Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 386672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2400 dnia: Listopad 11, 2010, 03:09:14 pm »
Strasznie wymyślnych sposobów się chwytacie, żeby nie czytać postów anfana.
Nie wystarczy ich po prostu, no nie wiem, nie czytać?

Zresztą czepiacie się bez powodu. Po powrocie zachowuje się wyjątkowo grzecznie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2401 dnia: Listopad 16, 2010, 12:57:14 am »
Tak odnośnie rozważań nad anime.

Ciekawe dlaczego shoujo zazwyczaj są jednymi z najgorszych i najgłupszych anime jak również mają najbardziej beznadziejną i ubogą oprawę graficzną. Przez coś takiego nawet nie chce się tego czegoś oglądać. Przejrzałem trochę I odcinek Kaichou wa Maid-sama.

Czy to chodzi wyłącznie o budżet ?  Czy może celowo w taki sposób robią te tła ? Przecież nawet Akikan lepiej wyglądało od tego czegoś.


 
     
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 01:10:10 am wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2402 dnia: Listopad 16, 2010, 08:22:15 am »
O, rozsądny post, to odpowiem.

Bo to anime kierowane do dziewczyn, którym to prawdopodobnie nie przeszkadza, i które skupiają się na innych rzeczach niż Ty. I tak naprawdę nie są też głupie - są naiwne i wyidealizowane, i widać tego dziewczynom potrzeba.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2403 dnia: Listopad 16, 2010, 05:54:51 pm »
Wilku wiem o co ci chodzi, ale jakie to usprawiedliwienie dla strony wizualnej ? To znaczy, że dziewczyny nie interesuje nic więcej oprócz postaci (bo te wyglądały dobrze) więc tła mogą być byle jakie ? Nie wiem, ale może tak bardzo uproszczone obrazki to jakiś celowy styl.

« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 05:59:14 pm wysłana przez anfan »

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2404 dnia: Listopad 16, 2010, 06:34:28 pm »
W sumie to sam odpowiedziałeś sobie na to pytanie.  Taki jest styl. A spowodowany jest właśnie skupianiem uwagi widza na postaciach i relacjach. Zbyt rozbudowane tła mogły by tylko rozpraszać.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2405 dnia: Listopad 16, 2010, 10:20:30 pm »
O, rozsądny post, to odpowiem.
Mówisz? Wrzuciłem go do kategorii "czepialskie", ale może... czepiam się.

W sumie to sam odpowiedziałeś sobie na to pytanie.  Taki jest styl. A spowodowany jest właśnie skupianiem uwagi widza na postaciach i relacjach. Zbyt rozbudowane tła mogły by tylko rozpraszać.
Dzięki stary. Właśnie to samo chciałem tu wczoraj napisać, ale jakoś tak kompletnie nie szło mi ubranie tego w słowa.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2406 dnia: Listopad 16, 2010, 11:37:53 pm »
No właśnie taki styl z tym, że ja takiego czegoś nie akceptuję, a powiem nawet więcej gdyż często takie anime jest u mnie skreślone. Nie lubię oglądać czegoś na co nie można patrzeć (bo nie ma właśnie na co). Dla mnie ładne tła ( budynki, miasta, przyroda itp) są bardzo istotne i mają duży wpływ na przyjemność z oglądania anime. Czym bardziej realistyczne dokładne tła tym lepiej.

Oczywiście zapewne są tacy, którzy nawet takie tła jak w Kaichou wa Maid-sama itp lubią. Odnośnie tego skupiania się na postaciach to raczej ładne tła nie mają nic do tego. Postacie powinny być w realistycznie wyglądających miejscach, a nie otoczone jakimiś dziecinnymi rysunkami, które są właśnie tłem.

« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2010, 11:46:12 pm wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2407 dnia: Listopad 16, 2010, 11:53:43 pm »
Dodaj trochę szarości, a nie tylko "lubią" i "nie lubią", bo są też tacy których tła ani trochę nie interesują i nie zwracają na nie uwagi. Jeżeli postacie są sympatyczne, a to co dzieje się między nimi wystarczająco wciągające, to mogą być nawet na białym tle jeśli o mnie chodzi.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2408 dnia: Listopad 17, 2010, 12:02:35 am »
Dodaj trochę szarości, a nie tylko "lubią" i "nie lubią", bo są też tacy których tła ani trochę nie interesują i nie zwracają na nie uwagi. Jeżeli postacie są sympatyczne, a to co dzieje się między nimi wystarczająco wciągające, to mogą być nawet na białym tle jeśli o mnie chodzi.
Może być i tak:)
Jednak brzydkie tła (lub beznadziejne jak w Kaichou) od razu mi się kojarzą z niskim budżetem choć akurat postacie w tym anime wyglądają bardzo ładnie.

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2409 dnia: Listopad 17, 2010, 12:15:45 am »
Nie chciałbym tutaj generalizować, ale zdaje mi się że serie TV zazwyczaj mają właśnie niskie budżety.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2410 dnia: Listopad 17, 2010, 12:22:46 am »
Nie chciałbym tutaj generalizować, ale zdaje mi się że serie TV zazwyczaj mają właśnie niskie budżety.
Najwyższe mają filmy kinowe lecz serie TV zazwyczaj można rozpoznać po stronie wizualnej. Jestem pewien, że taki Railgun miał wysoki budżet. Nie da się zrobić tak świetnego wizualnie anime z niskim budżetem. A nawet takie K-On, Sora no Woto też musiały sporo kosztować jak również Toradora i dziesiątki innych serii TV.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2010, 12:25:47 am wysłana przez anfan »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2411 dnia: Listopad 17, 2010, 12:45:44 am »
Cóż, nie powiem ci dlaczego J.C.Staff nie pożałowało forsy na tła w Railgunie, a w Maid-sama już pożałowało. Może faktycznie założyli że szkoda kasy wywalać na jakieś shoujo i mają ważniejsze (czytaj: bardziej opłacalne) projekty na głowie.
O widzisz, skoro już o tym mowa. Gdy widzę ładne tła, to potrafię je docenić. Właśnie mi przypomniałeś, że tła w Railgunie i mi się bardzo podobały. Ale jak pisałem powyżej - jeżeli dla odmiany są mierne, to nawet tego nie zauważam. Toradora! miała ładne tła, powiadasz? To możliwe - zbyt byłem zajęty ślinieniem się na Taigę żeby na nie patrzeć. Sprawdzę to podczas drugiego oglądania.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2010, 12:49:04 am wysłana przez cpt. Misumaru Tenchi »
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Shirosama

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2412 dnia: Listopad 17, 2010, 01:24:13 am »
Toradora! miała ładne tła, powiadasz? To możliwe - zbyt byłem zajęty ślinieniem się na Taigę żeby na nie patrzeć. Sprawdzę to podczas drugiego oglądania.
Bardziej bym powiedział, że ogólnie graficznie to anime było dobrze wykonane. Zapomniałem wspomnieć o Kurokami. To jest na pewno anime świetne wizualnie.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2413 dnia: Listopad 17, 2010, 05:10:53 am »
Cóż, nie powiem ci dlaczego J.C.Staff nie pożałowało forsy na tła w Railgunie, a w Maid-sama już pożałowało. Może faktycznie założyli że szkoda kasy wywalać na jakieś shoujo i mają ważniejsze (czytaj: bardziej opłacalne) projekty na głowie.

Nie tyle szkoda, co nie ma potrzeby. To tak jak przystrajać prezent gdy wiadomo, że ktoś przystrojenia w kulkę zwinie i wyrzuci nie zwracając na nie większej uwagi.

Offline Ganossa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2414 dnia: Listopad 17, 2010, 07:29:19 am »
Sorry Anfanie ale nie jesteś grupą docelową shoujo anime (czy może się mylę?) więc twoje zdanie się nie liczy w oczach producentów.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

 

anything