trawa

Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 386842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CoraX

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2175 dnia: Maj 27, 2010, 05:11:44 pm »
Oczywiście, że nie jesteś. Przecież gdybyś był, to każdy by o tym wiedział.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2176 dnia: Czerwiec 29, 2010, 01:18:57 am »
Szkoda że mamy regulamin taki jaki mamy. Znalazłem bowiem stronę grupy subberskiej, która zajmuje się... przywracaniem cenzury w odcenzurowanych wersjach BD. Po prostu zastępują niektóre sceny w swoim ripie kadrami wziętymi z cenzurowanej wersji TV. A to tłumaczenie ich szefa dlaczego to robią, to trzeba by było przeczytać samemu (dlatego żałuję że nie mogę zalinkować). Doprawdy, myślałem że pod względem wydziwiania na dzisiejsze anime nic mnie już nie zaskoczy, zwłaszcza po treningu jaki dostałem od pewnej strony z recenzjami (niech będzie że od konkretnych kilku osób dla niej piszących). Tymczasem okazuje się, że głupota ludzka zaiste jest niezmierzona.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2177 dnia: Czerwiec 29, 2010, 01:22:41 am »
Tenchi nikt ci nie każe podawać linków. Ale nazwę tej strony możesz tu podać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2010, 01:46:21 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2178 dnia: Czerwiec 29, 2010, 01:34:30 am »
Dobra, poszukaj sobie czegoś co się zowie MDC Fansubs. Tam wchodzimy w "remuxes & re-encodes" i dalej szukamy Seiken no Blacksmith.
Biedactwo chce się cieszyć najlepszą jakością, ale nagość kole jego dziewicze oczęta. LoLoLoL, po prostu nie mogę przestać z tego brechtać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2010, 01:40:12 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2179 dnia: Czerwiec 29, 2010, 01:45:56 am »
Mówisz o tym
Cytuj
I'll be re-releasing Episodes 1 and 2 using a modified version of   Coalgirls' release. Other episodes that need censoring are episodes 5,   7, and 11. I will hopefully do them sometime in the next couple of   weeks. 

To anime już jest wydane w całości na Blu-Ray.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2010, 01:49:01 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2180 dnia: Czerwiec 29, 2010, 01:49:57 am »
Tak, między innymi. Pojedź sobie w dół, przy releasie pierwszych dwóch odcinków dokładnie wyjaśnia dlaczego zdecydował się na ten krok. A potem czytnij komentarze. Po prostu beczka śmiechu.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2181 dnia: Czerwiec 29, 2010, 01:55:09 am »
Cytuj
I'm a quality fanatic, but I also don't want to watch any nudity. This   presents a dilemma... for example the Blu-Ray version of The Sacred   Blacksmith has scenes which were censored in the TV version, but not in   the Blu-Ray version. All of a sudden it occurred to me... why not   replace those scenes on the Blu-Ray version with the scenes from the TV   version?

As a result I re-encoded the release (linked at the   bottom of this post) to have the TV censored version for the uncensored   scenes. This amounts to about 2 seconds of video for each episode. It   was just the video that was changed, not the audio. I upscaled the HDTV   (MX rips) to 1080p using lanczos resizing. It doesn't look as good as   the rest of the video... but as I said it's only about 2 seconds. There   is an extremely minor quality loss from re-encoding the video, but it   shouldn't be noticeable (SSIM mean is within 99.4%).

For those   wondering, the censors are at:
Episode 1, 14:37 (where Cecily tells   Luke she wants him to look at her)
Episode 2, 8:26 (where Cecily's   Breastplate cracks off)

Modified version of gg's subs (not by me,   but by the poster of the original release)
1920x1080 Blu-Ray video
AAC   audio

Prawdę mówiąc dopóki są wersje bez cenzury to nie ma to dla mnie znaczenia.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2182 dnia: Czerwiec 29, 2010, 01:58:31 am »
Wypadałoby jeszcze wkleić jeden z komentarzy, ten o postrzeganiu kobiety jako obiektu seksualnego, ale mniejsza z tym. Generalnie masz rację - póki są wersje dla normalnych ludzi, to niech tam sobie gościu montuje w zaciszu domowym co tylko mu się żywnie podoba. Ale musi się liczyć z tym, że gdy wyjdzie do szerszej publiki, ta może go za to wyśmiać. Co właśnie ja przez cały czas czynię i wciąż nie mogę przestać.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2183 dnia: Czerwiec 29, 2010, 08:03:43 am »
Znalazłem bowiem stronę grupy subberskiej, która zajmuje się... przywracaniem cenzury w odcenzurowanych wersjach BD. Po prostu zastępują niektóre sceny w swoim ripie kadrami wziętymi z cenzurowanej wersji TV. A to tłumaczenie ich szefa dlaczego to robią, to trzeba by było przeczytać samemu (dlatego żałuję że nie mogę zalinkować). Doprawdy, myślałem że pod względem wydziwiania na dzisiejsze anime nic mnie już nie zaskoczy, zwłaszcza po treningu jaki dostałem od pewnej strony z recenzjami (niech będzie że od konkretnych kilku osób dla niej piszących). Tymczasem okazuje się, że głupota ludzka zaiste jest niezmierzona.

Grupy fansuberskie i tak łamią prawo wydając swoje fansuby, to co robią, robią a darmo.
Tenchi Tobie po raz kolejny mylą się wymagania odnośnie rzeczy "darmowych"  i tymi za które musisz płacić.
Nie chcesz nie ściągaj, nikomu na złość nie zrobisz że nie sięgniesz po fansuba.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2184 dnia: Czerwiec 29, 2010, 09:11:15 am »
Abstrahując od zagadnienia cenzury, samo
Cytuj
I upscaled the HDTV   (MX rips) to 1080p using lanczos resizing. It   doesn't look as good as   the rest of the video...
totalnie mnie zniszczyło.

Upscale'owanie 720p na full HD to jak podejście do VW Golfa i powiedzenie "Dzisiaj robisz za Monster Trucka". Pewnie, są magicy, którzy i to potrafią, ale użycie samego resizera to nawet nie poziom wiejskiego tuningu.

A myślałem, że to polskie grupy hardsubowe są najbardziej podupadłe...
I'd like to be a tree

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2185 dnia: Czerwiec 29, 2010, 09:11:30 am »
Czytając wątek przypomniała mi się inna sprawa, która zaczyna mnie coraz bardziej irytować. A chodzi mianowicie o filmy w wersji z napisami. Nie anime ale zwykłe fabularki. Od pewnego czasu coraz trudniej znaleźć film który nie jest w wersji z lektorem. Wychodzi z ludzi wtórny analfabetyzm, chroniczna ślepota i po prostu najzwyklejsze lenistwo. Znowu wychodzi ogłupiająca rola telewizji, która zamiast wymuszać pewne nawyki odnośnie zachowań idzie po najmniejszej linii oporu (musiałem gdzieś wyrzucić swoje żale).

Upscale'owanie 720p na full HD to jak podejście do VW Golfa i powiedzenie "Dzisiaj robisz za Monster Trucka". Pewnie, są magicy, którzy i to potrafią, ale użycie samego resizera to nawet nie poziom wiejskiego tuningu.
Szpachla! Szpachla! Szpachla!
Ciekawe czy jest jej odpowiednik w tej dziedzinie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2186 dnia: Czerwiec 29, 2010, 09:29:39 am »
Szpachla! Szpachla! Szpachla!
Ciekawe czy jest jej odpowiednik w tej dziedzinie.

No właśnie sam resizer. Powiększa piksele, i tyle. Gdyby facet pobawił się filtrami wyostrzającymi + dorzucił antialiasing, efekt byłby sporo lepszy. A tak grupa poszło po najmniejszej linii oporu. Bali się wydłużyć kodowanie (kilka minut dla tych dwóch sekund, zgroza...).
I'd like to be a tree

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2187 dnia: Czerwiec 29, 2010, 01:57:21 pm »
Grupy fansuberskie i tak łamią prawo wydając swoje fansuby, to co robią, robią a darmo.
Tenchi Tobie po raz kolejny mylą się wymagania odnośnie rzeczy "darmowych"  i tymi za które musisz płacić.
Człowiek sprytny ustawi się tak, że nie będzie musiał płacić prawie za nic.

Cytuj
Nie chcesz nie ściągaj, nikomu na złość nie zrobisz że nie sięgniesz po fansuba.
Nie mam zamiaru ściągać takiego syfu, ale mam zamiar się pośmiać z tego gościa. Bo śmieszy mnie fakt, że rysunkowa golizna może kaleczyć czyjeś oczy. I co, może mi nie wolno się z tego śmiać? Ty mi zabronisz?
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Konował

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2188 dnia: Czerwiec 29, 2010, 02:03:09 pm »
Człowiek sprytny ustawi się tak, że nie będzie musiał płacić prawie za nic.

Czyli złodziej ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2189 dnia: Czerwiec 29, 2010, 02:23:17 pm »
Nazywaj to jak chcesz, do mojej tzw. moralności nie dotrzesz, bo jej po prostu nie mam. Tak - ściągam z sieci na potęgę, nie - nie mam zamiaru przestać ani płacić za to co mogę ściągnąć, nie - nie mam z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia. Tym bardziej że spora część muzyki której słucham nie jest już do kupienia praktycznie nigdzie. Podobnie z grami: może i dałbym radę jakoś ściągnąć z Japonii oryginalny cartridge czy płytkę z grą, ale żeby je uruchomić potrzebowałbym także starych konsol lub komputerów, a ich obecne ceny czasem przebijają obecnie będące na topie sprzęty. Zaś dlaczego od polskich wydań anime wolę fansuby tłumaczyłem już gdzieś indziej.
Więc przepraszam cię Konował, ale pod tym względem trafiłeś na złą osobę. :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2010, 02:27:12 pm wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.