Autor Wątek: NOWE FILMY GROZY  (Przeczytany 9182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kaktus+

NOWE FILMY GROZY
« dnia: Maj 13, 2007, 11:27:38 pm »
W tym temacie piszcie o filmach grozy/horrorach itp na których premierę kinową czekacie
od bless drum'n'bass...

Offline spidey

NOWE FILMY GROZY
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2007, 01:00:23 am »
Ja czekam na każdy, więc nie mam sensu chyba wypisywać? :p
Ale najbardziej na Day of the Dead remake, Vacancy, Alone, The Ocean, Plane Dead, Zombie Farm, 28 weeks later, Sin-Jin Smyth, Bell-Witch, Condemned, Captivity i jeszcze kilka innych.
W tym tygodniu mam też zamiar wybrać się na The Hills Have Eyes 2. Jedynka wyszła rewelacyjnie i jestem ciekaw czy kontynuacja jest równie dobra.

Offline Kaktus+

NOWE FILMY GROZY
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2007, 04:18:18 pm »
Zgadzam się odnośnie Wzgórza Mają Oczy...też się wybieram do kina...
od bless drum'n'bass...

Offline Anonimowy Grzybiarz

NOWE FILMY GROZY
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2007, 06:09:53 pm »
A ja chętnie zobaczę Zombie Farm - bardzo interesujący tytuł.
Jeden Zombie farmę miał... ;)

Offline Freudstein

NOWE FILMY GROZY
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2007, 10:41:06 pm »
Ja czekam na śmierć kina grozy, która nie może nadejść, albo może już dawno nadeszła?
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline spidey

NOWE FILMY GROZY
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2007, 11:16:11 pm »
Mógłbyś jakoś bardziej rozwinąć swoją myśl? Bo do końca nie rozumie - jak można czekać na śmierć kina grozy będąc jego fanem?

Offline Dr.Crane

NOWE FILMY GROZY
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2007, 03:37:17 pm »
Cytat: "spidey"
Mógłbyś jakoś bardziej rozwinąć swoją myśl? Bo do końca nie rozumie - jak można czekać na śmierć kina grozy będąc jego fanem?



W tym sęk ze on pewnie nie jest fanem kina grozy- co do mnie to z kina grozy czekam na "The Forest" a Andrew Bryniarskim choc nie wiem czy to nie bedzie jakis Gore bo to aktor z "Teksanskiej Masakry Pila Lancuchową" Glowny "bohater"- jakby kto pytal
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline Freudstein

NOWE FILMY GROZY
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2007, 10:43:21 am »
Miałem na myśli mniej więcej to, że złote czasy kina grozy skończyły się.... może gdzieś w połowie lat 90. Dzisiaj ten gatunek jest traktowany niepoważnie przez większość twórców i widzów.
Obecne "kino grozy" to bezsensowne remaki, powtarzanie ciągle tych samych historyjek w zmienionej oprawie i z cyfrowymi efektami. Albo mieszanie horroru z innymi gatunkami według zasady "3 w 1", bo więcej ludzi przyjdzie do kina.
Może moja opinia jest zbyt subiektywna, ale na pewno złoty okres już się skończył :cry:
Więc specjalnie nie czekam na nowe filmy, wolę oglądać starsze. ;)
THERE'S NO FIRE IN HELL, IT'S ONLY A MIRROR WALL ROOM... I TRIED TO MEET THE ONE WHO LOOKED LIKE THE OTHER... I ASKED HER NAME... ANNAISSE".

Offline Dr.Crane

NOWE FILMY GROZY
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2007, 12:16:45 am »
Cytat: "Freudstein"
Miałem na myśli mniej więcej to, że złote czasy kina grozy skończyły się.... może gdzieś w połowie lat 90. Dzisiaj ten gatunek jest traktowany niepoważnie przez większość twórców i widzów.
Obecne "kino grozy" to bezsensowne remaki, powtarzanie ciągle tych samych historyjek w zmienionej oprawie i z cyfrowymi efektami. Albo mieszanie horroru z innymi gatunkami według zasady "3 w 1", bo więcej ludzi przyjdzie do kina.
Może moja opinia jest zbyt subiektywna, ale na pewno złoty okres już się skończył :cry:
Więc specjalnie nie czekam na nowe filmy, wolę oglądać starsze. ;)


A propo tych starszych....przymierzam sie do obejrzenia Wicker Mana z 1973r.
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline spidey

NOWE FILMY GROZY
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2007, 01:37:38 am »
Cytat: "Freudstein"
Miałem na myśli mniej więcej to, że złote czasy kina grozy skończyły się.... może gdzieś w połowie lat 90. Dzisiaj ten gatunek jest traktowany niepoważnie przez większość twórców i widzów.
Obecne "kino grozy" to bezsensowne remaki, powtarzanie ciągle tych samych historyjek w zmienionej oprawie i z cyfrowymi efektami. Albo mieszanie horroru z innymi gatunkami według zasady "3 w 1", bo więcej ludzi przyjdzie do kina.
Może moja opinia jest zbyt subiektywna, ale na pewno złoty okres już się skończył :cry:
Więc specjalnie nie czekam na nowe filmy, wolę oglądać starsze. ;)

Rozumiem że jesteś fanem starszych filmów grozy, ale zupełnie nie zgodzę się z twierdzeniem że horrory skończyły się w połowie lat 90-tych. Jest to zwykły stereotyp, na który ostatnio zapanowała wręcz jakaś moda, wszędzie się słyszy jakie to kiedyś horrory były super a jakie teraz są beznadziejne. Wiele osób tak bardzo ceni horrory z lat 70 i 80 bo ma do nich ogromny sentyment i gdy oglądała je w wieku dziecięcym robiły po prostu większe wrażenie. Mimo że horrory oglądam odkąd pamiętam to według mnie w połowie lat 90 nastąpił rozkwit i renesans tego gatunku. Wszystkie horrory które cenię sobie najbardziej powstały w okolicach i po roku 2000. Poza tym kiedyś nie było azjatyckiego kina grozy, które osobiście uwielbiam a niektóre filmy made in asia uważam wręcz za genialne (Shutter, Tale of Two Sisters, Cinderella, Gabal, Bunhongsin). Tak samo remaki Teksańskiej masakry, Wzgórz czy Świtu stawiam dużo wyżej od pierwowzorów. Jeszcze taki jeden mały przykładzik - ostatnio kilkunastoletni kuzyn chciał żebym porzyczył mu kilka horrorów - dałem mu Dawn of the Dead remake, Zejście i Koszmar z ulicy Wiązów. Pierwszymi dwoma był zachwycony, a Koszmar nazwał komedią i w sumie nie trudno się z nim zgodzić. Prawda jest taka że większość starych horrorów w dzisiejszych czasach nie robi już żadnego wrażenia. Osobiście z wcześniejszych lat filmy które cenię mogę policzyć na palcach jednej ręki. Nawet ostatnio obejrzałem sobie Koszmar i co chwilę się podśwaidomię uśmiechałem (teksty w stylu - "Freddy Ci już nic nie zrobi, mamusia go zabiła" albo ostatnia scena :lol:). IMO nowe horrory mają lepszy klimat (trochę uogólniam), jednak wiem że jestem niestety odosobniony w tym przekonaniu ;)

Offline reboot

NOWE FILMY GROZY
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2007, 05:14:55 pm »
Ja nie czekam specjalnie na żadne filmy grozy, które mają wejść do kin, teraz skupiłem się bardziej na poznawaniu klasyki - mam już skompletowane wszystkie części "Obcego", poluję na kilka innych klasycznych horrorów / SF. Po seansie takich filmów jak "Piła", "Hostel" i inne tego typu popłuczyny, przestaję wierzyć w potencjał młodych twórców. Stawianie na efekty specjalne nie powinno mieć miejsca w filmach grozy, dla mnie liczy się tu atmosfera, muzyka, gra aktorska... Wolę film zrobiony w podziemiu za pół miliona dolców, niż pełen wodotrysków i latających kończyn (o fontannach krwi nie wspominając) horror z grupką nastolatków osaczonych przez kanibali albo innych zboczeńców. Może jakiś dziwny jestem?

Offline spidey

NOWE FILMY GROZY
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2007, 07:23:43 pm »
Ale nie powiesz chyba że takie filmy jak (wymienie kilka tytułów z ostatnich lat, które bardziej lub mniej stawiają głównie na brutalność i charakteryzują się sporymi budżetami) Świt Żywych Trupów remake, nowe Wzgórza mają oczy (I i II), Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną (oraz TCM: Beginning) czy np. Zejście to są słabe filmy bez klimatu? Przecież to perełki horroru (szczególnie dwa ostatnie) i nawet krytycy je docenili o czym świadczą prawie same dziewiątki i dziesiątki na różnych serwisach horrorowych. Jasne że taki Hostel czy Piła to filmy przeciętne co nie znaczy że nie ma innych dobrych horrorów "z grupką nastolatków osaczonych przez kanibali albo innych zboczeńców" ;). Też lubię filmy grozy które stawiają na klimat co nie znaczy że nie oglądam chętnie innego typu kina.

Offline reboot

NOWE FILMY GROZY
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 07, 2007, 08:07:07 pm »
Powiem Ci, że sam swego czasu (nawet całkiem niedawno) byłem zakochany w TCM i "Wzgórzach" (podobno remake - który oglądałem - lepszy od oryginału?), ale ja ostatnio lubię horrory o potworach z kosmosu i takie bardziej "psychologiczne", niż typowe slashery, ale co tam. Też da się obejrzeć...

Offline Dr.Crane

NOWE FILMY GROZY
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 07, 2007, 09:06:35 pm »
mi sie obie Masakry podobaly....jakos podoba mi sie ten klimat poludnia stanow -zakurzonych i zacinajacych sie starych plyt,  pożółkłych zdjec,wycinkow z gazet i psychodelicznej muzki....chyba obejrze  House of 1000 corpses ..cos czuje ze to bedzie podobny klimat..
ever see the sky, never touch the sun, nothing more left but run run run...

Offline reboot

NOWE FILMY GROZY
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 08, 2007, 03:32:34 pm »
"Dom" to bardzo dobry film. Reżyser zawarł w nim zarówno nową wizję wydarzeń znanych z takich filmów, jak m.in. właśnie "Teksańska", a zarazem dodał do tego sporą dawkę czarnego humoru, psychodelicznego klimatu i odrobinę okrucieństwa... no i wspaniałą muzykę we własnym wykonaniu.