Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 386713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1710 dnia: Lipiec 15, 2009, 06:29:46 pm »
Szkoda, ze coś takiego występuje jedynie w 90% produkcji o loli (100%, jeśli loli jest tsundere).
Sprawia ci wielką przyjemność pisanie takich bzdur ? Bo nie ma innego wyjaśnienia na to co napisałeś.
Po pierwsze anime z loli, które mówią takie teksty prawie, że nie istnieją i to był jeden z nielicznych wyjątków.
Jeśli mówisz, że tego jest dużo to czekam na przynajmniej 10 tytułów gdzie loli tak mówi.
Zresztą nie musi to być wcale loli.
Chyba, że za chwilę się okażę, że nie zrozumiałeś tekstu na tamtym zdjęciu bo tak ci się śpieszyło odpisać.

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1711 dnia: Lipiec 15, 2009, 06:58:35 pm »
No pewnie, przyjemność, że aż... Może nie będę kończył ;-)
A tekstu ciężko było nie zrozumieć: "Uwielbiam Muminki, gdy księżyc jest w zenicie. Drzewo i cegła - kapeć."

Postać wyzywająca od perwersów, zboli itp. czy tradycyjne 'baka' - co to za różnica?

A zresztą przeszła mi już ochota - naczytałem się bzdur na forum ansi (choćby temat 'Czym więcej anime...' - styl nie do podrobienia ;-)), co zaspokoiło moją potrzebę prowadzenia utarczek z twoją osobą.

Pa.
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1712 dnia: Lipiec 15, 2009, 07:07:49 pm »
Też trochę tego nie rozumiem: Anfan, największy wróg baka i innego wyzywania traktuje wyzywanie od idiotów, pedofilii i czego tam jeszcze jako fajny żart.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1713 dnia: Lipiec 15, 2009, 07:15:52 pm »
No pewnie, przyjemność, że aż... Może nie będę kończył ;-)
A tekstu ciężko było nie zrozumieć: "Uwielbiam Muminki, gdy księżyc jest w zenicie. Drzewo i cegła - kapeć."

Postać wyzywająca od perwersów, zboli itp. czy tradycyjne 'baka' - co to za różnica?

A zresztą przeszła mi już ochota - naczytałem się bzdur na forum ansi (choćby temat 'Czym więcej anime...' - styl nie do podrobienia ;-)), co zaspokoiło moją potrzebę prowadzenia utarczek z twoją osobą.

Pa.
No i miałem rację nie zrozumiałeś, a nie potrafiłeś się zastanowić przed napisaniem tamtego posta. Bo w żadnym razie nie pisałem ogólnie o przezywaniu kogoś. Miałem na myśli nazywanie od tak sobie kogoś pedofilem. I jedynie w kontekście tego słowa zamieściłem tamto zdjęcie.
Podoba mi się nazywanie ludzi pedofilami w kontekście komediowym. W Polsce to chyba jedynie w internecie tak piszą i to często na poważnie w ogóle nie rozumiejąc co to słowo znaczy. Ale internet jest pełen bezrozumnych istot.
PS:
Nie wiem o co ci chodzi z ANSI. Odezwij się tam, a nie tu się popisujesz. To, że nie lubię oglądać w anime jako odpowiedź na przypadkowe ( lub nie przypadkowe) zbliżenie intymne (lub inne zdarzenie) uderzenia pięścią lub innego walnięcia wcale nie jest dziwne. A jeśli ktoś potrafi uderzyć drugą osobę, a ta chce pomóc (a są w anime takie przypadki) to postać jest dnem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2009, 07:22:57 pm wysłana przez anfan »

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1714 dnia: Lipiec 15, 2009, 07:23:33 pm »
Cytuj
Podoba mi się nazywanie ludzi pedofilami w kontekście komediowym. W Polsce to chyba jedynie w internecie tak piszą i to często na poważnie w ogóle nie rozumiejąc co to słowo znaczy.

A, rozumiem  :shock:
Anfanku, pedofilku ty mój (w kontekście komediowym). Podobało się?  :D

Ale chyba zbyt zbaczamy z tematu...
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1715 dnia: Lipiec 15, 2009, 07:35:22 pm »
A, rozumiem  :shock:
Anfanku, pedofilku ty mój (w kontekście komediowym). Podobało się?  :D

Ale chyba zbyt zbaczamy z tematu...
I sądzisz, że nazwanie tak postaci w anime, a na przykład kolegi jest to samo ? Idź i powiedz komuś (nie w internecie), że jest pedofilem.
Szkoda bo jednak jakieś granice rozsądku powinny być, a ty je przekraczasz i w dodatku sądzisz, że jesteś śmieszny, a w rzeczywistości po ostatnim szczególnie poście bardzo smutny się okazałeś.

Do jakiego stopnia trzeba być bezczelnym żeby tak napisać do osoby na forum.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2009, 08:03:27 pm wysłana przez anfan »

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1716 dnia: Lipiec 15, 2009, 07:52:03 pm »
No to jednak nie rozumiem.
Podoba ci się, gdy ktoś nazywa drugą osobą pedofilem, jednocześnie obruszasz się, gdy ja taki zabieg (w tonie żartobliwym, niemalże pieszczotliwym) stosuję wobec ciebie...
Lekka hipokryzja (Kali kraść i kraść Kalemu) czy stanowcze odgrodzenie animu od realnego świata?
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1717 dnia: Lipiec 15, 2009, 08:02:02 pm »
No to jednak nie rozumiem.
Podoba ci się, gdy ktoś nazywa drugą osobą pedofilem, jednocześnie obruszasz się, gdy ja taki zabieg (w tonie żartobliwym, niemalże pieszczotliwym) stosuję wobec ciebie...
Lekka hipokryzja (Kali kraść i kraść Kalemu) czy stanowcze odgrodzenie animu od realnego świata?
Sir_Ace jesteś pedofilem (w kontekście komediowym). Fajnie to brzmi ?
Pisałem o tym. To, że nazwiesz postać w anime głupią nie znaczy, że możesz tak napisać o prawdziwej osobie.
W tym konkretnym przypadku chodziło mi o dystans jaki oni mają do spraw, które gdzie indziej traktuje się z reguły poważnie. Przynajmniej takie można odnieść wrażenie to oglądając.

Offline Frey Ikari

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1718 dnia: Lipiec 15, 2009, 08:10:30 pm »
No dobra koniec tego zadnych więcej postow. Jak ktos lubi być ponizany to jego sprawa, ja tego fetyszu nie mam.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1719 dnia: Lipiec 28, 2009, 11:36:36 pm »
Tak mnie zastanawia czy było jakiekolwiek popularniejsze anime nie dla dzieci niż Elfen Lied ? Patrząc czy to po ilościach komentarzy pod recenzjami czy innych opinii i ogólnie rozmów na temat tego anime, które nie toczą się jak w przypadku WIĘKSZOŚCI anime tylko przez pewien czas można być przekonanym, że takiego nie było.
Mimo, że anime zaledwie 13 odcinkowe bez kontynuacji to jego popularność jest bardzo duża. Nie trzeba zapewne być znawcą żeby wiedzieć dlaczego.
Elfen Lied to tak samo obowiązkowe anime jak Neon Genesis Evangelion. Dzięki niemu większość osób zostanie zachęcona do oglądania anime i będzie mogła każdemu powiedzieć (powołując się na Elfen Lied), że anime nie jest dla dzieci i dzięki temu animacje japońskie zyskają pozytywnie w oczach ich rodziców.
Kiedyś jak oglądałem to anime sądziłem, że to żaden wyjątek i w niedługim czasie zobaczę podobne, a tu co ? Nic takiego nie ma jeśli zwracając uwagę również na kreskę i mieszankę gatunków, która jest największą zaletą tego anime.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1720 dnia: Lipiec 28, 2009, 11:48:51 pm »
Panie, uchowaj. Dobrze że nie zacząłem swojej przygody z anime od EL, bo zapewne nie pisałbym dziś tutaj tych słów...
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1721 dnia: Lipiec 28, 2009, 11:57:59 pm »
Panie, uchowaj. Dobrze że nie zacząłem swojej przygody z anime od EL, bo zapewne nie pisałbym dziś tutaj tych słów...
Przygodę z anime chyba się zaczyna od seriali w telewizji ? Chyba nie ma osoby, z którą było inaczej.
Może teraz skoro w telewizji nic nie ma to się zmieni.
Kiedyś sądziłem, że parę lat później stwierdzę, że jest dużo lepszych anime od Elfen Lied, ale niestety tak nie jest.
Anime są albo nudne, albo dziecinne, a takiego ciekawego jak Elfen Lied to ciężko znaleźć oczywiście jeśli szukasz zarówno, ecchi, horror, dramat i piękna kreska.
Nie wiem, które z kolei oglądałem Elfen Lied, ale wcześniej też trochę widziałem.

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1722 dnia: Lipiec 29, 2009, 06:29:42 am »
Cytuj
Tak mnie zastanawia czy było jakiekolwiek popularniejsze anime nie dla dzieci niż Elfen Lied ?

A czy taki tytuł jak Ghost in the Shell coś ci mówi  :roll:

Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline wyspa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1723 dnia: Lipiec 29, 2009, 08:15:46 am »
True
Mam znajomych którzy nie oglądają Anime ale o tytułąch typu GITS, Akira czy nawet Cowboy Bebop w przeciwieństwie do EL słyszeli a często anwet oglądali... i to wcale nie za moją sprawą :P.

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1724 dnia: Lipiec 29, 2009, 08:43:18 am »
Cytuj
Dzięki niemu większość osób zostanie zachęcona do oglądania anime i będzie mogła każdemu powiedzieć (powołując się na Elfen Lied), że anime nie jest dla dzieci i dzięki temu animacje japońskie zyskają pozytywnie w oczach ich rodziców.
Cycki, przemoc i krew dobrze się sprzedają wśród nastolatków.

Miałbym bardzo duże opory żeby akurat tym tytułem zachęcać starsze osoby do oglądania anime jak i w ogóle jakiekolwiek osoby.
Oglądałem to bardzo dawno i podobało mi się nawet połączenie rzeźni z romansidłem ale gdybym miał sam sobie udowadniać, że EF jest wybitnym przedstawicielem produkcji anime to bym się uznał, że coś jednak jest ze mną nie tak.
Równie dobrze mógłbym zaczynać od Bible Black (też mi się podobał ale to nie znaczy, polecałbym go komuś żeby przekonał się że anime jest też ciekawe dla dorosłych)

Jak już pisałem EL podobało mi się ale to nie znaczy, że jest to tytuł wartościowy i godny polecania.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.