Autor Wątek: S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!  (Przeczytany 7157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

***

  • Gość
S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 08, 2007, 03:40:51 pm »
(patch 1.0003, poziom trudności: stalker)

Dłuugo czekałem na tę grę... Kiedy były pierwsze informację o jej tworzeniu? 2002? No, to mniej-więcej od tego czasu ;) Datę premiery przesuwano, opóźnienie było spore, a ja grę kupiłem miesiąc po tym, jak trafiła na półki sklepów...

Powiem szczerze trochę zniechęciły mnie recenzje, później doszedł gameplay na Hyperze... Niestety było w nich sporo prawdy  :?

Zacznę może od wymagań, bo według mnie są po prostu śmieszne. Nawet nie chodzi o to, co jest napisane na pudełku, tylko o to, jak ta gra działa na sprzęcie, który nie powinien mieć z nią większych problemów. Zacząłem na tych standardowych, w momencie, gdy wyszedłem na powierzchnię, gra zaczęła się tak ciąć, że zmniejszyłem ustawienia graficzne na naprawdę bardzo niskie... Nie jest to raczej kwestia oświetlenia, o którym pisał Gambit, bo nawet teraz (tj. przy oświetleniu statycznym i braku innych bajerów) gra mogłaby działać lepiej. Może to kwestia sterowników, teraz instaluję najnowsze- wieczorem drugie starcie.

Żeby było śmieszniej, jak dla mnie ta gra wygląda gorzej od HL2 :o
(a ten działał mi na najwyższych ustawieniach bez najmniejszych zgrzytów).

Ale przechodząc do samej gry. Wrogowie walcząc może i zachowują się inteligentnie tzn. próbują flankować, kryją się za przeszkodami, ale już w momencie, gdy się do nich nie strzela potrafią zrobić takie rzeczy, że... Ekhem, np. uciekłem przed patrolem żołnierzy i obserwuje ich z daleka, żołnierze idą celując do góry w okna budynku, gdzie wcześniej siedziałem. Niby wszystko ok. gdyby nie szli w grupce, ramię przy ramieniu :| Na koniec się tak zatrzymali stojąc w odległości ok. 5 cm od siebie. Granat to przydatna broń...

Strasznie naciągany jest system obrażeń. Ludzie żyjący w Zonie są chyba jacyś "lekko zmutowani". Ja naprawdę bardzo lubiłem Flashpointa, ale dlaczego w tej grze on jest taki jednostronny?

Samochodu brakuje bardzo, ale ja bym go raczej wykorzystał w innym celu, niż samo przemieszczanie się. Taki mobilny składzik, jak w Fallout 2 bardzo by się przydał :)

Widać, że gra miała być bardziej RPG i szkoda, że nie udało się tego zrealizować. Świat podzielony na obszary trochę mnie zdziwił, bo spodziewałem się raczej czegoś w stylu Obliviona tzn. ogromny obszar do eksploracji, z wieloma opuszczonymi budynkami, doczytywanie mapy w czasie gry, a tu nie największe mapy, z przechodzeniem na kolejne tereny w wyznaczonych punktach. Na dodatek cała ta wolność jest dość ograniczona, a to jakieś druty kolczaste, a to skażone pola... Naprawdę liczyłem na coś bardziej w stylu TES (chodzi mi oczywiście o eksplorację Zony).

Co mi się spodobało? Stalkerzy, którzy w wolnych chwilach ze sobą gadają, siadają przy ognisku i śpierwają ;) Co do spolszczenia mam mieszane uczucia- bardzo dobrze, że zostawiono rosyjskie dialogi, ale lektor... Niby fajnie (bo przypomina trochę filmy w TV :p), ale nie wiem, czy nie lepsze byłyby napisy. Poza tym już znalazłem jeden błąd- beczka w grze pojawia się jako barrel ;) :p Klimat znakomity i trochę szkoda, że potencjał gry nie został wykorzystany...

BTW: czy przedmioty w tej grze można komuś sprzedać? :| Chodzi mi o takie zabawki jak pistolety i karabiny, bo nie wiem, czy opłaca się to nosić...

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 08, 2007, 04:30:09 pm »
Cytat: "Norsefir"
BTW: czy przedmioty w tej grze można komuś sprzedać?  Chodzi mi o takie zabawki jak pistolety i karabiny, bo nie wiem, czy opłaca się to nosić...


Tak, można sprzedać. Na przykład Handlarzowi na początku. Pod opcjami dialogowymi, na samiutkim dole masz taki rdzawy przycisk "HANDEL"

Offline Bartez

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 08, 2007, 05:17:52 pm »
Mnie trochę zawiodła, bo to miała byś gra piękna, a wg. mnie określenie jej "świetną" jest lekkim przegięciem, no ale nie jest zła :)
aruto Fan
Dragon Ball Fan
Neon Genesis Evangelion Fan
Asuka Fan
ATI User
Coca Cola Drinker
MuOnline Fan

***

  • Gość
S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 08, 2007, 05:39:50 pm »
Cytat: "Gambit"
Tak, można sprzedać. Na przykład Handlarzowi na początku. Pod opcjami dialogowymi, na samiutkim dole masz taki rdzawy przycisk "HANDEL"

Tak, tak, wiem, że jest taka opcja jak handel, ale zwykle "zwykłym" stalkerom nie można opchnąć np. karabinów :) Natomiast jeśli chodzi o Handlarza, to nie wiedzieć czemu jak ostatnio do niego poszedłem, nie mogłem otworzyć drzwi :shock: Czy są jacyś inni kupcy, którym można sprzedać broń?

***

  • Gość
S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 18, 2007, 02:54:42 pm »
Przeszedłem niedawno...
Niewykorzystany potencjał :? Szczególnie widać to na późniejszych lokacjach, Prypeć- bardzo fajnie zrobiona, ogromna mapa, a przyjemność łażenia po niej nikła bo:
a) zawalona jest wrogami
b) i tak trzeba iść za "drużyną"

Naprawdę, na pewnym etapie Stalker bardzo mi się podobał, dokładniej jak już się przyzwyczaiłem do gry, ale jeszcze przed Czerwonym Lasem (co ciekawe, na tej mapie bardzo dobrze widać, że w grze miały być samochody). Mogliby jakoś bardziej rozbudować sprawy związane z rankingiem Stalkerów, misje poboczne często się powtarzają- widać, że są tworzone losowo. Szkoda, że przez większość lokacji prowadzeni jesteśmy za rączkę, wykonując związany z danym miejscem quest. Brak zapowiadanej eksploracji Zony...

Jeśli chodzi o 7 zakończeń, którymi tak bardzo chwalili się twórcy... Zacznijmy od tego, że sensownych zakończeń mamy 2 i można je odblokować niezależnie od stylu gry. 5 pozostałych zakończeń jest raczej dla ciekawostki, bo szczerze powiedziawszy, nie wiem, kto by je wybierał (tzn. jedno z tych pięciu, zamiast któregoś z tamtych dwóch ;)).

Jeśli chodzi o fabułę:
Cytat: "Spoiler"
Nie no, naprawdę trudno się było domyślić, że to główny bohater jest Strielokiem :roll:

Wątek Wolności i Swobody również niewykorzystany.
Szkoda, naprawdę :(

Pograć jak najbardziej można, powiem więcej warto, ale smutno jakoś się tak patrzy, na grę, która mogła być naprawdę dużo lepsza. Wygląda to co najmniej tak, jakby twórcy robili Stalkera przez kilka lat, a na rok przed premierą wszystko oprócz lokacji i silnika wywalili i zrobili nową grę :?

Offline _S_

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 26, 2007, 09:38:37 pm »
Mi gra się spodobała, ale jestem dopiero na początku bo nie mam czasu grać.

Norsefir jakiego masz kompa? U mnie(Athlon XP 2600+ @2100Mhz, 512MB DDR, GF6800XT) chodzi na najwyższych ustawieniach płynnie, a to nie jest jak na obecne czasy nic wielkiego. Jedynym problemem jest długi czas ładowania poziomów, ponad 10min ale może to wina mojego wina;)

gość1

  • Gość
S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 26, 2007, 09:46:28 pm »
U siebie, na lepszym konfigu, musiałem wyłączyć między innymi trawę i niektóre efekty graficzne. Po prostu silnik słaby. Mogli się bardziej przyłożyć.

***

  • Gość
S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 26, 2007, 09:58:05 pm »
Cytat: "_S_"
Norsefir jakiego masz kompa? U mnie(Athlon XP 2600+ @2100Mhz, 512MB DDR, GF6800XT) chodzi na najwyższych ustawieniach płynnie, a to nie jest jak na obecne czasy nic wielkiego. Jedynym problemem jest długi czas ładowania poziomów, ponad 10min ale może to wina mojego wina;)

A64 3000+, 1024, 7600GT

Po aktualce sterowników już było dobrze tzn. prawie bezstresowo na 1280x1024 ze statycznym oświetleniem (z częściowo dynamicznym teoretycznie można się było pomęczyć).

A to czego doświadczyłem na początku, to chyba był szok komputera spowodowany wyjściem z podziemnego sklepu Handlarza na powierzchnię ;)

Offline VIIIX

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 28, 2007, 06:04:51 pm »
Ech... chyba sie starzeję... Nic szczególnego w Stalkerze nie dane mi bylo ujrzeć, gra zaczeła mnie okrutnie nużyc gdzies po trzech godzinach grania, może kiedyś jeszcze dam jej szansę, tylko po co?

Offline Barcel_PL

S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 29, 2007, 05:27:27 pm »
Kupiłem sobie S.T.A.L.K.E.R.A. i nie żałuje:D

Lekko irytuje fakt ze kombinezony szybko sie zużywają i nie da sie ich naprawić:(

Co nie zmienia faktu ze klimacik ta gierka ma. Warto było czekać te 4 lata
Nigdy nie zapomnę poltergeistów w X18 i Mózgozwęglacza:D

***

  • Gość
S.T.A.L.K.E.R - Ukraiński Kozak!
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 29, 2007, 05:33:25 pm »
Na Filefront można znaleźć mod, który dodaje handlarzom opcję dialogową odnośnie reperowania przedmiotów. Warto zainstalować (jest nawet po polsku).

 

anything