trawa

Autor Wątek: FAQ 2.2  (Przeczytany 175270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
FAQ 2.2
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 23, 2007, 08:31:18 am »
Cytat: "Yedli"
Albo masz problem z przeczytaniem ze zrozumieniem, albo nieudolnie próbujesz obrócić kota ogonem. Powtórzę tak żebyś wyłapał:

Dlaczego przed wzięceim IIG/ASM musisz zapełnić obowiązkowe sloty jednostkami z listy armii?. Skoro żeby wziąć IIG/ASM musisz wcześniej zapełnić te sloty jednostkami z listy to z tego wprost wynika, że IIG/ASM jednostkami z listy nie są.


Tak rozumiem, z ta wynika że ASM i IIG nie należą do army listu. Już nie mówiąc o tym że nigdzie nie pisze że ASM i IIG są sprzymierzeńcami.

Cytat: "Yedli"
Podobnie z faktu, że dla wzięcia hosta musisz mieć kwizytora potwierdza, że host kwizytorem nie jest, a wymóg GK Hero przy dreadku potwierdza, że dreadek nie jest GK Hero.


Tego to zupełnie nie rozumiem.

Cytuj
Jedynie na marginesie wskazę, że niemożliwość zapełnienia slotów obowiązkowych cec**je niemal wszystkich sprzymierzeńców.

Y.


Jest to zasad nie pisana i wyprowadzona na zasadzie innych przykładach ale nie oficjalna.

Więc może byście panowie to uregulowali pozytywnie albo negatywni w PKZ'ach, bo taki zapis jest potrzebny :?

Offline Yedli

FAQ 2.2
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 23, 2007, 08:42:10 am »
Cytat: "Inquisitor_Matematicus"


Tak rozumiem, z ta wynika że ASM i IIG nie należą do army listu. Już nie mówiąc o tym że nigdzie nie pisze że ASM i IIG są sprzymierzeńcami.


No tak, przy Allied SM rzeczywiście tego próżno szukać.  :lol:
A tak BTW - pokaż mi gdzie jest zapisane, że Krootcy są sprzymierzeńcami.  :lol:

Cytuj

Tego to zupełnie nie rozumiem.

Ja bym się nie przyznawał. ;)

Cytuj

Jest to zasad nie pisana i wyprowadzona na zasadzie innych przykładach ale nie oficjalna.

Owszem, ale daje do myślenia. Nieczęsto spotyka się jednostki z liścia armii, które nie mogą zapełniać obowiązkowych slotów.

Cytuj

Więc może byście panowie to uregulowali pozytywnie albo negatywni w PKZ'ach, bo taki zapis jest potrzebny :?


Ja próbowałem.....

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
FAQ 2.2
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 23, 2007, 08:50:06 am »
Cytat: "Yedli"

No tak, przy Allied SM rzeczywiście tego próżno szukać.  :lol:


Traktuje to jako nazwę własną, a nie jako zasadę:roll:

Cytuj

A tak BTW - pokaż mi gdzie jest zapisane, że Krootcy sa sprzymierzeńcami.  :lol:


Nie wiem czy jest gdzieś napisane. Ale wystarczy że są użyte pewne jasno, dające do zrozumienia stwierdzenia.


Cytuj
Ja bym się nie przyznawał. ;)


Yedli może nikt ci tego nie wytłumaczył, ale jeżeli dana osoba tłumaczy a druga jej nie rozumie to jest to wina obu stron. Rozumiesz? ;)

Cytuj
Owszem, ale daje do myślenia. Nieczęsto spotyka się jednostki z liścia armii, które nie mogą zapełniać obowiązkowych slotów.


A są w ogole takie?

Cytuj
Cytuj

Więc może byście panowie to uregulowali pozytywnie albo negatywni w PKZ'ach, bo taki zapis jest potrzebny :?


Ja próbowałem.....

Y.
[/quote]

Na to wygląda że za mało jeżeli od kolejnych osób słyszę rożne wersje.

Po za tym Yedli na to wygląd że nie da się z tobą prowadzić neutralnej dyskusji bez emocji i osobistych wycieczek. Przynajmniej jest ciężko. 8)

Eman

  • Gość
FAQ 2.2
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 23, 2007, 08:53:57 am »
Heyka !!!
Cytat: "Eman"
Heyka !!!
Cytat: "Yedli"
Też nie załapałem dowcipu.  :?

Y.

Moze mi sie tak wydawalo (z tym, ze nawet jak jest najblizszym celem) - ale tak sie mnie zdaje, ze gdzies o tym czytalem. Sprawdze dzisiaj jak wroce do domu i dam znac.
Cze !!!

Uczciwie i bez bicia sie przyznaje, ze musialo mi sie cos niedobrego przysnic ;) Nie znalazlem nigdzie, ze nie mozna w ogole (w sesnie nawet gdy jest najblizszym celem) strzelac do independenta z indirecta. Generalnie to nie wiem skad mi sie to wzielo  :?
Cze !!!

Eman

  • Gość
FAQ 2.2
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 23, 2007, 09:00:17 am »
Heyka !!!
Cytat: "Inquisitor_Matematicus"


Cytuj
Owszem, ale daje do myślenia. Nieczęsto spotyka się jednostki z liścia armii, które nie mogą zapełniać obowiązkowych slotów.


A są w ogole takie?


Tak mi sie wydawalo, ze wlasnie tak twierdzisz ... :?  
Cze !!!

Offline Yedli

FAQ 2.2
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 23, 2007, 09:01:47 am »
Cytat: "Inquisitor_Matematicus"
Traktuje to jako nazwę własną, a nie jako zasadę:roll:


Na jakiej podstawie?

Cytuj

Nie wiem czy jest gdzieś napisane. Ale wystarczy że są użyte pewne jasno, dające do zrozumienia stwierdzenia.


Najpierw powołujesz argument, że nigdzie to nie jest zapisane, a teraz twierdzisz że nie musi. Na coś trzeba się zdecydować. A dające do zrozumienia stwierdzenia juz ci przytaczałem.

Cytuj

Yedli może nikt ci tego nie wytłumaczył, ale jeżeli dana osoba tłumaczy a druga jej nie rozumie to jest to wina obu stron. Rozumiesz? ;)


Rozumiem ale nie podzielam tego stanowiska. Jeżeli ktoś nie rozumie,  że fakt, iż jednostka X pozwala na wystawienie jednostki Y dowodzi, że X=/=Y, to raczej jest to wina tej osoby.


Cytuj

A są w ogole takie?

Jeżeli nie ma, to wyraźnie wskazuje to, że IIG/ASM są sprzymierzeńcami. W tym kontekście można mieć jednak wątpliwości chociażby przy Etherealu (Commander TAU jest 1+).

Cytuj

Na to wygląda że za mało jeżeli od kolejnych osób słyszę rożne wersje.

Rozumiem że miałem pozostałym sędziom pistolet przystawić do głowy?

Cytuj

Po za tym Yedli na to wygląd że nie da się z tobą prowadzić neutralnej dyskusji bez emocji i osobistych wycieczek. Przynajmniej jest ciężko. 8)


Jakich emocji? Piszesz o hostach i dreadach GK - co zupełnie nie ma związku z tematem bądź wskazuje na jego niezrozumienie - a jak ci to ktoś wytyka to jest wycieczka osobista. Pisz na temat, nie będziesz musiał wytyków przyjmować.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Eman

  • Gość
FAQ 2.2
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 23, 2007, 09:13:34 am »
Pax Imperialis panowie, bez stresow prosze.

Offline Yedli

FAQ 2.2
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 23, 2007, 09:18:07 am »
Ja się nie stresuję - ja chcę po prostu porozmawiać na temat.  ;)  
Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak, że z faktu iż lista armii Kwizycji ma opcję wystawienia sprzymierzeńców próbuje się wnioskować, że sprzymierzeńcy nie są sprzymierzeńcami. To lekki hardcore jest.  ;)

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
FAQ 2.2
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 23, 2007, 09:21:56 am »
Cytat: "Yedli"
Na jakiej podstawie?


Na takiej że jest to nazwa, a nie zasada.

Cytuj

Najpierw powołujesz argument, że nigdzie to nie jest zapisane, a teraz twierdzisz że nie musi. Na coś trzeba się zdecydować. A dające do zrozumienia stwierdzenia juz ci przytaczałem.

I dalej tak twierdzę
Yedli czyś byś mnie nie rozumiał, przecież jasno napisałem że chodzi o jasne i precyzyjne sformułowania jak np. "Using DH as Allies" sadzę że to jasno daje do zrozumienia.

Cytuj
Rozumiem ale nie podzielam tego stanowiska. Jeżeli ktoś nie rozumie, że że fakt, że jednostka X pozwala na wystawienie jednostki Y dowodzi, że X=/=Y, to raczej jest to wina tej osoby.[/qoute]

Może być,  bo np. źle tłumaczy.


Cytuj
Jeżeli nie ma, to wyraźnie wskazuje to, że IIG/ASM są sprzymierzeńcami. W tym kontekście można mieć jednak wątpliwości chociażby do Commandera TAU czy innych jednostek HQ które są 1+.


Ale jednak można mieć wątpliwości.

Cytuj

Rozumiem że miałem pozostałym sędziom pistolet przystawić do głowy?


Nie, ale przykład z forum ligowego gdzie to skończyło się na poście Brata Tomasza jest chyba wyraźny, po prostu dałeś sobie spokój, po dyskusji na NG w grudniu.

Cytuj
Jakich emocji? Piszesz o hostach i dreadach GK - co zupełnie nie ma związku z tematem bądź wskazuje na jego niezrozumienie - a jak ci to ktoś wytyka to jest wycieczka osobista. Pisz na temat, nie będziesz musiał wytyków przyjmować.

Y.


Hasła typu: nie rozumiesz, nie umiesz czytać ze zrozumienie itd. są osobistymi wycieczkami.

Tak więc to ty mnie tym razem nie zrozumiałeś, uważałem że warunek wystawiania dwóch jednostek podstawowych: Storm Troopers albo/i Grey Knights jest równorzędnym warunkiem na wystawieni Demonhosta albo Dreda, a twoje wyjaśnię było no czysta magią i jakby masłem maślanym. Przeczytaj jeszcze raz bo ja naprawde nic z niego nie rozumiem.


@Eman chodziło mi o to czy są takie oprócz tych w debetowanej przez nas sytuacji. Nie można używać tezy jako założenia żeby dowodzić tej tezy.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
FAQ 2.2
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 23, 2007, 09:24:55 am »
Ja też sie nie stresuję ale chcę na siłę te serafinki władować do jej armii.

Potrzebuję fasta :(

no ja wiem że to hard core jest ale jeżeli da się udowodnić że 1 grosz to 1 zł to i taki numer da się zrobić. ;)

Tym bardziej że jest to nie jasna sytuacja do tego nie sprawiedliwa, bo Numer:

(WH+IIG) + DH można, a (DH+IIG)+WH już nie.

Offline Yedli

FAQ 2.2
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 23, 2007, 09:45:55 am »
Cytat: "Inquisitor_Matematicus"

Na takiej że jest to nazwa, a nie zasada.


To i tak więcej niż to co jest przy Krootach.  :lol:

Cytuj

I dalej tak twierdzę
Yedli czyś byś mnie nie rozumiał, przecież jasno napisałem że chodzi o jasne i precyzyjne sformułowania jak np. "Using DH as Allies" sadzę że to jasno daje do zrozumienia.


A, o takie jasne ci chodzi. No to pokaż mi takie jasne sformułowanie przy Krootach (cały czas doprosić się nie mogę).

Cytuj

Ale jednak można mieć wątpliwości.


Co do tego czy istnieją jednostki z listy które nie mogą wypełnić obowiązkowych slotów, tak. Gdyby takich wątpliwości nie było, to ta rozmowa by się już skończyła.

Cytuj
Nie, ale przykład z forum ligowego gdzie to skończyło się na poście Brata Tomasza jest chyba wyraźny, po prostu dałeś sobie spokój, po dyskusji na NG w grudniu.


Po pierwsze, skończyło się na moim poście, po drugie nie mam instrumentów aby innych sedziów zmusić do odpowiedzi. Jak w tej dziedzinie coś wymyślisz - daj znać.

Cytuj

Tak więc to ty mnie tym razem nie zrozumiałeś, uważałem że warunek wystawiania dwóch jednostek podstawowych: Storm Troopers albo/i Grey Knights jest równorzędnym warunkiem na wystawieni Demonhosta albo Dreda


Gdzie ty w zasadach hosta albo dreada masz rozróżnienie na jednostki z listy armii i inne? No gdzie? Zacytuj, podaj numer strony, cokolwiek. Bo na razie to ma taki związek z tematem, jak obowiązek wystawienia czołgu żeby w DA techmaryna wziąć (czyli żaden).

Cytuj

Przeczytaj jeszcze raz bo ja naprawde nic z niego nie rozumiem.

Ja w tej sytuacji jestem bezradny.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
FAQ 2.2
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 23, 2007, 09:57:43 am »
Cytat: "Yedli"
A, o takie jasne ci chodzi. No to pokaż mi takie jasne sformułowanie prz Krootach (cały czas doprosić sie nie mogę).


Po pierwsze nie prosiłeś po drugie już zawczasu mówiłem, że nie wiem czy itd. nie znam się na Krotach nigdy o nich nie czytałem i przyznaje się bez bicia.

Cytuj
Cytuj

Tak więc to ty mnie tym razem nie zrozumiałeś, uważałem że warunek wystawiania dwóch jednostek podstawowych: Storm Troopers albo/i Grey Knights jest równorzędnym warunkiem na wystawieni Demonhosta albo Dreda


Gdzie ty w zasadach hosta albo dreada masz rozróżnienie na jednostki z listy armii i inne?


Napisze jeszcze raz: nie ma. Podobny w tych sytuacjach był przymus wystawienia jakiejś jednostki żeby wystawić inną. Dopiero jak rozwinołeś swoją myśl w kolejnym poscie to zauważyłem to.

Cytuj
Cytuj

Przeczytaj jeszcze raz bo ja naprawdę nic z niego nie rozumiem.

Ja w tej sytuacji jestem bezradny.


Pomogę ci.A może ktoś inny przetłumaczy mi o co w tym chodzi:

Cytat: "Yedli"
Podobnie fakt, że dla wzięcia hosta musisz mieć kwizytora potwierdza, że host kwizytorem nie jest, a wymóg GK Hero przy dreadku potwierdza, że dreadek nie jest GK Hero.


No dobrze host inkiem nie jest i dred Granda masterem nie jest ale jaki to ma związek do konieczności wystawienia Grand Mastera żeby wystawić Dreda i Inka żeby wystawić hosta to ja pojęcia nie mam.

Offline Vladdi

FAQ 2.2
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 23, 2007, 10:11:46 am »
Cytuj

Po pierwsze, skończyło się na moim poście, po drugie nie mam instrumentów aby innych sedziów zmusić do odpowiedzi. Jak w tej dziedzinie coś wymyślisz - daj znać.


Gwoli wyjasnienia. Przyjelo sie na liscie sedziowskiej ze w sytuacji jezeli pada pytanie, jest na nie odpowiedz i nikt nie zglasza watpliwosci to sytuacja jest na tyle jasna i klarowna dla wszystkich, ze nie wymaga dalszych krokow. Dla mnie poki co jasne jest, że Yedli ma racje, moje watpliwosci ktore przez chwile sie pojawily rozwial i nie widze osobiscie zadnych arguemntow przeciwko jego rozumowaniu. Byc moze jednak jak uda mi sie w koncu znalezc chwile na porzadki na sedziowskiej, sprawa trafi w koncu do Pkzetow. Prosze jeszcze o tydzien cierpliwosci.

vladdi
They told me they needed an army. They made me call half the humanity and tell them to kill the other half. There was no racism after that, no discrimination, no conflicts based on property, politics or religion. It only mattered if you were one of those that answered the phone or one of those that didn't. Apocalypse came and I was at it's gates.

Offline Yedli

FAQ 2.2
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 23, 2007, 10:11:56 am »
Cytat: "Inquisitor_Matematicus"

Po pierwsze nie prosiłeś po drugie już zawczasu mówiłem, że nie wiem czy itd. nie znam się na Krotach nigdy o nich nie czytałem i przyznaje się bez bicia.


No to ci powiem że jasnego zapisu, tak jak ty go pojmujesz, nie mają, a sprzymierzeńcami niewątpliwie są.

Może to będzie wycieczka osobista, ale co mi tam - wypowiadasz się autorytatywnym tonem o tym kto sprzymierzeńcem jest, a kto nie jest, a nie masz pojęcia o sprzymierzeńcach wystepujących w systemie. Jesteś nieprzygotowany do tej dyskusji. A lista armii krootów dostępna jest na sieci za friko, więc nie kosztowałoby cię to specjalnie.

Cytuj
Napisze jeszcze raz: nie ma.


To co to ma wspólnego z tematem tej dyskusji?

Cytuj

No dobrze host inkiem nie jest i dred Granda masterem nie jest ale jaki to ma związek do konieczności wystawienia Grand Mastera żeby wystawić Dreda i Inka żeby wystawić hosta to ja pojęcia nie mam.


Taki że dana jednostka  (bądź kategoria jednostek) nie może zezwalać na wystawienie samej siebie. A dla wystawienie IIG/ASM musisz wcześniej wystawić w obowiązkowych slotach jednostki z listy armii - co dowodzi że IIG/ASM takich jednostek nie zawiera.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Eman

  • Gość
FAQ 2.2
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 23, 2007, 10:15:39 am »
Cytat: "Yedli"

Może to będzie wycieczka osobista, ale co mi tam


Z bicza i do lochu ...

;) ;) ;)
Cze !!!