trawa

Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 386673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2325 dnia: Sierpień 03, 2010, 11:19:59 am »
No ja od początku wiedziałem kto to "gothic lolita". Nawet klika na żywo widziałem i to już dobre dziesięć lat temu. Po prostu tak na żywo jak i w anime takie osoby/postacie nie bardzo mnie interesują. I tyle.

ps. podejrzewam, że w Japonii gothic lolitki mają tyle samo zwolenników co moe czy tsundere - inaczej nie pojawiały by się tak często w anime.
Na żywo to byle co (no chyba, że naprawdę bardzo ładna nastolatka jest gothic lolita). W anime wyglądają pięknie bo są śliczne.
Ale nie zawsze rozpoznasz zawsze w anime gothic lolita (popatrz na anidb i zauważ, że na pewno nie wiedziałeś że te wszystkie postacie to gothic lolita).
Gothic lolita to również odpowiedni charakter czyli zazwyczaj taki opanowany, wyważony, inteligentny itp. Właśnie za to je najbardziej lubię.

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2326 dnia: Sierpień 03, 2010, 11:23:43 am »
Z tego co tam widziałem to za ciekawe i fajne postacie uznał bym z góra 3.  Z resztą niewiele więcej postaci znam, bo anime w których występują nawet nie mieszczą  się na mojej liście tytułów, którymi warto by się zainteresować.
Z tego wynika, że skoro anime w których występują gothic lolita nie uważam za ciekawe to same postacie również w większości za takie uważam.
Pokrętna logika ale chyba oddaje mój stosunek do tematu.

Ostrzegam, że jeśli napiszesz, że się nie znam, piszę głupoty lub kretynizmy, to nie ręczę za siebie.
To jest moja osobista ocena tego typu postaci i nikomu nie bronię się nimi zachwycać.
Ale jeśli zaczniesz robić wycieczki do mojego gustu to 20 procent Tenchiego będzie niczym.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2010, 11:27:54 am wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2327 dnia: Sierpień 03, 2010, 11:27:55 am »
Też większości postaci nie znam. Za to lubię i z nam Pachira :smile: Tylko z tym opanowanie, wyważeniem i inteligencją to u niej krucho :biggrin: Prawda taka, że gothic lolita w Japonii to głównie strój.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2328 dnia: Sierpień 03, 2010, 11:37:32 am »
Z tego co tam widziałem to za ciekawe i fajne postacie uznał bym z góra 3. 
Ja bym powiedział, że trzy to w jednym anime czyli na przykład doskonałym "Rozen Maiden".
Jednak chyba większości anime (z anidb) nie oglądałem z takimi postaciami.

Powiem szczerze jednak, że ta lista na anidb jest beznadziejna. Nawet nie ma tam postaci z 11 eyes i zapewne mnóstwa innych również.
Też większości postaci nie znam. Za to lubię i z nam Pachira :smile: Tylko z tym opanowanie, wyważeniem i inteligencją to u niej krucho :biggrin: Prawda taka, że gothic lolita w Japonii to głównie strój.
No tak Pachira to chyba najlepsza postać z tamtego anime. No i właśnie  zastanawiając się nad tym czy gothic lolita to strój czy charakter można dojść do wniosku, że te dwa elementy nie muszą być powiązane, ale często jednak charakter jest taki jak napisałem np Freya z Chobits, Liselotte z 11 eyes, Suigintou, Barasuishou z Rozen Maiden, Cossette d`Auvergne z Cosette, Kamikawa Mayuko z Sola
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=4563
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=6858
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=6857
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=7277
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=character&charid=2334

 Owszem w komediach jak Magical Pokaan często jest inaczej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2010, 01:29:22 pm wysłana przez anfan »

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2329 dnia: Sierpień 03, 2010, 04:20:59 pm »
Nijak nie kręcą mnie blade, opanowane dziewczynki w falbankach. Tak po prostu.
Może i się mylę, bo ekspertem w dziedzinie nie jestem, ale gothic lolity mają straszyć w seriach horrorowatych i śmieszyć w komediach.
A w SF i cyberpunku po prostu trudno taką spotkać.
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2330 dnia: Sierpień 03, 2010, 05:04:30 pm »
Nijak nie kręcą mnie blade, opanowane dziewczynki w falbankach. Tak po prostu.
Może i się mylę, bo ekspertem w dziedzinie nie jestem, ale gothic lolity mają straszyć w seriach horrorowatych i śmieszyć w komediach.
A w SF i cyberpunku po prostu trudno taką spotkać.
Jak ktoś płytko podchodzi do postaci w anime to potem tak ma.
Nie można tak głupio uogólniać lecz to niestety cecha pewnej części fanów anime.
Gothic lolity nie mają ani straszyć ani śmieszyć. Nie wiem skąd takie bzdurne wnioski wymyśliłeś. Najpierw powinieneś obejrzeć te anime co wymieniłem. Takie postacie są zazwyczaj idealne, a jeśli nawet nie to rewelacyjny mają styl.

Offline Sir_Ace

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2331 dnia: Sierpień 03, 2010, 06:20:41 pm »
Niedarzenie sympatią twoich ulubionych postaci to płytkie podejście? Od kiedy?
I'd like to be a tree

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2332 dnia: Sierpień 03, 2010, 06:26:05 pm »
Niedarzenie sympatią twoich ulubionych postaci to płytkie podejście? Od kiedy?
Nie tyle moich, ale większości fanów anime. Oczywiście, że nie chodzi o niedarzenie sympatią. Gothic lolita to po prostu pewien styl (wyglądu i/lub charakteru) i to wszystko. Nie mają te postacie jakiegoś konkretnego celu w anime (poza tym, że mają się podobać). Z tym, że na podstawie tych anime co oglądałem stwierdzam, że to jedne z najfajniejszych żeńskich postaci. Pisząc ogólnie wygląd ma pewien wpływ na charakter, a charakter na wygląd.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2333 dnia: Sierpień 03, 2010, 06:26:49 pm »
Udowodnij, że większości.

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2334 dnia: Sierpień 03, 2010, 06:41:56 pm »
Popieram Wilka.
Przedstaw niezależne dane statystyczne.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2335 dnia: Sierpień 03, 2010, 07:03:22 pm »
Udowodnij, że większości.
Popieram Wilka.
Przedstaw niezależne dane statystyczne.
Zwracacie uwagę nie na to co powinniście. Te procenty co podaję nie muszą mieć potwierdzenia, a wynikają po prostu z tych opinii/ocen średnich co widziałem.
Nikt wam nie każe w to wierzyć.

Offline Hunter Killer

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2336 dnia: Sierpień 03, 2010, 07:46:32 pm »
Te procenty co podaję nie muszą mieć potwierdzenia,

To po co je podajesz skoro nie mają potwierdzenia, to tak samo jak bym stwierdził iż 80% ludzi nie oglądało Matrixa...
a wynikają po prostu z tych opinii/ocen średnich co widziałem.
Czyli nie mają żadnej wartości merytorycznej, bo każdy może wstawiać swoje procenty.
Nikt wam nie każe w to wierzyć.
To łudziłeś się?

A na koniec powiem, że najbardziej lubię 12% w trójniaku, w sumie też nie podam dokładnej statystyki i podstawy, ale 90% ludzi uwielbia trójniaka.  :smile:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2337 dnia: Sierpień 03, 2010, 07:55:27 pm »
Bez przesady. Jestem pewien, że błąd w tych procentach co napisałem to maksymalnie kilkanaście procent, a ty mi tu się wygłupiasz.  :smile:

Przecież jeśli się orientuję w świecie manga/anime to z dużym prawdopodobieństwem można uznać za prawdziwe te moje wnioski.

Dziwne jakby ktoś napisał, że nie podobają mu się gothic lolita.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2338 dnia: Sierpień 03, 2010, 10:44:11 pm »
Ale jeśli zaczniesz robić wycieczki do mojego gustu to 20 procent Tenchiego będzie niczym.
Hihi, czyżbym wytyczał nowe szlaki...?

Jak ktoś płytko podchodzi do postaci w anime to potem tak ma.
A jak podchodzić do rysunkowych, nieistniejących postaci? Traktować jak żywe, zakochiwać się w nich?
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2339 dnia: Sierpień 03, 2010, 11:08:14 pm »
A jak podchodzić do rysunkowych, nieistniejących postaci? Traktować jak żywe, zakochiwać się w nich?
Niektórzy tak robią, ale ja do tego nie namawiam nikogo.

Po prostu oglądając anime (kilkanaście odcinków w dzień/dwa) można dosyć mocno polubić dane postacie więc jakby to powiedzieć przejmujesz się ich losem. Oczywiście wszystko zależy od tego czy i jak polubisz dane postacie. Bo jeśli ich nie lubisz/są ci obojętne to wiadomo.

Chyba nie muszę pisać jakie postacie najbardziej lubię (najpierw charakter, a potem wygląd).