trawa

Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 386668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1905 dnia: Grudzień 27, 2009, 04:44:24 pm »
Zdziwiło mnie pojawienie się Kawashima Ami na liście Yandere. W końcu ona tylko była zwykłą dwulicową rozpieszczoną modelką. To, że przy niektórych ludziach zachowywała się miło, a przy innych była wredną egoistką raczej nie pasuje mi pod Yandere

Offline Hunter Killer

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1906 dnia: Grudzień 27, 2009, 06:05:13 pm »
Cała ta lita z kilkoma wyjątkami jest o kant dup.. rozbić, większość wydaje się być po prostu wrzucona z braku pomysłu.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1907 dnia: Grudzień 27, 2009, 06:38:36 pm »
Zdziwiło mnie pojawienie się Kawashima Ami na liście Yandere. W końcu ona tylko była zwykłą dwulicową rozpieszczoną modelką. To, że przy niektórych ludziach zachowywała się miło, a przy innych była wredną egoistką raczej nie pasuje mi pod Yandere
Mnie też bo przecież Ami nie była Yandere. Yandere to na przykład niektóre postacie z Higurashi.
Cała ta lita z kilkoma wyjątkami jest o kant dup.. rozbić, większość wydaje się być po prostu wrzucona z braku pomysłu.
Większość postaci jest dobrze określona. Tylko niektóre coś mi się nie zgadzają.

Offline Shirosama

Odp: Dział powikłań, czyli kto tu zagląda :) vol. 18
« Odpowiedź #1908 dnia: Styczeń 07, 2010, 04:10:55 pm »
Tak patrzę na myanimelist i widzę, że mają tam sensowniejsze oceny widzów niż anidb.

http://myanimelist.net/anime/5079/Kurokami
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6211
http://myanimelist.net/anime/4884/Tales_of_the_Abyss
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6040

Do takich rzeczy jest odpowiedni temat. Dział Powikłań nim nie jest.
Mi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2010, 04:13:47 pm wysłana przez Miranda »

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1909 dnia: Styczeń 07, 2010, 04:18:45 pm »
Sensowne czy odpowiadające twojemu zdaniu?

Nie, to nie jest to samo...
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1910 dnia: Styczeń 07, 2010, 04:49:27 pm »
A sądzisz, że ja piszę za wszystkich fanów anime na ziemi ?

Nawet jeśli tak sądzisz to nie jest to prawdą.

Z tym, że oceniam anime logicznie to akurat jest prawdą (a to, że chwilami mnie jakieś postacie zauroczą lub wprost przeciwnie to nie szkodzi w sensownej ocenie anime).
Jeśli dla przykładu obejrzałem mnóstwo anime z walkami, magią, gdzie były mechy lub nie były, a potem obejrzałem Kurokami gdzie jakość animacji i sposób odwzorowania walk była na znacznie wyższym poziomie więc uważam, że to nie jest tylko przeciętna opinia o anime osoby oglądającej anime lecz logiczne wnioski wynikające z porównaniu do innych podobnych produkcji.

Obejrzałem Asura Cryin i mimo, że było tam trochę efektownych walk to nie umywały się do tych w Kurokami pod względem jakości.
Dla przykładu taki żałosny recenzent Mitsurugi ocenił Asura Cryin tylko o pół gwiazdki niżej niż Kurokami.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1911 dnia: Styczeń 07, 2010, 05:02:03 pm »
Jeśli dla przykładu obejrzałem mnóstwo anime z walkami, magią, gdzie były mechy lub nie były, a potem obejrzałem Kurokami gdzie jakość animacji i sposób odwzorowania walk była na znacznie wyższym poziomie więc uważam, że to nie jest tylko przeciętna opinia o anime osoby oglądającej anime lecz logiczne wnioski wynikające z porównaniu do innych podobnych produkcji.

Ciągle są to wnioski logiczne tylko wg Twoich gustów, a nie wg wszystkich fanów anime.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1912 dnia: Styczeń 07, 2010, 05:08:59 pm »
W pewnej części możesz mieć rację bo są zapewne i takie osoby, które w ogóle schematu Kurokami czyli całej fabuły bardzo nie lubią, ale to właśnie nie pozwala im ocenić logicznie tego anime bo po prostu to co się dzieje im się nie podoba dlatego dużo mniej istotne jest dla nich jak to się dzieje.
A w tym jak właśnie ocenia się jakość i sposób wykonania na przykład walk i również całą oprawę graficzną, dźwiękową.
Chyba logicznie to napisałem.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1913 dnia: Styczeń 07, 2010, 05:16:46 pm »
Logicznie, ale to ciągle kwestia gustu. Ja też lubię jak się ładnie dzieje, ale Kurokami mi się średnio podoba, za to świątynię postawię dla twórców Hellsing Ultimate (szczególnie za siódmy epek).

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1914 dnia: Styczeń 07, 2010, 05:21:04 pm »
Tak w ogóle to zauważam, że nawet mając wersję HDTV to jest zbyt niska jakość do szybkich scen akcji. Da się zauważyć, że przy szybkiej animacji bardzo się pogarsza obraz choć również trudniej to zauważyć.

Hellsing Ultimate już dawno temu chciałem obejrzeć, ale ciągle wychodzi.

A dlaczego Kurokami mi się tak podobało to już pisałem wielokrotnie. Jeśli 80 procent anime co widziałem (teraz dochodzi do tego Asura Cryin) ma przeciętną animację i raz na jakiś czas trafię na anime z wysokiej jakości kreską i animacją (a dla mnie to istotne) to nic dziwnego, że może się bardzo spodobać.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2010, 05:24:45 pm wysłana przez anfan »

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1915 dnia: Styczeń 07, 2010, 06:40:36 pm »
Tak w ogóle to zauważam, że nawet mając wersję HDTV to jest zbyt niska jakość do szybkich scen akcji. Da się zauważyć, że przy szybkiej animacji bardzo się pogarsza obraz choć również trudniej to zauważyć.

Zaopatrz się w materiał DVD albo BD (nie żadne ripy). Przy nieskompresowanym obrazie takich skoków raczej się nie spotyka.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1916 dnia: Styczeń 07, 2010, 07:19:20 pm »
Zaopatrz się w materiał DVD albo BD (nie żadne ripy). Przy nieskompresowanym obrazie takich skoków raczej się nie spotyka.
No tym mnie zaskoczyłeś. Dzięki za tą poradę bo nie miałem o tym pojęcia.

Ale to jest właśnie wnerwiające bo zamiast sceny akcji oglądać w najwyższej jakości to przez beznadziejne kodowanie jakość się pogarsza.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1917 dnia: Styczeń 07, 2010, 07:27:16 pm »
Kompresja zawsze pozostanie tylko kompresją. Taka już jej rola - oszukiwać ludzkie oko i ucho, oferując mniejsze pliki kosztem jakości. Więc albo oglądaj dalej i nie marudź, albo zacznij kupować oryginały.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1918 dnia: Styczeń 10, 2010, 08:33:43 pm »
Zastanawiam się dlaczego w tak wielu anime (jeśli nie większości) nie istnieją inteligentni, a zarazem zabawni męscy bohaterowie w roli głównej ? Jeśli to anime ecchi i/lub harem (w Asura Cryin również bo to mechy/harem) to praktycznie cudem jest znaleźć tytuł z inteligentnym głównym bohaterem (pomijam niektórych zboczonych bohaterów), który zna swoją wartość, potrafi odpowiedzieć na zabawny tekst(choćby od dziewczyny) w podobny sposób, a nie się złości lub zawstydza jak nienormalny twór. Czy te karykatury Japończyków (i nie tylko) w anime nie mogę mieć choć trochę więcej wspólnego z normalnymi ludźmi ?

Oglądam Nyan Koi i zastanawiam się czemu znowu główny bohater jest kretynem czyli nienormalną ( w denerwujący sposób) osobą. Znowu jakiś upośledzony w stosunku do płci żeńskiej, niesamowicie niedomyślny, nieśmiały uległy itp. Takich postaci najbardziej nie lubię.

Czy nie są w stanie zrobić dobrej komedii ecchi/harem lub podobnej zabawnej gdzie nie będzie tak głupiego i irytującego głównego bohatera ?
Czy może sami producenci anime nie myślą aż tyle żeby takie anime zrobić ?

« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2010, 08:53:32 pm wysłana przez anfan »

Offline Dembol_

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #1919 dnia: Styczeń 10, 2010, 10:52:19 pm »
Bohater jest taki po to by mógł sięzn im identyfikować przeciętny fan anime.
Prawdziwi mężczyźni wyginęli w anime lat 80-90 i teraz takich ze świeczką szukać.

 

anything