trawa

Autor Wątek: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze  (Przeczytany 103408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryceros

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 14, 2008, 07:37:14 pm »
Oj... myślę, że każdy za cenę własnego życia, jest w stanie pomóc nawet największemu okrutnikowi, a jeśli dodatkowym bonusem jest podzielenie się bogactwem (toż ten nowy heros również jest pretendentem do zdobycia korony władzy), to już w ogóle ;-)

Cytat: Spider7
btw. Warto kupić tą nową edycję Talisman'u jak się ma starą dobrą Magię?
Najlepiej to pójść do sklepu i zerknąć czym się tak naprawdę te dwie gry różnią. Ktoś może Ci powiedzieć, że bardzo warto, kupisz i w ogóle Ci nowy Talisman nie podejdzie = pareset PLN w błotko.

Ja zostaję przy starej Magii, ale podkreślam, że nie znam tej nowej.
Szkoda mi pieniędzy, skoro jeszcze dużo zabawy stara może mi zaoferować.
Polecam ściąganie dodatków.
Niekiedy naprawdę profesjonalna robota!

Offline Gieferg

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 15, 2008, 01:25:39 pm »
Jeśli masz MiMa to nie warto.

Nowa wersja to dokładnie to samo, tyle że w nowej szacie graficznej (czy lepszej to kwestia gustu, mnie się nie podoba). Nie ma do tego na razie dodatków, a jeśli będą to tez będą to niemal dokładne kopie starych dodatków. Nie mówiąc o tym, że do starej jest masa dodatków autorskich (bo moje to nie jedyne, ale nie będe reklamował konkurencji :P ).

Offline Ryceros

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 16, 2008, 06:09:18 pm »
Jeśli rzeczywiście, to dokładnie to samo, to też bym odradzał.

Offline avon

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 02, 2008, 01:22:48 pm »
Mam pytanie dla zorientowanych, czy wyszła już tak długo zapowiadana polska wersja Talisman, czy wciąż można zakupić tylko angielską? Szukam jej i szukam i znaleźć nie mogę, a bardzo mi zależy!

Offline Łukasz_ANIMAg

MAGIA I MIECZ 2008 - POLSKA WERSJA :)
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 26, 2008, 03:52:31 pm »
Witam!

Pytania o polską wersję padają co chwilę więc zakładam nowy wątek. Już jest polska wersja najlepszej gry na świecie. Magia i Miecz doczekała się swojej nowej odsłony na miarę XXI wieku.

Można zobaczyć ją klikając na link poniżej. Mam już angielską wersję, no cóż tę chyba też kupię:) wiem, że wyjdzie dodatek z plastykowymi postaciami :).

Cieszcie oczka :), w przedsprzedaży gra o 20 zł taniej :) i z dwoma kartami promocyjnymi :)

Edit: Regulamin forum określa, że umieszczanie komercyjnych linków jest niedozwolone w związku z czym materiały dotyczące tej gry i opisane powyżej znajdziecie na tej stronie portalu a linka usuwam.
Inną kwestią jest to, że temat dotyczący tej gry już istnieje na forum dlatego dołączam do tamtych dyskusji.

CD Jack


Zapraszam
Łukasz Pach
www.bard.pl
lukpach@bard.pl
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2008, 08:34:00 pm wysłana przez CD Jack »

Offline Ryceros

Odp: MAGIA I MIECZ 2008 - POLSKA WERSJA :)
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 27, 2008, 11:41:30 pm »
E. Nie podoba mi się wcale.
Stara Magia dzięki tym czarnobiałym kartom ma swój niepowtarzalny klimacik. W dodatku tyle jest nieoficjalnych rozszerzeń, że naprawdę dużo czasu minie, zanim mi się to znudzi ;-)

Offline Glaeken

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 09, 2008, 10:21:26 pm »
Witam ekspertów !
Mam jedno pytanie.

Czy ktoś może mnie poinformować co konkretnie zawierał dodatek do Magicznego Miecza pt. Magia?
Co to były za karty ? Zdarzenia? Czary? Dodatkowe karty do innych dodatków?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam wszystkich :)

Offline Hamtaro666

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 12, 2008, 07:16:29 pm »
Mi się bardzo podoba nowe "kolorowe" wydanie. Niestety dziś jest już na co wydawać pieniążki :( W czasach gdy MiM się ukazało pierwszy raz niewiele było ciekawych rzeczy. A cena nowego wydania dość spora :(

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 26, 2009, 03:50:12 pm »
Wydawnictwo Fantasy Flight Games zapowiedziało właśnie wydanie pierwszego, dużego dodatku do czwartej edycji gry "Talisman", znanego w naszym kraju pod tytułem "Magia i Miecz". Dodatek będzie nosił tytuł "Talisman: The Dungeon" (Podziemia) i będzie zawierał nową planszę, nowe zasady oraz wiele innych nowości. Więcej szczegółów możecie znaleźć na stronie wydawcy.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Ryceros

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 26, 2009, 11:19:46 pm »
Jestem bardzo ciekaw jak nowe podziemia będą sie różnić od starych.
Chociaż i tak rzadko schodziłem do podziemi. Jaskinia lepsza, lepsze stwory i lepsze artefy.

Najlepsze miasto -> pożyczka z banku -> płytowa zbroja + miecz oburęczny (stała taktyka) ;-)

edit:

Miałem dziś okazję obejrzeć u kumpla nową Magię. Tylko podstawkę, ale zawsze coś:

- Plansza jest rewelacyjna (większa od tej starszej mniej więcej o jedną kartkę A3), piekna oprawa graficzna, twarda niczym okładka od jakiejś starej księgi. Słowem: nie do zdarcia. Bardzo czytelna. Niczym się jednak nie różni od starej, w sensie obszarów.

- Ciekawy pomysł na podmienienie zamiast starych żetoników (siła, moc, wytrzymałość), które po kichnięciu rozsypują się po całym pokoju, takimi jakby małymi plastikowymi pionkami, które się na siebie nakłada.
Jest to wygodne, ale i tak najlepiej zapisywać długopisem na jakiejś kartce.
Żetony złota, to plastikowe monety.
Ładne, ale po co?

- Zamiast standardowych tekturek na podstawce, nowa Magia proponuje miniaturki bohaterów. Piękne są po pomalowaniu, o czym można się przekonać oglądając arcydzieła różnych "maniaków" ;-)

- Karty - żenada.
Nie dość, że kolorowo-landrynkowe badziewie, to jeszcze jakiś lichy, plastikopodobny papier. Ilustarcje są po prostu dziecinne, niektóre są tak malutkie, że trzeba się długo przypatrywać, żeby coś z obrazka wyczytać.
Karty: przygód, czarów, ekwipunku, itd. koszulkami nie różnią się od siebie prawie wcale. Jakieś chaotyczne symbole w bardzo zbliżonych, ciemnych kolorach. Nie raz zamiast kart przygód braliśmy ekwipunek, czy coś. Głupie to było.

Skończyło się na tym, że zagraliśmy w starą Magię: z Wioską, Otchłanią (karty ekwipunku, karty otchłani, instrukcje, postaci, i wszystko co niezbędne miałem, ale gdzieś zasiałem planszę, ale wydrukowalismy na speedzie na papierze technicznym w pełnym kolorze nową planszę i bardzo dobrze się grało ;-)) i Przedpolami Piekieł.
Było pysznie 8)
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2009, 08:37:09 pm wysłana przez Ryceros »

Offline Gieferg

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 30, 2009, 04:18:19 pm »

Offline Mntln Trrrst

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 30, 2009, 10:23:20 pm »
ostatnio jak gralismy z kolegami to normalnie magia i miecz. stefek pogina swoim nekromancerem przez pola pszenicy wyciaga talizman rzuca czar i dostaje spotkanie losowe. jakas k**wa hydra go chwyta, stefek przerazony w panice wzywa szkieletory zeby mu pomogly, ja nie wiem co robic bo moj elf rendzer akurat kupe w lesie sadzil (co mu sie zachcialo podczas karmienia bambi) a gnom radka na bazarze za duze galoty zbrojone kupil i sie w nich utopil. no mowilem mu durniu masz xs a kupujesz lardza - a on na to, zebym sie nie inetersowal bo sie c**ja znam, a gnomy ostro na koturnach poginaja. w kazdym razie szkieleteroy przyzwal, ale przeciez one skrzydel nie maja, hydra go porwala na skaly, talizman wpadl w przepasc i po przygodzie. tez macie takiego pecha w kooperacji?
Chaos, Terror, Spam spam spam
Maksymalnie 512; pozostało znaków: 512

Offline Manowar

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 30, 2009, 11:36:49 pm »
To teraz Mntln Trrrst poprosimy o wersję dla ludzi

Offline Gieferg

Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 02, 2009, 03:31:50 pm »
MAGIA I MIECZ - PÓŁNOCNY LĄD

Dodatek w wersji wstępnej-nietestowanej.             
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2009, 01:18:49 pm wysłana przez Gieferg »

Offline CD Jack

  • VIP
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: "Magia i Miecz" (Talisman) - wszystko o grze
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 24, 2009, 04:48:02 pm »
MAGIA I MIECZ - PÓŁNOCNY LĄD

Dodatek w wersji wstępnej-nietestowanej.            

Gratuluję wytrwałości! Jak wypadły testy?

I co jest w katalogach bonusowych? :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2009, 08:38:36 pm wysłana przez CD Jack »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

 

anything