trawa

Autor Wątek: [b]POMOCY BARDZO PILNE !!!!!!![/b]  (Przeczytany 4910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sajan007

[b]POMOCY BARDZO PILNE !!!!!!![/b]
« dnia: Maj 31, 2003, 02:47:26 pm »
Sprawa wyglonda nastempująco. Razem z kolegom robimy kusze ,nie wiemy jednak z czego wykonać ciąciwe. Jak do tej pory wszystkie wykorzystane przez nas materiały zawodziły. Strzały nie lecą tak daleko jak powiny (jak narazie nasz rekord to 5m ). Prosze pomyrzcie , tylko bez wygłupów prosze :D
K-74 THE BEST WEPON IN THE GALAXY :D

Offline Solitaire

[b]POMOCY BARDZO PILNE !!!!!!![/b]
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2003, 02:55:15 pm »
Ten temat przynależy do Gildii Historii i Rycerstwa. Tam zapytaj, a admina poproś o skasowanie tego tu.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Kret

[b]POMOCY BARDZO PILNE !!!!!!![/b]
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2003, 03:43:45 pm »
Bez wyglupow mozesz prosic, ale tak przy okazji - sprobuj sprawdzic pisownie tego, co wyslesz. Pisanie niechlujne jest pewna oznaka lekcewazenia.

Temat watku pozostawiam otwarty bez dalszej zwloki Braci Rycerskiej.

Pozdrawiam

Kret

Offline Sadow

[b]POMOCY BARDZO PILNE !!!!!!![/b]
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2003, 09:25:52 pm »
Cytuj
Ten temat przynależy do Gildii Historii i Rycerstwa. Tam zapytaj, a admina poproś o skasowanie tego tu.


A twoim zdaniem to ta gildia to jak sie nazywa??


A jezeli chodzi o cięciwe to hmm można by spróbować z połączeniem w jeden lnianych wiązów (chociaz nie wiem jak bedzie wyglądać końcowy efekt)
Kto mówi - sieje, kto słucha - zbiera.

Offline Sajan007

[b]POMOCY BARDZO PILNE !!!!!!![/b]
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2003, 10:49:11 am »
Bardzo przepraszam ale jestem tu pierwszy raz i nie wiedziałem gdzie skierować ptanie przy okazji prosze admina o usunięcie tego z forum :D
K-74 THE BEST WEPON IN THE GALAXY :D

Offline Baldwin

[b]POMOCY BARDZO PILNE !!!!!!![/b]
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2003, 12:08:55 pm »
Cieciwe mozna zrobić z mocno skreconej liny konopnej.

Offline Gollum

[b]POMOCY BARDZO PILNE !!!!!!![/b]
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2003, 07:56:18 am »
A gdzie uprawiają konopie, dowiesz się w najbliższym wydziale rolnictwa, rozwoju wsi czy jak go tam zwał w urzędzie wojewódzkim, marszałkowskim czy starostwie powiatowym. Od czasu bowiem, kiedy konopie przestały być roslina włóknistą, a stały się narkotykiem, ich uprawa praktycznie zanikła. Małe plantacje są pod ścisłą kontrolą. Gdy wyjaśnisz, o co chodzi, nie podejrzewam, by robiono problemy z podaniem namiarów na plantatora czy firmę zajmującą sie przerobem konopi.

Offline Sajan007

Nie rubcie jaj
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2003, 02:46:05 pm »
E bez jaj nie moge cieńciwy zrobić poprostu z jakieś mocnej żyłki albo cuś wkońcu to nie łuk tylko kusza co nie :D
K-74 THE BEST WEPON IN THE GALAXY :D

Offline Regis Vovin

[b]POMOCY BARDZO PILNE !!!!!!![/b]
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 09, 2003, 09:09:34 am »
A propos kuszy. Znacie może jakieś strony albo książki na temat sposobu stworzenia tychże? I ile takie cacko może kosztować (zrobione samemu, a ile gotowe)? Z góry dziękuję.
emo ante mortem beatus

Offline Gollum

Re: Nie rubcie jaj
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2003, 09:23:04 am »
Cytat: "Sajan007"
E bez jaj nie moge cieńciwy zrobić poprostu z jakieś mocnej żyłki albo cuś wkońcu to nie łuk tylko kusza co nie :D

Właśnie dlatego że to kusza, to nie można cięciwy robić z byle żyłki. Tu obciążenia są znacznie większe niż w łuku i materiały muszą być solidne.

Offline wiedzmak

[b]POMOCY BARDZO PILNE !!!!!!![/b]
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2003, 03:25:03 pm »
codo robienia kusz: lepiej daj ja zrobic fachowcowi (ale takiemu ze starzem) niz sam sie za to bierz. to nie jest ani latwe ani tak strasznie przyjemne. co prawfa luki robis ie jeszcze trudniej ale... :)
zacznij od kolczugi, ta sie zawsze przydaje
ww.bitewniaki.polter.pl

Offline High Elf

[b]POMOCY BARDZO PILNE !!!!!!![/b]
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 09, 2003, 06:35:08 pm »
Kup kuszę. Ja mam łuk i naprawdę jest dużo lepszy niż ten domowej roboty.
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline wiedzmak

[b]POMOCY BARDZO PILNE !!!!!!![/b]
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2003, 03:33:20 pm »
to mnie akurat wcale nie dziwi
ww.bitewniaki.polter.pl

Offline High Elf

[b]POMOCY BARDZO PILNE !!!!!!![/b]
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2003, 05:12:59 pm »
Mnie też nie...
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Regis Vovin

[b]POMOCY BARDZO PILNE !!!!!!![/b]
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 11, 2003, 11:49:41 am »
Dzięki. ale w takim razie ile mogą kosztować łuk i kusza, oraz gdzie je można dostać (mieszkam w Puławach {Lubelske})? Pytanie drugie: słyszałem historie o siłaczach którzy nie mogli napiąć łuku. Ja mam lat niespełna 15 i kondycją fizyczną nie rzeszę wyjątkowo. Czy więc łuk lub kusza byłyby dobrym wyborem?
emo ante mortem beatus

 

anything