trawa

Autor Wątek: FAQ 2.2  (Przeczytany 175273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
FAQ 2.2
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 23, 2007, 10:58:15 am »
Cytat: "Yedli"
Może to będzie wycieczka osobista, ale co mi tam - wypowiadasz się autorytatywnym tonem o tym kto sprzymierzeńcem jest, a kto nie jest, a nie masz pojęcia o sprzymierzeńcach wystepujących w systemie. Jesteś nieprzygotowany do tej dyskusji. A lista armii krootów dostępna jest na sieci za friko, więc nie kosztowałoby cię to specjalnie.


Yedli to nie jest wycieczka osobista, to jest twoje szczere zdanie na temat moich postów dziękuję bardzo ;) (tzn. jeżeli chaciałeś mnie zniechęcić do dyskusji to takiego czegoś niema)

Nie wypowiadam się autorytarnym tonem bo nie jestem alfa i omega. Co więcej pojęcie sprzymierzeniec nie jest sklasyfikowane w tym systemie ściśle, każdy przypadek jest inny są pewne podobieństwa ale przecież są różnice i to wcale mi nie chodzi o: charakter, stronę konfliktu ani specjalizację; a o zasady wystawiania: Inaczej się wystawia Ordo inaczej (jeżeli założymy ASM i IIG są sprzymierzeńcami) ASM i IIG.

A co do przygotowania do dyskusji, miałem argumenty (twoim zadaniem żadne, ale były).

Do tego czy ASM i IIG są sprzymierzeńcami czy nie, nie potrzeba wiedzieć nic o Krootach przynajmniej tak powinno być. ;)

A jeszcze jedna sprzeczność w twojej wypowiedzi jeżeli byl bym pewny, wiedział wszystko to nie dyskutowałbym, bo po co.


Cytuj
Cytuj
Napisze jeszcze raz: nie ma.

To co to ma wspólnego z tematem tej dyskusji?[/qoute]

Już na samym początku (przeprasza w drugim poście) wyjaśniłem że cytuje: Teraz już rozumiem. (to było zaraz po twoim wyjaśnię, dzięki tobie zrozumiałem) A ty to ciągniesz jak by to był jakiś rzep, który sie do ciebie przyczepił.

Cytuj
Taki że dana jednostka  (bądź kategoria jednostek) nie może zezwalać na wystawienie samej siebie. A dla wystawienie IIG/ASM musisz wcześniej wystawić w obowiązkowych slotach jednostki z listy armii - co dowodzi że IIG/ASM takich jednostek nie zawiera.


Bardzo dziękuję teraz rozumiem. I po co tyle nerwów. przez 5 postów nie chciałeś mi wyjawić tej tajemnicy  ;)

@Vladdi problem polega na tym że dokładnie co druga osoba mówi mi co innego. I póki to nie będzie uregulowane to będzie problem.


P.S.Yedli nie wiem czy zauważyłeś ale my jaką taka dyskusję na temat sojuszników zakończyliśmy około 10 postów temu, po czym ja musiałem wyjaśniać swoje posty.  ;)

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
FAQ 2.2
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 23, 2007, 11:09:36 am »
Tzn.

Yedli suma summarum niestety muszę z bólem serca porzucić moje nadzieje na porządnego fasta w mojej DH+IIG armii. :(

Offline Barnie

FAQ 2.2
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 23, 2007, 01:44:07 pm »
Apropo sojuszników od inkwizycji 8)

Czy Deathwatch kill team zalicza się do kategorii "inne Ordo"?

Offline afruniu

FAQ 2.2
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 23, 2007, 01:53:17 pm »
Ordo Xenos
"There must be some kind of way out of here..."

Offline Adamg

FAQ 2.2
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 23, 2007, 02:37:35 pm »
Mamt takie pytanie:

Jest tura assaltu  gracza A i ten właśnie gracz swoim oddziałem wycina w pień jednostki gracza B poczym uzyskuje ruch konsolidacyjny w wyniku którego chciałby się dostawić do kolejnego oddziału gracza B.
Ten z kolei właśnie też pomyślnie ukończył walkę i uzyskał ruch konsolidacyjny w wyniku którego chciałby uciec poza zasięg konsolidacji modeli gracza A.

Więc pytanie jest następujące który gracz wykonuje konsolidację pierwszy i czy może związać odziały wroga którym też przysługuje konsolidacja?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Eman

  • Gość
FAQ 2.2
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 23, 2007, 02:46:46 pm »
Heyka !!!
Combaty rozgrywa sie sekwencyjnie, o kolejnosci decyduje gracz, ktorego wlasnie jest tura.
Cze !!!

Offline Hem'Ahn

FAQ 2.2
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 23, 2007, 02:48:43 pm »
Walki toczysz jedna po drugiej, a nie wszystkie naraz, czyli konczysz jedna walke, kosolidujesz sie, jesli jestes w zasiegu zeby zwiazac kolejny oddzial juz walczacy, mozesz to oczywiscie zrobic i dopiero teraz rozgrywasz druga walke, tylko pamietaj, ze oddzial, ktory sie konsolidowal, nie bedzie juz mogl uderzac w tej walce.
Michałku
PKGB Sztab

Offline Asmodean

FAQ 2.2
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 23, 2007, 07:07:47 pm »
btw, czy oddział może się konsolidować dwukrotnie w rundzie czy stoi z tabliczką "tu strzelać" :?: jeśli wkonsoliduje się w walke nieroztrzygniętą, a potem okaże się, że cały przeciwnik wyginął :?:
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline koix

FAQ 2.2
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 23, 2007, 07:33:46 pm »
Niestety właśnie tak chyba jest...
entides de guerres mentides de morts
als llibres d´historia i als televisors
mentides de llengües, banderes i noms
mentiren al poble mentiren al món!

Offline Doom

FAQ 2.2
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 24, 2007, 06:46:09 pm »
Pomagam koledze robić rozpiskę do lostów i natrafiłem na zapis który mówi że sojusznicze jednostki CSM jeśli mają mark chaosu idą do elit (w faq jest zapis że dotyczy to tych z troops i FA). Czy oznacza to że np oddział motorków chaosu jeśli dostanie mark idzie do elit i :
a) zajmuje slot elit przeznaczony dla armi sojuszniczej (niemożna dodać oblitów)
b) idzie do elit w rozpisce lostów, ale wciąż można wziąć 0-1 jednostek które w deksie CSM są w sekcji elity?
Osiem głosów na Tak, jeden głos na Nie. Jednogłośnie wygrywa Nie

Offline Yedli

FAQ 2.2
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 25, 2007, 04:10:04 pm »
Bramka nr1.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Barnie

FAQ 2.2
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 26, 2007, 09:33:14 am »
Fast skimmer ruszony powyżej 6" zbiera same glancingi. Czy od meltagunów także?

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
FAQ 2.2
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 26, 2007, 10:14:27 am »
Cytat: "Barnie"
Fast skimmer ruszony powyżej 6" zbiera same glancingi. Czy od meltagunów także?


MSZ jest to glancing, ponieważ:

Pierwsze decydujesz czy dostał glancinga czy penetrację (w tym miejscu korzystasz z melty) , a dopiero później korzystasz z zasady "powyżej 6" "

Offline Hem'Ahn

FAQ 2.2
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 26, 2007, 11:03:33 am »
Skimmer ruszony powyzej 6' dostaje tylko glany
Michałku
PKGB Sztab

Offline lemland89

FAQ 2.2
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 28, 2007, 06:27:47 am »
Pytanie:
Czy csm biker który ma w łapie bolt pistola, może strzelić zarówno z niego jak i z zamontowanego na motorze boltera ?
Pozdrawiam
Nienawidzę Games Workshop