Autor Wątek: Czterdziestkowy Offtopic  (Przeczytany 390341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuki2483

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #615 dnia: Sierpień 27, 2009, 05:09:11 pm »
Hmmm.... kurde nie wiem.... a jaką armie najłatwiej malować? Największe problemy mam z nakładaniem złotego i białego... a co mi najlepiej idzie? hmmm chaos black:D a tak na serio to boltgun metal niezle idzie.

Offline kuki2483

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #616 dnia: Sierpień 31, 2009, 01:46:46 pm »
Ok, zdecydowałem się... chce zamówić jakiegoś battleforca:D Ok, więc możecie powiedzieć coś o tych eldarach, space marinsach i gwardii ipmerialnej cadianach? Tylko wytłumaczcie jaką walke preferują te armie i jaki styl gry, plusy i minusy?

Proszę o szybką odpowiedź( w miare możliwości)

Pozdrawiam i z góry dzięx za odp.

Offline Bern-HARD

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 336
  • Total likes: 0
  • Klub bitewniakowy "Rzeźnik" w Sopocie
    • Bernar DZIK !!!
Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #617 dnia: Sierpień 31, 2009, 11:05:42 pm »
Wiesz co, trudno to jest tak sprecyzować. Na pewno gwardia strzela, marinsi dowożą młotkowych i strzelają, a eldarzy to zależy jaką rozpiskę robisz sobie, ale przeważnie też herlaki i avatar musi dojść do combatu. Najlepiej to przejdź się na 2-3 turnieje lokalne i będziesz miał wtedy lepsze rozeznanie.
Hallo! Ich bin Berniczek, Hände hoch!!!

Offline b00g

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #618 dnia: Wrzesień 01, 2009, 07:30:42 am »
Najpierw zadaj sobie pytania: jak Ty chcesz grać? Czy wolisz armie ofensywną czy defensywną, elitarną czy liczną ? Jakie modele się Tobie podobają? Tyle w tym temacie.

pzdr.

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #619 dnia: Wrzesień 01, 2009, 09:50:30 am »
Kamil. (miszczu)

Offline Michaelius

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #620 dnia: Wrzesień 02, 2009, 11:31:17 am »
Jako syn marnotrawny postanowilem wrocic do grania w stara dobra czterdziestke :)

I powiadam wam po 3 letniej przygodzie z Rackhammem i PP to GW to sa male grzeczne kochajace graczy i majace sensowne ceny klimatyczne misie  :lol:

Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline PaulShin

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #621 dnia: Wrzesień 02, 2009, 11:34:14 am »
A są tacy krzyżowcy co mówią, że na odwrót. ;)

Offline gilthanas

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #622 dnia: Wrzesień 02, 2009, 12:40:53 pm »
Z moich obserwacji WM/Hordy i AT-43 juz prestaly byc modne w srodowiskach krytykow GW, teraz jest moda na Infinity i Flames of War ;)

Jak dla mnie to MW/Hordy przypomina MTG, kupujesz to co wychodzi i grasz tylko czescia modeli, budujac jakies chore kombosy i antykombosy, rozgrywka jest srednio wymagajaca. W sumie w 40tce tez kazda nowa armia jest coraz mocniejsza, ale da sie grac i starociami.
A ninja knows no fear.

Offline kuki2483

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #623 dnia: Wrzesień 02, 2009, 02:35:25 pm »
Najpierw zadaj sobie pytania: jak Ty chcesz grać? Czy wolisz armie ofensywną czy defensywną, elitarną czy liczną ? Jakie modele się Tobie podobają? Tyle w tym temacie.

pzdr.

Wolalbym armie defensywną, liczna i elitarna - to wszystkojedno. Podobają mi się marinsi z zakonu czarnych templariuszy i gwardia imperialna. Więc?

Offline the best of IG

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #624 dnia: Wrzesień 02, 2009, 02:46:42 pm »
Cytuj
Wolalbym armie defensywną, liczna i elitarna - to wszystkojedno. Podobają mi się marinsi z zakonu czarnych templariuszy i gwardia imperialna. Więc?
Obie armie są mocne, tempalrzy mają stary codex, ale nowego szybko nie bedzie, więc mozna skoojnie nimi zacząć, gwardia ma zaś nowy, niedawno wydany ( najnwowszy AFAIK  ;-) ). Tyle, ze templarzy to armia zdecydowania ofęsywna, tzn. taktykę bunkra z lufami też da sie zastosować, ale gwardia robi to nieporównywalnie lepiej. Templarzy są za to dużo lepsi w walce wręcz.

Cytuj
Z moich obserwacji WM/Hordy i AT-43 juz prestaly byc modne w srodowiskach krytykow GW, teraz jest moda na Infinity i Flames of War
Infinity to skirmisz, nie bitewniak ( choć pewne cechy z bitewniakiem dzieli ). Flames of war były by super ( bo, oparte na historii, bo dosć zbalansowane, bo zasady latwe i [prawie zawsze] logiczne ) i wogóle, ale modele mają rozmiar lilipuci a ceny podobe do tych z GW. Mam takie głupie wrażenia ze w  armii opartej na hordzie ruskiej piechoty jest mniej metalu niż w jednym pudle sternguardów  :p . Choć i tak całkiem możliwe, że jak wyjdzie podręcznik do kampanii wrześniowej ( ma być w przyszłym roku ) to i za ten system się zabieram.
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Offline kuki2483

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #625 dnia: Wrzesień 02, 2009, 03:29:32 pm »
Ale w walce z np. Orkami mialbym szanse wybrać? Bo zamówilem już na sfan.pl battleforce do IG ale bedą mieli go dopiero w polonie następnego tygodnia bo z wielkij brytanii sprowadzają  wiec nie chce mi sie tak dlugo czekac. Ale podoba mi się gwardia, i lubie armie które są bardziej nastawione na masówke nisz na kilku elitarnyuch ziomków;p

Offline the best of IG

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #626 dnia: Wrzesień 02, 2009, 03:36:58 pm »
Odpowiednio zmontowana gwardia kosi orki jak kombajn zborze  8) .
My little Space Marine
 I used to wonder what battle could be
 My little Space Marine
 Until you shared your bolter with me
 Big Tanks, tons of guns, a beautiful armor faithful and strong
 Sharing honor, it's an easy feat and the Emperor makes it all complete!
 Oh my little Space Marine
 Don't you know you are my very best battle brother!

Offline Yedli

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #627 dnia: Wrzesień 09, 2009, 09:50:00 am »
Z okazji dnia Tzeentcha (09.09.09.) wszystkim wyznawcom Centusia życzę wielu macek, czujków, odnóży, i bezkolizyjnej zmiany dróg.  :)

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline trej

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #628 dnia: Wrzesień 09, 2009, 10:15:09 am »
A dziękuje  :D :D

Offline Yedli

Odp: Czterdziestkowy Offtopic
« Odpowiedź #629 dnia: Wrzesień 09, 2009, 10:29:37 am »
A nie wiem czy zauważyłeś, ale w przetasowanym planie wydawniczym BL A Thousand Sons jest przed Prospero burns8)

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

 

anything