Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 386672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1650 dnia: Lipiec 02, 2009, 05:01:31 pm »
Problem jest z tym, że nie wiem jaki anime będzie mi się podobało dopóki nie zacznę go oglądać. Osobiście korzystam raczej z metody selekcji negatywnej i odrzucam tytuły bardziej ze względu na tematykę niż inne elementy.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1651 dnia: Lipiec 02, 2009, 05:08:14 pm »
Problem jest z tym, że nie wiem jaki anime będzie mi się podobało dopóki nie zacznę go oglądać. Osobiście korzystam raczej z metody selekcji negatywnej i odrzucam tytuły bardziej ze względu na tematykę niż inne elementy.
Ja od pewnego czasu korzystam z anidb jak nie wiem co obejrzeć zwracając uwagę na gatunki jak i częściowo oceny. A jak wiadomo na anidb jest bardzo duży wybór gatunków, podgatunków i ogólnie elementów jakie dane anime zawiera.
Poza tym staram się oglądać część nowych anime UZNAWANYCH POWSZECHNIE ZA DOBRE, ale dopiero wtedy jak wyjdą w całości łącznie z napisami. Omijam również wersje 4:3.

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1652 dnia: Lipiec 02, 2009, 05:17:30 pm »
Wniosek jest jeden, Wiku, pora umierać ;-)

Ja tam cierpię, jak śmiesznie by to nie brzmiało, na "syndrom cienkiego kabelka"  :p Tzn. przez internet chciałbym ściągnąć własną śmierć, bo wlokłaby się do końca stulecia. Mam w planach jeszcze całe dziesiątki  serii, z których 90% wyprodukowano przed rokiem 2000. Paradoksalnie starsze tytuły są, w moim mniemaniu oczywiście, dożo... świeższe i odkrywcze  ;-)
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1653 dnia: Lipiec 02, 2009, 05:23:43 pm »
Mam w planach jeszcze całe dziesiątki  serii, z których 90% wyprodukowano przed rokiem 2000. Paradoksalnie starsze tytuły są, w moim mniemaniu oczywiście, dożo... świeższe i odkrywcze  ;-)
Bratnia duszo  :lol:

Tytuły sprzed 2000 są raczej główną pozycją w mojej filmotece i raczej rzadko kiedy naprawdę nie podoba mi się jakiś tytuł.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Zeromus

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1654 dnia: Lipiec 02, 2009, 05:37:13 pm »
Też się ostatnio zrobiłem strasznie wybredny a kiedyś oglądałem co popadnie.Teraz chce mi się oglądać tylko hity takie które ocenił bym na, przynajmniej,8/10.Jeśli anime oceniam niżej to rzadko końce jego oglądanie,przeważnie je poruczam.Wiele anime które kilka lat temu łykałem w dwa dni dzisiaj porzucił bym pewnie po drugim odcinku.Ma to pewnie związek z tym ze teraz dużo gram kosztem czasu który kiedyś przeznaczałem na anime(trudna sztuka wyboru).
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1655 dnia: Lipiec 02, 2009, 05:40:42 pm »
Albo się ogląda anime albo gra w gry. To jest bezsensu robić kilka rzeczy na raz. Oglądając anime należy tylko tym się interesować, a inne sprawy zostawić na później (w miarę możliwości). Jak grałem w gry to miałem przerwę w oglądaniu anime. I odwrotnie.
A to tylko dlatego żeby danego klimatu nie tracić.

Offline Zeromus

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1656 dnia: Lipiec 02, 2009, 05:50:47 pm »
I właśnie tak robię.Jak pisałem teraz rzadko oglądam anime(tylko te które uznam za najlepsze) a przeważnie gram.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1657 dnia: Lipiec 02, 2009, 05:53:18 pm »
Albo się ogląda anime albo gra w gry. To jest bezsensu robić kilka rzeczy na raz. Oglądając anime należy tylko tym się interesować, a inne sprawy zostawić na później (w miarę możliwości). Jak grałem w gry to miałem przerwę w oglądaniu anime. I odwrotnie.
A to tylko dlatego żeby danego klimatu nie tracić.
No to musiałbym zostawić anime na kilka lat, do czasu aż skończę przeglądać wszystkie gry na wszystkie emulatory. Osobiście wolę godzić jedno z drugim.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1658 dnia: Lipiec 02, 2009, 05:54:38 pm »
Postawmy sprawę jasno - animu or life!  :evil:

Ja (i miliony innych widzów, ale wiadomo, rację ma ten niewielki procent reprezentowany przez anfana) prócz oglądania anime lubię wykonywać czynności wszelakie typu czytanie książek, spacerki, kodzenie (kiedyś napiszę ten system wszechrzeczy...), utrzymywanie kontaktów międzyludzkich i z rzadka gra na komputerze. Ne jestem godzien nazywać siebie otaku, ale... w sumie to się z tego cieszę  :p
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1659 dnia: Lipiec 02, 2009, 06:04:40 pm »
No bez przesady bo po co pisać takie bzdury. Jedynie wspomniałem o tym, że jak oglądam anime to raczej ciągiem lub gram w gry w podobny sposób. Ale piszę tylko o rozrywkach no bo przecież każdy wie, że rozrywki nie są najważniejsze. Tylko po prostu jak oglądam anime, a jak wiadomo ono ma pewien klimat to jakąś głupotą jest psuć sobie przyjemność z oglądania danego anime zajmując się czymś innym. Oczywiście nie mówię o krótkotrwałych zajęciach.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2009, 06:10:40 pm wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1660 dnia: Lipiec 02, 2009, 06:09:15 pm »
Umarłbym z nudów jakbym miał skupiać się jedynie na jednej rzeczy, serio. Życie jest za krótkie, by się poświęcać jednej rzeczy i to szczególnie anime.

Offline obik

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1661 dnia: Lipiec 02, 2009, 06:15:17 pm »
stare czy nowe mi tam obojętne byle tematyka mi odpowiadała... bo nigdy nie wiadomo  ;-)

Offline Zeromus

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1662 dnia: Lipiec 02, 2009, 07:40:23 pm »
Na dłuższą metę nikt nie da rady zajmować się w kółko jednym i tym samym bo w końcu go to po prostu znudzi(chyba ze jest jednym z tych nielicznych prawdziwych hardcorów ale to już inna historia) ale chyba każdy ma jakieś hobby które wciąga go niekiedy bardziej niż powinno.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Konował

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1663 dnia: Lipiec 02, 2009, 08:47:26 pm »
Ja teraz nadrabiam starsze pozycje, nie anime a książki.
Styl pisania pani Christie bardzo przypadł mi do gustu. Miła odmiana po Eriksonie którego tom czytało się przez kilka dni.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Zeromus

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1664 dnia: Lipiec 02, 2009, 09:28:54 pm »
To trochę nie ten temat ale jeśli już tym mowa to jeśli chodzi o książki to preferuje S.Kinga.Od jakiegoś czasu poluje też na nietzschego ale mam kłopoty z zdobyciem  papierowej wersji a czytanie na komputerze mi nie podchodzi.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"