10 pm »
Znalazłem w internecie skalę jaką stosują na anidb. Zobaczcie. Prawdę mówiąc jak oceniam różne anime to jakoś pasują mi do tej skali choć wcześniej jej nie widziałem. Ciekawe do jakiej skali byście zaliczyli np Amaenaideyo.

10-Sugoi  {(Masterpiece)}
9- Wspaniałe
8- Bardzo dobre
7- Dobre {polecane}
6- Niezłe (Ciekawe)
5- Ni to dobre ni to złe (Przeciętne)
4- Zły (Oglądanie wyprute z uczuć)
3- Bardzo zły (Nuuda)
2- Beznadzieja
1- Nieoglądalny (Esencja gówna)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2009, 09:01:46 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1642 dnia: Lipiec 01, 2009, 06:55:49 am »
Standardowa skala. Czasami skale różnią się przedziałem średnim (czy 6 to już coś lepszego czy ciągle coś średniego), a reszta się nie zmienia.

A co do Amaenaideyo to nie powiem, bo to nie temat do gadek o konkretnych tytułach.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1643 dnia: Lipiec 01, 2009, 09:19:01 am »
Chyba można powiedzieć, że anime których ktoś nie był w stanie obejrzeć w całości to 1/10 czyli nieoglądalne :)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1644 dnia: Lipiec 01, 2009, 10:22:36 am »
Niekoniecznie. Ja czasami po prostu nie mam ochoty na dane anime - jego klimat bądź gatunek (nawet w trakcie oglądania może mi się odwidzieć) -  co nie oznacza, że jest złe bądź, że je źle oceniam.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1645 dnia: Lipiec 01, 2009, 10:26:45 am »
Niekoniecznie. Ja czasami po prostu nie mam ochoty na dane anime (nawet w trakcie oglądania może mi się odwidzieć), co nie oznacza, że jest złe bądź, że je tak oceniam.
Może niekoniecznie, ale tak też może być. Ja właśnie zawsze staram się za wszelką cenę anime obejrzeć do końca. Tylko niektóre tak mi wybitnie nie pasują, że nie oglądam ich w całości więc wtedy jest szansa na ocenę 1/10, ale raczej nawet takie anime otrzymają wyższą ocenę bo 1/10 to jedynie jak anime jest bardzo irytujące.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1646 dnia: Lipiec 02, 2009, 04:20:03 pm »
Ja też sądzę, że takich naprawdę dobrych anime jest mało lecz anime ma być fajną rozrywką i to najważniejsze.

Fajnych rozrywek mam wiele, a anime teraz oglądam tylko te najlepsze.

Na początku oglądałem anime jak leciało, bo też wybór był mały - internet w śladowych ilościach, królował jeszcze VHS więc anime nie było łatwo dostępne. Potem oglądało się z czasem bardziej świadomie; po pierwszym zachłyśnięciu się dobrodziejstwem sieci człowiek otrzeźwiał z lekka i uważniej wybierał co ogląda. A teraz oglądam już jedynie stricte wyselekcjonowane tytuły, bo na resztę szkoda mi czasu - mam lepsze rzeczy do roboty.

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1647 dnia: Lipiec 02, 2009, 04:36:23 pm »
Problem w tym że ja np. mało jakie anime uwazam za wystarczająco ciekawe by zobaczyc co to jest. :-?

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1648 dnia: Lipiec 02, 2009, 04:44:37 pm »
Fajnych rozrywek mam wiele, a anime teraz oglądam tylko te najlepsze.

Na początku oglądałem anime jak leciało, bo też wybór był mały - internet w śladowych ilościach, królował jeszcze VHS więc anime nie było łatwo dostępne. Potem oglądało się z czasem bardziej świadomie; po pierwszym zachłyśnięciu się dobrodziejstwem sieci człowiek otrzeźwiał z lekka i uważniej wybierał co ogląda. A teraz oglądam już jedynie stricte wyselekcjonowane tytuły, bo na resztę szkoda mi czasu - mam lepsze rzeczy do roboty.
Też kiedyś więcej anime mi się podobało, a teraz to musi mieć pewne cechy, które mi pasują żebym je wysoko ocenił.
Lecz na pewno nie będę tak podchodził do anime jak ci beznadziejni recenzenci (na azunime i tanuki na przykład) gdyż anime ma być przyjemne w oglądaniu i to się liczy. Mało mnie to obchodzi czy będzie to Kodomo no Jikan, Shuffle czy Inukami. Ważne żeby humor mi się podobał jeśli chodzi o komedie. Dlatego te brednie recenzentów nadają się do kosza bo kontrowersyjnych anime dla mnie nie ma i mam dużą tolerancję w tym względzie. Jedyne co pisałem to nie lubię jak główny bohater jest często bity bo takiego humoru nie chcę oglądać.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1649 dnia: Lipiec 02, 2009, 04:58:51 pm »
Jak bardzo by mnie to nie bolało, muszę przyznać rację anfanowi.

Przez naprawdę długi czas wertowałem od dechy do dechy wszystkie tytuły znajdujące się w bazie AnimeNFO, bliżej przeglądnąłem się dla jakiegoś 1500-2k tytułów.
Tak, jest jeszcze klika starszych tytułów, którym dałbym szansę, ale to naprawdę margines.

 

anything