trawa

Autor Wątek: MIT a gry RPG - prośba o pomoc  (Przeczytany 3647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aman

MIT a gry RPG - prośba o pomoc
« dnia: Czerwiec 06, 2007, 06:37:50 pm »
witam wszystkich. ponieważ zbliża się czas oddania pracy mgr wielkimi krokami - wielka prośba o wsparcie i wypełnienie ankiety na temat relacji gier RPG i mitów. dziękuję, ankieta znajduje się na stronie
http://www.ankiety-online.pl/survey.php?id=SurveyPage&survey=666448cf5ca8e6&page=0
dziękuję

Offline CZys

MIT a gry RPG - prośba o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2007, 10:12:00 am »
Done. :)

Moja praca maturalna miała temat związany z mitami i literaturą fantasy, więc trzeba było to wypełnić ;)
ylko martwe ryby płyną pod prąd.

Offline Aman

:)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2007, 08:44:18 pm »
Dzięki wielkie:):)

Offline VIIIX

MIT a gry RPG - prośba o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2007, 09:47:22 pm »
i po sprawie...

Offline Dwalthrim

MIT a gry RPG - prośba o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2007, 08:48:10 pm »
Poszło! powodzenia ;)
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline Ryceros

MIT a gry RPG - prośba o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2007, 10:32:16 pm »
Cześć!

Dwalthrimie, jakie to urocze, a zarazem zacne jest to, że poświęciłeś swojego 666-ego posta właśnie na wpis do tego tematu ;)

Ja również wypełniłem ankiete. Całkiem w porządku skonstruowana. Przejrzysta forma, żadnych błędów logicznych raczej.

Pozdrawiam,
Ryceros

Offline Adam Waśkiewicz

MIT a gry RPG - prośba o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 14, 2007, 07:04:48 pm »
A ja przeczytałem sobie tę ankietę i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że jej autor pisał ją nie tyle w celach badawczycj, co raczej z zamiarem udowodnienia jakiejś z góry postawionej tezy, którą wyniki ankiety mają nie zweryfikować, a potwierdzić.

 Kilkakrotnie pytania (a właściwie możliwe do wyboru odpowiedzi) skonstruowane są tak, że de facto nie dają zbyt wielkiego wyboru. Choćby w pytaniu pierwszym ewidentnie bije postrzeganie erpegów jako formy eskapizmu - na dziesięć możliwych odpowiedzi osiem (wszystkie poza dwoma ostatnimi) w taki czy inny sposób przedstawia gry fabularne właśnie jako ucieczkę od codzienności. W pytaniu 18 (jakich informacji poszukiwałeś w książkach histotycznych) na sześć możliwych odpowiedzi pięć dotyczy szeroko rozumianej woskowości i uzbrojenia ( 1. Broni białej, 2. Broni drzewcowej, 3. Pancerzy i zbroi, 4. Sposobu prowadzenia pojedynków, 5. Wojen w Europie [a dlaczego tylko w Europie?]), a tylko opcja "Inne" pozwala wspomnieć  o takich kwestiach (widocznie zdaniem autora ankiety mniej ważnych niż historia broni białej czy prowadzenia pojedynków) jak życie codzienne, zwyczaje, wierzenia czy temu podobne.  

  Ale sama inicjatywa godna uwagi, mam nadzieję, że wyniki ankiety okażą się pomocne w pisaniu pracy, oczywiście liczę na zamieswzczenie tu informacji, kiedy już zostaną zebrane i opracowane.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Skaggir

MIT a gry RPG - prośba o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2007, 01:38:42 pm »
Zgadza się, widać, że tematem pracy jest nie tyle porównanie mitów i rpgów,  co wykazanie ich ścisłego podobieństwa. Niemniej jednak dobrze, że takie rzeczy ktoś robi. Pozdrawiam, powodzenia.
drobnostek nie nalezy lekcewazyc, bo one sa podstawa doskonalosci... a doskonalosc to nie drobnostka.