trawa

Autor Wątek: Rozważania około animcowo-mangowe  (Przeczytany 386682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2445 dnia: Grudzień 15, 2010, 09:46:58 pm »
Inną sprawą będzie też autocenzura samych twórców (i chyba na to najbardziej liczą ustawodawcy).
This
http://www.sankakucomplex.com/2010/12/13/mangaka-my-publisher-has-banned-school-uniforms/
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2446 dnia: Grudzień 15, 2010, 10:02:39 pm »
Cytuj
Albo przepis pozostanie martwy, albo będzie stosowany wyjątkowo restrykcyjnie co spowoduje masową wyprowadzkę wszystkich firm, których on dotyka. W dobie permanentnego kryzysu w Japonii znajdą się inne miast, które przyjmą je z otwartymi ramionami. A gdy rządzący Tokio zobaczą w budżecie jaki spadek dochodów to wywołało zapewne zmiękczą stanowisko.
Japonia Japonią, ale wątpię, żeby dystrybucja mangi stanowiła więcej niż 1 promil ich PKB.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Fillo

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2447 dnia: Grudzień 15, 2010, 10:17:17 pm »
Notabene : w Japonii wzmożona cenzura zawsze towarzyszyła okresom reform.

Offline Konował

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2448 dnia: Grudzień 15, 2010, 10:35:36 pm »
tak przyglądam się dyskusji o zmianie prawa w Japonii i wydaje się ona bardzo podobna do zamieszania związanego z wywiadem papieża.
Nowa encyklika co najwyżej zostanie wspomniana na serwisie katolickim, bo nikt się nią nie interesuje, ale wystarczy że Benedykt napomknie jednym zdaniem o prezerwatywach to cały kraj ma co komentować przez tydzień.
Wyłapaliście słowa klucze: cenzura i erotyka i się zaczęło...


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hunter Killer

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2449 dnia: Grudzień 15, 2010, 10:52:08 pm »
Słowo klucz jest ważne. ;)

Japonia Japonią, ale wątpię, żeby dystrybucja mangi stanowiła więcej niż 1 promil ich PKB.
Kiedyś gdzież czytałem iż rynek MiA w Japoni to niecałe 20% PKB, ale ile w tym prawdy to nie wiem i sam raczej nie mam przekonania do tych 20%.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2450 dnia: Grudzień 15, 2010, 11:00:01 pm »
Wyłapaliście słowa klucze: cenzura i erotyka i się zaczęło...
Morał z tego jest taki - niech nie pieprzą głupot to my niczego wyłapywać nie będziemy musieli.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2451 dnia: Grudzień 16, 2010, 01:39:48 am »
Cytuj
Kiedyś gdzież czytałem iż rynek MiA w Japoni to niecałe 20% PKB, ale ile w tym prawdy to nie wiem i sam raczej nie mam przekonania do tych 20%.
No bez jaj. Chyba 20% dochodów ze sprzedaży książek?

Ja wiem, że Japończycy są dziwni, ale jeżeli na samej mandze trzepią 20% PKB to trochę tak, jakby u nas połowa dochodu narodowego pochodziła ze sprzedaży komiksów z Kaczorem Donaldem.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Konował

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2452 dnia: Grudzień 16, 2010, 10:14:29 am »
Morał z tego jest taki - niech nie pieprzą głupot to my niczego wyłapywać nie będziemy musieli.

Myślisz że tylko oni mają durne przepisy? Zależy jak media przedstawia sprawę, co potwierdza link który wrzuciłeś
http://www.sankakucomplex.com/2010/12/13/mangaka-my-publisher-has-banned-school-uniforms/

pewnie podobna sytuacja do tej kiedy to w Polsce złe przepisy chciały pogrążyć biednego piekarza który "chleb rozdawał bezdomnym"


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2453 dnia: Grudzień 16, 2010, 11:14:27 am »
pewnie podobna sytuacja do tej kiedy to w Polsce złe przepisy chciały pogrążyć biednego piekarza który "chleb rozdawał bezdomnym"

Tu ostrożnie, bo jakbyś zainteresował się tematem to mógłbyś się zdziwić, tak kryształowo sprawa nie wygląda. Tylko zwracam uwagę - w polemikę wdawać się nie chcę, bo i czasu brak i miejsce nie te.

Offline Lord Kupa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2454 dnia: Grudzień 16, 2010, 11:22:55 am »
pewnie podobna sytuacja do tej kiedy to w Polsce złe przepisy chciały pogrążyć biednego piekarza który "chleb rozdawał bezdomnym"
Tyle tylko, że ta "pomoc" nie wynikała wcale z dobroci serca :wink: .
http://www.pit.pl/pages/i/2698.php

Offline Konował

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2455 dnia: Grudzień 16, 2010, 11:39:41 am »
Wiem, że ta pomoc nie wynikała z dobroci serca, dlatego " "
Pani prowadząca na prawie podatkowym nam to wyjaśniła :)
Dlatego wszystko zależy od tego jak media przekażą sprawę bo fakty tylko przeszkadzają.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Lord Kupa

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2456 dnia: Grudzień 16, 2010, 12:05:22 pm »
Dokładnie. Póki co całą sprawę znamy głównie ze stron związanych z M&A i niestety ciężko stwierdzić co te nowe prawo ze sobą tak naprawdę niesie.
Z jednej strony pojawiają są obawy, że w Tokio nie będą mogły być publikowane materiały "drażliwe", co jednak wydaje mi się mocno przesadzone. Inne źródła sugerują, że część mang i anime przeznaczonej dotychczas dla młodzieży otrzyma łatę tylko dla dorosłych, co spowoduje utratę dochodów wydawnictw, a w dalszej kolejności zaowocuje autocenzurą*.
Jak będzie wyglądało to w praktyce, pożyjemy zobaczymy.


*Tak jak w Hollywood gdzie np.: ugrzeczniono Alien vs. Predator by dostał PG-13.

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2457 dnia: Grudzień 16, 2010, 12:50:11 pm »
Myślisz że tylko oni mają durne przepisy?
Że co proszę?? Guzik z pętelką mnie obchodzi że inni mogą mieć też durne przepisy, głupota jest zawsze głupotą a usprawiedliwianie jej "bo inni tak też robią" to poziom trzyletniego Józia z piaskownicy
Cytuj
Zależy jak media przedstawia sprawę
Media? LOL
Sankaku jest prywatnym, stricte tematycznym blogiem i choćbyś się bardzo napinał to ciężko zrobić z niego "media". Co oczywiście świadczy tylko o jego wiarygodności na plus - i dlatego się tą sprawą przejmuję. Bo istotnie, gdybym o całej tej akcji przeczytał tylko w wypocinach jakiegoś dyżurnego redaktorzyny w GazWybie to faktycznie można by było spokojnie ziewnąć i machnąć na to ręką.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline Konował

Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2458 dnia: Grudzień 16, 2010, 01:04:39 pm »
Sankaku   jest prywatnym, stricte tematycznym blogiem i choćbyś się bardzo   napinał to ciężko zrobić z niego "media". Co oczywiście świadczy tylko o   jego wiarygodności na plus - i dlatego się tą sprawą przejmuję. Bo   istotnie, gdybym o całej tej akcji przeczytał tylko w wypocinach   jakiegoś dyżurnego redaktorzyny w GazWybie to faktycznie można by było   spokojnie ziewnąć i machnąć na to ręką.

To że coś jest prywatne a nie publiczne jest wyznacznikiem wiarygodności? No może w krajach gdzie demokracje znają tylko z opowieści. Nie widzę większej różnicy miedzy tvp a tvn. A te przepisy uderzają w Sankakui to raczej nie dodaje mu wiarygodności, bo jego twórcy pewnie pierwsi petycję stworzą żeby móc fapować do rysowanych postaci.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Rozważania około animcowo-mangowe
« Odpowiedź #2459 dnia: Grudzień 16, 2010, 01:29:26 pm »
To że coś jest prywatne a nie publiczne jest wyznacznikiem wiarygodności?
Nie, jest wiarygodne bo się zna na tym o czym pisze. Z racji tego że właśnie zajmuje się tylko i wyłącznie swoim specyficznym tematem. I nie robi tego ani od dziś, ani od wczoraj.

Cytuj
No może w krajach gdzie demokracje znają tylko z opowieści.
A co ma piernik do wiatraka? Media w krajach demokratycznych automatycznie dostają łatkę wiarygodności? Teraz to ja chyba zajadów ze śmiechu dostanę.

Cytuj
A te przepisy uderzają w Sankakui to raczej nie dodaje mu wiarygodności, bo jego twórcy pewnie pierwsi petycję stworzą żeby móc fapować do rysowanych postaci.
Innymi słowy, byłby wiarygodny gdyby siedział jak trusia i o niczym nie pisał. Żeby idioci pokroju pana gubernatora mogli w spokoju nasrać wszystkim na głowę. Wot, istotnie demokratyczna wiarygodność.
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright